In love with a vampire

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Re: In love with a vampire

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Ian 21, 2013 8:02 am

eh la cerere se pare ca am avut ceva idei astazi si am facut si partea a doua, dar si ultima:D
sper sa va placa asa de mult cum v-a placut si prima parte
enjoy:D

O mai tineti minte pe Maria, fata cu probleme la parinti care s-a indragostit de un vampir?
Iata ca dupa ceva timp Maria ajunse sa aibe o viata alaturi de Alucard, sa cunoasca lumea intunecata, insa lucrurile nu erau nici pe departe cum se astepta fata.

- Ah, nu mai suport!
Se auzi o voce plina de ura, iar in urmatoare secunda ciorile din cimitir zbura la bubuitura care se auzi.
Era noapte, undeva trecut de miezul noptii. Maria era in cimitirul unde obisnuise sa mearga. Arata ravasita. Avea parul valvoi, hainele ii erau cam sfasiate, iar acum pumnul cu care sparsese piatra funerara ii era zgariat si sangera.
Se uita pierduta la piatra facuta zob, ochii ii erau negri si goi, iar pe chipul alb ca de portelan i se prelingeau lacrimi de sange.
- Nu vroiam asa! murmura fata.
Isi duse palmele pe fata si cazu brusc in genunchi, izbucnind in plans.
Era singura in acel moment, iar linistea apasatoare o facea sa se simta si mai singura.
Mai bine eram moarta. isi spuse in gand. De ce? De ce nu m-ai lasat sa mor?
In acel moment, ca si cum ar fi fost raspunsul ei, Alucard era in fata cimitirului.
Nu spuse nimic, nu facu nici o miscare, doar statea in fata portitei stricate si o privea lung pe fata. Ochii ii erau rosii, parul i se misca usor in bataia vantului....avea acea statura care atragea prin misterul ei.
-Tu! se intoarse Maria brusc spre el.
Avea acea privire plina de ura, gata sa omoare pe oricine.
Se incrunta si fugi spre el. Alucard nu se clinti.
- Aargh!
Tipa fata si in secunda doi se infipse in gatul lui cu mainile.
- De ce? De ce? De ce? repeta ea, zguduindu-l de cateva ori.
Isi infipse asa tara unghiile in gatul lui, ca deja incepu sa-i dea sangele.
- Te urasc! Nu te mai vreau! Nu mai vreau nimic din toate astea! Nu...
Dar n-apuca sa mai adauga ceva ca Alucard o si saruta.
Maria avu tendinta sa-l refuze, dar acesta ii puse mainile pe solduri si o trase aproape la pieptul lui, incercand sa-i desprinda buzele cu ale sale. Atunci fata se lasa prada instinctului, inchise ochii si ii raspunse sarutului, dandu-i usor drumul in acelasi.
O saruta pasional cateva secunde, apoi se desprinse incet din sarut, timp in care isi urca delicat mainile pe bratele fetei.
- Te-ai calmat? o privi Alucard fix in ochii.
Maria doar se uita la el. Nu-i mai place deloc situatia, nu-i placea nici faptul ca de fiecare data cand Alucard facea asta se inmuia toata.
Ofta, isi puse capul pe pieptul lui si isi incolaci bratele in jurul lui.

pun pe parti ca sa va mai tin asa in suspans:D

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 29
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de DarkAngel la data de Joi Ian 24, 2013 9:09 am

Cat de dragut.. Sper ca Maria se va obisnui cu aceasta viata.
Cand vrei tu si mai ai idei sa pui next..
Este o poveste fparte frumoasa care merita sa fie continuata.

But don't you know you're wasting your time? ...
DarkAngel

Data de inscriere : 19/01/2013
Varsta : 20
Mood Bored...

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Ian 25, 2013 7:00 am

eu deja mi-am scris partea asta, doar am zis ca e ultima parte si o pun pe fragmentele pentru a va tine in suspans:)))
so atunci continuarea:D sper sa-ti placa:D

- Imi pare rau! spuse scurt Alucard, chiar cu o nota seaca, in timp ce o mangaia delicat pe par. Eu nu-mi incalc promisiunile, vroiam doar sa fii fericita!
- Atunci nu trebuia sa fiu aici! Nu trebuia sa ma omori! spuse fata, strangandu-l in brate. Nu mai vreau nimic din toate astea!
- Imi pare rau! repeta ridicand-o de pe el. Este numai vina mea!
- Ce?! il privi Maria confuza printre lacrimi.
Insa ca raspuns, vampirul isi scoase pistolul de sub haina si i-l intinse fetei.
- Poftim!
- Ce?! facu atunci fata ochii mari. Doar nu vrei sa...
- Ba da! replica foarte sigur, neslabind-o din priviri. Am facut o promisiune, nu pot sa te omor! Ca ma omori tu sau altcineva este acelasi lucru! Asa nu te mai tine nimic aici! Poti fii libera, ai tot dreptul!
- Nu!!! arunca in acel moment pistolul la pamant. Ce prostie, ce...ce e asta?!
Ramase socata cand pistolul ii aparu iar in mana. Stranse din dinti si se uita urat la asa-zisul iubit al ei. Oricat de nefericita era, nu vroia sa-l omoare, nu era asa egoista.
Omoara-l, omora-l! repeta o voce in gandul ei.
- Nu! isi scutura repede capul.
-Fa-o! ii porunci Alucard, luandu-i mana si lipi pistolul de fruntea lui.
Fetei nu venea sa creada, pur si simplu refuza.Ochii i se umplura de lacrimi, vantul incepu sa bata mai tare, iar in acelasi timp spiritele se ridica din mormanturi.
- Omoara-l!
Se auzi ca un cor, in timp ce se apropie incet de cei doi. Dupa cate se vedea faptul ca Alucard avea sa moara era chiar bine primit de cei din lumea intunecata.
- Omoara-l!
- Am spus NU!! tipa fata si trase brusc in aer.
In acea secunda unele spirite zbura imediat in sus, parca urmarind glontele de argint, iar celelalte se napusti asupra lui Alucard.
- Lasati-l! tipa iar Maria cand vazu ca vampirul refuza sa lupte cu el. Ce e cu tine? Fa ceva!
De data aceasta, el nu mai avu nici o reactie. Statea ca si cum astepta sa fie omorat.
O fantoma aparu in spatele fetei si, cum fata nu avea de gand sa faca nimic, intra in trupul ei.
- Nu nu nu nu! se zbatu Maria pentru a nu lasa fantoma sa-i manipuleze trupul.
In zadar. Mana in care tinea pistolul deja era indreptata spre Alucard. Fetei ii dadu lacrimile, nu vroia asta, incerca chiar sa si vorbeasca cu fantoma in gand, dar totul era zadarnic acum.
Buzele lui Alucard i se arcui usor intr-un zambet. O privi ca atunci cand o vazusese prima oara.
- Mi-a parut bine, pustoaico!
Spuse cu acea caldura si voce ce o facuse pe Maria sa se indragosteasca de el.
- Alu...sopti fata.
Si linistea fu sparta de zgomotul pistolului cand glontele se declansa si zbura fix in fruntea vampirului.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mar 06, 2013 8:03 am

eh si cum a trecut ceva timp pun si partea de final sper ca va placut pana acum fic-ul si ca va place si finalul

- Nuuuuu!
Fantoma ii iesi din trup, iar in acea secunda fata scapa pistolul si vru sa-l ia in brate.
- Alu, ALucard! izbucni in plans cand ii vazu trupul risipindu-se ca un fum rosu.
Incerca parca sa stranga fumul in aer in mainile in ei. Nimic. Cazu in genunchi cu mainile pe pamantul rece si lasa lacrimile sa-i coloreze chipul in rosu.
-Nu asa vroiam, nu asa...
Spiritele insa, alti vampiri, strigoi, demoni si alte creaturi ale noptii se adunasera toate in jurul ei. Se inclina toti in fata ei, spunand stapana in cor, toti o venereau acum.
Ea nu vroia asta. Ii era dor de cainele ei, Seth, de asa cum il cunoscuse pe Alucard, chiar si familia ei nenorocita.
Stranse pamantul in mainile ei, apoi il arunca brusc spre cei din jurul ei.
- Lasati-ma! striga revoltata. Este vina voastra! Asta nu e viata! Lasati-ma!
Cum incheie, tresari ca si cum se trezi din vis si incepu sa bajbaiasca dupa pistol.
Cei din jurul ei doar o privira atent, ca si cum erau pusi acolo de design.
Maria gasi pistolul, il lua si....
- Adio!
Se auzi vocea joasa a fetei, apoi din nou sunetul pistolului.
- Nuuuu! se auzi de data asta corul spiritelor.
Maria tocmai isi duse pistolul la tampla si se impusca, in acelasi timp fantomele risipindu-se si ele odata cu ea.
Ceilalti copii ai intunericului incepu sa se dezintegreze, formand in cimitir un frumos covor de sange si resturi de trup pe pamantul negru si rece.
Se pare ca Maria era cea mai importanta, ea era legatura dintre toti.
Acum, totul se descompunea, totul ramanea doar o amintire.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum