Surrender, my love, go back with my heart, I know it I was deep in love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Surrender, my love, go back with my heart, I know it I was deep in love

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Feb 18, 2014 12:54 pm

O iesire ca intre fete era intodeauna bine venita, in special pe aceea vreme frumoasa. Insa chiar plimbandu-se pe strada sub acel soare puternic brusc se trezisera victimele unei ploi torentiale si intrara in prima cofetarie.
Rozalia rase si se aseza la o masa, fiind imediat urmata de cele 3.
-Am avut noroc ca era aproape, ingana Serena clatinand din cap.
- Da... fu si Carrie de acord, subtiindu-si buzele.
- Ce mai face sora ta? o intreba brusc cea de-a treia tanara, facandu-i apoi semn chelneritei sa vina dupa comanda.

Serena: http://4.bp.blogspot.com/-HKN45n5hOb8/UH85APNTd2I/AAAAAAAAA58/9P5KDbqcYlo/s1600/4-11-The-Townie-serena-van-der-woodsen-17458119-1333-2000.jpg
Carrie: http://www.glamour.com/images/beauty/2013/08/zooey-deschanel-bangs-w352.jpg
Deborah: http://static.wetpaint.me/glee/ROOT/photos/630/Cover--3640886388936094272.jpg

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Surrender, my love, go back with my heart, I know it I was deep in love

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mar 04, 2014 8:32 am

Era una dintre acele zile in care Frank era translucid si totusi binedispus.
Sau probabil era de la noul tratament prescris de catre prietenul sau, Hugh, sau asa-zisul Dr.House.
Si cum Frank era intr-o forma buna, nu vroia sa stea singur acasa in timp ce Anne era la munca, asa ca se hotari sa plece prin lume, asa cum avea el vorba. Cu umbrela la brat, trecuse pe la spitalul St.Louis unde il gasise pe Hugh si nu avusese nevoie de multa vorba ca il si convinse pe acesta sa vina cu el la o scurta plimbare.
De fapt, Hugh il stia pe Frank si stia ca putea sa se schimbe de la un temperament la altul, nu-i trebuia mult, asa ca il insotise mai mult ca sa aibe grija de el cand il vazu singur.
- What a lovely day, isn't it?
Se auzi vocea lui Frank care tocmai intra pe usa cofetariei, incercand sa imite accentul britanic a lui Hugh.
Frank se pricepea foarte bine la a imita diverse caractere, personaje sau chiar si persoane, dar Hugh totusi avea acel accent al sau aparte, care il facea sa para "sexy", pentru un barbat de 40 ani, care totusi nici nu-si arata varsta.
- Yeah...and a lovely rain!
Il completa Hugh cu mica sa ironie, dar avand zambetul pe buze. Se uita apoi printre mese, dar nici nu apuca sa fixeze bine o masa ca Frank isi lasa umbrela langa perete fix langa calorifer...
- Morning, ladies! le saluta atunci frumos pe fete, inclinand capul usor in semn de politete.
Si se aseza la masa libera care exact chiar in spatele lor.
Hugh surase cand il vazu, clatina din cap si dupa ce-si lasa geaca pe spatarul scaunului, se duse la vitrina pentru a vedea ce delicatese putea sa aleaga.

Hugh
http://www.filmjackets.com/TV_JACKETS/HouseJacket2-05.jpg
Frank
http://www.wildsound.ca/images/al_pacino_suit.jpg
dar arata asa
http://images6.fanpop.com/image/photos/33700000/Al-al-pacino-33748064-1280-800.jpg

off: doamne ii ador pe barbatii astia, mi se par cei mai frumosi si sexy men alive, ma refer pentru varsta lor :X

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mar 11, 2014 10:14 am

off: daa :X il ador pe Al Pacino de cand am vazut prima data Scent of a woman :3 iar House e epic, genial si ma uit si acum cu placere la episoade vechi, imi pare rau ca l-au incheiat asa repede @-)

- Good morning ! se auzi dintre cele 3 voci mai răgușită cea a Deborhei, care pronunțase și salutul complet, pe când celalte 2 se mulțumiseră prin a schița prescurtarea „mornin” , la fel ca acel străin.
Blondina nu zise nimic cu voce tare, dar putea să jure că unul dintre ei, cel cu ochi albastrii îi e tare cunoscut ca figură. Dar ea știa pe multă lume, era și model și călătorea mult, deci cine știe.
- E bine, cum o știi, răspunse în cele din urmă Carrie, luând o gură din cafeaua ei. E Caroline, cea populară și iubită de toți.. nu are cum să nu-i fie bine.
- Asta a sunat a gelozie, mormai rozalia cu sprânceana ridicată.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mar 12, 2014 8:00 am

off: eu il ador demuuult pe Al Pacino, nu doar din Scent of a Woman, iar Hugh, ce ca a facut 8ani de zile serialul, 8 sezoane, pacat ca ramane singur:( sa vina la mine:)))
oricum si eu ma uit iar la House pe Euforia, l-as vedea non-stop, mi se pare mult mai bun decat Grey's Anatomy

on:
Frank isi impreuna finut si elegant mainile pe masa, uitandu-se cu drag spre cele trei fete, de parca zici ca erau fetele lui.
- Here you go!
Se auzi vocea lui Hugh cand aparu la masa si puse farfuriile pe masa.
Se aseza si el apoi la masa, in dreapta lui Frank, fiind astfel cu fata spre cele trei, deoarece era undeva la mijlocul mesei.
- Let's have a taste! adauga el, luand lingurita si se pregati sa infinga intr-una dintre prajituri.
Dar se opri, adica ramase o clipa "in aer" cand il vazu pe Frank atintit cu privirea inainte.
- Frank! ii rosti el numele, uitandu-se atunci o secunda spre acele fete cu ochii lui albastri. Yeah, but no! You'll not handle them! adauga glumind cu subinteles, dupa care gusta din placerea lui nevinovata, crema de zahar ars.
Atat cat pentru el cat si pentru Frank, luase o crema de zahar ars si o prajitura colorata de jeleu, adica cate doua de fiecare.
prajiturile
http://www.toeat.ro/wp-content/uploads/2014/01/1-666.jpg
http://www.culinar.ro/retete-upload/crema-simpla-de-zahar-ars-800x600-26585.jpg

nu m-am putut abtine, aratau prea bine

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Mar 13, 2014 10:48 pm

ooc: mamăăă ce poftă mi-ai făcut : ))

- Nu sunt geloasă pe ea. De multe ori mi se pare o persoană superficială și nu mi-ar plăcea vreodată să fiu așa.. suntem la poluri opuse, eu doar ți-am răspuns la întrebare, devenii ea deodată defensivă, încruntându-se. Dacă era un lucru pe lumea asta care nu îl suporta, acela era să fie confundată cu sora ei numai din cauza numelor care semănau.
- Ok, ok ,nu e nevoie să îți explodeze o venă în tâmplă, își rotii Deborah ochii.
Cât ele conversau Serena amesteca cu paiul în shake și nu putu să nu observe acele priviri insiste, însă zâmbi.
- Puteți să vă alăturați nouă dacă vreți, este suficient loc la masă, îi invită zâmbitoare.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Mar 14, 2014 8:29 am

Frank zambi atunci ca un copilas mic care tocmai isi primi acadeaua.
- Hoo-ya...facu Frank cand se uita la Hugh, apoi se ridica de la masa.
In acel moment Hugh il urmari cu privirea, preferand sa stea la locul sau pentru a savura din prajitura.
Frank isi trase scaunul de la masa si cum ajunse in dreptul mesei a fetelor, acesta il aseza undeva intre Serena si Carrie, ca sa poata fi astfel si cu fata spre Hugh.
- Mornin', ladies! spuse din nou Frank, lasandu-se lejer pe spate si isi propti bratul drept pe spatarul scaunului, avand inca acel zambet molipsitor pe buze.
Hugh tocmai ce gusta din prajitura cu jeleu si ramase inca cu privirea asupra lui. Mesteca si se uita la el, avand totusi o fata oarecum "dragalasa", nu aveai cum sa nu zambesti daca il vedeai, chiar daca nu asta era de fapt intentia lui, de  a te face sa razi.
Acest lucru il facu pe Frank sa se strambe jucaus la Hugh.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Mar 20, 2014 2:16 am

off: ce privire de „you are crazy” are hugh in prima = )) si a 2a cand mesteca e bestială

- Morning again, îi răspunse Deborah la salut, în timp ce Carrie ridică palma în aer în semn de salut și Serena chicotii.
- You two seem to be good friends... îngână Serena, privindu-l pe celalt bărbat de la masa de lângă.
- Maybe, but why didn t he join us ? întrebă bruneta cu ochi albaștri care se uita acum la Frank.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Mar 20, 2014 10:16 am

off: asta era si ideea ca hugh sa se uite in acel mod la frank :))))

on:
- Ah, mademoiselle....spuse atunci Frank cu zambetul inca pe buze, dandu-se in acea clipa cu scaunul usor in spate pentru a  se pozitiona mai bine pe scaun. Je ne sais pas! He is crazy! adauga el surazand la fel de jucaus.
In tot acest timp, Hugh continua sa manance din prajitura si sa se uite la Frank si cum auzea ce vorbea, la vorbele lui Frank, Hugh se stramba iar.
- Like i just said! adauga Frank, uitandu-se in acel moment mai mult la Carrie ca si cand i-ar fi raspuns la intrebare.
Hugh se prefacu atunci "ranit", mimand acest lucru ca un copil mic.
Ce-i drept, celor doi chiar aratau "bine" impreuna, ca si cand erau prieteni din copilari, chiar daca nu era chiar asa, asta pentru ca Frank era tatal Annei, iar Hugh era unchiul ei, fiind fratele mamei ei moarte si avea mai mult grija de Frank. Se intelegeau bine, stiau sa glumeasca unul cu altul, dar nu se putea spune ca erau 100% best friends, chiar daca asa dadeau impresia.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Apr 01, 2014 5:58 am

- Am înțeles... murmura Carrie, subțiindu-și buzele într-o linie dreaptă, dar tot chicotii când îl văzuse pe Hugh cum se prostește.
- Mai doriți ceva? întrebă Serena politcoasă, către toți ceilalți 3 de la masă după ce se ridicase. Ea voia să se ducă să își mai ia o tartă de fructe și dacă tot făcea drum nu o deranja să aducă câte ceva și pentru ceilalți.
- O savarină ! răspunse rozalia imediat, realizând că-și golise farfuria și încă mai avea poftă de o prăjitură.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Apr 01, 2014 9:14 am

Cand tanara Carrie se uita la Hugh, acesta zambi ca si cand ar fi fost un ingeras .
- Oh for God sake! replica Frank, ridicand mana dreapta-n aer cand il vazu pe Hugh cum tot facea diverse expresii ale fetei. Are you kidding me? What's wrong with you? adauga el razand.
- Me? raspunse Hugh surazand usor mai mult din cauza lui Frank intr-un mod defensiv ca si cand ar fi fost total nevinovat. Nothing! Adu-mi si mie o tarta, te rog! completa cand o vazu pe cealalta fata trecand pe langa el care se duse sa mai ia prajituri.

off: sorry, dar imi plac prea mult gif-urile cu Hugh

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Apr 02, 2014 7:45 pm

off: si mie imi plac, le ador, dar vezi ca unele nu merg :-s

- Sigur ! aprobă blondina, înainte să se pună la mica coadă.
- Voi doi sunteți criminali,ați putea face o emisiune de divertisment , râse Carrie veselă, făcându-le însă un compliment, nu fusese o remarcă tăioasă sau ceva, se vedea după tonul vocii ei.
Deborah clătină ușor din cap, încrucișându-și brațele deasupra mesei.
- Ai o țigară ? o întrebă pe Carrie, cum i se părea nepoliticos să ceară domnului simpatic pe care l-au invitat la masă.
- Nu fumez, mereu uiți asta, își dădu ea ochii peste cap amuzată.
Serena se întoarse și trecu mai întâi pe la masa lui Hugh, lăsându-i tarta și zâmbind frumos, apoi reveni lângă fete, punând pe masă prăjitura pentru ea și pentru rozalie.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Apr 03, 2014 7:59 am

off: deci e asa, primul e la faza cu ingerasul e http://images4.fanpop.com/image/photos/22000000/hugh-laurie-gif-hugh-laurie-22055721-496-266.gif
si a doua, cand surade http://househugh4ever-com.webs.com/apps/photos/photo?photoid=177964352

on:
- Thanks! ii raspunse Hugh, uitandu-se scurt dupa tanara, dupa care gusta din tarta. Mmm, nice!
Cand auzi micul schimb de replici dintre cele doua, Frank se lasa usor in fata si o batu pe Carrie frumos pe spate.
- Good for you! Si eu am fumat si m-am lasat! ii spuse cu zambetul pe buze.
Hugh insa ii auzi si cum ii placea sa se joace cu focul, nu se putu abtine. Asa ca isi lasa mana dreapta subtil in jos, isi scoase pachetul de Marlboro rosu din buzunarul gecii si dintr-o miscare precisa si scurta, il arunca pe masa fetelor, fix undeva la mijloc intre Deborah si Carrie, fapt ce-l facu pe Frank sa inghita-n sec cand vazu pachetul. Nu de alta, dar intr-adevar el se lasase de fumat, incerca de fuma si era totusi o chestie recenta. Nu era ca si cand se lasase de o caruta de ani.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Apr 03, 2014 8:26 am

- Tine-ti-o tot asa! îl încuraja Carrie, oferindu-i un zâmbet încurajator, căci își dădu seama după micul episod că are loc un fel de „ispită” acolo.
- Mulțumesc frumos, îi zâmbi finuț rozalia lui Hugh și luă o țigară din pachet, aprinzând-o cu bricheta care o avea la ea chiar și când i se terminau țigările. L-aș arunca înapoi, dar sigur nu nimeresc, vru ea să-l fenteze să vină la masă cu ei.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Apr 05, 2014 10:02 am

- Just try! o privi Hugh pe fata, intr-un mod ce-o provoca sa arunce pachetul, asta pentru ca nu vroia sa se ridice, asa cum avea de gand fata sa-l faca.
- Thanks...mormai Frank zambind usor, trecandu-si atunci delicat degetele peste buze, pentru ca inca se uita la pachetul de tigari.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Apr 05, 2014 11:13 am

- Why don t you come and get it? flutura Deborah pachetul prin aer, fără să-și dea seama că mai rău era pentru Frank să-l vadă așa , zburând prin fața ochilor ca o mare tentație.
- Stop it, mormăi Serena care observase și îi prinse încheietura,făcând pachetul să pice pe masă.
Carrie le privi ciudat, dar nu mai zise nimic, doar aruncă o ocheadă la cealaltă masă.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Apr 05, 2014 11:23 am

- Oh what the hell...murmura Frank mai mult cat pentru el si puse in acel clipa palma peste pachetul de tigari.
Hugh vru sa raspunda fetei, dar cand ii vazu gestul lui Frank se ridica instantaneu de la masa si intr-o secunda si aparu langa masa.
- Don't you dare!il apuca acesta pe Frank de incheietura si il privi foarte serios, de parca zici ca cine stie ce facuse.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Apr 09, 2014 11:27 am

Fetele rămăseră tăcute în primă fază, aruncându-și priviri una alteia.
- Oh, haideți băieți, nu vă certați ! îi rugă blondina cu o moacă de cățel, furând pachetul de țigări, nu ca să se servească din el, nu îi plăcea mirosul de tutun, ci ca să ia de acolo „motivul mici încăierări”. Spera să nu o ia niciunul în nume de rău, ea dorea decât să îi împace.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Apr 20, 2014 9:47 pm

- Da-mi pachetul! se uita atunci Hugh mai mult cu coada ochiului la fata, fara sa-i dea drumul lui Frank.
- Hugh, nu fii rau cu domnisoara, n-a facut nimic rau! spuse Frank surazand intr-un mod defensiv.
- You...zipit! i-o taie scurt Hugh, facandu-l sa-si inghita orice replica doar dupa modul in care se uitase la el.
Ce-i drept, uneori Hugh avea o privire de te facea sa te abtii de la orice comentariu, oricat de "funny" ar fi fost el.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Apr 21, 2014 6:54 am

- E doar un pachet de țigări, calm down, tiger, zise Carrie lăsându-și bărbia în palme și încrucișându-și pe sub masă picioarele la gambă în timp ce ofta slab.
- Okay ... nu am vrut să supăr pe nimeni, ci doar să vă fac să nu vă mai certați, zise calmă blondina în timp ce întindea ceva mai rezervată pachetul spre Hugh.
Numai Deborah nu mai adăugă nimic, deși deobicei ea era cea care făcea comentarii răutăcioase.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Mai 09, 2014 8:47 am

- Thank you! ii oferi atunci Hugh un zambet cat de cat prietenesc, dar avand totusi si acea urma de sarcasm cum ii era felul.
Isi lua pachetul de tigari, se intoarse pe calcaie si se intoarse la masa lui, lasandu-se mai mult sa cada pe scaun cand se aseza.
- Hey, what's your f*cking problem? intreba atunci Frank 'deschizandu-si" usor bratele in aer.
Insa Hugh se facu ca ploua. Isi scoase o tigare, o aprinse si dupa ce trase din ea, se uita pe geam afara, incepand sa fluiere si sa bata cu degetele pe masa.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Mai 18, 2014 9:46 am

Carrie își duse degetele peste gură ca să nu râdă în timp de Deborah și Serena nu se mai băgară nici el, văzându-și se prăjiturile lor.
    - Ar trebui să încercați această prăjitură, e delicioasă ! îl sfătui blonda pe Frank după ce termină de mestecat, încercând să-i atragă atenția de la Hugh și evident de la tutun.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum