And you are so mysterious when you are not delirious

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

And you are so mysterious when you are not delirious

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Dum Mar 16, 2014 1:06 pm

Trecuse ceva vreme, prea multa vreme... Era seara si destul de rece. Isi tinea ghetele negre din piele intr-o mana si in cealalta, vioara. Marea era agitata, valurile izbeau cu putere nisipul ud si se retrageau involburate. Era un miros sarat de alge. Intr-adevar, nu era cea mai prietenoasa parte a plajei, dar era perfecta. Pustie si perfecta.
Cand ajunse suficient de aproape de apa incat sa riste s-o atinga valurile se opri si se aseza pe nisipul rece. Isi stranse parul ravasit de vant intr-un fel de coc neglijent si apoi isi aprinse o tigara. Ultima daca cand cantase la vioara fusese alaturi de Alice si trecuse atat de mult de atunci, se schimbasera atat de multe. Ea se schimbase atat de mult. Trase un fum lung din tigara si incepu sa isi acordeze vioara. Sunetul era scartait, ragusit, atrofiat. O ignorase atat de mult timp incat instrumentul parea s-o fi uitat. Notele erau ciuntite, dar puternice, lovind cu un fel de revolta aerul umed, exact ca si valurile. Zambi ironic. Se asteptase la ca atunci cand avea sa atinga corzile, acestea sa nu aiba nimic din armonia de odinioara, se mira uneori cum de vioara nu-i fusese mancata de carii. Bineinteles, avea s-o readuca la gloria initiala, nu era ca si cum ar fi putut vreodata uita sa cante, vioara fusese poate, prima ei iubire.

A: http://iv1.lisimg.com/image/2809321/600full-eva-green.jpg

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: And you are so mysterious when you are not delirious

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mar 17, 2014 8:51 am

Nu trecuse mult timp de cand cei doi frati se intalnisera, iar cum incepusera sa se inteleaga mai bine, asa cum ar fi trebuit odinioara, Luna incepuse sa-l viziteze mai des pe Chris, cu toate ca inca avea acea mica retinere fata de tatal sau.
Chris ii tot spusese ca n-o sa-i faca nimic, dar Luna era totusi incapatanata, ca mama ei. Se vedea ca ii dobandea atat trasaturile fizice, cat si din comportament,doar ca avea acea aura, acel aer care te ducea cu gandul la vrajitoarea Emma, pe cand baiatul nostru...doamne acum era leit Isaak, cel putin fizic. Cine l-ar fi vazut, ar fi jurat ca este domnul Kampfer. Noroc ca totusi nu era 100% la comportament ca el, avea semnatura lui aparte.
Si uite asa cei doi frati se reunisera iar in aceasta noapte la o mica plimbare.
Cu tigarea in mana ca de obicei si cu mana in buzunarul pantalonilor, Chris mergea agale pe plaja, indreptandu-se spre directia lui Antoinette, dar nu ca ar fi stiut ca o s-o intalneasca si pe "mama" lui aici.
- Sa stii ca imi place noul tau look!
Se auzi surasul lui Chris, care dupa ce trase din tigare o impunse in joaca pe Luna in umar.
- Mersi! Mereu imi place sa ma schimb! Cel putin de cand cineva mi-a spus ca imi sta mai bine asa!
Veni raspunsul amuzat si sugestiv al Lunei, in timp ce-si aseza palaria pe cap.
- Dar deh, ai putea tu sa renunti la palarie? Batman, batman! incepu Chris sa se maimutareasca ca un copil, fapt ce-o facu pe Luna sa rada.

chris
http://www.dnamodels.com/images/modelphoto/3791_75713_m.jpg
luna
http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=95346929

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Lun Mar 17, 2014 9:27 am

Scartaitul viorii se opri brusc, la fel de brusc cum incepuse. Dezvoltase un uimitor simt al observatiei, cat ii statuse Hannei alaturi si trebuise sa fie mereu cu garda sus. Asta pana cand pur si simplu n-o mai interesase nimic. Ii auzi de la distanta, chiar inainte de a-i vedea, chiar si prin valtoara marii si a viorii. Recunoscu bineinteles vocea lui Chris, dar vocea fetei ii era necunoscuta. Stia totusi cine era, ar fi fost imposibil sa nu-si dea seama. O trecu un mic fior pe sira spinarii, stia ca era Luna si nu stia cat de incantata avea sa fie tanara de aceasta intalnire. Trase un fum lung din tigara si isi trecu degetele lungi peste corzile viorii pe care o aseza apoi langa ea.

Off: deci rochia aia a Lunei e superba :X

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mar 17, 2014 10:22 am

off: danke:D

on:
Oprindu-se din ras, Christopher o zari atunci pe Antoinette si, chiar daca era doar la cativa metri de ei, o recunoscu imediat, doar era mama lui si ii putea simti "mirosul" chiar si daca ar fi fost mai departare de el.
- S-a intamplat ceva? il intreba Luna cand il vazu ca se opri din ras.
Baiatul trase tacticos din tigare de data asta, precum tatal sau, se indrepta de spate si apoi sufla elegant fumul in aer.
- Hai sa-ti fac cunostiinta cu cineva! ii spuse pe un ton foarte degajat si calm, avand acel zambet al sau cald si senin.
Luna clipi des cand il auzi, o surprinse oarecum atitudinea lui, dar o si incanta. Ii placea modul in care ii zambea, ii oferea acea siguranta de care orice fata avea nevoie.
- Bine! il prinse in secunda urmatoare de brat cu zambetul pe buze.
Chris isi pastra zambetul pe buze, trase iar din tigare si la fel de tacticos se indrepta cu pasi fermi spre Antoinette.
- Guten Abend, mutter! spuse mandru Chris cu Luna la bratul sau cand era la o distanta de doar 20 de metri de Antoinette.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Lun Mar 17, 2014 10:44 am

-Abend, saluta, in mod absolut uimitor in germana, limba pe care n-o suporta.
Isi umezi buzele si apoi zambi vag, cu o nota de caldura si mister.
O privi pe Luna, nu ca si cum ar studia-o, desi cam asta facea, ci cu o dorinta de a o cunoaste, care nu stia exact daca e indreptatita. Nu ar fi pariat ca fata ar fi vrut s-o cunoasca, ea in locul Lunei probabil ca nu ar fi vrut sa se cunoasca. Nu ar fi putut s-o invinovateasca in vreun fel si avea sa accepte orice reprosuri i-ar fi facut.

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mar 17, 2014 10:56 am

Si atunci se intampla minunea. Chris se opri in fata lui Antoinette, la distanta de doar doi pasi si ii dadu drumul Lunei.
- Mama, ti-o prezint pe Luna! Luna, ea este.....incepu el foarte degajat, dar cand realiza ce tocmai spuse, incepu parca sa-si adune cuvintele...Antoinette!
- Antoinette.....repeta fata cu zambetul pe buze si intinse mana spre ea, dar la "jumatea drumului", avu parca o retinere, fapt pentru care ramase cu mana intinsa mai mult ca si cand ar fi avut un blocaj. An..toinette!
Repeta iar numele de data asta realizand cine era de fapt cand isi aduse aminte de numele, trecandu-i atunci prin fata ochiilor in cateva secunde parca tot trecutul.
- Luna...o privi atunci Chris ceva mai precaut, punandu-i delicat palma pe umarul stang.
- Enchante! adauga Luna, schitand un mic zambet, asta pentru ca fata chiar ar fi vrut asta, dar ceva o tinea si o facu mai mult din politete.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Lun Mar 17, 2014 11:08 am

Se ridica pentru a o privi de la acelasi nivel. Isi muta tigara din mana dreapta in cea stanga, strangandu-i, cu o usoara ezitare, mana tinerei.
-De asemenea... spuse soptit.
Nu mai fusese niciodata intr-o situatie ca aceea. Si nu avea nici cea mai vaga idee cum sa se comporte. Toate trucurile si iscosinta ei de curtezana n-ar fi putut-o ajuta in momentul ala.
-Poate ar fi trebuit sa ne cunoastem mai devreme...
Sau poate deloc, continua in gand, nu pentru ca n-ar fi vrut sa o cunoasca, de fapt chiar isi dorea. Dar stia ca Luna fusese extrem de apropiata de Katherine si ei
bine, Antoinette nu ar fi putut fi vreodata pe lista persoanelor pe care Katherine sa le agreeze.
-De fapt ne-am intalnit o data, dar cred ca erai prea mica sa iti amintesti, remarca mai mult pentru ea, pentru ca tocmai isi adusese aminte.

Off: s-au intalnit o data in parc parca sau ceva de genu cand Luna era mica si Seig Heil era inca pe forum.

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mar 17, 2014 11:18 am

off: da, mi-a trecut mie un flash prin minte de aceea am si scris asa, ca isi aduce aminte de ea:)))

on:
- Nu-mi aduc aminte, dar chipul tau imi pare cunoscut! o privi Luna cu ochii ei mari si expresivi, retragandu-si la fel de precauta mana.
Chris le privi pe amandoua la fel de atent, preferand sa traga pe moment din tigare. Acum ca vazu ce reactia avu acest "impact" se gandi ca poate nu fusese o idee asa buna sa se cunoasca...sau cel putin nu asa.
- Cum de esti singura? o intreba Luna, ingustandu-si usor privirea, stiind ca acum ea ii luase locul lui Katherine, adica a fi partenera lui Isaak.
- Tata este ocupat! veni raspunsul imediat a lui Chris, fapt ce-o facu pe Luna sa-l priveasca cu coada ochiului la fel de circumspecta.
Da, era ocupat, sa fie acasa la cineva, la asa-zisi vampiri pentru a le lua viata, pentru ca asa "cerea codul". De aceea si evita sa-i spuna Lunei asta, stia ca nu-i place sa auda cand venea vorba de crime si nu in aceste circumstante.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Lun Mar 17, 2014 11:30 am

-Mhm, il aproba scurt pe Chris.
Oh, doamne ce prost se pricepea la discutiile astea. Daca ar fi vazut-o Hanna s-ar fi distrat pe cinste.
Pur si simplu nu stia ce sa spuna. Situatia aceea o blocase complet, dar, macar, nu sarise la gatul ei si nu o acuza de nimic... inca. Si oricum n-ar fi putut s-o invinovateasca, pana la urma, Luna avea tot dreptul sa nu o suporte.
-Ma bucur ca te-ai intors, ii zambi cald de data asta, incercand sa destinda atmosfera. Si banuiesc ca stim deja destule una despre cealalta, desi nu ne-am cunoscut niciodata oficial...

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mar 18, 2014 8:53 am

- Stim? repeta Luna, ducandu-si atunci mainile la spate si incepu sa se legene usor cand in stanga cand in dreapta. Eu tot ce stiu este ca tu l-ai facut pe tata sa se indeparteze de mama! adauga cu un zambet senin pe buze, dar care totusi avea acea mica rautate ascunsa.
- Luna! ii rosti Chris numele intr-un mod grav.
Nu era ca si cand n-ar fi stiut si el asta, dar el niciodata n-o acuzase pe Antoinette de acest lucru, bine poate unde baiatul nici nu fusese atasat de mama lui si n-o agrease asa tare, o intelegea pe Luna, dar nici nu era de acord s-o spuna in felul acesta.
- Ce? N-am voie acum sa-mi spun parerea? Nu stiam ca sinceritatea se pedepseste! continua Luna cu zambetul pe buze in timp ce se legana si se uita fix la Antoinette.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Mar Mar 18, 2014 10:59 am

Isi arcui sprancenele usor sprancenele.
-Nu te voi contrazice, spuse simplu.
Nu ar fi putut s-o faca si nici nu voia sa incerce. Bine, povestea era destul de lunga si de complicata, dar ar fi putut fi rezumata si asa. Ii parea rau pentru modul in care decursesera lucrurile, mai ales de moartea lui Katherine pentru care inca se simtea oarecum vinovata. Ofta usor si mai trase un fum din tigara
-De fapt, ai tot dreptul sa imi faci orice repros, continua cu voce calma.

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mar 18, 2014 11:15 am

- Serios? se opri atunci Luna din leganat si isi lipi palmele una de alta in fata. Chiar as vrea sa stiu de ce iti pare rau de moartea mamei! Chiar te rog, pentru ca daca stau bine sa ma gandesc cam tu esti autorul principal-moral pentru care tata s-a indepartat de mama, a transformat-o in vampir si apoi din nou in om ca intr-un final sa ajung sa-mi omor eu propria mama! adauga schimbandu-si treptat expresia fetei intr-una usor irascibila, asta pentru ca inca ceea ce facuse, crima cu propriile ei maini nu avea sa-i dea pace vreodata, o bantuia si o chinuia de fiecare data cand isi aducea aminte.
- Luna, gata, inceteaza, te rog! o prinse atunci Chris de umeri pentru a o calma.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Mar Mar 18, 2014 11:45 am

Incerca sa isi adune cuvintele. Stia ca orice raspuns ar fi dat, nu ar fi fost suficient pentru Luna. Ca orice ar fi spus, nu ar fi facut moartea mamei ei mai usoare.
-Eu si Katherine nu ne-am agreeat niciodata, ceea ce era si normal, desi nu ne-am cunoscut propriu-zis si recunosc ca au fost momente cand aproape am urat-o pentru ca avea ceea ce eu nu avusesem si nu as fi putut avea vreodata, dar nu mi-am dorit niciodata sa i se intample ceva. Poti sa ma acuzi intr-adevar pentru rolul moral pe care l-am avut in... ezita cateva clipe, in moartea ei, nu voi incerca sa ma apar sau sa neg.
Avea sa accepte acele lovituri, asa cum le acceptase cu prea multi ani in urma si pe cele ale propriei fiice. Stia ca era aproape imposibil sa se "reabiliteze" in ochii Lunei, ca ranile erau prea recente si ca orice incercare de a ii prezenta o usoara alta varianta a acelei lungi si tumultoase relatii dintre ea si Isaak, nu ar fi schimbat nimic.
-Imi pare rau, Luna. Si stiu ca nu ai sa ma crezi, dar am apreciat-o si respectat-o pe Katherine.
Se astepta acum la un nou atac, la o noua intrebare acuzatoare de ce nu statuse atunci departe, de ce nu-i lasase familia in pace? Dar oh, doamne, incercase sa o faca. Apelase la toate metodele, de la bautura, la supunerea totala in fata Hannei, la traversarea oceanului. Ii fransese inima pana si lui Chris, dar toate incercarile esuasera lamentabil, toate drumurile o ducea inapoi acolo.

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mar 19, 2014 10:07 am

- Ai apreciat-o si ai respectat-o? repeta Luna pufnind in ras, dar mai mult ironic. Si ce inseamna la tine asta, cum arati cuiva ca-l respecti si ca-l respecti? Sau la tine este doar vorba si mai putine fapte?
- Luna, gata! Ce inseamna asta? o intoarse in acel moment Chris cu fata spre el, fixand-o astfel cu privirea. Nu inteleg care este problema! La urma urmei tu ai omorat-o pe Katherine, nu tata! Nu crezi ca ar fi putut s-o faca el pur si simplu? Dar n-a facut-o! A preferat s-o transforme in om! Ei stiu mai bine ce au fost intre ei, noi trebuie sa acceptam situatia indiferent, nu sa ne si placa. N-o acuza acum pe Antoinette pentru ceva ce ai facut tu! Aste nu sunt scuze! Din contra....
Dar Chris se opri din vorbit cand o vazu pe Luna ca isi schimba expresia chipului. Fata se simti intr-un oarecare mod prost. Auzindu-l astfel pe fratele ei, nu putea spune ca nu avea dreptate, fapt pentru care isi lasase capul in jos si simti cum lacrimile ii intepa ochii. Asta o stia si ea sigur. Nimeni n-o omorase pe Katherine decat ea, ea cu propriile ei maini. Mereu se urase pentru acest lucru si poate ca de aceea incerca mereu sa se agate de ceva, sa se scuze pentru ce facuse ca sa scape de aceasta povara.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Mier Mar 19, 2014 10:26 am

-Chris, ii pronunta numele pe un ton usor autoritar care se imblanzi imediat ce ii puse mana pe umar, nu e nevoie sa rasucesti cutitul in rana.
Isi indrepta apoi privirea spre Luna. Ii parea intr-adevar rau ca se ajunsese la acea situatie.
-Putem vorbi despre tot ce s-a intamplat cand si daca vei fi pregatita, ii spuse tinerei

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Mar 21, 2014 9:35 am

Luna incerca sa se abtina sa nu planga, sa se mentina totusi ferma pe pozitie, fapt pentru care isi ridica privirea si se uita oarecum absenta la cei doi. Totusi Chris avea dreptate, nu era nici asa de cinica si oricum deja se spusese prea multe.
- Daca tot s-au spus atatea.....spuse pe un ton usor sec, uitandu-se cu ochii cercetatori cand la Chris cand la Antoinette....Spune direct ce mai ai de spus! se opri cu ochii ei expresivi si goi la Antoinette.
Christopher isi incrucisa usor bratele la piept si o privi atent pe Luna, ca si cand ar fi asteptat o alta "scena".

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Lun Mar 24, 2014 11:21 am

-Luna, vreau sa stii ca imi pare rau pentru toate lucurile neplacute pe care le-am provocat in familia ta...
Nu o privi cand spuse asta, nu o putea privi stiind ca era una dintre principalele cauze pentru care se destramase familia ei. Era o senzatie extrem de ciudata, era fericita pe de o parte, insa ceea ce se intamplase si vina aceea pe care o purta umbreau oarecum acea fericire, mai ales acum ca totul fusese spus, in sfarsit cu voce tare.
-Nu iti cer sa ma placi, sa ma ierti, sa ma accepti, doar te rog sa aplanam conflictul pentru tatal tau si pentru Chris, il privi scurt pe tanar, cu un zambet vag atunci cand ii pronunta numele.

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mar 25, 2014 10:01 am

Insa Luna nu era prea convinsa de vorbele ei. Ar fi vrut mai mult de atat, ceva mai convingator. La urma urmei era constienta ca nu putea sa-si oblige tatal sa fie cu cineva, vroia doar ca el sa fie fericit, dar nici ce se intamplase nu putea trece cu vederea asa usor.
- Si de ce esti totusi fericita? o privi Luna cu un zambet fals, timp in care isi incrucisa si ea bratele la piept. Ca sa aplanam conflictul asta ar insemna ca cel putin sa accept situatia, sa te accept, nu sa fiu o falsa in prezenta voastra! Ou non?il privi atunci cu coada ochiului si pe Chris.
Acesta tocmai isi scoase pachetul de tigari, dar ii prinse privirea Lunei, fapt ce-l facu sa-si arcuiasca scurt buzele ca si cand n-ar fi contrazis-o, dar la fel de repede ii si disparu acel mic zambet "to be or not to be", asta deoarece vroia sa fie totusi neutru.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Lun Apr 07, 2014 10:17 am

-Pentru ca il iubesc pe tatal tau, Luna, ii raspunse simplu, acela fiind adevarul. Il iubesc inca de inainte ca el s-o fi cunoscut macar pe Katherine... adauga dupa cateva clipe si dupa atatia ani, asta nu s-a schimbat, iar faptul ca sentimentul e reciproc, nu poate decat sa ma bucure, in ciuda a tot ceea ce s-a intamplat.

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Apr 07, 2014 10:30 am

Chris incerca sa-si ascunda micul zambet ce-i inflorea usor pe buze, asta pentru a n-o supara mai rau pe Luna. Insa Antoinette avea dreptate si asta admirase totusi la ei, d-asta si vruse ca tatal lui sa fie cu ea, pentru ca in ciuda celor intamplate, macar de data asta sentimentul reciproc nu se stinse nici o clipa.
- De ce n-a fost asa si cu mama? ofta Luna, lasandu-si atunci privirea intr-o parte. De ce...
Vru sa continue, dar parca obosise, nu-i placea violenta si conflictele, iar aceasta situatie o facea sa se simta usor usor depasita. Se vedea de ce o mostenea pe mama ei.
- Nu mai vreau...isi duse mainile usor la tample si cazu in fund pe nisip. Am obosit! Vreau sa am si eu o familie normala! Vreau ca tata sa ma ierte pe deplin si sa fie mandru de mine asa cum e de Chris si sa ma vada cu alti ochii, vreau....
Dar nu mai apuca sa continue ca lacrimile ii inunda ochii, fapt pentru isi si acoperi fata cu mainile pentru a-si ascunde chipul.
Chris o privi atunci usor melancolic. Niciodata nu se descurcase in astfel de situatii, asta pentru ca nici nu avusese parte si stiind cum este sora lui, nu-i placea s-o vada si nu-i placea faptul ca nici nu stia cum s-o impace,macar sa fie impacata cu ea insusi, chiar daca avea si Luna dreptate, in special in privinta relatiei ei cu Isaak.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Mar Apr 08, 2014 9:18 am

O urmari cu privirea. Ar fi vrut sa ii spuna ceva, s-o ajute cumva, dar nu se considera in masura de a o face. Nu stia ce ar fi putut sa ii spuna ca sa nu puna sare pe rana.
-Ai incercat macar sa vorbesti cu tatal tau? o intreba in cele din urma pe un ton precaut.

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Iun 05, 2014 3:24 am

- Da...
Veni raspunsul imediat al fetei pe un ton sec, care isi ridica si privirea pierduta spre Antoinette. O privi lung, incercand sa-si imagineze cum ar fi Antoinette ca mama , ca mama ei, incerca s-o accepte, dar ceva inca nu putea trece peste, fapt ce-o facu sa clatine negativ din cap.
Chris se uita atunci la Antoinette, zambind slab.
- Imi pare rau...As fi vrut sa nu fi fost aceasta situatie.
- Mie imi pare rau! spuse fata ridicandu-se in cele din urma in picioare si ofta. Doar pentru ca sunt eu vraiste, asta nu inseamna ca trebuie sa apara probleme intre voi doi, voi...trei - pronunta ultimul cuvant mai cu greu din cauza tatalui sau - . Poate in timp o sa fim altfel, chiar sper, dar acum, nu pot! adauga cu referire la relatia dintre ele doua, privind-o fix pe Antoinette.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum