For the love that I make... I'm going to hell !

In jos

For the love that I make... I'm going to hell !

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Ian 23, 2014 6:02 am

Ash nu prea accepta sa cante prin localuri pentru ca pana la urma ea canta pentru ca ii placea, nu ca sa faca bani. Insa baietii pe care ii avea in spate - trupa- insistasera mult la aceea oferta zicand ca e o ocazie unica si o induplecasera. Dupa ce dase pe gat un shot de tequilla se uita la localul care incepuse sa se aglomereze si urca pe scena facandu-le semn si baietilor de la masa sa vina ca sa inceapa.
Nu isi facu vreo intrare cu buna seara si bine v-am gasit caci ura prostiile de genul si pur si simplu incepu sa cante.

like: https://www.youtube.com/watch?v=bmtbg5b7_Aw (si e tipa din videoclip imbracata ca acolo ;]] )

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 24
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: For the love that I make... I'm going to hell !

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Mar Feb 11, 2014 10:53 am

Lum:

Intru si eu in respectivul local. Eram imbracata cu o fusta scurta neagra, ce venea deasupra genunchilor, cizme lungi de piele trecute de genunchi, de culoare neagra cu tocuri, o bluza de dama de culoare rosie, si la gat aveam un colier cu pietricele de electrum de fapt un metal foarte rar pe propria planeta si inexistent pe Pamant, prelucrate astfel incat sa semene cu niste smaralde in forma clasica de prisma cu varf ascutit a diamantelor. Iar lantul pe care erau puse pietricelele de electrum era format din 3 randuri de perlute de scoici.
Purtam parul lung lasat in valuri peste umeri, ce imi ajungea pana la solduri.
Eram parfumata cu un parfum destul de scump care ma costase 800 $ sticluta de 200 ml.

Bluza:
http://www.erry.ro/media/image/thumbnail/bluza_rosie_dama_casual_720x600.jpg
Fusta:
http://www.fashionagenda.ro/images/1140/1140-large/Fusta_Neagra_Justine_fashionagenda_03.jpg
Cizme:
http://lataifas.ro/lataifas.ro/wp-content/uploads/2013/10/over-the-knee-leather-boots-189-vs.jpg

Pietricele de electrum: http://netmarketinggame.com/RDS01/SuperEmails/images/green_diamond.png (Colierul continea 13 pietricele)
Lantisorul colierului: http://img06.mercador.ro/images_mercadorro/16758053_2_644x461_colier-din-perle-fotografii.jpg

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Feb 12, 2014 3:06 am

Dupa ce termina de cantat se dadu jos de pe scena , fara sa faca vreo reverenta sau ceva, nu era stilul ei. Se duse direct la bar si baietii care cantau la instrumente o insotira imediat. Rase de unul dintre ei, il ciufulii si se aseza pe tejghea, luand un pahar de ceva si dandu-l peste cap.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Mier Feb 12, 2014 6:29 am

Merg si eu la bar, servind o Coca Cola in timp ce ma uita la ringul de dans care acum era plin de lume ce dansa pe muzica inregistrata si mixata de DJ.

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Feb 12, 2014 10:33 am

- I hate this music. We were so much better, comenta Ash fluturandu-si picioarele, iar unul din baieti o aproba.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Vin Feb 14, 2014 9:05 am

-Si eu cred ca pot canta mai bine. Incep eu sa ma laud si urc pe scena cand DJ-ul ma invita. Incep si eu sa cant o melodie:

https://www.youtube.com/watch?v=AYxT7ZcaecA&list=PL86E6D239D8B05E1C

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Feb 14, 2014 10:02 am

- Hopa, s-ar putea sa te intreaca cineva, rase unul din baieti.
- La cantat ? il privi ea cat de urat posibil.
- Niciodata! La aroganta, nu vezi cat de tare se crede ... rase iar in timp ce Ash dadu din umeri dezinteresata, deloc interesata de tipa care canta. Tipul se insela amarnic, ea era mai aroganta, dar era suficient de desteapta sa nu lasa sa se vada asta.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Sam Feb 15, 2014 10:39 pm

-Stiti pun pariu ca nimeni nu poate face asta. Spun eu si apoi incep sa cant din nou dar niste melodii atat ale unor cantarete celebre cat si a unor cantareti celebri, de fiecare data schimbandu-mi vocea, cu cea a cantaretului respectiv, si totul in direct. Imitasem atat fete cat si baieti. Apoi la urma inchei cu 3 melodii originale ale mele, cu vocea mea, melodii compuse de mine insumi.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 16, 2014 11:34 am

- Cred ca tocmai te-a provocat... mormai alt tip, dandu-i un bobarnac peste genunchi.
- Ti se pare ca sunt proasta ca ea sa-mi dau cartile pe fata ? Eu pot sa-mi uimesc publicul cu vocea mea, nu cu puterile pe care le am, raspunse Ash nepasatoare si isi aprinse o tigara, stiind ca publicul de acolo mai mult de jumate nu ar fi schimbat-o pe ea cu alta cantareata , nici cu una mai celebra, pentru ca mai tot timpul acolo se strangeau admiratorii ei.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Dum Feb 16, 2014 9:55 pm

-Faptul ca pot sa imi modific vocea nu e vreo putere speciala. E un talent. Se numeste ca sunt ventriloc. Spuse Lum.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 16, 2014 10:28 pm

- Te-a bagat cineva in seama? o repezii imediat Ash ca o scorpie ce era si isi duse tigara la buze. Si pe cine crezi ca pacalesti ? Ventrilocii isi pot schimba vocea doar atunci cand vorbesc, nu si cand canta. La vorbit pot face si eu asta, dar in fine, nu ai decat sa te dai mare cu "talentul" tau, sunt curioasa daca vei avea vreodata atatea aprecieri cate am eu, ii vorbii flegmatic si apoi stinse chistocul de sticla scrumierei ducandu-se din nou spre scena.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Dum Feb 16, 2014 11:56 pm

-Da, tocai de asta ar trebui sa fiu apreciata fiindca am un talent mai unic ca ventriloc. Oricum nu ma intereseaza de parerile tale, ci de ale altcuiva. Spun eu gandindu-ma, ca ar trebui sa fie si verun impresar printre atata lume din sala.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Feb 18, 2014 11:21 pm

- Atunci succes, ii trimisea ea o bezea ironica in aer. Existau intr-adevar impresari in sala, insa deja semnasera cu Ash si trupa ei si la cati bani scoteau ei nu numai prin concerte si prin reprezentatiile din baruri la care se aduna o gramada de lume nu mai existau sanse sa mai fie deocamdata intersati de altcineva cum le mergea bine.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Mier Feb 19, 2014 10:22 pm

Intradevar impresarii ce se ocupau cu muzica nu erau interesati de persoana mea. Insa printre lumea din sala se afla si un director de circ. Veni langa mine, pe scena, fara sa tina cont de parerile bodyguarzilor care nu lasau pe nimeni pe scena.
-Domnisoara, esti chiar foarte taledntata. Poate ai dori sa colaborezi cu circul nostru. Chiar cautam un numar de senzatie. Spuse el intinzandu-mi o carte de vizita.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Feb 20, 2014 1:03 pm

- A fost invitată la circ, exact unde-i e locul pentru că e ca o glumă proastă, comenta Ash în șoaptă și aproape toți răseră, mai puțin un tip care pufni  slab.
- Nu-i chiar așa rea, nu mai fii invidioasă...
- Eu ? Invidioasă pe cap de tablă ? Poate că vocea ei e cât de cât bună si e uimitor că poate să o schimbe, dar nu o duce capul deloc, își rotii ea ochii.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Joi Feb 20, 2014 4:53 pm

Iau cartea de vizita spunandu-i ca o sa ma mai gandesc la oferta lui. Stiam ca nu am cum sa refuz asa o oferta, dar saptamana asta o aveam destul de ocupata asa ca ma gandeam sa il sun saptamana urmatoare.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum