O zana drept cadou de Craciun

BrittOrden :: City :: Parc

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

O zana drept cadou de Craciun

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Dum Oct 22, 2017 6:02 am

A fost o zi urâtă, cu o furtună puternică de zăpadă. Am fost în grădina palatului când sa întâmplat un fenomen ciudat. A inceput furtuna și un vortex magic se deschid în grădina mea de palat și sunt suflata in el de vântul puternic.

Mă trezesc într-o lume nouă pe care o cunosc puțin. Era lumea oamenilor, dar nu am știut unde sunt exact și vortexul magic nu l-am mai vazut nicaieri. A fost foarte frig și eram imbracata doar într-o frunză ca o rochie.
Sper să ma găsească de cineva, posibil o fetiță. Da, ar fi fost interesant sa traiesc ca o păpușă în această lume umană, până când găsesc o soluție pentru a reveni în lumea mea și cred că acest lucru va dura mult timp. Posibil câțiva ani, pentru că vortexul magic pentru Fairytopia nu este unul regulat. Acesta a fost  spontan și în locuri aleatorii pentru scurt timp. Trebuia să fii norocos să fii în locul potrivit la momentul potrivit. Șansa era ca si aceea de a castiga marele premiu la loto.

Stateam îngropata în zăpadă și doar capul mi se putea vedea și nu mă pot mișca. puteam fi confundata cu o păpușă uitată acoperită de zăpadă.

După decorarea străzii puteam spune că a fost o seară de Crăciun. Eram intr-un parc.

Pentru ca o fată norocoasă să mă găsească, aș fi fost cadoul perfect de Crăciun.

Ma gandeam dacă ma găsesc părinții unei fete și mă împacheteaza într-o cutie cadou. Cred că mi-ar place asta.

Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Dum Oct 22, 2017 6:45 am, editata de 1 ori

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: O zana drept cadou de Craciun

Mesaj Scris de Alwina la data de Dum Oct 22, 2017 6:05 am

Eram impreuna cu prietenele mele la colindat in timp ce parintii mei erau in cautarea cadoului perfect pentru Craciun.

Alwina

Data de inscriere : 05/07/2017
Varsta : 31

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Dum Oct 22, 2017 6:24 am

Se apropia de mine o femeie cam la 30 si ceva de ani. Se apleca si ma ridica, crezand ca probabil sunt o papusa. insa imi zambi si apoi imi vorbi.
-Oh, sarmana zana. Iti e frig, nu-i asa? Stii, te-as puea lasa locuiesti cu familia ma. De fpat stiu cine s-ar bucura. Ai fi o papusa perfecta pentru fiica mea, ai vrea, nu-i asa? Ma intreba ea.

-Da doamna. Mi-ar face mare placere.

-Atunci cred ca ramane stabilit. Te voi duce acasa si te voi impacheta frumos si vei fi cadoul perfect de Craciun penru fiica mea Alwina. Acum, sa te bag in buzunarul interior al hainei mele sa te mai incalzesti spuse ea, descheiindu-si jacketa groasa si deschizand fermoarul buzunarului interior punandu-ma inauntru apoi trase fermoarul la loc.
Aud apoi cum isi inchise haina cu fermoarul pana la gat si simt miscare.
Femeia mergea apoi spre casa ei, iar apoi se opri sa cumpere o papusa pe care o daduse unei fetite oarecare. Locul acelei papusi in ambalaj, urma sa il ocup eu.
Ajunsa acasa isi descheiase haina si ma scoase din buzunar. Apoi imi dadu sa mananc.
-Draga zana, manaca acum caci apoi te voi ambala ca pe o papusa si nu vei mai manca nimic pana maine dimineata. Imi spuse ea.
mananc apoi ceea ce imi daduse. Imi daduse o lingurita de mancare de mazare ceea ce era suficient pentru mine si un pahar mic de ceai. Intre timp ea pregatise cutia papusii. Dupa ce termin de mancat, imi indica sa ma asez in cutie. Cutia avea un decupaj in forma umana de papusa. Asa ca imi strang si pliez aripile sub forma de fusta dupa care ma asez in acea adancitura. Apoi cutia e acoperita cu cealalta jumatate a sa. Era o cutie de papusa cu nailon transparent prin care puteai vedea papusa. Apoi cutia fusese trecuta printr-un aparat de sigilat, care ii pusese un celofan nou, sigilat ermetic. Apoi observ cum daduse cateva gauri cu acul pentru ca eu sa am aer sa pot respira. Dupa aceea cutia mea fusese pusa intr-o cutie mai mare, o cutie de carton sb forma cubica. Apoi vad cum cutia este inchsa si aud cum ese ambalata cu o folie speciala straluicitoare de ambalaj specific cadoului. Apoi cum este inconjurata cu o panglica si facuta o funda. Apoi fusese ascunsa in asteptarea momentului oportun pentru a fi pusa sub brad.

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Alwina la data de Dum Oct 22, 2017 6:44 am

Dimineata de Craciun sosise si eu ma reped la bradul din living pentru a vedea ce cadou am primit. Cand il desfac raman surprinsa.
Era o frumoasa papusa barbie cara arata foarte realist, ca o persoana.
Desfac cutia si o iau in maini cu grija.

Alwina

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Dum Oct 22, 2017 6:46 am

-Buna! Eu sunt Sanara!

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Alwina la data de Dum Oct 22, 2017 6:47 am

-Tu esti reala? Poti vorbi?

Alwina

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Dum Oct 22, 2017 6:48 am

-Da, sunt o zana.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Alwina la data de Dum Oct 22, 2017 6:49 am

-Totusi, nu te superi, daca vei fi papusa mea, nu-i asa? Esti cel mai minunat cadou care l-am primit vreodata.

Alwina

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Dum Oct 22, 2017 6:50 am

-Nu ma supar deloc, ba chiar mi-ar face placere.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Alwina la data de Dum Oct 22, 2017 6:57 am

-In acest caz, te voi numi Sana. Si vei fi papusa mea preferata. Acum magazinele sunt inchise asa ca pentru inceput iti voi da o rochita de la una dintre papusile mele insa maine vom merge la mall la magazinul de jucarii sa iti cumparam ceva hainute si o casuta de papusi pe care sa o pun pe noptiera in camera mea. In seara aceasta o sa stai pe etajera alaturi de celelalte papusi ale mele. Acum insa va trebui sa scot setul de ceai pentru papusi si sa luam micul dejun.

Alwina

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

BrittOrden :: City :: Parc

Permisiunile acestui forum: