Intrebari

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Intrebari

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Ian 08, 2011 7:19 am

Daca aveti vreo problema sau neclaritati in ceea ce priveste forumul, intrebati-ne si va vom raspunde!

Ultima editare efectuata de catre Lunatic Asylum in Lun Mar 04, 2013 11:33 am, editata de 1 ori
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Re: Intrebari

Mesaj Scris de Raluca la data de Lun Ian 10, 2011 8:51 am

Pai, sa zicem ca eu vreau sa postez o proza scurta, unde o postez, la fan-fic?

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Ian 10, 2011 8:56 am

Poti si acolo, dar cred ca mai repede ar merge la Fan Art, pentru ca si proza este o arta, la o adica:) cel putin pe forumurile pe care am mai fost, asa am vazut si mi s-a spus. Prozele si lecturile scurte ce nu se aseamana cu fic-urile merg la Fan Art:)

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Ian 15, 2011 8:04 am

as avea si eu o intrebare. ce inseamna "Puncte" ? :"> adk cum le castigi ? si Reputatie ? ops, st 3 intrebari :"> eu st obisnuita cu forumurile "myforum" care nu au asa cv

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Ian 15, 2011 12:36 pm

Nu toate forum-urile sunt la fel! Punctele se castiga in functie de valoarea topicului la care ai postat, iar astea sunt tinute in evidenta panoului de administrare. CU cat postezi mai mult la diferite topicuri, cu atat castigi mai multe puncte! Adica tine de mesaje ca sa spun asa! Iar reputatia, se castiga la un anumit numar de puncte ce se tine evidenta tot in panou! Dar astea se mai castiga si la concursurile care sunt pe forum, adica castigatorul se poate alege cu puncte in plus, chiar si la reputatie! Insa concursurile noastre momentan cam dorm, asa ca tot ce poti sa faci in continuare este doar sa postezi:) sper ca te-am lamurit acum si sorry daca par genul de admin mai severa, dar asa sunt eu, imi place ordinea:)))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Ian 15, 2011 7:07 pm

stai linistita, nu esti chiar asa severa fata de alti admini/admine :))
si am inteles, iti multumesc pt explicatie !
stiu ca nu sunt la fel toate, de aceea intrebam :"> de ex pe unele forumuri se castiga "Puncte" in battle... ca sunt forumuri grfx.
inca o data mersi pt lamuriri <3

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Dum Ian 16, 2011 1:44 am

Reputatia stiu ca se castiga Cand unui membru ii place posturile altui membru si voteaza postul respectivului membru. Fiecare membru are in partea dreapta a fiecarui post butoanele +/- de unde poate da reputatie altor membri.
Cu cat mai multe posturi faci, cu atat sansele sa iei mai multe puncte reputatie cresc deoarece ceilalti mebri au mai multe posturi in care sa te voteze la timpul respectiv. Daca a avea de ex un post ai putea fi votat o data la 24 ore, de catre acelasi membru, daca ai 2 posturi poti fi votata de 2 ori in 24 de ore de acelasi membru, etc.

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de ● Lene la data de Joi Mai 10, 2012 2:00 am

Am vrut sa blochez subiectele de la 'sa ne cunoastem' dar spre surprinderea mea nu am avut panoul moderatorului in josul pagaginii.
Intrebare: De ce?
Sunt doar moderator cu rangul si culoarea? Ca asa nu-mi trebe... Eu am fost dornica sa ajut, chiar daca urasc, URASC! Rangurile de genul acesta caci nu mai imi vad capul de treaba cu forumurile, scoala si altele.
Daca vreti sa va ajut lasati-ma. :I Un moderator e pus in acel post pentru a: Muta, fuziona, bloca subiectele si asa mai departe...

Edit: Rezolvat, m-a facut George Admin si am facut treaba .__.
● Lene
Designer
Designer

Data de inscriere : 04/05/2012
Varsta : 20

Vezi profilul utilizatorului http://myplace.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mar 04, 2013 11:43 am

Ok people i have a question !!!
So, m-a traznit pe mine asa....Ma uitam pe forum si vazand ca sunt unele subiecte necategorizate si in general sunt mai multe subiecte decat categorii, unele fiind mai multe intr-una decat in alta, ma gandeam ca poate totusi ar mai trebui sa facem noi categorii...
example
- pentru scoala sa fac o categorie "alte locuri" cum e la oras si acolo sa scrieti in alte parti de ce este deja, gen hol, baie, etc...

Eu nu prea scriu la scoala, asa ca prefer sa intreb pentru cei care mai fac o vizita acestui topic!
Insa pentru oras si in-afara lui, nu am nici o idee...De aceea va intreb pe voi daca voi vreti noi categorii sau va este bine asa cum este? Si daca DA, atunci sa spuneti exact ce categorie, pentru ce
Sper ca m-am facut inteleasa, daca nu ask, daca m-ati inteles atunci spuneti ce parere aveti
Remember, the school with "alte locuri" si the city!
Thanks!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Lun Mar 04, 2013 12:01 pm

ooook, pentru ca sunt o lenesa si sa caut ar fi un efort mult prea mare pentru mine si timpul meu extra limitat, si nici nu stiu unde altundeva sa intreb chestia asta... but Lana del Rey bantuie deja pe aici cumva? pentru ca am o noua pasiune pt ea, dar n'as vrea sa fur face claim'ul altcuiva ;;)

cat despre scoala... have no idea

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Lun Mar 04, 2013 5:50 pm

Pai daca au aparut topicuri necategorizate, eu zic ca totusi ar mai trebui noi categorii asta pentru a fi organiyate mult mai bine topicurile si a fi mai usor de gasit.
Si e normal sa fie mai multe subiecte decat categorii. Categoria este rubrica in care sa pui mai multe subiecte.

Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Mar Mar 05, 2013 9:33 am, editata de 1 ori

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mar 04, 2013 10:09 pm

oook, first to Mad Hatter....nu, nu bantuie, so u can have it
and two, nu te gandi doar la scoala ci daca ai mai vrea noi categorii pentru RPG

to Invader, stiu ca e normal, eu am zis doar asa ca fapt divers, ideea era daca se mai vrea noi categorii si daca da, ce anume!
that was all the point!
dar daca lumea este multumita asa cum este acum, atunci lasam asa!
cum vreti voi, people, eu doar am intrebat

and pana una alta eu am facut totusi categoria noua pentru scoala " alte locuri " si acolo puteti sa preziceti unde anume sunteti, hol, baie etc...

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Mar Mar 05, 2013 10:31 am

Ma gandeam ca sa fie mai usor de urmarit si sa nu ne incurcam in personaje, unii au o multime, ce ar fi sa punem in fiecare post, in fata replicii numele personajului?

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mar 05, 2013 10:32 am

de ce sa pui in fata replicii numele personajului cand oricum cand scrii precizezi numele lui?: |

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Mar Mar 05, 2013 10:35 am

Pai nu precizezi la decat la inceput apoi in topic mai intervin si alte personaje ale aceluiasi user. Si cand un user posteaza cu 2-3 personaje ale sale in acelasi topic, altu poate sa mai incurce. Intr-un topic de sa zicem 20 pagini. Are rabdare cineva sa citeasca 20 de pagini sa vada ce personaj cand si unde a aparut? Poate ca are rabdare dar u are rabdare sa il reia de fiecare data cnad vrea sa posteze. In caz ca uita...

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mar 05, 2013 10:39 am

again de acord cu Anne Marie, aceasta intrebare este inutila:))))
de ce?
pentru ca userul cand scrie precizeaza cu cine scrie si cand scrie cu mai multe personaje de-ale sale, e logic ca este atent sa nu se incurce si oricum mentioneaza again care cum ce face si ce spune....daca ai citi mai atent topicurile in care de exemplu Anne Marie sau Absinthion scriu ai putea observa ca mentioneaza cand scriu cu mai mult de doua personaje.
so, instead of think at stupid questions like this, fara suparare, mai bine you could help at what i had said earlier about topics
thanks

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Mar Mar 05, 2013 10:41 am

Nu am zis ca se incurca userul respectiv ci ceilalti care posteaza impreuna cu el.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mar 05, 2013 10:42 am

again din moment ce se mentioneaza de ce naiba s-ar incurca?? geesh:))))
nu stiu cum pana acum nu s-a intamplat nimic si brusc acum dupa atata timp vii tu cu intrebarea asta....acum scuze, dar pe bune?
seriously?
:))))))))))))))
i will no comment more :)))))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Mar Mar 05, 2013 10:43 am

Eu ma mai incurc in personajele celorlalti. De ex m-am incurcat in personajele lu iAnne Marie, dar pana la urma am facut sa indrept situatia. Sanara are creierul un pic afectat datorita potiunilor pe care le tot incearca. Asa am gasit calea sa ies din impas :))

Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Mar Mar 05, 2013 10:45 am, editata de 1 ori

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mar 05, 2013 10:43 am

no offense, george, singurul care se incurca esti tu, fiindca nu esti deloc atent la topicuri, dar deloc...cateodata uiti cu cine scrii desi scrie cu 2 posturi mai sus despre cine e vorba. :] si nu mi se pare okay sa facem chestia asta doar pentru ca nu esti tu in stare sa te descurci...deschide mai bine ochii !

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Mar Mar 05, 2013 10:45 am

-Bine, voi fi mai atent.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 07, 2013 1:41 am

lume lume soro lume
ma tot bate gandul sa fac un topic dupa alte locuri cu "alte orase".
ma gandeam ca la excursii, de obicei excursia in sine cand spui tine doua-trei zile sau hai o saptamana, doua pentru tabere ca tot acolo le bagam, dar daca cineva se trezeste ca vrea sa stea mai mult sau nu stiu sa faca un personaj sa locuiasca in afara orasului nostru special, sa facem acest topic.
sau sa lasam asa cum e si eventual precizam la inceput in ce oras se afla personajul pentru cine vrea sa fie in alta parte decat orasul nostru?
acum, nu stiu, voi ce ziceti? any questions, sugestions?:D

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Mar Mai 07, 2013 5:17 am

I like the idea

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 07, 2013 5:22 am

si mie imi place ideea ^^

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 07, 2013 5:34 am

ok done:D
l-am facut! acum cand cineva vrea sa scrie in alt oras, sa precizeze mai intai unde se afla, puteti sa faceti asta chiar si la descriere, puneti acolo direct numele orasului si apoi in topic scrieti restul.
enjoy!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum