I'm in love with being queen ♔

In jos

I'm in love with being queen ♔

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Ian 09, 2014 11:23 am

Chicotii delicat, intizandu-si mainile si facu o pirueta si apoi inca una, insa parca veselia ei pierii cand vazu chipul serios a lui Nicole care mergea mecanic, cu mainile ascunse in buzunare. Intotdeauna prietena ei fusese un izvor de energie, dar de la un timp incoace nu stia ce se petrecea cu ea.
- Ar trebui sa zambesti, iti vor aparea riduri, zise dandu-si ochii peste cap, stiind insa ca nu e posibil.
- Numai tu poti sa zambesti si sa te invarti prin cimitir, i-o taie imediat bruneta si se apleca sa lase un trandafir rosu pe un mormant.

Kat: http://data2.whicdn.com/images/94905961/large.png
Nicole: http://data3.whicdn.com/images/94689662/large.png

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 24
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: I'm in love with being queen ♔

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Ian 12, 2014 1:48 am

Off: din cate imi aduc aminte Nicole nu e tipa care o ajutase Christian la inceput si cu apartamentul,care o lasase sa stea la el? Daca da, avand in vedere ca acum Chris e married zicem ca i l-a lasat ei dupa niste conventii, daca nu i'm sorry for mistake:D

on:
Desi acum micuta Clara avea niste parinti minunati pe Christian si Roselyn, Christian aflase ca parintii ei adevarati murise,fapt pentru care acum cei trei erau in cimitir, unde stia ca sunt ingropati parintii micutei.
Atat el cat si Roselyn erau imbracati adecvati pt o vizita la cineva mort, numai micuta Clara nu era asa sobra, doar era copil la urma urmei.
Imbracat ca un domn,cu o tinuta impecabila si o statura eleganta si impunatoare, Christian se lasa usor pe vine si puse trandafirii albi pe cavoul de marmura neagra.
- Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!
Se auzi vocea blanda a frumoasei Roselyn care o tinea de manuta pe micuta Clara.
Pe chipul fetite insa nu se citea nimic, nici macar daca aceasta veste o afectase.Asta deoarece nu avusese nici un efect asupra ei, pentru varsta ei era destul de desteapta si constienta de anumite lucruri si pentru ea parinti ii erau cine avea grija de ea,nu cine ii daduse viata,de aceea nu era afectata.
- Vrei sa aprinzi si tu o lumanare?
O intreba Christian cand isi scoase bricheta din buzunar.
- Bine! Raspunse scurt fetita.
Zambi, ca si cand ar fi facut cine stie ce lucru, ii dadu drumul lui Roselyn si dupa ce lua lumanarile de ea, se duse la Christian pentru a o ajuta cu lumanarile.
Roselyn isi baga mainile in buzunarul paltonului, se apropie usor de cruce si ii privi cu drag pe cei doi. Dupa cate se vedea, pentru cine nu credea,Christian se descurca mai bine cu micuta Clara decat Roselyn,asta pentru ca si micuta il indragea mai mult si chiar mai bine decat se astepta si el.

Clara
http://static.fashionbank.ru/photo/2009/10/32155/Diana-Chanysheva5323714.jpg
christian
http://prashantb.files.wordpress.com/2011/01/batman-7.jpg
roselyn
http://www.newsgab.com/attachments/celebrity-pictures/221177d1258740295-roselyn-sanchez-hollywood-reporter-black-dress-roselyn-sanchez-hollywood-reporter.jpg

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 29
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Ian 12, 2014 11:48 am

ooc: yep, ea era :]] si e ok asa

Privii pentru ceva timp literele intortocheate de pe piatra funerara in timp ce Katerina isi incrucisa bratele la piept. Acceptase sa mearga cu ea acolo fara sa ii puna prea multe intrebari doar pentru ca era prietena ei cea mai buna, singura defapt inafara de sora cu care avea diverse razboaie pentru ca erau 2 caractere tari.
- Prima data cand mi-ai zis de cimitir am crezut ca venim la tatal tau...rostii ganditoare si incepu sa se plimbe zarind o familie la nu mare distanta de ei, dar nu zise nimic, cum ea nu ii cunostea pe acestia. Dar mi-am amintit ca nu aici e inmormantat. Deci pe cine am venit sa vedem ? o lua la rost, cum se simtea in necunostiinta de cauza.
- Pe barbatul a carei vieti am curmat-o, raspunse mecanic, fara sa o priveasca sau sa clipeasca, moment in care Kat deschise gura in forma de cerc.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Ian 13, 2014 12:55 am

off: am uitat sa pun poza asta
http://www.cavouri.ro/wp-content/gallery/monumente-granit/g3-1.jpg
deoarece mi-a placut cum este facut, nu sunt genul ala de gotica sau mai stiu eu ce, dar imi plac cavourile de marmura

On:
Dupa ce micuta Clara aprinse o lumanare si o lasa frumos in felinarul de langa mormant, aceasta se intoarse cu zambetul pe buze catre Roselyn.
- Mai stam, mami? o lua ea de mana pe bruneta.
Christian o privi cu coada ochiului pe micuta cand vru sa se ridice pentru a inchide felinarul.
- Stai! Vreau sa aprind si eu o lumanare! replica imediat Roselyn, asta pentru ca ea era totusi credincioasa, doar era catolica. Acum, scumpo! Stai sa aprinda si mami o lumanare si mergem, bine? o pupa dulce pe micuta pe frunte.
Ii dadu frumos drumul la mana si apoi veni langa Christian.
Cum veni, acesta vru sa-i dea bricheta, pentru a aprinde ultima lumanare stinsa ramasa in felinar, insa cum celelalte erau deja aprinse...
- Nu-i nevoie, am foc! spuse Roselyn cu subinteles.
- Atunci cat iti faci treaba imi aprind si eu o tigare!
Roselyn il aproba dand finut din cap, fapt pentru care Christian se intoarse cu fata catre micuta si isi scoase pachetul de tigari.
- Tati, esti vrajitor? La cat fumezi, ar trebui sa arati mai batran, dar parca tu mai mult intineresti! il privi micuta razand.
Christian surase si el de vorbele micutei cand isi aprinse tigarea. Dadu din cap amuzat si atunci le zari si el pe cele doua, timp in care doar isi miji usor ochii pentru a vedea mai bine cine sunt.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Ian 13, 2014 8:58 am

Kat aproape inlemni cand din toata conversatia auzi cuvantul 'vrajitor' si imediat isi muta inc-odata privirea catre Christian si familia lui. Pareau a fi insa niste simpli oameni si ea se speriase degeaba - devenea paranoica, nimic nou.
Scutura din cap si isi intoarse atentia catre bruneta.
- Cum s-a... intamplat? se balbai ea, cu toate ca era o persoana cu multa incredere de sine.
- Nu mai conteaza, dase Nicole pasiva din umeri si se ridicase la loc in picioare, moment in care ii observa si ea pe cei 3.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Ian 14, 2014 10:17 am

Christian parca o recunoscu atunci pe Nicole sau cel putin parca il strapunse asa o fulgerare, dar aceasta fulgerare ii fu intrerupta de vocea dulce a micutei care tocmai il tragea de marginea paltonului.
- Tati, tati, mai fa trucul ala cu moneda, te rog!
Christian surase cand o vazu. Mai trase un fum din tigare, apoi se lasa pe vine si , dupa ce-si lasa mana in care tinea tigare intr-o parte pentru a nu lasa fumul sa vina spre fetita, isi scoase cealalta mana din palton si facu asa-zisul truc.
https://youtu.be/jiW40fBT9XM
Chiar in acel timp Roselyn se intoarse si ea spre cei doi si cand il vazu pe Christian, buzele i se arcui frumos intr-un zambet amuzat.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Ian 14, 2014 10:31 am

- Trucuri... murmura Kat ca si cum voia sa ii distraga atentia lui Nicole si zambi copilareste, desi stia ca probabil aceea metoda nu va functiona.
- Tata stia trucuri, ingaima bruneta, privind oarecum in gol.
- Scuze.. bolborosii imediat rusoaica, inghitind in sec.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Ian 15, 2014 10:16 am

- Yey! batu vesela micuta Clara din palme.
Christian o privi cu drag, zambind , insa in acel moment fetita ii fura moneda si se intoarse cu spatele la el, luand-o imediat la fuga. Dar cum fugi, nu fuse atenta si intra din greseala fix in Nicole, lovindu-se atunci cu fata de picioarele ei, asta pentru ca micuta Clara era si mica intr-adevar.
Acest lucru o facu pe Roselyn sa rada, dar isi duse mana la gura cand o vazu si reactiona imediat.
- Dios mio! Clara, esti bine?
Intreba bruneta cand se misca din loc.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Ian 15, 2014 10:24 am

Nicole nu reactiona, doar isi lasa foarte incet privirea asurpa micutei care se lovise de picioarele ei. In schimb Kat se lasa pe ciuci ca sa fie la nivelul copilei, prinzand-o bland de o mana.
- Hei, tu, esti bine? o intreba cu un zambet prietenos pe buze.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Ian 15, 2014 11:02 am

Micuta rase cristalin si isi ridica apoi privire spre Kat.
- Da! raspunse chicotind cand isi trecu mana peste fata.
- Scuz-o, te rog!
Se auzi vocea blanda a lui Roselyn, urmata de Christian care veni dupa fetita.
- N-a fost cu intentie, asa e ea, mai zapacita! adauga surazand.
- Sunteti in regula? o completa si Christian, analizandu-le atunci mai bine pe fete cand se apropie de ele.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Ian 15, 2014 11:07 am

- Ma bucur, ii zambi rusoaica si dadu o suvita din parul fetitei dupa ureche, ramanand la nivelul ei.
- Nu este nicio problema, se auzi si glasul lui Nicole, mai putin grav ca in discutia de mai devreme, afisand un zambet pierdut.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Ian 15, 2014 11:24 am

Christian o recunoscu atunci pe Nicole, chiar daca n-o mai vazuse demult.
- Nicole? ii rosti el numele pe un ton incert, asta pentru ca nu vroia sa faca totusi o gafa.
Roselyn se uita cu coada ochiului la el cand il auzi. Cei drept, Roselyn era cam geloasa, dar nu era nici genul care sa sara imediat.
- Eu sunt Clara, tu? o intreba micuta pe Kat pe tonul ei dulce, privind-o in acelasi timp cu ochii ei mari, asta pentru ca micuta Clara era o fetita dulce si foarte sociabila.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Ian 15, 2014 11:35 am

- Katerina, ii raspunse, putand sa se observe vagul accent rusesc pe care incepuse sa il piarda in timp si ii stranse scurt mana in a ei, ca semn de prietenie.
Bruneta se uita mai atenta la Christian si atunci il recunoscu si ea.
- Christian, zise, zambind acum ceva mai real. Ai o fetita, fu primul lucru pe care reusii sa-l zica, uitandu-se la copila care vorbea cu Kat. Ma bucur pentru voi ! zise referindu-se la el si sotia sa.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Ian 23, 2014 9:54 am

- Multumesc! ii raspunse Christian zambind politicos, bagandu-si atunci mainile in buzunarele pantalonilor. Tu ce mai faci, inca mai pastrezi apartamentul?
- Apartament? repeta Roselyn ca si cand nu intelesese bine, da rmai mult pentru ea.
- Imi pare bine! ii zambi micuta Clara fetei, ducandu-si apoi manutele la spate si se legana usor intr-o parte si-n alta.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Ian 23, 2014 11:02 pm

- Cati ani ai, mergi la scoala? intreba Kat uitandu-se zambitoare la ea. Parea tanara si adolescenta insa trecuse de mult de perioada pubertatii si la un moment dat isi dorise sa adopte un copil cum nu poate face unul, dar decisee ca e mai bine sa astepte caci poate cine stie la un moment dat va aparea cineva care sa o ajute in acest sens, sa vrea sa fie alaturi de ea si sa aibe un copil impreuna.
- Uh, da...dar daca iti trebuie si il doresti inapoi ti-l pot restitui, se fastacii ea putin. Si ma mut la Robert, s-a intors si el in oras... isi amintii ea de enervantul sau frate.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Ian 26, 2014 12:04 pm

- AM opt anisori si da, merg la scoala! i raspunse micuta Clara frumos cu ochii sai dragalasi, exact ca la scoala. Dar tu?

- N-am nevoie, poti sa-l pastrezi, eu am acum casa mea! ii zambi finut si elegant Christian, punandu-i atunci palma pe spatele lui Roselyn. Ea este sotia mea, Roselyn!
- Imi pare bine! ii zambi Roselyn fetei mai mult din politete, cand se simti in sfarsit prezentata.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Ian 26, 2014 12:24 pm

Ehhh, ea avea mult, dar nu putea permite ca varsata ei sa fie stiuta de oameni.
- Multi inainte , pustoaico, eu am saptispe.

- Oh, multumesc atunci, facu un semn cu capul. Nicole, si mie imi pare bine!

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Ian 30, 2014 9:31 am

- Cati? repeta micuta, avand acea privire confuza. Nu inteleg!

Roselyn ii zambi politicos fetei, intorcandu-se apoi catre micuta.
- Scumpo! o striga cand o vazu si se indrepta spre ea.
Christian doar o privi scurt peste umar pe Roselyn, apoi se uita iar la Nicole.
- Si tu, cum mai esti, este totul in regula?

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Ian 30, 2014 9:57 am

- Saptesprezece, e corecta, gandindu-se ca poate micuta nu intelege prescurtare. Se uita apoi la Roselyn cand o striga pe tanara. Te cheama mama ta, ii zise pe un ton bland.

Nicole le arunca o privire, apoi se uita inapoi la Christian.
- Da , totul este bine ! vru sa-l scuteasca de dramele vietii ei, desi se vedea ca e ceva schimbat la ea.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 15, 2014 9:07 am

Micuta se uita atunci peste umar si cand o vazu pe Roselyn, zambi larg si fugi imediat la ea.
- Opacel! surase Roselyn cand o prinse si o ridica in bratele ei.

Christian observa ca totusi era diferita, era ceva schimbat la ea, dar nu era genul care sa insiste daca vedea ca nu are "unde verde" si mai ales ca nu era chiar momentul, avand in vedere ca era si cu sotia lui.
- SIgur? Stii ca daca este ceva, poti conta pe mine! o privi Christian zambind atunci in felul lui aparte, acel zambet care ofera caldura si siguranta.

adica asa:D
http://media-cache-ak0.pinimg.com/originals/c4/e4/ef/c4e4ef15cbe485b37d59ed506261f0fb.jpg

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 15, 2014 10:26 am

off: bine zambetul ca zambet dar priviiiireeea :> :]]

Kat revenii mai aproape de ceilalti 2 dupa ce micuta se intoarse la mama ei, privind-o precauta pe Nicole, neintelegand ce se petrece in mintea ei.

- Nu-i nimic grav, prostioare, murmura zambind putin chinuit. O crima nu era tocmai o prostioara, dar daca ar fi spus probabil - defapt sigur ar fi ajuns prost.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 15, 2014 11:03 am

off: pai eu ma refeream cu totul, d-asta am si pus gif-ul :))) mie daca imi zambea asa in fata, ma topeam pe loc :)))

on:
Roselyn se apropie atunci de Christian cu micuta Clara in bratele ei.
- Mergem? il intreba ea avand un mic zambet pe buze, mai mult impersonal.
Christian se mai uita o secunda la Nicole, apoi se intoarse spre Roselyn.
- Mergem! ii raspunse acesta, subtiindu-si buzele in a zambi iar in timp ce-si trecu bratul drept pe dupa talia ei.

off: na, ca acum pun za other gif la care nu ma hotaream mai devreme pe care sa-l aleg:))
adica zambea asa
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m7v0qhTEhr1r1j7uqo1_500.gif

si uite altul cuteee
https://i.imgur.com/RswyY.gif
ufffffffff

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 16, 2014 11:37 am

off: aww cat de adorabil e in ultima <3

- O seara placuta in continuare... murmura Nicole, fara sa realizeze ca suna un pic ciudat sau ironic, avand in vedere ca totusi se intalnisera in cimitir, insa nu o facuse cu intentie.
Kat zambi dragut si ii facu cu mana micutei Clara.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Feb 23, 2014 4:09 am

off: i knooooow:D:D

on:
- Mi-a parut bine sa te reintalnesc! ii zambi la fel de finut si cald Christian fetei. Aveti grija de voi! se adresa el fetelor si apoi se intoarse pe calcaie pentru a pleca.
- Paaaa! le spuse Clara pe tonul ei dulce facandu-le cu mana inainte sa plece.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 23, 2014 11:20 am

- Pa-paa! zisese și Kat, uitându-se apoi la prietena ei, care își coborîse privirea la mormând. Mergem și noi?
- Desigur...
Bruneta o apucă de braț și o trase spre ieșire, având pași domoli, căci nu se grăbeau să ajungă într-un loc anume.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum