If you're ready come and get it

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: If you're ready come and get it

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Apr 05, 2014 11:22 am

- Știi că numele meu de familie, în țara de unde vin, e cel mai des întâlnit, corect? vru parcă să verifice, pentru că i se părea destul e absurd că o pusese pe o astfel de lipsă. Bine, defapt dacă stătea bine să te gândești... poate într-adevăr era mai bine să te ferești de ea, pentru că nu știai când o apucau nebuniile. În plus nu era tocmai înțelept să-ți petreci prea mult timp cu o persoană ca ea, care suferă de dublă personalitate, pentru că ajungeai la un moment dat să o iei pur și simplu pe pereți.

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Apr 05, 2014 11:28 am

- Da, stiu, scumpa mea! o privi Dietrich in acelasi mod.
- Poate ca voi doi aveti ceva de impartit si eu nu stiu! spuse Chris dandu-i mana jos lui Dietrich de pe umarul sau si il privi ceva mai atent.
- Da, nebunia! repplica Dietrich razand in acel moment.
Dietrich ii spuse lui Chris de dubla personalitate a fetei, insa Chris, desi intre-deschise gura sa spuna ceva, nu stia ce sa spuna, pentru ca nu gasea frumos din partea lui sa-i spuna acest lucru in fata Katherinei, totusi el era mai manierat decat Dietrich.

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Apr 09, 2014 10:50 am

- Ah, ce dor mi-a fost de tine... zise așa sec, văzându-se că nu vorbea serios. Nici nu își aducea aminte exact în ce circumstanțe se văzuseră ultima oară, dar era clar că nu se înțeleseseră vreodată prea bine, mai ales de la episodul în care o pusese să se sărute cu fratele ei pe care nu-l suporta în fața idiotului de Pietro.
- So... why are you here? îl privi suspcioasă, încrucișându-și brațele la piept. gen

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Apr 10, 2014 11:55 am

- Ce, nu vroiai sa ma vezi? replica Dietrich, imitandu-i gestul fetei prin a-si incrucisa bratele la piept, dar intr-un mod mai haios si dulce, tipic lui. Am iesit si eu ca omul sa ma plimb...Sau n-am voie sa fac nici asta? adauga privind-o la fel de " dulce ".
Indiferent de cum era Dietrich, chiar si dispozitia lui, avea totusi acel ceva, pana si acea privire care te facea sa-ti infloreasca un mic zambet pe buze, oricat de ascuns ar fi fost sau chiar doar din cauza "nervilor".
- Esti incredibil! il privi atunci Chris marind usor ochii si scuturandu-si fugitiv capul, asta pentru ca uneori Dietrich inca reusea sa-l surprinda si chiar sa-l enerveze prin seninatatea si "dulceata" asta a lui...ce-i drept Dietrich avea acest talent.
Se purta atat de "cute", de "dulce" si uneori like a lady ca doar acest lucru era enervant la el....de parca exagera cu simpatia lui, chiar si in momentul de fata. Faptul ca era asa simpatic era enervant.
- Stiu! ii raspunse Dietrich, oferindu-i un zambet la fel de simpatic ca el, fara sa se mute din loc din fata fetei.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Apr 11, 2014 3:37 am

Strămbă și din nas și din ochi înainte să vorbească, apăsând cuvintele mai multe decât intenționase gen:
- Și lasă-mă să ghicesc ...doar te plimbai, nici nu știai că eu și Chris suntem pe aici, își dădu apoi ochii peste cap.
În sinea ei nu înțelegea un lucru...dacă Dietrich era așa ca persoană sau se comporta așa doar prin preajma ei pentru a vedea cum reacționează sau chiar pur și simplu să o enerveze. Deși și-ar fi dat până și ea prea multă importanță să creadă că are parte de un tratament preferențial.
- Defapt stai.. .nu răspunde la asta. Am auzit că ai copii... schimbă ea brusc subiectul. Cum e să fii tată? îl întrebă curioasă, cum nu l-ar fi văzut în aceea postură, zâmbind adorabil.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Apr 11, 2014 11:11 am

La intrebare fetei, Dietrich isi lasa usor capul intr-o parte si cum inca avea mainile incrucisate la piept, isi apleca usor trupul in fata,privind-o totodata intr-un mod mai aparte...avea acea privire patrunzatoare care te atragea prin misterul ei si te baga la "idei", ganduri "necurate"; nu stiai ce avea de gand sa faca, dar parca ai fi vrut sa te joci cu focul.
- De ce intrebi? Vrei sa vezi si tu cum e sa fii mama? veni raspunsul lui Dietrich, trecandu-si usor varful limbii pe sub buza superioara, intr-un mod subtil, dar senzual.
La toata reactia a lui Dietrich, raspunsul, gesturile si toate cele, Chris isi drese atunci glasul si isi incrucisa si el bratele la piept, dar spre deosebire de Dietrich, el avea o postura mai dreapta si mai serioasa. De parca ar fi fost aici un moment de "dominare masculina", care pe care.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Apr 11, 2014 11:24 am

Se aștepta sinceră să fie să nu îi dea un răspuns direct. De ce? Pentru că poate nu fuseseră ei prieteni și nimic altceva, dar petrecuse destul timp în preajma sa încât să ajungă să îl citească și să știe unele lucruri despre el, așadar să se aștepte la anumite lucruri de la dânsul sau reacții.
- Nu, nu... nu e vorba despre mine, am întrebat strict pentru că mi se pare că pe tine nu te prinde viața de bărbat însurat, cu copii, legat la cap cu o viață perfectă ... pur și simplu ne te reprezentă, sau cel puțin așa cred eu... ridică din umeri, apoi zâmbi dulce. Am I right or am I right?

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Apr 11, 2014 11:33 am

- Da, da, niciodata nu este despre tine! Esti geloasa ca totusi sunt insurat si am copii si inca ma distrez sau poate vrei sa ne distram impreuna? o intreba el cu subinteles, maimutarindu-se atunci in fata ei.
Cand il vazu, Chris clatina usor din cap si prefera sa-si scoata pachetul de tigari.
- N-o sa ajungeti nicaieri asa! spuse mai mult ca pentru el cand isi scoase o tigare, asta pentru ca de fapt asa era Dietrich, nu cum credea fata, dar uneori ii placea sa mai si necajeasca pe cei din jurul lui, iar poate ca in momentul de fata le facea pe amandoua odata.

off: gif-urile astea :)))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Apr 11, 2014 11:39 am

off: da, da, chestia e molipsitoare : ))

- Idiot, murmură ea pe cât de încet posibil, fiind însă destul de convinsă că amândoi o auziseră. Își trecu mâna prin bucle, dându-și buclele pe spate și umezindu-și buzele livide. No, no.. nu sunt invidioasă, viața de familie nu m-ar prinde pe mine și eu sunt conștientă de asta și o recunosc... aș fi o soție îngrozitoare, ridică din umeri, ca și cum nu ar fi mare lucru pentru că până la urmă nu-i păsa așa mult de acel subiect.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Apr 11, 2014 11:46 am

- Mmmm...zambi de data asta intr-un mod mai complice Dietrich.
Se dadu atunci si mai aproape de ea, isi trecu bratul stang pe dupa umerii ei si o privi cu acelasi zambet pe buze.
- In this case, we have something in common! ii spuse pe un ton mai soptit, asta ca sa para mai sarmant in timp ce isi duse degetul la buze .
- Oh C'mon! spuse deodata Chris.
Asta pentru ca il stia pe Dietrich si deja acum parca era prea evident, cel putin pentru Chris, cum ca "unchiul" sau flirta cu Katherine.

off: sa stii, dar sunt prea cute:)))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Apr 11, 2014 11:58 am

Se uită la el cu coada ochiului și nu știu pe moment cum să reacționeze. Da, poate că într-adevăr acela era unul din punctele lor comune, căci era destul de convinsă că mai sunt și altele, cum la început el păruse a fi destul de asemănător cu dânsa.
- Yeah, right... îngână, clătinând ușor din cap, apoi zise:
în sensul că ea nu-și dorea nimic serios, ci doar aventuri.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Apr 11, 2014 12:15 pm

Ar fi putut sa se opreasca oricand sau sa continue acest joc pana maine, insa cum ii era felul desigur ca merse pe a doua varianta...fapt pentru care si dovedea ca intr-adevar nu era el genul sa stea cuminte la casa lui.
- Hmmm....isi pastra acel zambet jucaus si complice. Depends in what crime! o completa acesta cand isi lua mana de pe ea si o atinse cu varful degetului pe partea superioara a abdomenului (gen http://data3.whicdn.com/images/33181273/large.gif ), insa fara sa-si ia privirea fixa de la ea.
Cand ii auzi, Chris ramase cu tigarea in aer, la doar doi centimetri de buzele lui, fiind atunci si de raspunsul ei, de comunicarea dintre ei, deoarece daca pana acum fusese oarecum subtil, in momentul de fata puteai sa-ti dai seama ce "crima" vroia Dietrich. Cum spusese si fata, nu se schimbase deloc, fapt pentru care raspunsul la intrebarea ' why married and why children" va ramane mereu undeva in aer.

off: ok somebody stop me:))) deci mor dupa jared, dupa ochii si privirea lui si i'm in love with his voice....and one secret pana sa am crush-ul de christian, jared a fost inaintea lui:))))) acum ca am aflat ca vine in my fucking city pe 5iulie parca s-a reaprins scanteia=))))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Apr 11, 2014 10:53 pm

- Hmm... what crime do you think ? murmură, având o expresie în care se citea că îi venea să rânjească, dar își ținea buzele încleștate să nu o facă.
Nici Katherine nu se schimbase... prea mult. Se mai cizelase poate în legătură cu unele lucruri și nu se mai certa chiar așa cu toată lumea poate pentru că obosise să o mai facă.
Realiză apoi că sărmanul Chris e undeva prins la mijloc de discuția.
- Sorry... are we scaring you ? îl întrebă, mușcându-și buza.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Apr 13, 2014 8:46 am

- Nu, nu, chiar deloc! veni imediat raspunsul lui Chris, fluturandu-si mana in care tinea tigarea prin aer. Din contra, nu vreau sa va incurc...plus eu cam ar trebui sa plec! Am ceva de facut! adauga tragand scurt din tigare si dupce ce o arunca jos, o stinse cu varful pantofului, dand sa plece.
- Oh haide! N-am vrut sa te fac sa pleci! replica si Dietrich, intorcandu-se atunci imediat catre Chris, avand in continuare acel zambet dulce si jucaus. Din contra....
- I don't give a f*** of your explanations! i-o taie atunci Chris, printr-un gest ce incerca si el sa fie comic...intr-un mod ironic. Spre deosebire de altii, eu chiar am treaba acum! Peace! ii saluta scurt pe cei doi si in secunda doi, se transforma in liliac si pur si simplu zbura cat ai zice peste.
- Whoaaa...facu Dietrich la reactia lui Chris. Ce temperamentali suntem! se amuza pe seama lui, clatinand din cap , apoi se intoarse cu privirea catre fata, facand asa http://media.tumblr.com/tumblr_ltwl9dpvko1qj3scp.gif . (asta pentru ca nu stiam cum sa descriu reactia...e chestia aia cand te intorci catre o persoana si ai face un "uff" de parca ai ofta, dar intr-un mod funny, sper ca intelegi ce vreau sa spun:D )

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Apr 16, 2014 11:21 am

- Owwch... he is leaving right now, when we were ready to start a party ? întrebă ea având o expresie așa „damaged”, total comică atunci când îi apăru un pahar în mână. Îl dădu peste cap și își umezii buzele.
Căzu apoi puțin pe gânduri în legătura cu ce conversație să înceapă, având o privire îngândurată.
- Can you guess what me and Chris watche earlier? îi apăru ei un zâmbet machiavelic pe buzele sângerii.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Apr 16, 2014 9:40 pm

- Hmmm... facu Dietrich intr-un mod la fel de dulce la intrebarea fetei.
Isi baga mainile in buzunarele pantalonilor si se dadu atunci mai aproape de fata, punandu-se chiar in fata ei, fiind doar la cativa centimetri de chipul ei.
- Si ce ati vazut voi doi mai devreme, nebunilor? o privi Dietrich iar intr-un mod mai intens si flirty.
Nu ca n-ar fi stiut sau n-ar fi putu afla, dar ii placea sa se joace cu focul si vroia sa auda de la ea raspunsul.

off: da imi place prea mult al doilea gif, chiar are o privire...mhm....daca s-ar uita asa la mine, woohoo, i will need water:))))))))))))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Apr 17, 2014 11:10 am

- You knooow. KA-BOOM right in the street, zise ea, fără menajament, frecându-și ceafa și bufnind-o râsu. Clătină din cap și apoi strâmbă slab din buzele sângerii. When I was young the bet was the best place for doing it...outch ,that made me look so old, scutură ea din cap. But the most intrigant thing was that Chris didn t know anything about that. And YOU are his uncle. How is that possible ?!

Ultima editare efectuata de catre Rogue. in Lun Apr 21, 2014 6:56 am, editata de 1 ori

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Apr 20, 2014 9:54 pm

- What? exclama Dietrich razand. Ce tot vorbesti acolo, femeie? Vorbeste clar si concis! Sau n-ati invatat asta la scoala? Din cate stiu eu si vampirii sunt educati! adauga el in modul lui glumet.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Apr 21, 2014 6:59 am

- Oh, haide, pe bune? Stii la ce ma referrr, mormai ea, lingandu-si lent buzele.
Mda, de ce nu o intelegea nimeni cand vorbea cu dublu sens? Ii era mult mai usor sa nu spuna lucrurilor pe nume si s-o ia pe ocolite.
- Yoou know.. when a boy loves a girl.. gesticula slab, apoi ii aparu un zambet slab pe buze.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Apr 23, 2014 1:38 am

- Neah, still don't get it! continua DIetrich la fel de glumet, trecandu-si delicat degetele peste buze. Ce ti-e asa greu sa vorbesti direct la obiect? Ori vorbesti ori zipit, simplu! o privi el cu zambetul pe buze, insa avand acea privire dulce care te facea sa-l iei si sa-l ciupesti de obrajiori asa cum fac bunicutele.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Apr 23, 2014 4:01 am

- I don t even know if you two are kidding or not. It must be a joke, își împunse ea obrazul cu limba.
- It s not a big deal anyway, a man f..ked his woman/wife/boo-boo girl or however you wanna call her in the middle of the street and we watched. Chris was... shocked or something.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Apr 23, 2014 4:09 am

Cand o auzi Dietrich il bufni usor usor rasul.
- Si iti era greu sa spui? replica ducandu-si finut degetele la buze.
Vru sa faca o pauza, pentru a putea continua, insa momentul lui se duse cat ai zice peste, neputand sa se abtina si pur si simplu isi dadu drumul la ras.
- Pfoaha-ha....facu el in timp ce rase lonvindu-si genunchiul stang cu palma. Si tu esti socata ca domnul Kampfer era socat or what? i don;t understand what it's the freaking problem! spuse printre hohotele de ras.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Apr 23, 2014 4:34 am

Se uită inexpresivă la el, dându-și ochii peste cap. Nu pricepea ce i se părea lui atât de amuzant că era pe jos de râs. Poate că își pierduse de tot simțul umorului, oricum avea decât un gram, dar ea pur și simplu nu găsea nimic amuzant în asta.
    - U can say so... ridică pasivă din umeri, așteptând ca el să se calmeze.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Apr 23, 2014 4:41 am

- Oh c'mon....spuse Dietrich inca razand si isi trecu atunci bratul stang dupa umerii fetei. Why so serious? Let's put a smile on this fac, altfel o sa faci riduri si e pacat de fetisoara asta! adauga surazand si o atinse cu buricele degetului pe varful nasului.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Apr 23, 2014 5:08 am

- Nu-mi vorbii de riduri, mereu am fost terifiată că voi avea unele, deși sunt vampir, și e imposibil. E cel mai mare coșmar al meu, se strâmbă ea, conștientă de ce aberație scosese pe gură, dar nu mai conta. Se uită la el cu colțul ochilor și zâmbi idioic, clipind de câteva ori. Let s do something fun. C mon, u surely have more ideas than me.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum