Criminal Minds

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Criminal Minds

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Iun 13, 2014 9:44 am

Emily se acomodase cu noua ei slujbă și noii colegii. Lăsase în urmă tot trecutul ei foarte încurcat și-și văzuse de viața ei, obișnuindu-se cu rutina muncii de laborator, deși uneori Jason o mai „răpea” și o lua cu el pe teren, căci știa că se ocupase cu asta și-i făcea plăcere.
Era o dimineață monotonă și Emily se ducea spre lift când blondul apăru în întâmpinarea ei și-i întine o cana cu cafea.
- Neață, murmură urmând-o și el spre lift.
- Măi să fie, ce energic ești azi, chicotii ea, clătinând din cap.

E: http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20120801205620/criminalminds/de/images/6/61/0000061539_20090923114506.jpg
J: http://data1.whicdn.com/images/66158208/large.png

ooc: nu mai știu exact ce am mai scris în topicurile ulterioare, sper totuși că e ok ce am scris, că eu așa îmi amintesc că fuseseră personajele mele repartizate = )) dacă nu e bine să mă tragă carva de ureche

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Criminal Minds

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Iun 14, 2014 8:33 am

off: daca insisti, atunci poate oricum n-am de ce ca ai scris bine din cate imi amintesc Jason era pe teren si fata era in laborator, dar pe partea de IT, cu tehnologia...oricum ideea este ca amandoi sunt in CIA :)))

on:
Diminetile de luni nu-i placea deloc lui Tobey. Daca inainte era mor dupa munca sa, acum dupa ce Jason preluase conducerea, asta pentru ca Mikami inca nu se intorsese, saracul Tobey muncea din ce in ce mai mult la laborator si se vedea pe fata lui ca avea nevoie de odihna mai multa, insa ce-i drept, desi totul se petrecea pe teren, laboratorul avea functia cea mai importanta, pentru ca de-acolo se depista totul.
Tanarul tocmai ajunsese si el la munca, intra grabit in sediu, care de obicei la ora asta era deja in laborator, pentru ca mereu ii placea sa fie primul si fugi imediat spre lift.
- Wait! tipa spre cei doi pentru a-i tine si lui liftul.
Insa chiar in acel moment, de pe holul din dreapta care ducea spre arhiva, veni tanara si frumoasa Sophie, care desi nu lucra in CIA, colabora cu ei. Era o "asociata" de-a lui Jason. Rar o vedeai p-aici, de aceea multe persoane inca se minunau, in special barbatii cand vedeau o femeie asa frumoasa in sediul lor, de parca ar fi vazut o papusa barbie cu o arma in mana.
Si cum fata trebuia sa se duca la Jason in birou, se indrepta si ea spre lift.
Dar ea era mai aproape si din doi pasi putea intra in lift, insa cum Tobey fugi in fata ei si totul se desfasura prea repede, Sophie intra cu fata-n el, lovindu-se astfel de spatele lui, iar Tobey tresari si intra in tanar, facandu-l astfel sa verse din cafeaua sa pe Emily.
- Tu nu te uiti pe unde mergi?
Veni replica intepata a Sophiei cand il vazu pe tanar ce stil de "domino" facuse.
- Scuze...murmura el usor fastacit, asta pentru ca desi nu chiar el fusese de vina, replica brunetei il facu sa se simta vinovat.

Tobey
http://i.huffpost.com/gen/1365000/thumbs/o-MICHAEL-J-FOX-900.jpg
Sophie
http://profashionelle.com/wp-content/uploads/2008/02/sophie-ellis-bextor-dom-perignon-party.jpg
plus un palton lung negru

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Iun 14, 2014 11:02 am

Totul se petrecuse repede și pentru cei 2. Jason ar fi vrut să se dea mai în spate, dar chiar nu avu timp și inevitabilul se întâmplase și vărsă din cafeaua sa pe cămașa albastră a lui Emily care mărise ochii din instinct. Clipii de vreo câteva ori și inspiră adânc, însă zâmbi înțelegătoare către Tobey, căci știa că astfel de accidente se tot întâmplă, iar ea pe pielea ei pățise multe din propria neatenție, așa că nu se supăra.
- Nu are nimic, se mai întâmplă, își spuse gândurile cu voce tare și se uită ba la Jason, ba la domnișoara pe care nu o cunoștea deloc.
Jason doar aprobă cu capul, simțindu-se într-un fel și el prost că nu avusese reflexe destul de bune pentru a prevenii aceea pata.

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Iun 17, 2014 1:09 am

- I'm sorry, I'm sorry! se repeta Tobey, uitandu-se oarecum jenat la cei doi din cauza a ce se intamplase.
Sophie doar isi arunca ochii peste cap si intra in lift, avand acel mers ferm si hotarat.
- La ce etaj mergeti? intreba inainte sa apese pe buton.
Cand o auzi, Tobey urca si el repede in lift, pentru a nu fi uitat pe dinafara.

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum