Wanted

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Wanted

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Mier Feb 12, 2014 11:43 pm

Calypso:

O zi senina de primavara, dimineata, in cursul saptamanii cand marea majoritate a lumii era la munca si copii la scoala iar strazile erau foarte putin circulate.
Alergam la galop prin orin oras fara sa imi dau seama ca deja cineva din serviciile secrete ale guvernului deja pusese ochii pe mine si nu vroia sa se afle de existenta centaurilor. Observ ca incepusem sa fiu urmarta de o masina luxoasa cu insemnele unei organizatii secrete a guvernului. incercam sa scap de aceasta masina si de cine ma urmarea. Incercam tot felul de posibilitati de a il fenta astfel incat sa imi piarda urma. Observand ca nu se lasa mai prejos. Ma opresc la un semafor pew paertea cealalta a strazii, incat il fac sa astpete si el la semafor, Insa cat semaforul statea pe rosu, eu ma intorc inapoi, cu spatele, Si ii tintesc o copita in masina lui, fara sa imi pese de valoarea ei, si drept urmare, masina se dadu de-a ostogolul, oprindu-se cu rotile in sus, dupa ce se izbi de un stalp de iluminat. Apoi o iau iarasi la goana. Singurii martori la incident cativa batrani si 2 tineri sau aparent tineri, baiat si fata.
Cand credeam ca am scapat ma opresc undeva in fata unui magazin de inghetata pe un bulevard imens ce avea cate 3 benzi pe sens, sensurile fiind separate de catre un scuar cu gazon pe caue era si o linie de tramvai. Nu doar scuarul era plin de iarba si si pemarginea trotuarului, pe langa blocurile ce aveau la parter magazine, era cate o gradinita cu iarba.
Zona:
http://www.simplonpc.co.uk/Tram-Barcelona/Tram06-02-Diagonal.jpg
OOC: Magazinul nu se vede in poza, era la parterul unei cladiri din zona.

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum