The path of Gods

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

The path of Gods

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mai 19, 2014 9:34 am

Seara. Miezul noptii. Hades.
Locul dintre lumea inunericului si cea divina. Locul care nu are timp, ora sau vreme. Locul unde chiar si un inger si un demon se pot intalni, in-afara lumii pamantene. Locul unde mii de suflete sunt captive si tinute pe veci, dar unde la fel de bine poate muri orice fiinta.
Asa cum avea sa se intample in aceasta noapte.
Dupa cate se intamplase in ultima vreme, cineva ajunse la propria limita. Insa acest cineva nu era orisicine, era Hyuna….una dintre fetele lui Dietrich. De fapt Hyuna era cam singura lui “familie” cu care mai pastrase legatura, dupa alegerea facuta de el de a fugi de propria-i familie.
Si totusi, aceasta singura ruda de sange, se afla in acest loc. Era chiar in inima Hades-ului, in centrul inconjurat de flacari si lava.
- Hyuna! se auzi vocea lui Dietrich, care aparu in spatele ei pe punte. Nu vrei sa faci asta! O privi cu ochii sai mari si expresivi de un albastriu hipnotizant.
- Ba da! Nici nu stiu de ce m-ai mai facut! Uita-te la tine, uita-te la…mine! Spuse fata uitandu-se pentru o clipa la mainile ei firave si albe. N-am nici un rost!
Si adevarul cam asa era. Saraca fata parca nu-si gasea locul in aceasta lume, stia doar sa omoare ca sa se hraneasca. Nici macar un amic nu avea, dar barem un prieten sau pe cineva apropriat…ca sa nu mai vorbim de familie.
Iar acest il facu pe Dietrich sa ramana fara replica, cel putin pe moment, desi stia prea bine ce intentie avea fata lui sa faca.

Hyuna
http://4x2dr59bnyodo3rs.zippykid.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/20140104_kfashionista_hyuna2.jpg
Dietrich
http://www4.images.coolspotters.com/photos/952805/jared-leto-and-rad-hourani-gallery.jpg
locul
http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20120429025407/godofwar/es/images/1/14/Inframundo.jpg
insa in mijloc / centru era asa
http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20070708045148/finalfantasy/images/d/dd/Fire_Cavern_1.jpg

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Re: The path of Gods

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Mai 19, 2014 10:59 am

- Curiozitatea a ucis pisica... suntem aici, acum ești fericită ? se auzi vocea destul de dură, dar și plictisită a Katharinei. Își dădu o șuviță blondă după ureche și oftă. Sora ei mai mică insistase să o aducă acolo, aparent fără vreun motiv prea întemeiat, poate doar un capriciu, iar Dominika fusese învățată încă de mică să-i fie satisfăcut fiecare capriciu insignifiant, dar pe care i se punea pata.
Zâmbii mulțumită în colțul gurii și analiză locul, zărind în apropiere 2 siluete și se concentră să audă ce vorbeau cei 2, fiind o băgăcioasă.

K: http://faystyle.com/girls/files/2012/12/Doutzen-Kroes-vogue-nl-2.jpg
D: http://www.itsaoao.com/wp-content/uploads/2013/08/Ashley-Sky-01-560x728.jpg

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mai 19, 2014 11:11 am

Hyuna se intoarse cu privirea rosiatica spre Dietrich, fara sa schiteze vreo expresie si isi intinse larg bratele.
- Hyuna!
Sari ca ars Dietrich cand o vazu si o prinse de maini. Avea ochii umezii din cauza lacrimilor care le retinea, insa nu stia ce sa spuna.
Stia ca totusi Hyuna avea dreptate, nu putea s-o faca fericita si avea tot dreptul sa decida ce vrea, insa nici nu vroia sa stie ca face asta din cauza lui. Era parca mai mult intr-un conflict cu el.
- Chiar si acum iti pasa mai mult de tine! il privi Hyuna fix in ochii. Adio, tata! isi trase atunci mainile dintr-ale lui si se lasa sa cada pe spate in adancul Hades-ului, care avea s-o stearga de tot de pe fata pamantului.
Acest gest il facu pur si simplu pe Dietrich sa incremeneasca, sa priveasca cu ochii de sticla in gol, de parca nu-i venea sa creada ce tocmai se intamplase. Nici macar sa planga nu putea, ca si cand era o statuie.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 20, 2014 3:29 am

Dominika urmării totul cu impasibilitatea sa specifică. Katharina nu putea să înțeleagă cum tânăra rămânea rece la absolut tot ce o înconjoară. Adică da, erau demoni, dar nu erau lipsiți de sentimente, fie ele pozitive sau negative. Dânsa însă... părea a fi mai robotică decât oricine. Blonda oftă, mușcându-și buza cu putere. Nu și-ar fi dorit să fie martoră la o asemenea scenă, se gândea acum în mod egoist cum ar fi să i se întâmple ei ceva de genul. Cu siguranță un eveniment asemănător ar dărma-o.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 20, 2014 8:23 am

In cele din urma statuia reusi sa se sparga si astfel cazu brusc in genunchi ca si cand l-ar fi lovit cineva de la spate.
Buzele lui Dietrich incepu sa i se miste usor, insa nu scoteau nici un sunet, asta pentru ca mai mult bajbaia, mainile ii ramasera in sus ca si cand s-ar fi rugat cu degetele tremurandure, iar pupila i se dilata de tot, ochii fiind ca de sticla, de un albastru hipnotizant, dar goi si pierduti in lumea lor.
Era pentru prima oara cand Dietrich nu raspundea de el, nu isi controla trupul, instinctele si simturile....era pierdut in lumea lui. Era asa de ratacit, incat...
- Ce-am facut? reusi el sa murmure, uitandu-se spre centrul Hades-ului cu o miscare bolnava a capului.
Si cum se uita el asa pierdut spre centrul unde flacarile erau si mai mari acum si aruncau sange in aer, ceva parca il impunse de la spate si in secunda doi, acesta se ridica si se indrepta ca un somnabul spre acel centru, dar totusi ferm si hotarat ca si cand ar fi fost pe punctul de a se duce dupa fata lui.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Mai 26, 2014 9:08 am

- Haide să plecăm ! zise brusc Katharina promt, prinzând-o de braț.
- Vreau să vad ce face, îi replică ea, eliberându-se și încrucișându-și brațele la piept în timp ce clipea rar și privea către silueta tânărului. I se părea că urmărește o dramă pe viu și pentru ea era destul de amuzant, lucru pe care sora ei mai mare nu-l putea pricepe.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mai 26, 2014 9:26 am

Cand Dietrich ajunse pe marginea centrului si intr-adevar avu intentia sa se arunce, flacarile Hades-ului se inalta asa tare, inca arunca scantei si sange in aer, iar pe Dietrich reusi sa-l arunce asa tare in spate ca ajunse fix la picioarele fetelor, cazand puternic pe spate.
Cazu asa tare, ca pentru o secunda pamantul se cutremura, iar in secunda urmatoare acesta scuipa sange. Pana si ochii i se umplu de sange, iar insemnele lui din nastere, triadele incepu sa i se inroseasca si sa fie sangerii, bratele lui albicioase pictandu-se frumos in rosu.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Mai 26, 2014 9:38 am

Katharina din instinct sării 2 pași în spate, privind uimită și speriată către acesta. Dominika nu se mișcase din loc câteva moment, apoi veni mai în fața lui, întinzând o mână către acesta și zâmbindu-i slab.
- Dacă te arunci și tu nu o aduci înapoi, zise și așteptă să o apuce de mâna ca să-l ajute să se ridice.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mai 26, 2014 10:03 am

Insa Dietrich nu intinse nici o mana.
Ramase asa cum era, intins pe pamant, trupul tremurandu-i usor, sangele prelingandu-se din coltul buzelor si privea in gol cu ochii mari sangerii, fara nici sa clipeasca macar.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Mai 26, 2014 10:10 am

- Lasă-l în pace, nu e treaba ta să te bagi , murmură destul de autoritar Katharina, vrând să plece odată de acolo.
- Nu !
Dominika se încăpățână și se lăsă mai în jos, încercând să-l ridice, dar cum el nu prea coopera și dânsa era cam slăbuță, nu-i reușii acest lucru.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Iun 05, 2014 2:53 am

In cele din urma Dietrich reusi sa se dezmeteceasca. Clipi usor si cu greu, reusi sa se ridice singur in picioare.
- Eu....se uita pentru o clipa pierdut la fete cand la una cand la alta...Trebuie sa plec!
O spuse ca si cand ar fi stat de ceva vreme de vorba cu ele, iar in secunda urmatoare, acesta se intoarse pe calcaie si o lua drept inainte, pe unde venise.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Iun 08, 2014 7:39 am

- Te-ai decis să faci pe zâna cea bună într-un moment prost, mormăi Katharina și o prinse de braț pe sora ei mai mic, obligând-o practic să facă și ele cale întoarsă și să plece de acolo.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum