Surprise me

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Surprise me

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Feb 07, 2014 8:19 am

In jurul orelor 12 in acea seara friguroasa de iarna se auzeau tot felul de tipete si din cand in cand aplauze sau un " Nu te lasa". Hmm, spectacolul era realizat de Cozet care statea pe un butuc si o privea pe Demetra cum se lupta cu noua ei progenitura James. Cozet era extrem de incantata de James, il alesese foarte bine.
Acesta reusea sa o loveasca pe Demetra din cand in cand, dar forta lui de vampir "nou" nu se compara cu rapiditatea Demetrei.
In acel moment Demetra pur si simplu statea pe spatele lui James acesta chinuindu-se sa se ridice.
- Nu te lasa, scumpule, il incuraja Cozet facandu-i cu ochiul in acelasi timp Demetrei.

Sa presupun ca locul era un fel de luminis.
Cozet: http://25.media.tumblr.com/tumblr_li08tpVkJF1qca7ijo1_500.png ( sa presupunem ca mai avea vreo 2 nasturi inchisi si ca pantalonii erau lungi si evazati) + http://2.bp.blogspot.com/_khxwvnm2EKk/TDs-GS2LQSI/AAAAAAAAJH8/ku35UZIvWBI/s400/Alexander%2BMcqueen%2Bheel.jpg
Demetra: http://2.bp.blogspot.com/_dWDqsI67ZEI/S3FGEFOyt5I/AAAAAAAAB30/gC15Y_YAn1o/s1600-h/jessicastam4.jpg
James: http://img.moviepilot.com/assets/tarantulaV2/article_images/Jess-and-James_1388670306.png ( sa presupunem ca avea doar o pereche de blugi pe el)

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Surprise me

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Vin Feb 07, 2014 8:44 am

Lum:

Eram si eu in acea seara in zona de antrenamente, insa eu fiind deocamdata singura ma antrenam luand ca victime un ampermetru si un voltmetru.

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Feb 07, 2014 9:38 am

- Ce faci ? o intreba oarecum curios Dave pe Charlotte, privind tigareta lunga dintre degetele lungi ale surorii sale, aceasta netresarind nici macar un pic, cu toate ca el aparuse din senin.
- I'm enjoying the show. I was bored and I see them ...and now I'm watching sooo shhh,il lovi dur cu cotul in coaste, ranjind malitios.

Char: http://www.stimme.de/storage/pic/teleschau/stars/starsderwoche/1041017_1_200909_212042_3_024.jpeg?version=1235369977
Dave: http://shechive.files.wordpress.com/2011/05/eye-candy-colton-haynes-19.jpg%3Fw%3D500%26h%3D641

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Varsta : 24
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Feb 07, 2014 9:44 am

Cozet urmarea incantata cum James devenea din ce in ce mai bunn deoarece ii observa tehnica Demetrei si in scurt timp stia la ce sa se astepte. De aceasta data James era cel care o tinea pe Demetra la pamant si-i radea in fata.
C: - Sunt mandra de tine, James, ii spune roscata cand ajunse langa ei si-l batu usor pe spate.
D: - Da, e un dulce, spune incercand sa se ridice.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Feb 07, 2014 9:57 am

- Imi amintesc de tine si Dan, zise deodata David amintindu-si de antrenamentelor lor, Dan fiind fratele cel mai mare ar familiei Ulrich.
- As zice ca el nu se prindea la fel de repede sa ma doboare, dar acum ca am ajuns sa-l cunoc mai bine cred ca o facea intentionat, stramba bruneta din buzele sangerii.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Vin Feb 07, 2014 7:52 pm

-Imi intorc fata catre ei si inaintez cativa pasi apoi spun:
-Salut Scuzati-ma daca va deranjez. Se ofera cineva voluntar sa se antreneze cu mine, va rog frumos?

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 4:17 am

Cozet se intoarse cu fata spre Lum si se uita ciudat la ea dar imediat un zambet larg i se intipari pe fata.
C: - Ce zici, Demetra?
D: - De ce nu, ii raspunde ea mamei sale ridicandu-se intr-un sfarsit. Si ...cum vrei sa te antrenezi? o intreba pe Lum.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Sam Feb 08, 2014 5:01 am

-Pai eu ma gandeam la o lupta in care sa ne folosim puterile pe care le avem. Si regula va fi ca cine cade si nu se ridica de jos in 10 secunde va pierde.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 08, 2014 5:26 am

Pe Charlotte o bufni pur si simplu rasul, iar Dave isi umpunse buza cu dintii, acoperindu-i apoi gura cu palma, dar deja atrasesera atentia.
- Nu o luati in seama, e nebuna!

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 5:37 am

D: - Foarte bine, ii spune Demetra scuturandu-se de praf. Desi ar fi fost mai placuta o lupta corp la corp, adauga asezandu-se cu mainile pe genunchi.
C: - Bafta, ii spune Cozet zambind tragandu-l pe James langa Charlotte si Dave. A fost un spectacol frumos, nu? ii intreba ea pe cei doi cu acel zambet cu buzele usor tuguiate.
J: - Suntem niste clowni extraordinari, marai el uitandu-se fix la Demetra.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 08, 2014 5:45 am

Charlotte lovi bratul lui Dave ca sa o lase in pace si sa poata vorbii.
- Intr-adevar! o aproba pe femeie, uitandu-se scurt la Demetra si tanara care o provocase. Pariu insa ca acesta nu va tine la fel de mult.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Sam Feb 08, 2014 6:57 am

-Si cum era regula? Cel provocat, incepe primul, nu-i asa? O intreb eu pe Demetra.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 7:09 am

D: - De data asta, poti sa incepi tu, ii spune Demetra cu acel zambet rautacios imprimat pe buze privind-o in ochi in acelasi timp.
J: - Pariez pe Demetra, spune James scotand niste bani din buzunar.
C: - De asemenea, ii spune ea scotand la randul ei niste bani pe care ii purta intr-un mic toc pe care-l purta pe picior atunci cand purta pantaloni asa de stramti si evazati.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Sam Feb 08, 2014 7:18 am

Stiam ca socurile electrice sunt cam prea simple dar totusi alegsa incep cu ele la fel cum si in meciurile de box, cei 2 luptatori incep cu pumni usori si niciodata nu isi doboara adversarul din primul pumn. Sincer fiind o extraterestra care provenea de pe o planeta pacifista nu aveam habar de lupta si despre lupta singuruil lucru care il stiam era ceea ce vazusem de a televizor seara tarziu in meciurile de box. Iar eu ma gandisem sa aplic tacticile acelea combinate cu puterile mele.
Asa ca incep cu niste socuri electrice nici usoare dar nici foarte mari pentru a deruta un pic adversaul si pentru a il obosi. Indrept mana dreapta facuta pistol spre Demetra si la vointa mea, cand doar gandisem cuvantul "Foc" din varful degetului meu aratator iesi o serie de socuri electrice de 220 V care se descarcau in trupul Demetrei la interval de o secunda timp de 20 secunde. Ma gandeam ca ea ar trebui sa fi simtit asta ca si cum ar fi fost martora la un cutremur de 5,5 sau 6 grade Richter.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 08, 2014 8:07 am

- Nu-mi plac pariurile, spuse simplu Char, nebagandu-se in jocul acela, preferand sa le priveasca pe cele 2.
- Pariez ca o sa dureze mai mult decat crede Charlotte, isi dadu Dave ochii peste cap.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 8:12 am

C:- Nu sunteti amuzanti, comenta ea asezandu.se intr-un feel pe umarul lui James care se aseza pe pamant.
Demetra avea un zambet siniatru intiparit pe buze, nu simta nimic mai mult decat cateva furnicaturi...doar nu era un vampir obisnuit. Dupa ce Lum isi termina micul spectacol Demetra ataca cu toata brutalitatea cu care era in stare, duoa ce o risicase in aer o lasa sa cada la pamant dupa care aceasta se aseza pe spatele ei tintuind-o la pamant cu genunchiul.
- Ne mai antrenam.? intreba aplecandu-si capul astfel incat sa fir la acelasi nivel cu al lui Lum.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 08, 2014 8:18 am

- Nu e adevarat, eu am simtul umorului. Dar da, ii cam adevarat ca Printesa ghetii aici de fata nu are pic de amuzament, comenta Dave la adresa sorasii si se trezi cu un cot in coaste dat si mai dur incat pica din picioare.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Sam Feb 08, 2014 9:19 am

Ma concentrez la puterea de zbor si cu forta unei rachete, decolez fix in ultima secunda ridicand-o si pe Demetra cu mine, oprindu-ma dupa cateva secunde de zbor, undeva pe la la o inaltime incat se puteau vedea muntii ca niste castele de nisip.
-Se poate considera ca m-am ridicat? Spun eu chicotind. Deci eu zic sa ne mai antrenam. Spun eu revenind din nou la pamant.
-Apoi o lovesc pe Demetra cu o furtuna de fulgere de voltaj ridicat. Dupa care imediat dupa atac imi activez un scut electric care ar putea baricada aproape orice atac al Demetrei, nu toate atacurile fiindca nu era chiar indestructibil. Ca si mine, si scutul avea slabiciuni.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 9:36 am

Demetra evitase pana acum chiar sa o loveasca pe Lum, dar daca asta inseamna sa castige, ar fi fost sa faca orice de data. De data aceasta o placa pe Lum asa cum face un jucator de rugby si de data asta o tintui cu toata puterea la pamant, tinandu-si mana apasata pe ceafa ei.

J: - Hmmm, de unde a invatat Demetra lucrurile astea? intreba James uitandu-se inspre Cozet.
C: - Taica-su iubeste stilul asta foarte violent de a lupta, ii spune ea uitandu-se in alta parte deoarece nu-i placea sa recunoasca ca Eric face ceva bun.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 08, 2014 9:40 am

- Tatal... adica sotul? se baga Charlotte, brusc interesata cand o vazu pe Cozet parca nemultumita.
David isi dadu ochii peste cap si se ridica de jos, stand la distanta de sor'sa.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Sam Feb 08, 2014 10:16 am

Ei bine fiind totusi o lupta a puterilor, avusesem o alta idee incat sa o fac pe Demetra sa piarda. Inca nu imi cunostea toate puterile dar aveam de gand sa o fac sa mi le cunoasca. Ea ma tinea la pamant, nu puteam sa imi iau zborul ca si prima data, dar puteam sa imi misc mainile. Ajung la buzunarul fustei si imi scot mobilul. Desfac clapita de la acumulator al mobilului si ating acumulatorul cu mana, disparand, ca si cum m-as fi evaporat, lasand-o pe Demetra uimita. Sau cel putin asa credeam eu.
Un alt mobil din zona incepu sa sune aratand ca apelantul ar fi mobilul meu, desi nimeni nu il controla, cel putin asa parea...

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 10:19 am

- Cat urasc chestiile astea, spune ea dand din umeri cand se ridica si-si scutura hainele de praf. Nu-mi place sa ma joc asa, comenta ea.

- Nu, nu, nu, nu, niciodata. Ar fi fost groaznic sa fiu casatorita sau chiar sa fi avut o relatie serioasa cu tatal ei. Dar cand vine vorba de supravietuire faci tot ce e fizica posibil, ii explica Cozet fetei in timp ce James se ridica in picioare si dori sa se apropie de Demetra dar Cozet il opri.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Sam Feb 08, 2014 10:34 am

Apar din nou, luand-o prin surprindere pe Demetra, trantind-o usor la pamant printr-o tehnica de karate cea care e in majoritatea filmelor, si ma refer cea in care karatistul isi doboara victima co o singura miscare apucandu-l de o mana si descriind cu victima, un arc de ceerc in aer. Insa nu folssesc forta bruta fiindca nu vroiam sa o ranesc iar cazatua Demetrei fu cam echivalenta cu o cazatura pe gheata. Apoi ma intorc cu spatele la ea si imi infig rapid pantofii cu toc in pamant pe langa mainile Demetrei astfel incat sa improvizez niste catuse destul de stranse sa nu isi mai poata misca mainile iar eu o tin cu mainile de glezne. Apoi prin mainile mele incepu un curent continuu care avea acelasi rol de paralizie temporara ca din bastoanele cu soc electric al politistilor.
-Daca poti scapa din asta, ma declar invinsa. Spun eu. Incep sa numar de la 10 o numaratoare inversa.
Nu luasem in calcul faptul daca putea sa ajunga sa imi aplice o muscatura de vampir in picior si daca eu as rezista durerii incat sa nu o eliberez timp de cele 10 secunde .

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 08, 2014 10:59 am

- Imi place cum gandesti ! zambi Charlotte cat de larg putu. Si ea era impotriva casatoriilor, ii placea sa fie singura, asta o facea sa se simta puternica.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 11:06 am

- Dar am fost casatorita, adauga zambind larg. Nu e cel mai fericit lucru pe care il poate face cineva cu un orgoliu cat casa.
J: - Ce discutii de nevasta disperata, comenta el uitandu-se atent la Demtra.

Demetra, in schimb, isi pastrase zambetul usor fortat pe fata si incepu sa o loveasca pe Lum la picioare cu propriul sau picior...si nu erau lovituri de acelea usoare, ci...dupa cum i se spusese...semanau cu niste lovituri de ciocan.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul