Words are meaningless... and forgetable

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Words are meaningless... and forgetable

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Iun 02, 2014 11:52 am

Dietrich o cerceta din priviri si , desi avu impulsul de a se ridica si incerca sa plece de-acolo, eventual sa-i dea peste nas fetei, asa cum de altfel te-ai si fi asteptat de la el, acesta facu invers.
Se dadu mai aproape de ea si ii puse palmele reci peste ale fetei, strangandu-le in pumn.
- Chiar daca te-ai omori, n-ai rezolva nimic! o privi el fix fara sa clipeasca. Dar esti mama acum, inceteaza cu prostiile astea de fata emo si poarta-te ca atare! Casatorita sau nu, tu ai pentru ce trai, ai o fata, ai un baiat care iti poarta numele! Fii mandra de ei ca barbatii tot sa dai de orice prost vrei pana vei gasi pe cineva alaturi de tine! Ce a fost, a fost, nu mai puteam face nimic acum, doar maturizeaza-te si ai grija de copii tai! ii spuse Dietrich de data asta pe un ton bland, din care se putea 'citi" si sinceritatea.
Parca nu-ti venea sa crezi ca tocmai din gura lui Dietrich iesi asemenea vorbe, dar uite ca se putea, avea si el momentele sale cand putea fi mult mai bun decat arata. Acest demon chiar avea si ceva bun in el si se vedea din ochii sai ca inca mai tinea la ea, sau cel putin in momentul de fata chiar ii vroia binele, nu degeaba ii spusese ce-i spusese.

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Iun 02, 2014 11:56 am

Amy mării puțin ochii când îl auzi și ridică o sprânceană.
- Nu aveam în gând planuri de sinucidere, aș fi vrut să fac altceva cu pumnalul ăla, dar mai bine nu-ți spun. Nu îmi mai citii gândurile, bine ? murmură ușor încurcată, dezobișnuită ca cineva să-i facă chestii de genul.
Îl privi și oftă, umezindu-și buzele.
- Îmi pare rău că nu am făcut decât să te întristez mai tare. În loc să te ajut mai rău fac... sunt inutilă, murmură scuturând din cap.

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Iun 03, 2014 9:08 am

- Tu chiar n-ai inteles nimic din ce tocmai ti-am spus eu? replica imediat Dietrich uitandu-se oarecum ciudat la ea. Scuze pentru faptul ca am crezut ca vrei sa te sinucizi, dar nu asta era esentialul! Chiar am vorbit degeaba? o privi el la fel de fix, dar luandu-si de data asta mainile de pe ea.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Iun 03, 2014 9:10 am

- Nu, nu... scuze, murmură subțiindu-și buzele într-o linie dreaptă.
Totul o întorsese complet pe dos, nici nu mai știa ce zicea sau ce gândea. În momentul acela ar fi avut nevoie de o pauză de la tot, gen o pierdere de memorie și o rătăcire pe o insulă pustie.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Iun 03, 2014 9:58 am

Dietrich o privi in acel moment lung pret de cateva secunde, apoi se ridica in cele din urma in picioare.
- In acest caz....
O privi scurt, dupa care isi intoarse privirea si se uita la cerul instelat. Inchise pentru o clipa ochii, ca si cand ar fi tras aer adanc in piept si apoi incepu sa faca cativa pasi inainte, indepartandu-se astfel usor usor de fata.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Iun 03, 2014 10:11 am

Se uită în urma lui rămânând în loc și strângându-și degetele firave în pumni. Pur și simplu îl privi cum să se îndepărteze, fără să spună nimic. Ce ar fi fost potrivit să spună- adio .. ? Spera să-l mai vadă cândva, deși ar fi fost total nepotrivit.
Își șterse urmele fine de lacrimi care rămăseseră pe chipul ei și tresării când Wanda apăruse parcă de nicăieri lângă ea.
- Credeam că ai plecat..
- Ce fel de prietenă aș fi fost dacă aș fi plecat de tot? murmură și o prinse pe după umeri, încercând s-o încurajeze, deși întreaga scenă cu crucea o cam lăsase copac.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Iun 03, 2014 10:56 am

Dietrich se opri o clipa pe loc, se uita peste umar catre cele doua si zambi sters. Insa nu se intoarse, din contra isi vazu de drumul sau. Acum vorba aceea, ce va fi, va fi.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Iun 03, 2014 10:57 am

- Eu... murmură, inspirând adânc, dar își pierdu cuvintele.
- E-n regulă, Amy, nu trebuie să-mi explici nimic. Haide să te duc acasă, îi zâmbi înțelegătoare, văzând-o dărmată. O frecă ușor cu palma pe spate, conducând-o spre ieșirea din acel loc.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum