Words are meaningless... and forgetable

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Words are meaningless... and forgetable

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Mai 19, 2014 5:36 am

Trecuseră luni întregi de la moartea tatălui său. Ai fi zis că Wanda e într-o petrecere continuă de atunci, dar după prima săptămână de euforie totală aceea stare de bine dispăruse complet. Se simțea goală pe dinăuntru, în loc să fie eliberată de faptul că tatăl ei care o torturase timp de ani buni era acum la metri buni sub beton și pământ.
Se lăsă în jos pe pereții reci ai peșterii, strângându-și genunchii la piept. Puterile ei erau în creștere și acum nimeni nu părea să o poată controla. Era mai puternică decât Jean, JEAN de care se știuse de la bun început că e un mutant de clasă 5. Se pare că și ea era... iar dacă roșcata învățase să se controleze ea era o catastrofă a naturii.

W: http://collider.com/wp-content/uploads/Anna-Paquin-rogue-days-of-future-past.jpg

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Words are meaningless... and forgetable

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 20, 2014 8:57 am

Si aceasta liniste a serii fu perturbata de fosnetul frunzelor care trozneau ca si cand cineva calca pe ele.
De fapt chiar asta se si intampla. Dupa marele impact al vietii sale, moartea propriei fiicei sau mai bine zis sinucidere chiar in fata lui, Dietrich bantuia acum singur, nevrand sa intre in contact cu nimeni, in special cu cei apropiati.
Inca nu-i venea sa creada, doar ce trecuse doua zile de la acest impact si se intamplase asa repede, ca nici chef sa mearga nu prea mai avea. Chiar si in momentul de fata acesta isi tara mai mult picioarele, ca si cand i-ar fi fost lene sa mearga.
Insa de data asta, tarsitul picioarelor era urmat de darele de sange ce pictau frunzele in urma lui. Avea doar o pereche de pantaloni negri, iar bustul gol ii era iarasi pictat de mai multe insemne, iar triadele lui din nastere ii erau iarasi inconjurate de sange si erau asa de rosii ca ele erau sursa sangelui. De fapt de cand murise fata, Dietrich avea aceste insemne si triadele sangerande.
- Crash, crash...burn, let it all burn!
Murmura el unele dintre cuvintele pe care le avea scrise pe trup in surdina in timp ce-si tari corpul nici el nu stia unde.

Dietrich
http://i55.servimg.com/u/f55/16/06/08/64/tumblr10.jpg
insa bustul ii era asa
http://i55.servimg.com/u/f55/16/06/08/64/jared210.jpg

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 20, 2014 9:09 am

Wanda auzi o voce și se ridic de pe jos, ieșind de acolo. Se uită precaută la tipul care murmura ceva și tresării violent când cineva apăru în spatele ei de nicăieri.
- Îmi pare rău.. am aflat ce s-a întâmplat, murmură Amy, zâmbind slab. O cam neglijae pe Wanda, deși era una din prietenele ei cele mai bune.
Oftă și o îmbrățișă strâns , fără să observe pe moment că era și Dietrich acolo.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 20, 2014 9:19 am

Se opri in cele din urma la cativa metri de intrarea pesterii.
Cazu in fund si lasa si crucea din spatele lui care o cara dupa el sa cada langa picioarele lui. Era o cruce masiva de lemn pe care era rastignit Iisus, dar era tot patat de sange.
Dietrich se uita cu ochii lui albastrii si goi la sculptura lui.
- Hang me down by the river bed with the other dead, I will die without a sound...
Continua el sa recite mai mult murmurand in timp ce infasca cu ambele maini capul si incepu sa traga de el pentru a-l face bucati, exact asa cum proceda un AntiChrist, fara sa-i pese de sangele ce-i curgea parca si mai involburat din maini.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 20, 2014 9:39 am

Wanda nu mai primise de mult vreun gest de afecțiune și se simții ciudat să simtă aceea îmbrățișare. Își înfășură brațele în jurul ei, zâmbind slab, apoi se desprinse.
- E-n regulă Amy, pe bune... merita să moară, și-a căutat sfârșitul și-n plus.. singurul regret pe care-l am e că nu am avut puterea să o fac eu... îi spuse, apoi privi peste umăr la tipul de mai devreme, fără să se bage, deși i se părea ciudat ce face acesta.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 20, 2014 9:50 am

Reusi sa-i faca zob capul si apoi infasca cu totul restul trupului ca un apucat si incepu sa-l zobeasca cu propriile maini pana cand acel metal lua pur si simplu foc si se facu scrum.
Si cand vazu acel scrum, dupa cateva secunde in care se uita lung la el, pentru prima oara in atatia ani din viata lui, acesta izbucni in plans , ingropandu-si astfel fata in palmele ce tineau scrumul sculpturii si in loc sa aibe lacrimile rosii, erau mai mult negre din cauza scrumului ce se amesteca cu lichidul rosiatic.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 20, 2014 10:01 am

Amy tresării când îl auzi și îl remarcă în sfârșit.
- Nu cred că ar trebui să te aproprii... Amy ! strigă Wanda după ea, căci după scena de mai devreme tipul i se părea țicnit (nu că ea n-ar fi fost..) și periculos.
Bruneta însă nu o băgă în seamă și fugii până ajunse lângă el. Nu îi purta pică pentru întâmplarea de pe malul mării, chiar dacă fiica ei, care era om, aflase de supranatural.
Îngenunche lângă el și îl îmbrățilă, mângâindu-i blând cu degetele ei lungi părul de pe ceafă.
- I am here... îi șopti și îi privi chipul, fără să fie speriată de felul cum arăta.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 20, 2014 10:10 am

Pentru moment acesta nici nu baga de seama cine il luase in brate sau faptul ca era imbratisat, asta pentru ca nici nu protesta.
Incerca sa se potoleasca, dar nu reusi...parca si trupul refuza sa se ridice. Doar lasa acele secunde care pareau a fi mai lungi decat trebuia sa fie consolate in bratele fetei, chiar daca acesta n-o imbratisa, ci plangea pe umarul ei, patand-o astfel si de scrum si de sange.

off: oh doamne, cat de sweet mi s-a parut in Requiem for a dream, mai ales la scena de la gif-ul respectiv asa imi venea sa-l iau in brate :)))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 20, 2014 10:16 am

Wanda se uită puțin șocată la ei, pentru că nu știa cine e tipul acela și cum de îl cunoaște Amy, care fusese totuși înger cândva... nu părea să vrea să-i facă rău, așa că nu interveni.
Bruneta îi sărută creștetul și își lăsă palma să alunece pe spatele lui într-un mod reconfortant. Îl lăsă deocamdată să se descarce, voia apoi să-l întrebe ce pățise de era așa distrus.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 20, 2014 10:25 am

Reusi in cele din urma sa se opreasca din plans, cel putin lacrimile nu-i mai invada obraji palizi, ci doar ii ramasera adunate in ochii.
Atunci Dietrich se desprinse usor de fata si o privi cu ochii umezii .
- Amy...murmura el cand realiza cine era persoana respectiva.
Incerca sa afiseze un mic zambet, dar de data asta nu putea nici sa falseze asa cum facea odata, fapt pentru care isi subtie buzele si isi lasa privirea-n jos.
- Imi pare rau....adauga aproape soptit si , desi n-o privea in ochii, intinse palmele si incerca sa-i stearga hainele de sange si scrum, insa cum palmele inca ii erau murdare, mai mult o murdari pe fata.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 20, 2014 10:34 am

- E-n regulă... zise pe vocea ei caldă și moale și îi prinse mâinile între ale ei, privindu-i chipul. Într-un fel ... semăna foarte mult cu cel cu care împărțise și momente bune, și rele, dar în același timp erau unele schimbări, cum probabil era și în cazul ei. Ce s-a întâmplat, ce ai pățit? îl întrebă, căci în ciuda trecerii timpului ei încă îi păsa de el.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 20, 2014 10:56 am

- Imi pare rau...se repeta el, privind in gol si isi retrase atunci usor mainile dintr-ale ei.
Cerceta cu privirea locul in care era, se uita la mainile lui si cand isi vazu sangele ca nu se opri din triade, acesta isi lipi bratele de frunte si incepu sa se clatine usor cand in stanga cand in dreapta.
- Mi-am omorat fata! spuse suspinand, in timp ce sangele il uda, aducand in acel moment parca cu imaginea lui Iisus rastignit.
Daca odata isi omorase toata familia, mama, tata, unchiul si ce rude mai avea cand se nascuse fara nici o mila, fara nici cea mai mica remuscare si devenise foarte cunoscut in lumea lui pentru acest masacru, uite ca acum aceasta persoana parca era constienta de raul facut si in loc sa se bucure de asa-zisa crima facuta, de faptul ca el fusese autorul moral pentru sinuciderea fetei lui, suferea.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 20, 2014 11:02 am

Amy înghiții în sec atunci când îl auzi. Și dânsa avea copii și-și dădea seama cât de mult trebuie să doară să pierzi unul. Îl prinse din nou mâna, mângâindu-i dosul palmei cu degetele ei fine și calde.
- Nu cred că a fost vina ta, murmură, clătinând din cap și oftând, mușcându-și slab buza de jos. Cum s-a întâmplat? îl întrebă, gândindu-se că dacă spune ce are pe suflet se va simții mai bine.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 20, 2014 11:18 am

Se opri atunci o clipa din clatinat si se uita la ea pret de cateva secunde fara sa clipeasca. In secunda urmatoare fu randul lui s-o imbratiseze si cand isi lipi capul de-al ei, in mod surprinzator, fara s-o ia la intrebari, o facu pe Amy sa "vada" acea intamplare, pentru ca si el avea aceasta putere, de a reda pur si simplu amintirile traite fara sa mai stea sa explice. Si nici nu putea de altfel sa-i spuna cu propriile sale cuvinte ce se intamplase.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Mai 21, 2014 4:16 am

off: awww, mr nobody:X

Amy se lăsă îmbrățișată și închise ochii când începu să vadă acele imagini, având brațele încrucișate pe spatele lui. Mușcase din buza sa inferioară, putând parcă să și simtă durerea lui, deși era destul de sigură că asta nu avea cum să-i transmită, doar că era o fire sensibilă.
- Îmi pare foarte rău, șopti pe o voce uscată.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mai 21, 2014 7:29 am

off: i know, ador scena aia, de fapt ador filmul :X

on:
Dupa ce-i auzi vocea fetei, Dietrich ii dadu drumul usor si reusi sa se uite cu ochii sai umezi fix in ochii ei.
- Don't be! Mie imi pare rau pentru tot ce s-a intamplat...
Isi umezi usor buzele si ii puse finut palma lui rece si plina de sange peste mana fetei ca si cand i-ar fi fost frica s-o atinga, insa nu clipi deloc in acest timp. Chiar arata ca un om pierdut, ratacit in lumea lui, chiar "patetic" ar fi spus cine il cunostea pe Dietrich, stiind cum era acesta si ce reputatie avea.
- ...I'm sorry for being such a bastard! adauga de data asta pe un ton la fel de gol cum ii era privirea, continuand sa se uite la fel de fix in ochii fetei.
Avea o privire asa "aparte' si acea voce diferita, postura lui...era ca si cand tot ce-ar mai fi fost de spus in acest moment deja s-a consumat si ce mai lipsea era un sarut si o imbratisare.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Mai 21, 2014 8:22 am

- It s okay, I m not mad at you... replică ea, referindu-se la ultima lor întâlnire, când mama ei apăruse după mult timp în care o cam evitase. Într-un fel îi prinsese bine că o revăzuse, chiar dacă fusese nevoie de o aproape catastrofă pentru asta.
Îi zâmbi blând și cald, așa cum o făcea întotdeauna și-și puse palma mică și albă pe chipul lui, ștergându-i lacrimile cu niște mângâieri suave ale degetelor sale lungi.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mai 21, 2014 10:03 am

off: muhaha ce evil sunt=))))) si spun asta pentru ce urmeaza sa fac :)))))

on:
O asculta cu atentie, o privi cu aceeasi atentie si cum era asa prins si pierdut in lumea lui, poate ca nici nu realiza sau poate ca da, se apleca usor mai in fata si reusi astfel sa fie mai aproape de ea.
- I'm really sorry....
Murmura el inca o data cat de sincer putu, chiar daca nu toata lumea l-ar fi crezut, iar in secunda urmatoare buzele lui murdare le atinse intr-un mod delicat si finut pe cele ale lui Amy.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Mai 21, 2014 10:15 am

off: :)))))

Amy îl urmării atent cu ochii ei de un albastru intens, atât de hipnotizanți și captivanți, clipind de câteva ori când el venise așa de aproape. Nu găsii puterea să-l respingă în vreun fel, doar închise până la urmă ochii, răspunzându-i , în timp ce-și lăsă mâinile mici pe umerii lui.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mai 21, 2014 10:39 am

In acel moment, cum nu se simti respins, nu-si dezlipi buzele de ale ei, ba din contra: se dadu cu totul mai aproape de ea, isi ridica usor mana care o tinea pe mana fetei, punand-o la fel de usor pe dupa talia ei si incerca sa lungeasca sarutul.
Ce-i drept in ultima vreme dusese lipsa de "sportul" lui obisnuit, dar poate ca nu neaparat din aceasta cauza o saruta, ci pur si simplu simti nevoia, iar buzele fetei ramasera la fel de dulci pe cat le stia.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Mai 21, 2014 10:55 am

off: uu uu u divergeeent ! :X

Amy își urcă palmele de pe umerii în părul lui întunecat, degetele sale lungi și albe scufundându-se printre șuvițele moi ale acestuia. Nu crezuse că o să îl mai revadă vreodată pe Dietrich de când se văzuseră la lac și el îi spusese că se vor revedea în Iad... nu fusese chiar așa, dar se pare că de revăzut tot o făcuseră. Se desprinsse când nu mai putu să respire, dar nu zise nimic, lipindu-și obrazul palid pe gâtul său.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mai 21, 2014 11:09 am

off: uuuu ce face Amy? cheating :)))))))))))))

on:
Dietrich isi trecu atunci bratele pe dupa trupul sau, lipind-o astfel de pieptul sau si isi puse finut palmele pe parul ei, dar nu spuse nimic, ci doar privi in gol, de parca cuvintele erau de prisos in acel moment.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Mai 21, 2014 11:14 am

off: prima iubire nu se uită niciodată, yolo :)))

Rămase așa ceva timp, închizând ochii. Uitase de Wanda care ori plecase, ori îi privea probabil undeva din umbră. Nu voia să strice momentul sau ceva de genul, dar se lăsă puțin pe spate ca să-i poată privi chipul.
- Și cealaltă fată a ta? întrebă, căci din câte știa avea 2. Mă rog, avusese, cum una decedase.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mai 21, 2014 11:26 am

off: true doar 80%:))) marea iubire nu se uita niciodata:)) si acum ca stau si ma gandesc, pentru Dietrich la cat de fustangiu este si nu zic, ca a mai avutscurte relatii, Amy a fost singura cu care a rezistat asa mult si s-a "iubit" si pun in ghilimele pentru ca ma refer si la celalalt sens :> :)))

on:
Ii cuprinse atunci chipul intre palmele sale si se uita cu aceeasi ochii goi, dar de data de un albastru pur si cristalin exact asa cum fusese atunci oceanul, pentru ca nu mai erau umezii, semn ca reusise sa-si opreasca de tot suspinul. Sau cel putin pe moment.
- Eu....incerca el sa-si adune cuvintele, cercetand-o din priviri. Nu mai am familie! Niciodata nu am avut!
Spuse in cele din urma, afisand un zambet care se vedea de la o posta ca era unul fals.
Ce-i drept, nici el nu stia de ce facuse acest pas cu Ayame, pentru ca niciodata nu simtise pentru ea ce simtise pentru Amy, dar uite ca o facuse si se trezi si cu doua fete...familie care in timp se destrama. Se indepartase singur de propria-i familie, Hyuna fugise de-acasa din aceasta cauza, iar asa-zisa sotie il parasisese cu tot cu cealalta fata, care nici pe departe nu-i semana. Hyuna fusese singura ruda de sange cu care totusi avusese o legatura mai aparte, iar acum ca le punea cap coada, realiza ca intr-un fel totul pornise tot de la el.
Il facea oarecum sa rada, cel putin in privinta "sotiei" si a celeilalte fete, dar cum Hyuna ii era singura ruda draga, acest lucru il facea sa-i piara zambetul.
- Dar tu? reusi el s-o intrebe dupa ce afisa acel zambet fals, stiind ca la urma ei si avea o familie, doar ce-i vazusese si fata care era pe punctul s-o omoare si in momentul de fata se simtea cam prost din aceasta cauza.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Mai 21, 2014 10:43 pm

off: corect :))

Lui Amy îi părea rău să audă asta, pentru că ea nu ar fi putut să dorească răul nimănui, nici măcar lui după ce se certaseră și rupseseră orice fel de legătură. Când auzise că are 2 fete și o soție crezuse că își găsise fericirea și se bucurase pentru el, chiar dacă nu o găsise alături de ea.
Se simțea puțin prost să vorbească de familia ei, acum când el îi zisese că nu mai are una, dar nu putea și nici nu voia să mintă.
- M-am căsătorit cu un om și am renunțat la statutul de înger și acum trăieasc pe pământ..avem și 2 copii gemeni, un băiat și o fată... .pe Alle ai văzut-o.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum