Ice Ice Baby

In jos

Ice Ice Baby

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Feb 05, 2014 9:31 am

Sfarsit de saptamana. Orele 19:00. Desi era vineri, weekendul era aproape, ceea ce inseamna distractie pentru unii.
Printre acei unii se numara si Matt. Domnul nostru 'cowboy' i se facuse dor de mare si unde putea gasi pe vremea asta o apa curgatoare decat la ocean? Da, domnul nostru era acum pe plaja oceanului cu placa de surf la brat. Admira cu satisfactie peisajul, mai ales apa involburata.
- Chiar crezi ca o sa vina un val asa cum vrei tu?
Se auzi vocea lui Christian, care statea in fund pe plaja si fuma. Ii promisese lui Matt ca atunci cand va face surf va veni sa-l vada cum da 'fail', glumita lor, ceea ce si facu.
- Stiu unde bati! surase Matt printre mustati, privindu-l cu coada ochiului. But ain't gonna happen! You'll see! Just in a moment! spuse el mandru de parca acum avea sa vina valul ce-l astepta.
- Aha....clatina Christian din cap amuzat cand il auzi.
O fi fost oceanu mai agitat, dar asta nu era vremea de valuri pentru surf, nu pentru moment si chiar daca ar fi fost, nu era timpul potrivit pentru asta acum iarna cand apa era foarte rece.

Matt
http://cdn02.cdn.justjared.com/wp-content/uploads/headlines/2007/02/matthew-mcconaughey-shirtless.jpg
Christian
http://www.independent.co.uk/incoming/article9097634.ece/ALTERNATES/w620/christian_bale.jpg
http://static.cinemagia.ro/img/db/movie/02/63/21/out-of-the-furnace-393007l.jpg

Locul
http://4.bp.blogspot.com/-NY9JQUqtADk/TufGdJuqoFI/AAAAAAAAC-0/3h0THC8nzz8/s1600/winter+beach.jpg
plus
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/11/06/article-0-1937B6A900000578-896_634x524.jpg
masina (care era la cativa metri departare de cei doi)
http://www.revtothelimit.com/uploads/3/2/8/3/3283806/793534_orig.jpg

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 29
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Re: Ice Ice Baby

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Feb 06, 2014 6:32 am

Nu intelegea cum din toate locurile din lume il alesesera pe ala pentru o plimbare, dar fetele in ultimul timp o cam plicasera peste tot : parcuri, pe la munte, orice locatie sa o inveseleasa. Nicole insa nu parea sa iasa din aceea stare de neutralitate si lipsa de chef in care intrase de cateva luni.
- Nu se vede totul asa frumooos? o intreba rusoaica, ducandu-si bratul dupa umerii ei.
- Ador locul asta, o aprobase si Natalie, pasind langa ele si zambind dragut. Ii promisee lui Kat ca le va insotii pentru ca zicea ca "nu ii mai face fatza" lui Nicole si are nevoie de ajutoare.

Kat: http://totuldespremoda.files.wordpress.com/2013/01/dsbarbara-palvin-6.png
Nat: http://www.esquire.com/cm/esquire/images/5h/esq-101113-natalie-dormer.jpg
Nicole: http://pixug.com/files/glamgalz/imgs/singers/victoria_justice_expressions_09.jpg

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 24
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Feb 06, 2014 11:53 am

Christian isi indrepta privirile catre noile aparitii,insa chiar in acel moment Matt isi lua inima-n dinti, inclusiv placa de surf la subrat si...
- Geronimoo! isi lua el avant si intra in viteza in apa rece a oceanului.
- Nu e in toate mintile! Spuse Christian razand, minunandu-se de curajul lui Matt de a intra in apa rece pe timp de iarna.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Feb 07, 2014 5:12 am

Isi indrepta privirea cand auzi acel tipat si chiar daca erau inca la distanta fu surprinsa sa vada pe cineva facand surf pe aceea vreme.
- O da, chicotii Nat delicat, acoperindu-si buzele capsunii cu degetele lungi.

- Ba da, raspunse cu intarziere Nicole, schitand un zambet daca tot o vedea ca se straduieste atata.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Feb 07, 2014 9:29 am

- Woo!
Exclama Matt cand ajunse in apa si se puse pe placa in picioare.
-Ce frige apa asta! Nu vii si tu?striga el razand catre Christian.
- Acum fug!ii raspunse Christian.N-am mai facut pneumonie demult!
- Pantsy!replica iar Matt razand. Howdy, ladies! striga apoi catre fete, caci le zari si pe ele.
Isi dadu parul ud pe spate, se lasa apoi pe vine si isi baga mainile-n apa incepand sa vasleasca usor spre mal.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Feb 07, 2014 10:09 am

Natalie se apropie prima de locul unde era Christian, urmata indeaproape de cele 2, Nicole parca fiind mai mult tarata la cum o tragea Kat de mana.

- Hello, gentlemans, saluta Natalie oprindu-se din mers.
- Ne intalnim din nou, murmura Kat, fluturandu-si mana in aer catre Christian si Nicole o calca subtil pe picior cand o auzi.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 08, 2014 9:44 am

off: gentlemen* ; scuze dar nu m-am putut abtine ca m-a amuzat felul in care ai scris

on:
- Buna! o saluta atunci si Christian pe fata cand o vazu.
- Este apa prea....prea buna pentru mine! Ma bate!
Se auzi vocea lui Matt razand cand ajunse intr-un final pe plaja.
Isi infipse placa de surf in nisipul ud de la mal, apoi se arunca intr-un morman de zapada pentru a-si incalzi trupul.
- Sunt curios cu ce-o sa te imbraci! spuse Christian uitandu-se in stanga si-n dreapta, dar nu vazu nici o haina, decat o geaca de piele.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 08, 2014 10:02 am

off: da faquee, ce ratata sunt =)) asa scrisesem prima data si cum mereu am avut o problemma cu pluralul in eng am dat pe google translate =)) ... deci da, aplauze..

- Ai sa racesti, ii spuse Natalie pe un ton grijuliu tanarului care iesise din apa, cum asa ii era firea, sa fie protectiva cu cei din jurul sau, chiar si cand nu ii cunostea. Isi duse mainile la spate, cum ea era singura care nu ii cunostea, sau cel putin asa credea.
Nicole realiza si ea asta.
- Uh... Christian.. pe Kat o stii, iar ea este Natalie...facu repede un gest cu mana spre cele 2 fete. Nicole ! isi spuse si propriul nume celuilalt barbat care il insotea pe Christian.
- Imi pare bine! zise Natalie zambind finut, ramanand in loc.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 08, 2014 10:21 am

off: tocmai vroiam sa intreb de unde o stia Chrisitan pe kat, dar acum am realizat ca de la cimitir :))
si scuze, dar nu esti singura, asa sunt si eu, dar sora mea e mai avansata la engleza, are cambridge-ul luat si mereu ma ajuta si asa mai atentionez si eu din cand in cand pentru a ajuta, nu de alta ca google sucks la maxim, de cand nu m-a incurcat, noroc cu sora mea :))) e mai mica cu 4ani decat mine si m-a ajutat pana si in clasa a 12-a cu temele la engleza si mereu luam 10:))

on:
- Ah, that's better!zambi satisfacut Matt, ramanand pe spate in zapada cu fata-n sus. Pai parca am venit cu masina! Sau a inghitit-o apa? Il privi Matt cu coada ochiului pe Christian.
Acesta doar clatina din cap amuzat cand il auzi.
- Sunt curios ce faceai daca nu eram eu cu masina...
- Jogging pana acasa!fu raspunsul imediat a lui Matt intinzandu'se dupa pachetul de tigari a lui Christian.
- Scuzati-l, fetelor! adauga Christian la fel de amuzat, ridicandu-se atunci pentru a o saluta cum se cuvine si pe Natalie. Buna!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 08, 2014 10:31 am

- Nu avem de ce sa-l scuzam, este amuzant, fu de parere Natalie si chicotii, sperand ca nu-l va deranja remarca, care pana la urma era totusi un compliment mai mult decat o remarca.
- Eu si Nat avem o misiune, zise ddeodata Kat foarte serioasa si o prinse pe Nicole de obraji, facandu-i un bot de rata. Sa o inveselim pe aceeasta fiinta. Si nu ne iese deloc! chicotii si ea. Ne ajutati?

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 08, 2014 12:43 pm

Matt tocmai se servi cu o tigare din pachetul lui Christian, insa le auzi pe fete, fapt pentru care isi intoarse privirea catre ele si se uita intr-un mod ciudat, dar amuzat la cele trei fete.
- Nu suntem clovni de meserie! le spuse cu tigarea printre buze in timp ce si-o aprindea. Wrong persons, ladies!
- Ce te faceai tu daca nu aveam atunci pachetul de tigari?il intreba Christian cand il vazu pe Matt ca se simtea ca la el acasa.
- Il luam p-al meu din geaca! Dar al tau era mai aproape! ii raspunse acesta foarte degajat, dar intr-un mod ce te facea sa razi.
- Mda...clatina iar Christian din cap cand il auzi.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 09, 2014 5:31 am

- Pacat. Tu semeni cu unul, murmura Nicole, fara sa-si dea seama ca o luase gura pe dinainte. Kat marii ochii uimita, si rase scurt, si cum era ea mai aproape de ea decat era Natalie ii dadu un cot. Imi pare rau... sunt intr-o pasa proasta. Nu am vrut sa te jignesc, murmura rapid si se smulse de langa rusoaica.
Natalie ofta in tacere, ramanand la distanta de grup.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Feb 09, 2014 7:19 am

Matt isi arcui atunci spranceana stanga, uitandu-se ciudat la cele trei.
- Ce prietene ai! ii spuse el razand lui Christian.
- Nu fii rau! replica imediat satenul. Plus, nu le cunosc foarte bine, dar nimeni nu-i perfect!
- Ce le mai iei apararea femeilor! clatina Matt din cap amuzat, ridicandu-se atunci in sezut. Sa stiti ca nu muscam! li se adresa fetelor, in timp ce trase din tigare. Have a sit!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 09, 2014 9:01 am

- Inseamna ca este un domn dragut ! chitai Kat, miscandu-si capul intr-o parte, exact ca un copil.
Natalie se simtii mai mult ea vizata de aceea invitatie cum ea era cea mai departe asezata. Se apropie si se aseza jos, cu picioarele sub sezut.
- Mi-ar placea sa invat, zise sincera, uitandu-se la placa lui Matt care era inca infipta in zapada.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Feb 09, 2014 10:13 am

Matt se uita si el atunci la placa. Isi subtie buzele si dupa ce trase iar un fum din tigare, scoase un mic oft.
- Daca as putea, te-as invata! spuse el usor dezamagit de ocean, deoarece nu avea valurile potrivite.
- Si chiar daca ai avea, nu cred ca ai rezista! Ai ingheta acolo, omule! clatina Christian din cap amuzat, luandu-si atunci pachetul pentru a-si lua si el o tigare, dar nu inainte sa le intrebe pe fete daca vroiau. Fumati? intinse frumos pachetul catre dansele.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 09, 2014 10:50 am

- Fumatul dauneaza grav sanatatii ! tinu Natalie sa le reaminteasca, cum ea mereu era tipul de persoana responsabila. Poate in alta zi, cu o vreme mai favorabila...continua apoi zambind fin.
- Eu da, multumesc, ii raspunse insa Nicole, ignorand remarca brunetei si servindu-se cu o tigara in timp ce Kat refuzase politicos asezandu-se si ea turceste intre Matt si Natalie.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Feb 12, 2014 8:54 am

Dupa ce-o servi pe Nicole cu tigarea, Christian se servi si el, iar dupa ce-si aprinse tigarea, se uita o clipa la ocean.
- Da, in alta zi cu soare! o aproba el surazand pe fata.
- Wait, wait....isi lungi Matt capul cand vazu ca apa devine usor involburata, asta pentru ca incepea sa se formeze mici valuri. I can feel something!
Cand il auzi, Christian pufni in sinea lui, clatinand din cap amuzat.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Feb 12, 2014 9:22 am

- O sa incerci din nou ? intreba Natalie in timp ce privirea spre apa.
Nicole isi puse tigara intre buze si isi strecura degetele in unul din buzunare, inca avea bricheta de la fratele sau. O aprinse si se uita si ea la valuri cand il auzise, clatinand din cap. I se parea ambitios si intr-un fel si-ar fi dorit sa fie la fel.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 15, 2014 10:04 am

- Daca sunt valurile care imi trebuie, fii si sigura, n-o sa pierd o asa ocazie!ii raspunse Matt, uitandu-se atunci la fata zambind in modul lui tipic, zambet ce te facea si pe tine chiar sa zambesti.
- O sa-mi fie dor de tine, prietene! il batu atunci Christian pe umar pe blondin.
- The hell?se uita Matt ciudat la el cand il auzi. De ce?
- O sa ingheti in apa aia, omule! O sa fii....Leo al nostru de pe Titanic!
- Go f*ck yourself, man! il impinse Matt razand pe Christian in zapada.
Christian insa nu protesta, din contra, continua sa rada, tinandu-si mana stanga in sus pentru a nu i se stinge, din cauza ca era cazut pe-o parte de la "vantul" lui Matt. ( a nu se intelege altceva:D:D:D )

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 15, 2014 10:32 am

off: hai ca m-ai facut sa rad =)))))

Natalie isi duse iar palma catre buze, mascandu-si chicotitul. In schimb de data asta Katerina nu se mai ferii sa rada, privindu-i amuzata pe ce-i doi. Numai Nicole parea sa ramana imuna la ce se intampla si sa nu schiteze nici macar un zambet pe buzele palide, intre care prindea filtrul tigarii si tragea fumuri anemice.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 15, 2014 10:50 am

off: asta era si ideea, ca asa i-am si facut , sa fie best friends :)))

on:
- Razi, huh? se uita atunci Matt la el zambind intr-un mod siret.
Se ridica apoi si cum Christian nu se obosi sa se ridice si inca radea, tinandu-si tigarea in mana ferita de zapada, ii lua tigarea, i-o arunca in zapada si incepu apoi sa calce pe ea, nu ca n-ar fi fost de-ajuns faptul ca o aruncase in zapada, ca deja se stinsese.
- Mai razi acum, biatch! ii ranji Matt in fata, uitandu-se totusi amuzat la Christian de cum radea, deoarece acesta acum radea mai cu foc din cauza prietenului sau.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 15, 2014 10:53 am

Se pare ca desi Matt spusese ca ei nu sunt 'clovni' sa o binedispuna pe Nicole veselia devenise o stare generala alaturi de cei 2, Natalie si Kat razand amandoua acum. Nicole isi stinse si ea tigara, caci o terminase intre timp. Imediat dupa aceea se trezi cu un bulgare drept in fatza.
- Asta pentru ca nu te incadrezi in peisaj! o anunta rusoaica scotand limba la ea ca un copil mic.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Feb 23, 2014 3:22 am

- Snow fight!!!!! tipa atunci Matt.
Lua zapada in mana, facand-o acolo cat de cat bulgare, pentru ca "grabit" si incepu sa arunce in fete, asa in joaca.
- Oh da! rase Christian cand il vazu.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 23, 2014 3:31 am

- Nuuu ! strigă Nicole când veniră alți bulgări spre ea, însă pentru prima dată după mult timp râse. Se aplecă și făcu bulgări, începând să arunce în toată lumea și între timp și celalte 2 fete făcură același lucru printre chicoteli. Nu crezuse la începutul zilei că într-adevăr se va înveselii ieșind la plimbare, însă acum nu regreta ca le acompaniase pe fete.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum