Words are meaningless... and forgetable

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Words are meaningless... and forgetable

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 27, 2014 10:14 am

Amy se uită la el, clipind de câteva ori. Într-un fel .. nici ea nu avea răspunsul exact la această întrebare.
- Pur... și simplu. Vreau să te ajut, nu pot să-mi explic de ce, dar chiar asta îmi doresc, își lăsă mâna mică în a lui, zâmbindu-i blând.

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 27, 2014 10:27 am

Desi o privi pentru o clipa cu acea privire blanda a lui, ochii lui deveni deodata mai seriosi.
- Nu-mi place sa fiu ajutat din mila! replica el imediat, ridicandu-se in picioare. Pana acum ti-ai vazut de viata ta frumoasa, de familia pe care ai, fara sa te intereseze de-a mea si n-o zic cu rautate, dar acum brusc cand ai aflat de nenorocirile mele vrei sa ma ajuti ca si cand pana acum nu mi-a mers prost! Again, i don't want mercy help, no offense! o privi el peste umar, asta pentru ca ramase in picioare cu spatele la ea.

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 27, 2014 10:37 am

Rămăsese jos, dându-și însă capul pe spate ca să-l poată privi.
- Tu ai fost cel care s-a despartit de mine și tot tu m-ai alungat din viața ta, de aia nu m-am interesat de tine, pentru că mi-ai lăsat impresia că nu mai vrei vreodată să auzi de mine... o spuse pe șleau, lăsându-și apoi privirea în jos. Nu se numește milă ce simt pentru tine.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 27, 2014 11:41 am

- Da, stiu ca eu am fost cel care a facut pasul respectiv, dar asta nu inseamna sa nu lupti pentru ceva la care tii, chiar daca stii ca nu mai ai aceleasi sanse! ii raspunse Dietrich in acelasi mod si isi ridica atunci privirea spre cer, oprindu-si ochii mai mult asupra lunei, care se reflecta perfect in albastrul lui.
Nu era prima oara cand facuse asta, cand renunta la cineva, uneori o facuse special pentru a-i dovedi lui Isaak ca se inseala, dar Isaak niciodata nu se insela si nu degeaba ii spuse odata ca "cine tine cu adevarat la tine se va intoarce la tine indiferent de situatie".
- Si ce simti tu pentru mine atunci? adauga dupa o mica pauza, timp in care evita din nou s-o priveasca si prefera sa ramana fixat pe luna.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 27, 2014 11:46 am

- Când ai renunțat la noi .. . am făcut-o și eu, crezând că așa e cel mai bine. Să fim serioși ... eu eram înger, tu demon. Nimeni nu ne voia împreună, nimeni, și obosisem să lupt, în special când nici tu nu ți-a mai dorit să mă ai aproape... murmură pe o voce joasă, evitând să răspundă la ultima întrebare.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 27, 2014 12:25 pm

- Eu n-am vrut sa te am aproape? replica intorcandu-se in acel moment cu ochii mari la ea. Eu? Cand stii bine prin cate am trecut pentru tine, tot eu am facut ca sa stam si impreuna si am fost de acord sa pastrezi si copilul cand mi-ai zis ca esti insarcinata, copil de care n-am mai auzit nimic, dar nimic! accentua el, simtind cum lacrimile ii inteapa iar ochii, dar refuza cu indarjire ca clipeasca pentru a le putea retine. Nici macar nu poti sa-mi raspunzi la intrebare si brusc vrei sa ma ajuti! Si acum tu vii cu asta? Pe bune? o privi de parca nu-i venea sa creada ce tocmai auzi.
Poate ca era el cum era, dar cand stia ca avea dreptate, niciodata nu dadu inapoi, nu batu in retragere sau prefera sa taca cum fac altii, precum Chris, care prefera sa nu mai comenteze nimic indiferent de situatie si pur si simplu pleaca. In Dietrich se vedea ca era acel spirit de luptator, mistuia acel foc tot timpul.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 27, 2014 1:02 pm

Își mușcă buza inferioară când îl auzi, pentru că nu uitase niciodată de sarcina aceea pe care ea vrusese să o ducă la capăt, dar nu se-ntâmplase asta.
- Isaak m-a convins să avortez, m-a făcut să cred că... copilul nostru ar distruge lumea dacă s-ar fi născut... nici nu știi cât am suferit când l-am pierdut, murmură simțind și ea cum i se strâng lacrimile în ochi. Și la fel s-a întâmplat când am primit imediat după o lovitură la fel de puternică și te-am pierdut și pe tine.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mai 28, 2014 11:08 am

Cand o auzi, Dietrich parca ramase ca traznit. Isaak nu-i spusese niciodata acest lucru. Ce-i drept, Isaak oricum nu spunea anumite lucruri ce nu-l priveau fara sa fie intrebat, si nici in cazul de fata nu facuse acest lucru, fapt ce-l deranja vizibil pe Dietrich. Se putea citi chiar pe chipul asta, pentru ca de data asta chiar nu mai avea "timp" sa-si mascheze emotiile asa cum avea obiceiul.
- Si pe mine cine dracu avea de gand sa ma anunte acest lucru? o privi foarte ager pe Amy, inclestandu-si degetele mainii drepte in pumn. Tu nu, Isaak nu...Cine? Moartea? Numai la voi va ganditi, dar la cel intermediar va ganditi? Te-ai gandit? Te-ai gandit macar o clipa sa vorbesti cu mine dupa ce-ai vorbit cu Isaak si ai luat o decizie fara sa te consulti cu mine cand era si copilul meu? Copilul meu! accentua el la final, strangandu-si asa tare degetele-n palma ca-si dadu drumul la sange.
Se vedea ca in ciuda prestigiului pe care il avea si la cum il stia lumea, Dietrich avea totusi si o parte buna in el, nu era asa de rau precum parea, iar cand venea vorba de cei la care tinea, de familia lui, se putea spune ca era un sufletist.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Mai 28, 2014 11:21 am

Și am Amy rămase complet copac când îl auzi. El nu știa nimic din toate astea ?! Acum afla prima dată ?! Simțea că-i pică cerul în cap... la propriu.
- Am crezut... am crezut că tu i-ai spus lui Isaak și ați luat decizia împreună. Adică... eu nu-i spusesem și am fost convinsă că tu ești cel care i-a spus...zise și își luă chipul în mâinile palide când își simții lacrimile alunecând pe obraji, căci cu discuția asta deschisese cea mai adâncă rana posibilă, căci durere mai mare ca atunci când fusese mai mult forțată să renunțe la copilul ei nu simțise niciodată.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mai 28, 2014 11:41 am

- Ai crezut un drac! replica el, lovind copacul de langa el cu pumnul, reusind astfel sa-l crape pe din doua si acesta sa pice la picioarele lor. Te doare ca ai renuntat la copil, dar te-ai gandit la cum m-as simtit eu, la cum ma simt in momentul de fata? Puteam sa am un copil in momentul de fata, am fi putut avea o familie daca pentru o data in viata ta vorbeai cu mine inainte de orice si nu cu altcineva! spuse la fel de apasat, triadele lui incepand sa se aprinda iar. Si acum vrei sa ma ajuti? Cu ce, cu asta, prin a-ti bate joc mai mult de mine? Felicitari atunci, ai reusit! incheie acesta, evitand sa clipeasca.
Insa in secunda urmatoare se intoarse cu spatele si cum se intoarse simti cum un firicel de sange i se prelinse pe obrajul rece, fapt ce-l enerva si mai mult, ca uneori putea fi asa slab prin faptul ca se gandea si la altii.
- F*ck! se enerva pe el insusi si cazu in genunchi, incepand sa dea cu pumnul in pamant. F*ck, f*ck, f*ck!repeta in mod nervos in timp ce-si descarca nervii pe mica bucatica de pamant.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Mai 28, 2014 11:45 am

Tresării speriată și se târî pe pământ puțin mai în spate atunci când el lovise copacul acela. Amy era o fire foarte maleabilă, ușor de controlat și manipulat, și oricine putea să facă orice dorea din dânsa, pentru că nu știa cum să riposteze.
Îl privii temătoare, mușcându-și buza de jos, înse se apropie din nou de el, prinzându-l de încheieturi, încercând să-l facă să nu mai lovească pământul.
- Dietrich .. nu am vrut niciodată să te rănesc. Am fost slabă .. și am crezut că fac un bine omenirii dacă accept ce mi-a impus Isaak.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mai 28, 2014 11:59 am

- Lasa-ma in pace! isi trase el imediat mainile dintr-ale fetei, privind=o foarte rece. Screw Isaak, screw the world, who gives a f*ck? De parca omenirea sau Isaak sau oricine altcineva se gandeste la familia ta, la ce vrei sa faci tu sau mai stiu eu naiba ce! Singura persoana in asemenea cazuri cu care trebuie sa vorbesti este partenerul tau, nu altcineva!
Facu o scurta pauza, timp in care isi intoarse capul si isi sterse obrajul cu dosul palmei pentru ca simtea acel lichid jenant pentru el, iar apoi se aduna si se ridica iar in picioare.
- Nu ai vrut sa ma ranesti, dar ai facut-o si de data asta ai facut-o chiar foarte bine! But again, who gives a f*ck and why would you give a f*ck right now when you're happy with your family? Just...leave me alone! incheie cu o voce ca de copil mic, incercand sa-si abtina iar lacrimile care ii intepau ochii.
Se putea citi in ochii lui acele sentimente negative precum manie sau ura fata de ea si fata de Isaak, dar la fel de bine se putea citi si acel sentiment de tristete si singuratate, lucru ce niciodata nu-l vedeai la el sau ezita sa arate asta, dar in momentul de fata cel mai mult il durea faptul ca fusese "tradat' si inselat exact de la cine se astepta mai putin, de aceea si acest "mixt".

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Mai 28, 2014 12:03 pm

Amy își mușcă cu putere buza când îl auzi ce zice, putând să simtă gustul metalic și neplăcut al sângelui. Pe chipul ei albicios, palid, încă mai erau urme fine de lacrimi și se simțea ca un copil mic, trupul ei începând să tremure abunden, străduindu-se să nu izbugneasc într-un plâns din ăla din care să nu se mai oprească.
Nu știa ce să facă pentru că nu avea cum să dea timpul înapoi și să repare greșelile pe care până la urmă le făcuse ea, din inconștiență și naivitate.
Își dădu drumul în brațele lui, strângându-l tare ca și cum s-ar agăța de el și pur și simplu bufni în plâns pentru că nu mai putea să se abțină.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mai 28, 2014 12:10 pm

- Amy....ii rosti el numele mai mult soptit, incercand s-o desprinda din bratele lui. Amy, te rog!
Insa cand vazu ca fata era prea agatata de el, plangea cu atata foc si nu reactiona in nici un fel, acesta se uita-n sus si ezita sa clipeasca.
- Nu face asta! spuse pe acelasi ton soptit de parca era racit, punandu-i intre timp delicat palmele pe spate. Te rog, nu face asta! Amy, te rog!

off: parca zici ca e faza din mr.nobody cand e cu aia blonda=)))))))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Mai 28, 2014 12:15 pm

off: lool, chiar căăă =))))

Își strânse mâinile pe spatele lui, tremurând în brațele sale în timp ce încerca să se oprească la îndemnul lui, dar nu făcea decât să ia cateo pauză și apoi suspinele ei se auzeau din nou, iar Dietrich probabil putea să simtă lacrimile care încă curgeau pe obrajii ei șiroaie și-i udau tricoul.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Mai 30, 2014 10:19 am

off: impropriu spus tricou, ca era halat:)))

on:
Dietrich o simti pe Amy ca nu se potolise, fapt pentru care, in acel moment, lasa de la sine: o cuprinse in bratele lui mai bine, isi rezema usor barbia de crestetul capului ei si o lasa sa se calmeze in bratele lui.
Inchise si el pentru o clipa ochii si isi umfla usor pieptul ca si cand ar ofta.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Mai 30, 2014 10:23 am

off: sorry *blush*

Era puțin aiurea pentru ea, căci se străduia să termine cu plânsul, intenția ei nu era să se dea în spectacol, căci nu era genul de persoană care să cerșească atenție, fiind din contră mai mereu retrasă.
Își mușcă buzele, înghțindu-și suspinele în timp ce corpul ei trepida ca la epileptici.
- Îmi pare rău ! repetă ea în zadar, a mia oara, știind că nu mai poate să repare nimic.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Mai 31, 2014 8:13 am

Cand o auzi, Jared o desprinse in acel moment de el. O tinu cu mainile de umerii si se uita fix in ochii ei, de data asta inexpresivi si goi ca un ocean adanc.
Se uita la ea, isi ingusta buzele si.....o trase iar in bratele lui.
- Ce ne facem noi? spuse uitandu-se spre cer si o stranse usor in bratele lui.
Era pentru prima oara cand Dietrich se simtea vulnerabil si nu-i placea asta si oricat incerca sa nu arate asta, de data asta nu-i prea iesea. Din contra, chiar in momentul de fata puteai sa-ti dai seama cat de vulnerabil putea fi micul dracusor care nu-si gasea locul, se vedea ca era si el pierdut printr-o lume paralela si nu stia pe ce drum s-o ia.
Pe de-o parte ar fi vrut s-o alunge, sa tipe in continuare la ea si sa-i spuna cate-n luna si-n stele cand auzi ce facuse cu copilul si pe langa asta il indigna si mai mult ca mai si facuse altii cu altcineva, de parca el fusese un nimic, dar pe de alta parte n-ar fi vrut nici s-o indeparteze chiar de tot de el...la urma urmei fata avea si ea dreptate, prin cate trecusera impreuna, oricat de mult vroia sa stea departe de ea nu putea s-o ignore de tot.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Mai 31, 2014 8:27 am

În Amy în schimb începea să se instaleze un sentiment pe care nu-l simțise niciodată: ura. Și nu, nu pentru Dietrich, căci era clar că nu putuse să simtă vreodată pentru el altceva decât dragoste, chiar și după ce se despărțiseră, ci pentru Isaak. Profitase de naivitatea ei și de faptul că pe vremea aceea îl admirase din răsputeri, căci fusese singurul care nu se opuse relației ei cu Dietrich, sau cel puțin așa crezuse. Ceva în capul ei o făcea să realizeze abia acum că n-o avusese niciodată la inimă de o făcuse să facă ceva care să-i distrugă complet viața și nu numai a ei. De ar fi putut... i-ar fi spart capul acum drept răzbunare, dar era conștientă că pentru Isaak ea era ca un gândac pe care pur și simplu îl putea strânge în palmă și omorî.
La un moment dat i se înmuiară genunchii și aproape căzu din picioare.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Mai 31, 2014 8:39 am

off: woa ce tare ai fost:))) adica pe bune si iti spun si de ce...nu ma gandisem la varianta asta, ca totul sa fie fost doar un plan din partea lui Isaak, dar la cat de rece este el si cat de mult uraste lumea in general si nu neaparat oamenii, iubeste sa fie singur ca sa spun asa:))) am sa iau ca atare ce ai spus tu, adica ca totul sa fie fost doar un joc din partea lui Isaak danke :D:*

on:
Chiar daca Dietrich era si el pierdut in gandurile sale, acesta o simti imediat pe Amy cum se inmuie, fapt pentru care o prinse imediat cand aceasta era pe punctul sa cada.
- Amy! o striga pe nume cand o prinse de brate si o ridica in bratele lui. Amy, esti bine? Ce-ai patit? Uita-te la mine! Amy! o cerceta el din priviri.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Mai 31, 2014 8:43 am

off: ugh cu placere xD binee eu nu stiam ce fusese in capul lui Isaak, era doar o tteorie a lui Amy : ))

Scuturându-și capul Amy încercă să revină pe picioarele ei și-l privi serioasă, direct în ochi. Știa că nu era bine să răscolească trecutul, că nimic nu mai poate fi schimbat. Și totuși...
- Dacă... Isaak a făcut totul intenționat? întrebă, ca și cum voia să știe dacă ar fi fost în stare sau nu.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Mai 31, 2014 8:52 am

Cand o auzi, lui Dietrich parca nu-i venea sa creada. Doar il stia pe Isaak.
- Nu, n-ar face asa ceva! replica el imediat,refuzand sa creada acea teorie. El intotdeauna a fost singur, dar niciodata nu a ranit pe cei care i-au fost alaturi, niciodata...
Insa cand tocmai spuse acea propozitie, Dietrich parca isi inghiti cuvintele si isi repeta in gand propria propozitie.
Da, il stia chiar prea bine pe Isaak si stia ca el niciodata nu i-ai fi spus lui DIetrich ca o uraste pe Amy si sa-i dea un ultimatum, iar acest gand parca ii dadu fiori pe spira spinarii, asta pentru ca se stia si prea bine pe sine insusi si nici el nu deschisese prea bine ochii sa vada ce era in jurul lui din cauza ca fusese prea absorbit in momentul respectiv de Amy.
- Holy f*ck! mari el deodata ochii cand realiza.
Ii dadu drumul fetei si de data asta fu el cel care cazu, dar cazu in fund pe pamant.
- Holy f*ck! se uita pierdut cu acei ochii mari la fata. Nu, nu cred, refuz sa cred! Isaak...Holy f*ck! spuse ca si cand vorbi cu el insusi, prinzandu-se cu mainile de par in acel moment si incepu sa se clatine, refuzand sa accepte acel adevar, desi prea bine ca asa era.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Mai 31, 2014 8:59 am

Amy nu era suficient de puternică să-l prindă ca să nu pice pe jos, așa că îngenunche lângă el. Nici nu știa ce să-i zică, dar ceva îi spunea că posibilitatea pe care o menționase ea nu era tocmai de tăiat de pe lista. Îl îmbrățișă cumva din spate, făcându-i capul să nu se mai miște, ci să fie proptit de umărul ei. Inspiră adânc , încercând și ea să rămână calmă, dar pentru prima dată parcă spumega și ea pe interior, deși era o fire foarte calmă și răbdătoare chiar și în situațiile de criză.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Iun 02, 2014 11:36 am

- Numai eu sunt de vina! murmura Dietrich incercand sa stea calm, dar parca nu putea.
Se simtea ca era inca agitat, fapt care nu putea sa stea lipit de fata, ci se dezlipi si incepu iar sa se clatine in stanga si-n dreapta.
- Numai eu...m-am indragostit ca un prost ca acum sa stau sa rascolesc un trecut....incepu el la fel de agitat, insa se opri brusc si se intoarse cu privirea spre Amy. De ce facem asta acum? De ce dezgropam mortii? se uita cu acei ochii goi si pierduti, dar care parca pentru prima oara din toata aceasta situatie erau graitori de sinceri si spuneau ceva ce asta trebuia realizat de la bun inceput.
La urma urmei cei doi se chinuiau degeaba in clipa de fata. Iintr-adevar fapte si lucruri fusesera spuse si facute, iar acum nu mai puteai da timpul inapoi.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Iun 02, 2014 11:42 am

- Ai dreptate, îl aprobă Amy pe o voce răgușită, sfâșiată.
Degeaba puneau cap la cap piesele puzzle-ului abia acum, pentru că nu mai puteau face nimic să repare lucrurilor. Nu considera că fusese vina lui, ci a ei. Ea nu avusese niciun cuvânt de spus și se lăsase manipulată Apoi când Dietrich dorise să se despartă de ea nu luptase pentru el și nu îi spusese nimic din ce se întâmplase, presupunând doar că știe. În concluzie își merita toată suferința care o acaparase.
- Adică ai dreptate că nu ar trebui să mai dezgropăm nimic, dar nu tu ești de vină...doar eu sunt, zâmbi ea amar, dorindu-și să aibe un pumnal în momentul acela între mâini.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum