Shape of hearts

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Shape of hearts

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Apr 24, 2014 1:42 am

Seara. Soarele rosiatic sclipea frumos deasupra orasului in timp ce-si lua la revedere pentru a-si lasa regina luna sa-si ocupe tronul.
Era o priveliste chiar frumoasa din varful dealului de unde puteai vedea panorama orasului.
- What a beautiful view!
Se auzi vocea dulce, aproape soptita a lui Dietrich.
- What?
Vocea lui fu aproape imediat schimbata cand isi indrepta privirea spre persoana din stanga lui.
Era cu Antonio, prietenul sau din copilarie, cel de-al doilea "frate" al sau dupa Aidou. Trecuse foarte mult timp de cand nu se mai vazuse, iar in tot acest timp cum multe lucruri se intamplase, pana si Antonio se schimbase. Nu mai era acelasi baiat copilandru ca pe vremuri, devenise mai serios, pana si look-ul si-l schimbase, nu foarte mult, ochii ii ramasesera aceeasi, insa isi lasase parul lung si se vedea ca era mai maturizat. Devenise un vrajitor in toata firea, cu toate ca era si jumatate demon.
- Nu pot sa cred!il privi acesta cu ochii sai expresivi pe Dietrich. Te joci cu focul!
- Oh haide, ce poate fi asa grav? rase Dietrich, batandu-l prieteneste pe spate.
- Uita-te la tine! Arati parca din ce in ce mai tanar, te joci cu natura, ti-ai schimbat ochii, n-ai voie asa ceva! ii spuse pe un ton usor grav, asta pentru ca de cand invocase atunci oceanul, ochii lui Dietrich ramasesera albastrii ca oceanul.
- Insa sunt acelasi! It's me, Dietrich! replica pe un ton care rasuna ca un ecou din cauza rasului.
- Asta e si problema! Nu stiu cand te vei maturiza! clatina din cap Antonio si isi arunca privirea in zare.
Cand il auzi, Dietrich parca isi inghiti rasul si se uita cu ochii fixi asupra lui, de parca mai avea putin si plangea. Si totusi, cu ochisorii lui albastri si umezi, vorba lui Antonio, parca parea si mai tanar si frumusel al naibii foc.

locul
http://campervanhireireland.files.wordpress.com/2012/04/edinburgh-skyline1.jpg
zicem ca in locul capelei respective, monument ce vrea sa fie erau cei doi:)))
antonio
http://4.bp.blogspot.com/_mY5ifjRJwWk/SGaKTZMueQI/AAAAAAAABTY/0UF5qqEW9AM/s320/jrmold05.jpg
dietrich
http://www3.pictures.zimbio.com/gi/Jared+Leto+Mr+Nobody+Photocall+66th+Venice+nI8JZYHN2MHl.jpg

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Re: Shape of hearts

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Apr 24, 2014 2:32 am

Era o fire zglobie și plină de viață, mereu în căutare de aventură și locuri noi. Acum însă se așezase undeva mai jos de locul unde erau cei doi, pe iarbă, fără să pară îngrijorată că poate își va păta îmbrăcămintea sau vreo prostie din asta, căci Nat nu fusese niciodată superficială. Își trecu încet degetele lungi și albe peste petale în timp ce fredona un cântec.
- Mă iubește, nu mă iubește.. spuse copilărește, doar prefăcându-se că rupe petalele, căci îi era milă de floare să o jupuiască și să rămână... lipsită de viață.
Victoria o însoțea aproape ca de fiecare dată, însă nu se așezase jos. Stătea la câțiva metrii distanță uitându-se la priveliște, cu brațele încrucișate la piept. Avea aceea privire de gheață și chipul ei era la fel de rece, parcă sculptat, de parcă era o statuie, fără emoții și sentimente.
Natalie oftă când o văzu din nou așa serioasă, dar nu mai zise nimic, își dădu drumul pe spate, pe iarbă, cu brațele întinse în continuarea umerilor și un zâmbet mare pe buze.

Nat: http://www.esquire.com/cm/esquire/images/5h/esq-101113-natalie-dormer.jpg
Vic: http://edenrock.files.wordpress.com/2010/07/twilight-victoria-rachelle-lefevre-528x791.jpg

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Mai 17, 2014 10:52 am

Cand observa ca se asternu linistea, Antonio se uita peste umar la Dietrich.
- Hey, nu mai spui nimic? spuse acesta, oferindu-i totusi un zambet prietenos si cald.
- Intreaba-ma si raspund! veni si replica lui Dietrich, intorcandu-i zambetul si facu un pas mai in fata pentru a fi in stanga lui Antonio.
- Stii, fata de altii, eu nu te judec, eu doar iti vreau binele! Ca si cu familia ta...Stiam ca nu esti genul, trebuia sa ma asculti de la bun inceput! isi trecu acesta bratul dupa umerii lui printr-un gest gest la fel de prietenos.
Dietrich nu mai spuse iar nimic, ci doar prefera sa-i zambeasca , chiar daca nu-i prea venea. Era pentru prima oara in cativa sau cateva sute de ani cand acesta parca parca era mai serios....sau cel putin te putea face sa-l crezi pe bune, avand in vedere ca multi care il cunosteau puteau jura ca Dietrich si seriozitatea erau doua paralele.
Insa putea fi si era, iar cei apropiati puteau confirma asta, ca si Antonio in momentul de fata...de cand cu incidentul de la ocean, ceva ceva parca il schimbase pe Dietrich, pe langa schimbarea ochilor. Sau putea fi si de la faptul ca se reintalnise cu vechiul sau "tel"?
Cert era ca de data asta Dietrich era sau parea schimbat, in-afara de aspectul fizic.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Mai 17, 2014 11:02 am

- Mai stăm ? întrebă Victoria într-un final, spargând tăcerea.
    Natalie însă era prea visătoare să fie atentă la ce zice ea, auzind vocea ei undeva pe final. De multe ori puteai să o acuzi că trăiește în lumi paralele, cum niciodată nu părea să fie cu adevărat interesată de ce se petrece în jur.
    Roșcata își învârtii ochii și o lăsă acolo întinsă pe iarbă, luând-o aiurea în sus, doar ca să mai meargă puțin, căci se plictisisese să stea locului.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mai 19, 2014 4:32 am

Si iar se lasa tacerea peste ei, ca si cand acest peisaj vorbea in locul cuvintelor in timp ce luminile orasului straluceau tot mai puternic din cauza inserarii.
Insa aceasta liniste fu rupta sau "muzicalitatea" acestui peisaj fu completata de versurile melodice a lui Dietrich, care incepu pur si simplu sa le fredoneze in timp ce se uita fara sa clipeasca la luna, care se dovedi a fi o chiar frumoasa luna plina in aceasta seara.
- Save me, save me, save...Oh lord save me, save me again...
Antonio privea si el asupra intregului oras, insa cand ii auzi vocea lui Dietrich, acesta se uita cu coada ochiului la el si inspira adanc, asta pentru ca nu neaparat vocea ii atrasese atentia, chiar daca avea o voce chiar foarte buna cantand "acapela", ci mai mult versurile. Stia ca prietenul sau Dietrich mereu avea recita sau spunea citate, versuri sau te miri ce chestii sobre, macabre, sinistre sau mai ciudate, insa de data asta era mai mult de atat, de ajunse sa-l "emotioneze" , sa-l capteze pe Antonio incat sa fie mai mult atent la versurile lui Dietrich, chiar daca privirea ii era indreptata spre peisajul orasului.
- Hang me down by the river bed with the other dead, I will die without a sound....
Se auzi in continuare vocea lui Dietrich pe fundal, care rasuna ca un ecou asupra acestei panorame.

http://youtu.be/AsjplVuBdoY
(asa, asta pentru vocea lui Dietrich, chiar daca este varianta acustica, zicem ca Dietrich canta acapela, adica fara instrumente:)) )

off: ii adooooooooor vocea lui Jared, abia astept sa-l vad live la Cannes:X:X:X:X

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Mai 19, 2014 5:24 am

Natalie se trezii din visarea ei când auzii aceea voce venind de undeva de sus. Ca o copilă își ridică faldurile rochiei cu mâinile și începu să alerge desculță prin iarbă, râzând și întrecând-o pe Victoria care clătină din cap. Era atât de plină de viață încât asta o făcea să fie inimaginabil de frumoasă.
    Nu se oprii până nu găsii sursa vocii și un zâmbet mare dansă pe buzele ei. Se așeză iar în iarbă, ducându-și picioarele golașe și albe sub șezut. Își clătină capul pe melodie, lăsând adierile de vânt să îi sufle pletele moi de păr în toate părțile și începu și ea să fredoneze, cum cunoștea melodie, vocile lor părând să se armonizeze foarte bine.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mai 19, 2014 9:54 am

Insa cum Dietrich avea auzul foarte fin, o auzi imediat pe fata, fapt pentru care se si opri din cantat.
- Scuze...afisa el un mic zambet, intorcandu-si privirea de un albastru expresiv spre Antonio.
- Nu-i nimic! ii intoarse acesta zambetul in modul sau cald si bland. Esti bine? adauga cand ii observa ochii ca erau putini mai inchisi la culoare, asta din cauza umezelii, a lacrimilor ce se adunasera in ochii lui si incercau din rasputeri sa nu cada; stia ca nu era tocmai in apele lui, iar daca ar fi fost singur, probabil ar si fi plans.
- Da, sunt ok! veni raspunsul imediat a lui Dietrich, exact asa cum se si asteptase Antonio. Sunt ok! adauga intorcandu-si atunci privirea si se uita in directia de unde auzi vocea feminina pentru a vedea cine era.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Mai 19, 2014 10:28 am

Victoria o ajunse din urmă pe Natalie, rămânând în picioare. Uneori puteai zice că-i e mai degrabă bodyguard decât prietenă, avea mereu grijă de ea, însă era foarte diferită de aceasta, fiind rece și precaută, pe când Natalie erau jucăușă și naivă ca o copilă. Își prinse iar faldurile rochiei și se ridică, făcând câțiva pași.
    - Deranjez? întrebă blând, înclinându-și capul într-o parte într-un mod adorabil.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mai 19, 2014 11:58 am

La intrebarea fetei, Antonio se intoarse si el cu totul pentru a o putea vedea.
- Buna seara! le saluta el politicos pe cele doua, afisand un zambet foarte amabil si sarmant, in timp ce le privea foarte atent si patrunzator. Si nu, nu deranjati! adauga uitandu-se atunci cu coada ochiului la Dietrich care tocmai isi duse mana dreapta la coltul ochiului drept.
- Tu cantai? veni si replica lui, urmat de un zambet primitor, chiar daca nu era al lui.
Cel putin stia foarte bine sa se prefaca, nici nu puteai zice ca era un zambet fortat, insa se vedea ca Antonio era totusi un baiat mai serios si cu capul pe umeri, asemeni Victoriei si chiar daca Dietrich stia foarte bine sa-si ascunda starile fata de altii, dupa privirea lui Antonio iti puteai da seama ca ceva este neinregula.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 20, 2014 3:21 am

- Bună seara.. .răspunse roșcata la salut, învingându-și reflexul de a răspunde în limba ei natală. De când umbla însă cu Natalie vorbea pe limba acesteia și atunci îi era mai ușor să vorbească și cu alții, deși era ea cam zgârcită la cuvinte.
    - Da ! răspunse Nat, cu un zâmbet sincer pe buze. Putea să vadă cu ochiul liber că ceva nu este în regulă, însă nu vru să întrebe ,era ca și cum atingea intenționat un punct sensibil. Dar nu am vrut să fac să te oprești, îmi pare rău, zise apoi mușcându-și buza.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mai 21, 2014 10:56 am

- Este in regula, oricum ma opream! replica Dietrich, oferindu-i atunci un zambet mai prietenos. Singurele pe-aici la ora asta?
Antonio surase in sinea lui, mai mult ca pentru el cand il auzi, asta mai mult pentru ca stia ca domnul player incerca sa fie asa cum era el de obicei, dar parca in momentul de fata nu-i prea iesea.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Mai 21, 2014 11:24 am

- După cum vezi nu suntem singure, ci una cu alta, replică Victoria ușor înțepată de întrebarea aia, căci se simți atacată, ca și cum nu era în stare să-și poarte de grijă și ea era destul de puternică pentru o femeie, nu numai pentru că era vampir.
- Vic! îi rostii Nat numele pe un ton dojenitor și o lovi cu cotul. Se poate spune și așa ! rectificase ea răspunsul.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Iun 05, 2014 3:08 am

- Ma refeream ca sunteti doua fete singure...
Incepu Dietrich gesticuland in acelasi timp, dar se opri cand Antonio ii puse palma pe brat.
- Las-o asa...ii spuse acesta zambind si se intoarse cu privirea spre fete. Frumoasa seara, nu? li se adresa calm si amabil fetelor, intorcandu-se in acel moment cu privirea din nou spre panorama orasului.
- O sa fie luna plina! spuse Dietrich uitandu-se si el in acel moment spre priveliste si vazu cum straluceste luna.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Iun 05, 2014 8:48 pm

- Da ! aprobă Natalie și se ridică de jos cu grijă, prinzându-și poalele rochiei și apropiindu-se mai mult de cei 2 băieți, uitându-se pe cer. Ce frumos... rostii privind ușor fermecată cerul. Eu sunt Natalie ! își aduse aminte să se prezinte, zâmbind finuț.
Vic rămase pe loc, privindu-i precaută.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Iun 10, 2014 5:10 am

Dietrich o privi cu coada ochiului pe Natalie, iar cand fata se apropie, se dadu un pas mai in spate si ii puse finut palma dreapta pe spate pentru a fi in drept cu ea.
- Enchante, Natalie! ii zambi el frumos, privind-o de data asta mai bine cum era in paralel cu ea. Eu sunt Dietrich, iar el este prietenul meu, Antonio! intinse la fel de frumos mana stanga inainte pentru a-l prezenta.
Antonio zambi si el finut cand auzi schimbul de replici si se intoarse cu totul spre cele doua.
- Si tu...? o privi acesta pe Vic, adresandu-i-se la fel de politicos, chiar daca avea acel ton putin mai rece.
In acel moment, isi intoarse si Dietrich ochii sai albastri care parca pareau mai vii ca niciodata catre Vic.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Iun 10, 2014 5:15 am

- Încântată să vă cunosc pe amândoi, zâmbise ea, având genul acela de zâmbet care lumina o întreagă încăpere când se afla în ea. Își întoarse și dânsa atenția spre Vic și clătină ușor dezaprobatoare din cap. Ea este Victoria, prietena mea cea mai bună. E puțin zgârcită la cuvinte, după cum vedeți, chicotii ea dulce ca un copil.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum