No glove, no love, evil for life

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

No glove, no love, evil for life

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Feb 05, 2014 10:53 am

Scarlett statea zambitoare in fata acelor jurnalisti care o intrebau vrute si nevrute, de la viata amoroasa la inspiratie, de la adolescenta la planurile de viitor. Aceasta le raspundea zambind tuturor, reusind sa-i vrajeasca pe toti. Puteai spune ca Scarlett era inapoi, stersese ultimii doi-trei ani din viata ei si acum...era inapoi in "sa".
Se afla la targul de carte din Washington DC, si era mandra cu coltul ei care era asaltat de lume, se putea spune ca isi revenise si pe acest plan, deoarece nu mai activase asa de mult pe plan literar. Acum pasea vesela spre un loc special amenajat pentru scriitori unde puteau bea cafea, interactiona intre ei sau cu fanii. Zambetul ei se largi cand il vazu pe Hank care-si punea in whisky in cafea din plosca sa.
S: - Nu esti un baiat prea cuminte, spune ea zambind multumindu-i tipei care servea cafeaua.
H: - Ah, bine-ai venit printre vii, iubito, ii spune el ignorandu-i ironia.

Scarlett: http://cdn.redcarpet-fashionawards.com/wp-content/uploads/2010/04/Scarlett-Johansson-rm.jpg
Hank: http://www.superiorleathergarments.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/_/k/_kgrhqzhjfefengl2oi4bri5c_bfm_60_57.jpg

Ultima editare efectuata de catre Raluca in Mier Feb 05, 2014 11:55 am, editata de 1 ori

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: No glove, no love, evil for life

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Feb 05, 2014 11:45 am

off: nu se vede poza lui Scarlett:(

on:
Cum era un om de afaceri, Ryan calatorea mult. De data asta avusese nevoie de asociatul lui nou, Matt, fapt pentru care il luase cu el in acest oras pentru targu de carte.
Gasea o ocazie buna de a investi o noua afacere...in citit. Arta culturala trebuia investita mai mult, deoarece se pierdea usor usor din cauza tehnologiei din ziua de azi si era pacat.
- Nu inteleg, ce vrei sa fac eu mai exat?
Il intreba Matt pe Ryan care-l urma in timp ce-si arunca ochii in stanga si-n dreapta.
- Promovam noi scriitori, ai sa vezi! ii raspunse acesta razand.
Insa se opri o clipa fix in fata acelui loc special pentru a raspunde la telefon, timp in care Matt intra cu fata-n el.
- Hey! se intoarse Ryan deodata cu fata la el.
- Scuze, dar cred ca am vazut pe cineva! replica Matt imediat, uitandu-se in dreapta lui cu ochii usor mijiti.
Si nu se inselase. Erau chiar Christian si Roselyn.
Frumoasa bruneta fusese chemata aici pentru a apara un caz mai dificil, proces in urma caruia bineinteles castigase.
Si cum de data asta, Christian ii promisese ca o sa fie alaturi de ea cand o sa mai plece, era chiar la propriu, acum vrand sa sarbatoreasca putin inainte sa se intoarca inapoi la micuta Clara care statea cu Jason.
- Hey! tipa atunci Matt la cei doi, facandu-le cu mana.
- Sssshhh! il atentiona iar Ryan pe Matt, asta pentru ca vorbea la telefon.

christian
https://i.imgur.com/q0V274T.jpg
roselyn
http://www.theplace2.ru/archive/roselyn_sanchez/img/roselyn_sanchez_this.jpg
matt
http://cdn01.cdn.justjared.com/wp-content/uploads/2011/04/mcconaughey-phillippe/matthew-mcconaughey-ryan-phillippe-the-lincoln-lawyer-03.jpg
ryan
http://ilarge.listal.com/image/2578669/936full-ryan-reynolds.jpg

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 29
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Feb 05, 2014 12:00 pm

off: acum merge?

on:
H: - Esti putin prea imbracata pentru gustul meu, comenta el savurandu-si cafeaua.
S: - Si tu ai baut prea mult pentru ora asta, ii spune ea zambind. Da, stiu, m-a obligat sora-ta sa ma imbrac..conservator, dar nu stii ce-i pe dedesupt, adauga facandu-i cu ochiul.
In acel moment Neal aparu langa Matt si Ryan si o striga pe Scarlett cu o carte in mana.
N: - Domnisoara Johansson, un autograf va rog, sunt un mare-mare-mare fan, ii striga el ironic apropiindu-se de ea si de Hank.
H: - Groupie, comenta Hank recunoscandu-l intr-un sfarsit pe Neal. Aw, sa inteleg ca avem iubit nou?
N: - Nu, ma foloseste doar, spune el dandu-i pe bune cartea lui Scarlett pentru a o semna. Apropo, imi place costmul tau, Hank, foarte stilat.

Neal: http://31.media.tumblr.com/tumblr_ma25j3r4Et1rau6s2o1_500.jpg

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Feb 06, 2014 7:25 am

Cand il auzi pe cel tare tocmai trecu pe langa el, Ryan se uita din reflex inainte, observand-o atunci si pe Scarlett.
- Hai sa cunoastem un scriitor bun!ii spuse lui Matt cu un zambet frumos pe buze, aranjandu-si atunci sacoul pe el.
-Stai putin...incepu Matt, dar acesta deja se duse inainte. Whatever!
Il lasa pe Ryan sa se duca, asteptandu-i atunci pe Christian si Roselyn care il vazu in sfarsit pe Matt.
-Ce eleganti suntem!ii intampina blondinul.
-Asa e cand castigi un proces!ii raspunse Roselyn foarte fericita.
-Atunci hai sa sarbatorim!Poate imi tine-ti si mie noroc!replica Matt surazand, luand-o usor inainte pentru a-i invita in acest loc, nu de alta dar imbina utilul cu placutul si asa era si aproape de Ryan.
- Hey, buna! O saluta Ryan pe Scarlett cand ajunse la masa ei, avand acel zambet frumos,degajat si sarmant pe buze, vesnicul lui zambet. Ce coincidenta, nu?

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Joi Feb 06, 2014 12:40 pm

S:- Buna, Ryan, ii spune ea zambind impingandu-l pe Neal de langa ea.
N:-Nu refuza dragostea, iubito, nu o refuza.
S:- f*** off, adauga zambind de data asta. Ryan as frea sa ti-l prezint pe Neal Bomer si pe ingealabilul si frumosul meu coleg de breasla, Hank Moody.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Feb 07, 2014 9:06 am

Ryan era insa destul de relaxat si calm cu vesnicul sau zambet degajat pe buze. Stia sa fie o prezenta chiar foarte placuta.
- Imi pare bine, domnilor! ii saluta ei pe cei doi, dand usor din cap. Cred ca nu mai este nevoie sa ma prezint din moment ce prietena noastra aici de fata mi-a spus pe nume! adauga surazand glumet. Dar ca sa nu fiu nesimtit, Ryan Reynolds! se prezenta totusi la fel de prietenos, punand apoi mana pe spatarul unui scaun liber. Se poate?

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Feb 07, 2014 9:16 am

S: - Desigur, ii spune ea zambind si intr-un sfarsit semna cartea lui Neal, pe care-l tintui cu privirea atunci cand se aseza intre Ryan si ea.
Hank se lasa pe spate pe scaun si-i analiza pe fiecare dintre cei trei.
N: - Si, i-ai citit pe vreunul din ei doi? il intreba Neal pe Ryan cu acel ranjet specific lui intiparit pe fata.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Feb 07, 2014 9:19 am

Ryan se aseza atunci frumos pe scaun, uitandu-se o clipa in stanga si-n dreapta dupa Matt, dar il observa ceva mai in spate la o masa alaturi de Christian si Roselyn.
- Scuze, nu inteleg la ce te referi! isi intoarse apoi privirea Ryan cu zambetul lui pe buze catre Neal. Pe cine sa citesc?

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Feb 07, 2014 9:41 am

N: - Glumesti, nu? intreba el razand. Pe Scarlett si pe Hank, stii, scriitorii cu care stai la masa?
Hank isi mai turna niste whisky in cafea uitandu-se la Scarlett care abia astepta raspunsul lui Ryan.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Feb 07, 2014 9:56 am

- Aaaa...rase atunci si Ryan de prostia lui, asta pentru ca nu se prinse...Sincer, nu chiar! Decat prima carte a lui Scarlett, atata tot! Mi s-a parut destul de buna, dar trebuie sa recunosc si nu vreau sa las o impresie proasta despre mine, dar , desi imi place sa citesc, nu prea am timp, sunt ocupat cu munca! Iar cand in cele din urma am timp, prefer sa ma relaxez, sa-mi plimb cainele sau sa-mi vizitez sora! adauga pe un ton placut, simtindu-se oarecum din acest ton ca era genul mai familist.
Asta pentru ca desi ii placea sa se distreze, totusi cand venea vorba de lucruri serioase, stia cum sa se modeleze si pentru el familia era pe primul plan, chiar tinea la sora lui, asta pentru ca era singura lui familie de fapt.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Feb 07, 2014 10:00 am

H: - Nu exista scuze cand vine vorba de citit, spune el aprinzandu-si o tigara desi stia foarte bine ca era interzis fumatul. Daca o sa te opreasca cineva vreodata pe strada si o sa te intrebe ceva si nu o sa stii sa raspunzi ce o sa zici: " Ah, ma scuzati, nu am avut timp, plimbam cainele, ce sa-i faci", adauga lasand bricheta aurita pe masa.
S: - Esti gelos ca nu te-a citit pe tine, ii spune Scarlett si incepu sa rada dintr-o data. Scuze, Ryan ca ne comportam asa..., adauga punandu-si mana peste a lui si cand realiza ce facu si-o retrase imediat.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Feb 07, 2014 10:10 am

Ryan ii privi pe furis in acel timp mana lui Scarlett, asta pentru ca nu-l deranjase chiar deloc, dar nu vroia sa fie nici genul care sa-si permita cam mult cu ea, cel putin nu cand erau de fata si cei doi pe care abia ii cunostea. Avea si el totusi o "imagine".
- Nu-i nimic! ii zambi frumos Ryan lui Scarlett, dandu-i de inteles ca nu era nimic nici pentru gestul ei, deoarece chiar il facu sa zambeasca. Doar pentru ca n-am citit in ultimul timp, asta nu inseamna ca n-am citit deloc! Din contra, munca mea ma face sa citesc tot timpul cate ceva, numai romane nu! replica el in spirit de gluma.
Ar fi putut sa-i dea replica lui Hank, deoarece era intr-adevar un om ocupat, era singurul membru din familie care mai ramase sa duca afacerea mai departe, iar acest lucru ii ocupa mare parte din timp, insa el nu era acel gen de a da persoanelor peste nas, chiar se vedea ca totusi era o persoana simtita.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Feb 07, 2014 10:44 am

S: - Hank nu are de unde sa stie ce inseamna un serviciu adevarat, spune Scarlett zambind. A incercat sa fie profesor...doar a incercat.
H: - Esti geloasa ca nu te-au chemat pe tine, ii intoarse Hank vorbele.
N: - Si stim cu totii ca Hank s-a dus acolo doar pentru eleve.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Feb 07, 2014 11:14 am

Ryan surase cand auzi schimburile de replici, dar chiar atunci o voce de barbat intrerupse frumosul moment.
Si nu era oricine, ci era unul dintre cei mai mari oameni de breasla care putea fi recunoscut fara nici o introducere: domnul John Cusack, directorul revistei The Times, care pe langa asta se ocupa si prin sponsorizarea a diversel evenimente, ca in momentul de fata.
Domnul John Cusack era unul dintre principalii sponsori ai acestui targ de carte.
- Domnule Reynolds! spuse acesta cand se apropie de masa celor trei. Ce placere sa te revad!
Ryan isi intoarse imediat privirea si cand il vazu, buzele i se arcui usor si finut cand realiza cine era domnul.
- Domnule Cusack! se ridica imediat pentru a-i strange prietenos mana. Va rog frumos sa ma scuzati, revin in cateva minute!
- Nu vi-l rapesc decat putin! le zambi frumos si politicos John celor trei inainte sa se retraga.

John
http://25.media.tumblr.com/tumblr_lzbqcnDnLl1r9e9g2o1_400.jpg

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Feb 07, 2014 11:25 am

N: - Uite un barbat bine, comenta Neal in legatura cu John.
H: - Vezi sa nu te uzi, printeso, ii spune ironic Hank urcandu-si picioarele pe masa in timp ce Scarlett isi bea cafeaua linistita. Auzi, frate-tu ce a zis de scenariu?
S: - E bun, aparent, da vor sa mai modificam niste lucruri pe acolo, nu-i place rolul meu.
H: - Auzi, sa nu-mi strice mie planurile, da?

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Feb 07, 2014 11:35 am

Peste cateva minute, Ryan se intoarse deja parca mandru de ce tocmai se intamplase. Nici nu mai era nevoie sa vaneze noi afaceri ca deja incheiase ce era mai important: o afacere cu John din care avea de castigat si el si John si multi alti artisti care se lansau noi in lumea cartilor, dar si nu numai.
- Ma scuzati ca am intarziat! spuse Ryan cand se intoarse, urmat de John in spatele lui.
- Am o mica rugaminte, inainte sa plec, daca nu este prea mare deranjul! spuse acesta din urma cu acel mic zambet elegant si sarmant al sau.
Intr-adevar, Neal avea dreptate, era un barbat bine, ceea ce se putea numi ca avea de toate, elegant, cult, cu bune maniere, chiar si prin gesturile sale se vedea ca nu ar fi avut oricine "lipici" la el.
- Imi permiti? ii vorbi la fel de politicos lui Scarlett cand ii puse frumos cartea sa pe masa pentru a i-o semna. Sunteti una dintre cele mai bune scriitoare! Ar trebui sa va publicati cartile si-n alte tari!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Feb 07, 2014 12:01 pm

S: Scarlett 2- Hank 0, comenta Scarlett in soapta cand Hank dadu ochii peste cap. Multumesc frumos, ne ocupam de asta de ceva timp si visul meu prinde contur deja, adauga semnand cartea frumos. Mi-ar fi placut sa mai stam de vorba, dar daca va grabiti.
Neal radea de Hank care nu se potolea din a o imita pe Scarlett.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 08, 2014 9:49 am

- Ai sa ajungi mai repede decat crezi unde doresti! ii zambi la fel de frumos John cand isi lua cartea inapoi. Multumesc frumos! Si va rog sa ma scuzati, inca o data, dar am ceva de rezolvat! Mi-a parut bine, domnisoara Johansson, sper sa ne mai revedem! isi inclina frumos capul in fata celor trei, apoi se retrase.
- In ce tara ti-ar placea sa iti publici cartea? o intreba Ryan cu zambetul pe buze, batand usor cu degetele pe masa.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 10:07 am

- Mi-ar placea sa o public in Europa, sincer, spune dand din umeri. Adica, in toate tarile din Europa, adauga uitandu-se la Hank asteptand replica sa.
H: - Publicat deja in Franta, Marea Britanie si Italia, Hank 1, comenta multumit de sine, desi nu se prea lauda cu genul acesta de realizari.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 08, 2014 10:16 am

- Marea Britanie nu este in Europa! glumi Ryan. Incepi sa ma faci curios, despre ce anume ai scris? fu atunci pentru o clipa putin mai atent la Hank, dupa care avea sa se intoarca la Scarlett pentru a-i "raspunde" de ce o intrebase acest lucru cu publicatul.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 10:26 am

- Eu..., incepu el sa rada ca aproape se ineca cu cafeaua.
S: - El e prea "profund" ca sa raspunda despre asta. Scrie despre viata lui, de fapt, pentru ca el are o viata interesanta fata de restul. Daca vrei sa citesti despre un tip care s-a culcat cu o tipa de 16 ani fara sa stie si aia dupa i-a facut viata un calvar....citeste-l, comenta ea referitor la ultima carte a lui Hank.
- Ce pot zice, adauga tusind usor.
N: - Sincer, mi-a placut mai mult God Hates Us All, comenta el stand cu coatele pe masa. Mi-ar placea sa o cunosc pe Karen.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 08, 2014 10:45 am

- Interesant! spuse Ryan surazand finut. Apropo de asta, mi-a placut 50 Shades of Grey, interesanta carte! Chiar credeam ca am sa-l intalnesc aici si pe domnul Jack Sparrow, dar se pare ca m-am inselat! Oricum...isi intoarse atunci privirea la Scarlett. Ei bine, tocmai am semnat un contract cu domnul Cusack si printre altele, ca sa nu intru prea mult in detalii, ai sa ajungi in primul rand in Romania! ii spuse el zambind lui Scarlett. Ce zici de asta?

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 10:48 am

S: - Asta nu e problema mea, spune ea zambind usor. Cu chestiile astea se ocupa Jennifer.
H: - Fifty Shades of Grey e o carte pentru femei, bine ca ai avut timp sa citesti asta, comenta Hank punandu-si whisky in cafeaua care disparuse de mult timp din casa.
N: - Bine ca ai citit-o tu, il ataca Neal.
H: - A citit fiica-mea, nu te ambala asa, iubito.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 08, 2014 10:56 am

- Mie mi-a placut! replica Ryan, neintelegand de ce unele persoane sunt asa "aspre" prin a judeca. Chiar si "Secret Window", desi mi-ar fi placut mai mult ca domnul Jack sa fi mers pe aceasta lungime de unde ca sa spun asa, dar imi place faptul ca diversifica temele ca un cameleon, chiar si cu poeziile Sylviei Plath! Anyway, ce bem si noi? se uita atunci mai mult la cei doi barbati.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 11:01 am

H: - Cafea, comenta Hank savurandu-si "cafeaua". Ei nu cred ca ar trebui sa bem cand ne intalnim fanii.
S: - E mai simpatic in afara chestiilor astora, crede-ma, ii spune Scarlett lui Ryan zambind.
N: - Hm, am ceva de rezolvat, ne vedem la hotel, le spune el lui Hank si Scarlett. Mi-a parut bine sa te cunosc, Ryan, adauga strangandu-i mana.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul