Hurricane

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Hurricane

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Apr 23, 2014 1:00 am

Seara. Miezul noptii. Undeva la granita acestui oras cu cel vecin, cu iesire la ocean.
Era luna plina, insa cerul nu era foarte instelat. Se vedeau doua-trei stele ratacite, asta din cauza norilor trecatori. Acest lucru facea ca oceanul sa nu fie asa linistit, valurile crescand usor usor.
Era un loc simplu, dar mistic si misterios prin simplitatea lui, asta pentru ca albastrul oceanului era vedeta acestui loc.....oceanul si cascada din colt care imbraca frumos o manastire.
Si ca totul sa fie si mai frumos in fata acestei manastirii, era nimeni altul decat Dietrich.
Era greu de crezut si de vazut asa ceva, Dietrich in fata unei manastirii cand el era cunoscut ca "fiul neligitim al diavolului",un inger decazut, dar uite ca orice era posibil.
La bustul gol, plin de insemne pe langa cele doua de pe brate pe care le avea din nastere, acesta statea cu bratele intinse, cu fata spre ocean si murmura ceva in latina veche. Numai el stia ce spune,insa nu era chiar orice....era un descantec, care acesta facea ca oceanul sa fie din ce in ce mai agitat si luna sa straluceasca si mai tare;la fel ca si cele doua insemne principale de pe bratele lui Dietrich, cele doua triade, care erau rosii si inconjurate de sange.
Poate ca avea el ochii aceia mari si expresivi, de data asta chiar albastri precum oceanul, si inocenti, ce te facea sa crezi ca este chiar un baiat dulce, "baiatul mamei", dar uite ca de fapt inocenta lui ascundea exact ce era mai important, natura lui demonica. De fapt acest lucru ca putea sa pacaleasca pe orice prin "his cuteness" il facea insusi un demon, doar acesta este scopul diavolesc, de a pacali lumea, de a-l manipula si a-l face sa decada, nu degeaba era "a puppet master".
Valurile erau asa de mari ca, desi se izbeau asa de tare de stanci incat iti dadea impresia ca o sa le sparga si iti dadea o senzatie de neliniste, muzicalitatea apei te facea sa inchizi ochii si sa te bucuri de aceasta priveliste.

dietrich
http://f.mypage.ru/4496c2dd6b031663f58182898115bc62_5453c7440fcec665eff1a4c87ba78996.jpg
(cu tot cu zgarieturile respective:D)
dar arata asa (adica era naked cu insemnele respective)
http://i.imgur.com/sniiNFB.jpg
http://i.imgur.com/ek8f9XM.jpg
plus cele doua tatuaje de pe ambele maini http://spd.fotolog.com/photo/29/12/59/naby_29_3/1307511316551_f.jpg , care erau semnele lui din nastere
locul
http://i.imgur.com/OOtExgR.jpg
insa in colt unde sunt scarile si copacii era o mica manastire in piatra
http://i.imgur.com/j8a7EkR.jpg
in fata manastirii era cascada
http://i.imgur.com/SSQbKO6.jpg
si in fata era oceanul
http://i.imgur.com/uPWRfLE.jpg

off: cu ocazia asta vedeti si poze din Nisa, adica cele patru peisaje, bine ca e imaginea respectiva care am zis cu cascada in fata manastirii si oceanul, aia este asa de rpg, dar imaginile sunt reale, marea este chiar foarte albastra, este Marea Mediteraneana:D

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Re: Hurricane

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Apr 23, 2014 3:57 am

Ea nu ar fi ieșit în mod normal, cel puțin nu la ora aia, în special că soțul ei era plecat, dar Alessandra insistase așa de mult să iasă să facă o plimbare pe malul mării încât îi fusese imposibil să o refuze, dat fiindcă fiica ei încă de mică nu se lăsa până nu obținea ceea ce își dorea. Își prinsese părul sârmos și negru ca abanosul într-un coc franțuzesc și luase pe ea o rochie neagră, deși obișnuia să poarte alb. Se grăbii să își încalțe balerii și își ajunse fiica din urmă, surâzând când o vedea țopăind aproape la fiecare pas. Crescuse așa de repede și i se părea că seamănă atât de mult cu mama sa, Annie, în unele privințe.
Când Alle ajunse pe malul mării observă cât era de agitată și i se păru un pic ciudat, dar nu ar fi ghicit vreodată de ce era așa. Își descălță sandalele și intră în mare până ce apa îi ajunse la glezne, chicotind și uitându-se după Amy.

Amy: http://www.aceshowbiz.com/images/wennpic/amy-lee-at-emi-get-together-09.jpg
Alle: http://24.media.tumblr.com/760dadb71ca2818b70e62db727e40e2d/tumblr_mkdwpqz2sh1s9brmto1_500.jpg

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lole' la data de Mier Apr 23, 2014 5:28 am

Anemona obisnuia sa-si petreaca noptile pe plaja, si de obicei, obisnuia sa le petreaca singura ;dar de aceasta data fusese nevoita sa o ia si pe Odette cu ea; pentru ca frantuzoaica nu voia sa ramana singura din nou, si se saturase de toata agitatia din oras.
Cele doua se aflau chiar la stanci si Odette privea inmarmurita,fermecata de fapt spectacolul, in timp ce Anemona cauta de fapt cauza acestui lucru. Stia prea bine,si-o experimentase pe pieala ei din pacate,ca natura desi era periculoasa, nu reusea deseori sa faca asta.
Pana la urma,il vazu pe Dietrich si se incrunta, departandu-se cu grija de stanci. Era frumoasa,asa in intunericul noptii, ochii ei prinsesera acel ceva sclipitor si parul lung,brunet ii dadea aerul mistic care-l avea intotdeauna.
Odette insa, cum obisnuia sa faca de multe ori,desi inteligenta si mai in varsta decat Anemona, avea grija sa faca pe imatura. Asta ura Anemona la ea, iar Odette continua sa se impiedice de tot ce gasea in jurul ei, doar ca sa nu-si ia ochii de la luna.

An: http://static1.celebrityredcarpet.co.uk/articles/9/29/39/@/11061-jessica-lowndes-went-for-a-sexy-chic-1000x0-2.jpg
Od: http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/3c/78/18/3c7818997d19e72622d753533f5a4354.jpg

Lole'

Data de inscriere : 20/04/2014
Varsta : 21
Mood Always a perv.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Apr 23, 2014 5:53 am

Dietrich era prins in descantecul lui, fapt pentru care nici nu observase faptul ca plaja incepuse sa fie populata.
Cu bratele inca in aer, ochii de un albastru profund si hipnotizant, buzele lui Dietrich dictau parca naturii: oceanul deveni si mai agitat, valurile crescand astfel si mai mult.
Luau usor usor forma asemeni valurilor de surf, veneau din larg la o inaltime de 3mtri si ajungeau la mal pana la 1metru cand se izbeau de stanci.
Cerul se intuneca si mai mult, stelele disparu, doar luna nu si se simti acum si adierea vantului, ce avea o briza chiar foarte rece.
Pozitia lui DIetrich ramase insa aceeasi, chiar daca era stropit de apa cascadei si valurile oceanului, de parca zici ca era inmarmurit, insa de fapt el poseda intreaga natura.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Apr 23, 2014 6:00 am

Alle fu stropită la un moment dat mai tare când valurile se înălțaseră și se izbeau cu o putere și mai mare de mal. Își șterse cele câteva picături de pe chip, dându-și pletele șatene pe spate.

- Scumpo, ieși din apă... îi zise Amy blândă, oprindu-se din mers. Ea era undeva mai departe de apă, cu mâinile la spate și veșnica sa statura foarte firavă.
- Dar... vru să protesteze, însă următorul val o doborî din picioare cum fu și mai mare și mai puternic ca precedentele.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lole' la data de Mier Apr 23, 2014 6:00 am

Anemona se uita speriata in jurul ei,iar Odette din ce in ce mai fermecata de acel "specacol" . Anemona stia ca se intampla ceva,simtea si o trase pe Odette de pe stanci, ajungand dupa cateva minute pe plaja, foarte aproape de Dietrich.
- Sa nu faci un sunet, ii sopti Anemona lui Odette si se ruga..in nici un caz la Dumnezeu, la orice chestie care putea sa vina si sa opreasca ceea ce se intampla,caci nu prea foarte ok.

Lole'

Mood Always a perv.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Apr 23, 2014 6:03 am

In acel moment buzele lui Dietrich se arcui usor intr-un zambet, iar chipul parca i se lumina.
- Come, come to me! spuse inspirand aer adanc in piept.
Si in acel moment parca tot oceanul se ridica tot intr-un singur val de parca zici ca urma sa vina tsunami si sa inghita plaja.
- Yes, yes! isi ridica Dietrich bratele si mai mult in aer de parca ar fi asteptat ca acel val sa-l imbratiseze.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Apr 23, 2014 6:09 am

- Alessandra ! îi pronunță Amy tot numele, mărind ochii. Alesese să trăiască pe pământ pentru a avea o „viață normală” printre muritori, însă unele din puterile ei nu păliseră definitiv, chiar dacă nu mai erau la fel de mari. Alergă prin nisip, străduindu-se să nu se împiedice și se oprii exact unde nisipul începea să fie umed. Ridicându-și brațele sidefii în aer următorul val se oprii undeva în aer, pe loc, fără să se mai spargă în locul unde era Alle, care se ridică rapid, deși era în șoc, neștiind cum mama ei reușise să facă așa ceva.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lole' la data de Mier Apr 23, 2014 6:19 am

Anemona privea cu o fata tampa tot ce se intampla si isi zicea ca daca o sa mai traiasca din seara asta, promite ca ii va da si doamnei care vindea flori pe langa blocuri un ban degeaba, nu intelegea ce dracu' se intampla si incerca sa o tina pe Odette langa ea; care era de'a dreptul fascinata, uimita, si isi dorea atat de mult sa ajunga langa Dietrich, sau sa se arunce in mare, sa simta acel val cu tot trupul.

Lole'

Mood Always a perv.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Apr 23, 2014 7:05 am

Insa valul cum se opri la fel de repede se si misca din loc, asta pentru ca Dietrich il controla. De data asta o simtise pe Amy care ii oprise valul, si pentru ca in ciuda timpului n-o uitase, facu ca in acea clipa un alt val mai mic s-o stropeasca. Insa apa era asa rece ca simteai ca iti ingheata sangele-n vene.
- I'm the lord and the master! Spuse in acel moment Dietrich pe un ton mai apasat, vocea lui rasunand ca un ecou si in secunda doi, tot valul se ridica ca o umbra mare deasupra plajei si cat ai zice peste, se revarsa tot peste Dietrich, de parca vru sa-l inghita.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Lole' la data de Mier Apr 23, 2014 7:16 am

In acelasi timp, Odette sari din bratele Anemonei si alerga spre locul unde era Dietrich. Valul o uda si pe ea,si un zambet larg ii aparu pe chip.
Anemona se ridica, vrand sa se duca dupa ea, dar facu un pas inapoi. Se speriase,si acum chiar nu mai stia ce sa faca.
In schimb, Odette se bucura cu un zambet larg pe chip.

Lole'

Mood Always a perv.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Apr 23, 2014 7:37 am

În momentul când fu stropită își întoarse capul către cel care se juca cu apa de parcă nu era cine știe ce și îngheță pentru câteva momente, pentru ca apoi să cadă în fund, în nisip, lângă Alle care se adunase de pe jos.
    - Îl cunoști ? întrebă când își văzu mama așa de palidă, întinzând mâna spre ea.
    - Uhm... da... răspunse tânăra sincer și se ridică cu ajutorul fiicei ei
.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Apr 23, 2014 11:53 am

Dupa ce valul imens se revarsa tot peste Dietrich, totul reveni la normal, mai putin dansul.
Toate insemnele i se inrosise, iar din cele doua triade care erau inconjurate de sange i se prelingea sange pe ambele brate.
- We are the legion....spuse acesta indreptandu-si privirea hipnotizanta catre Odette caci o simti cand se indrepta spre el. Cause we are many!adauga fara sa clipeasca si atunci buzele i se arcui intr-un zambet malitios, ochii facandu-i-se in acelasi timp rosii ca doua rubine.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Lole' la data de Mier Apr 23, 2014 6:36 pm

Odette il privii cu ochi mari, largi si nu simtea nici un frig, nici o durere, il privea adanc in ochii pe Dietrich, fermecata de ce se intampla.
-Odette, stai ! Anemona striga dupa ea, si in acelasi timp fugind spre ea putin speriata. Dar era in zadar, Odette era langa Dietrich, probabil la o distanta de jumatate de metru.

Lole'

Mood Always a perv.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Apr 23, 2014 10:07 pm

Alle se prinse de brațul mamei sale, neînțelegând ce se petrece și cum e posibil așa ceva. Era un simplu om, nici măcar nu știuse vreodată că mama ei fusese înger de fapt. Amy își puse palma peste mâna ei, privind-o blând.
    - Ce se întâmplă? o întrebă pe o voce mică,uitându-se sfioasă la cei 2.
    - Nici eu nu știu exact, îi răspunse sinceră, înăuntru ei dându-se o luptă interioară, dacă să plece sau nu.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Apr 23, 2014 11:02 pm

Ochii lui Dietrich straluceau asa tare ca parca ardeau. Din mainile lui curgea sange, insa el ignore acest lucru. Din contra intinse bratele catre fata si o privea cu acel zambet pe buze,acel zambet care iti dadea oarecum fiori, de parca stiai ca ceva rau o sa se intampla, dar totodata te atragea acest pericol.
- Come, take my hand! Here there's no work or play, only one bill to pay.....
Spuse ca si cand ar fi vorbit mai multe voci intr-una singura, iar cand facu pauza de la sfarsit bratul stang il indrepta in directia lui Amy si atunci o ridica pur si simplu pe fata in vazduh.
- You're gonna burn in hell! adauga marind ochii ca pentru efect si in acel moment, pe Amy o invaluira mii de focuri care parca iti taiau respiratia, fata ei ajunse in bratele lui Odette si atunci caninii lui Dietrich se transforma in colti de vampir, fiind pe punctul de a le musca pe amandoua.

off: zicem ca Dietrich vorbea exact cum vorbeste BlackHeart
http://youtu.be/dHmpMZ3K9Wg
din asta m-am inspirat

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Apr 24, 2014 1:06 am

- Come on, bite her ! îl „încuraja” Amy fără să-i pese de focurile caare acum o înconjurau și îi cauzau durere. Îl privi cu ochii ei albaștrii într-un mod calm, lovindu-și dinții de jos cu cei de sus. She is my daughter and even if she doesn t know she has some parts of a angel. If you taste her blood you ll die... or no, because Isaak will come to save his puppy, răcni ea la el, buzele ei zvâcnind violent.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lole' la data de Joi Apr 24, 2014 2:39 am

Anemona spera sa viseze, desi stia prea bine ca nu era asa. Din pacate, nimerise la momentul nepotrivit si chiar nu stia ce sa faca. Isi urma instinctul, si cu siguranta nu fusese cea mai buna idee a ei. Alerga cu viteza spre Odette si cand Dietrich se apropie de ele, le arunca cu putere din fata lui.
-Inceteaza! Striga la el, privindu'l speriata si sperand ca totul sa se termine mai repede. Odette insa era ca intr'un vis, nu reactiona nici la cazatura si nici nu ii acorda atentie fetei din bratele ei.

Lole'

Mood Always a perv.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Apr 24, 2014 2:52 am

- And who are you to stop me? ranji malitios Dietrich fara sa clipeasca. You cannot stop us!
Pupila i se micsora in acea clipa, facandu-se de un rosu pur si in loc de iris avea flacari, si in secunda doi , fara nici cel mai mic efort, Anemona aparu in bratele lui, fiind imediat muscata de catre acesta.
Fata de alti vampiri, care erau chiar violenti cand muscau, te faceau chiar sa urli de durere, muscatura lui Dietrich era una chiar foarte fina, aproape insesizabila, insa la cat de fin era, atat de "veninos" era, asta pentru ca te putea ameti si iti putea bea tot sangele cat ai clipi.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Apr 24, 2014 4:03 am

- Mamă... murmură Alle, privind în sus, după Amy, care era încă înconjurată de acele flăcări. Ochii ei se umplură de lacrimi și își dori pentru o clipă să fie mai puternică de atât și să o poată salva. Era un simplu om, nici nu știuse de existența supranaturalului până atunci, credea că toate sunt povești.
Brusc flăcările din jurul lui Amy dispărură, și tânăra ateriză în siguranță lângă fiica ei. Amy se uită în jur după persoana pe care o eliberase, căci era sigură că nu Dierich făcuse asta. De undeva de sus, chiar din locul unde fusese acum câteva clipe își văzu mama care veni lângă ele, privindu-le critic.
- Ce a fost în capul vostru când ați ieșit la ora asta? le certă dur, pentru că în mod normal nu putea să coboare din Rai pentru fiecare incidentul de genul.
Privira ei aprigă se întoarse apoi spre Dietrich și cu o mișcare din mână o eliberă pe tânăra din brațele lui, făcând-o să apară lângă ele.
- Nu știu cine e ea să te oprească, dar cred că tu știi cine sunt eu ca să o fac, murmură pe un ton impersonal.

Annie: http://images4.fanpop.com/image/photos/23400000/Catherine-Zeta-Jones-catherine-zeta-jones-23444426-500-652.jpg

Ultima editare efectuata de catre Rogue. in Joi Mai 15, 2014 11:27 pm, editata de 1 ori

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lole' la data de Joi Apr 24, 2014 10:31 am

Anemona rămasese socata, uimitor era faptul ca inca mai traia. Inghiti in sec si le privi pe cele 2, mai ales pe Odette care, in ciuda a tot ce se intamplase, continua sa'l priveasca pe Dietrich de parca ar fii facut ceva minunat.

Lole'

Mood Always a perv.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Apr 24, 2014 9:24 pm

Cand o auzi, Dietrich incepu sa rada intr=un mod galagios, dandu=si usor capul pe spate.
- Isn't that cute? ranji el cu toti dintii si dintr-o miscare a mainii, ceva ca un lat invizibil o prinse pe Annie de gat luandu-i astfel usor usor rasuflarea. Where is your God now, where? o privi cu ochii si mai inflacarati de data asta, fiind ca un copil mic gata sa-si primeasca acadeaua, si aceea ar fi fost s-o omoare pe Annie.
Acum il mancase undeva cu descantecul respectiv, insa stia prea bine ca nu are voie sa omoare ingeri, doar si el fusese odata, si omorand sau ranind vreun inger el capata aceleasi rani si viceversa, de aceea avea si insemnele respective.

off: Anne, vezi ca nu-ti merge link-ul, cel putin pe mine ma duce la linkul principial si nu-mi arata nici o poza:(

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Mai 15, 2014 11:30 pm

off: am schimbat, sper că acum merge

Amy era șocată, nici nu știa cum să reacționeze. Defapt singurul fapt că se întâlnise din nou cu el o marcase, căci după cum multă lume știa avusese un trecut tumultos și neconvențional cu el. Nimeni nu-i vrusese împreună, sau mă rog, aproape, drept care până la urmă soarta sau nenorocul îi despărțiseră. Ar fi vrut să facă ceva să-și ajute mama, dar nu știa ce, puterile ei erau minime.
Vru să o întrebe pe Alle dacă e bine, dar aceasta, cum făcea parte din familie și era o încăpățânată și o nesăbuită păși spre Dietrich, oprindu-se aproape de el.
- Dă-i drumul, te rog... nu ți-am făcut nimic, nu ai de ce să faci asta.... murmură, încleștându-și buzele una în alta, nu știa cine e tipul, nici nu înțelegea de ce are de a face cu mama ei.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum