A Batman story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

A Batman story

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Ian 04, 2014 11:45 am

first, aceasta poveste nu este foarte diferita de cea originala, de aceea n-o sa intru mult in detalii, in special la cele de lupta, ci doar vreau sa fac o mica love-story intre Bruce si o noua “Rachel” pe nume Emma; m-a inspirit quiz-ul pe care l-am facut acum doua seri si am vrut sa fac asa o ‘chestie” de fun, sper sa va placa:D

Main Characters:
Emma Green
http://www.superbwallpapers.com/celebrities/anne-hathaway-19072/
Bruce Wayne / Batman
http://perlbal.hi-pi.com/blog-images/469756/gd/1252031376/Christian-Bale-escolhido-como-melhor-Batman.jpg
Alfred
http://www.wired.com/images_blogs/underwire/2012/07/AlfredHipster.jpg
Lucius Fox
http://moviesaredamngood.files.wordpress.com/2012/08/darkknight_286pyxurz.jpg
Comisarul Gordon
http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20120731091710/batmanfanon/images/4/44/Commissioner_Gordon_(The_Dark_Knight_Legacy).jpg

Gotham city. O zi de primavara superba.
Ai zice ca o zi de luni este o zi plictisitoare, lumea se duce la munca, unii abia incearca sa se trezeasca, altii inca zac dupa o petrecere data in weekend….dar uite ca aceasta zi este una oarecum atipica pentru acest oras.
Acest oras obisnuia sa fie unul sobru, chiar si atunci cand soarele isi facea aparitia dupa o zi de ploaie mohorata, dar in aceasta luna a florilor, luna mai, orasul incepuse sa prinda culoare.
Chiar de la primele ore ale diminetii soarele isi facu mandru aparitia pe cerul senin, pasarelele cantau, iar in vazduh se simtea o placuta mireasma de flori.
- Mmmm….
Se auzi un mic sunet satisfacator, urmat de sunetul tocurilor de pantofi pe fundal.
Era nimeni alta decat frumoasa Emma Green.
Fata nu avea mai mult de 23 de ani. Era o fata singura la parinti, de fapt o avea decat pe mama sa bolnava, deoarece tatal ei a murit cand fata avea o varsta frageda intr-un accident de masina. De atunci mama ei a facut un soc si traieste cu un handicap ce n-o lasa sa mai gandeasca limpede, are foarte rar momente cand este lucida, ca si cand ar trai in lumea ei.
Si pentru ca trebuia sa aibe grija de mama sa, fata ajunsese iar la un alt interviu, interviu ce-I punea acum viata la incercare, deoarece nu era un interviu oarecare…..era la Wayne Enterprises.
Pana si fata se mira ca se afla in fata acestei cladiri, dar auzise din cunostinte ca se cauta o noua secretara si cum nu se publicase nici un anunt, fata isi lua inima-n dinti si veni singura aici.
Imbracata prezentabil , se vedea ca nu era totusi dintr-o familie bogata, trase aer adanc in piept, stranse manerul gentii si intra in cladire.
Dupa cele 10minute, timp in care se prezenta la receptie, fata se afla acum in camera unde trebuia sa vina cineva sa-I ia interviul. Si uite ca veni.
- Pe cine avem noi aici?
Se auzi o voce masculina, precum a “sneaky voice”, dupa ce se inchise usa.
Emma isi intoarse finut capul spre dreapta si atunci il vazu. Era faimosul domnul Bruce Wayne. Imbracat frumos  la patru ace, prezentabil, bine-facut, ce-i drept era un barbat atragator.
- Buna ziua! Il saluta fata la randul ei, dand sa se ridice, dar acesta ii facu semn sa ramana pe scaun.
- Sa inteleg ca tu o sa fii noua secretara? Continua Bruce, asezandu-se picior peste picior in fata ei si analizand-o din cap pana-n picioare.
Emma se simti analizata, dar nu spuse nimic. Trase aer adanc in piept, isi puse mainile pe geanta care o aseza frumos pe genunchi si astepta.
- Bun! CV-ul te rog! Intinse Bruce mana dreapta spre ea, timp in care fata isi deschise imediat geanta si ii dadu frumos dosarul.
Pret de un minut se lasa liniste, asta pentru ca domnul Bruce analiza cu atentie fisa ei, apoi incepu cu intrebarile ce le avea pregatite pe foaia lui.
In tot acest timp fata ii raspunse cu calm, fermitate si hotarare, fapt ce-i captase atentia, asta deoarece fata era inteligenta, avea ceva special, ce-o facea sa fie diferita si unica.
- Impresionant! Spuse Bruce cand termina cu intrebarile si se ridica de pe scaun. Dar totusi mai trebuie sa tii cont si de inca un lucru, o sa lucrezi pentru compania Wayne Enterprises! Daca asa te prezinti tu la un interviu, atunci cum o sa te imbraci cand o sa fii angajata? O intreba cand se opri in fata ei dupa ce se invarti in jurul scaunului ei.
La aceste vorbe, fata se simti oarecum jignita. Asta pentru ca totusi nu-si permitea sa-si cumpere costume precum angajatii care lucrau deja aici si aveau bani, era constienta si de acest lucru, dar totusi avea si ea o mica speranta, fapt pentru care se abtinu de la orice comentariu si doar inghiti in sec.
- In acest caz, imi pare rau! Adauga el intorcandu-se pentru a deschise usa. Have a good day, Emma! ii zambi nonsalant fetei.
Cand il auzi, fata ii arunca o privire urata, care nici nu mai era nevoie de alte cuvinte si se ridica in acel moment de pe scaun, plecand fara sa-l mai priveasca cand trecu pe langa el.
Bruce totusi o urmari cum pleca, insa ii pieri zambetul de pe buze. Nici el nu stia de ce facuse acel gest, deoarece recunostea totusi ca fata era potrivita pentru ce secretara dorea el.
Si uite asa interviul la care sperase Emma fuse un esec, fapt ce-o determina ca in seara aceasta sa fie iar pe acoperisul unei case, undeva la mijlocul distantei dintre casa ei si compania Wayne Enterprises.
Imbracata toata in negru , cu parul ei lung prins in coada…Intotdeauna ii placuse artele martiale, se visa un ninja, dar nu avusese ocazia sa se inscrie la o sala speciala, asta din cauza banilor si invatand ce vazuse la televizior, incerca sa puna si ea in aplicare. In seara aceasta, cum era destul de ‘agitata” din cauza zilei de astazi, reusise sa mai capete experienta.
- Uff…ofta Emma cand termina de aruncat cu stelutele speciale de antrenament ce le cumparase intr-un punct anume.
Insa gandurile ii fu spulberate de un mic grup format din 2 barbati, care se aflau in dreptul acelei cladiri si amenintau o fata cu pistolul, fata ce nu parea sa aibe mai mult de 15ani.
Fata mari ochii cand vazu, dar se gandi ca poate ii poate totusi opri, asa ca isi lua iar doua stelute de-ale ei si, dupa ce ochi bine primul barbat, o arunca si il lovi direct in gat, cazand imediat lat pe ciment. In secunda urmatoare, al doilea barbat se intoarse imediat pentru a trage in ea, dar avu reflexul de a arunca si cealalt steluta si spre norocul ei, il nimeri si pe acesta in gat.
Fetita fugi imediat speriata, insa Emma ramase socata de ceea ce facuse. Nu-I venea sa creada ca tocmai omorase pe cineva, ea care nu omorase o musca in viata ei.
Se uita speriata la mainile ei si daca nu era de-ajuns…
- Are you mad?
Se auzi o voce masculina usor ragusita, asta pentru ca vorbea in soapta.
Emma doar intoarse capul spre stanga sa vada cine era si atunci il vazu pe faimosul Batman. Nu putea spune ca il place, dar nici nu-l ura. Doar il aprecia pentru ceea ce facea, insa credea ca cineva care se imbraca intr-un costum ca aceasta trebuie sa aibe sigur niste probleme mintale.
- You could had been killed! Continua fixand-o cu privirea lui agera si patrunzatoare.
- Look who’s talking! A man who dress like a bat and fight with all retards from the world! Replica ea imediat pe un ton iritat, inclestandu-si atunci degetele in pumn.
Batman isi pastrase totusi calmul, chiar daca ceea ce auzi nu era pe placul lui.
- What’s the matter with you? Facu el un pas in fata pentru a se apropia de fata. Are you ok?
Fata incepu atunci sa rada isteric, un ras ipocrit de fapt,asta pentru ca intr-adevar nu era deloc in toanele ei.
- Da, sunt foarte bine! Al naibii de bine! Mama mai are putin si o ia razna de tot, eu fac pe un ninja nebun si sunt salvata de un Batman….ii pronunta ea numele pufnind ironic in ras…si nici macar nu am fost acceptata la noul post de munca! Si cica du-te sa lucrezi pentru Wayne Enterprises! La dracu cu Wayne….Bruce Wayne! Cel mai mare ipocrit pe care l-am vazut vreodata! Auzi tu, sa te refuze doar pentru ca nu esti imbracata sexy! Ce tampenie! Data viitoare ar trebui sa ma duc dracu direct dezbracata ala el, nu? Adauga dand din maini ca o apucata, terminand prin a cadea turceste pe acoperis si a-si pune palmele in cap. La naiba cu tot!
De data asta, Batman chiar se simti ranit in interior. Nu se astepta la o asemenea reactie si il facu mai mult sa regrete decizia lui de a nu o accepta. Fapt pentru care, decat sa mai spuna ceva ce neadecvat, pur si simplu “zbura” de pe acoperis, vazandu-si de trebuile lui.
Fata isi lua mainile de pe cap, isi ridica privirea si se uita-n jur, dar nu-l mai zari.
- Great! Acum dispari si tu! Si cica Batman! f*** this shit!
Isi spuse fata cand se puse din nou pe picioare. Reusi sa se adune si in cele din urma pleca acasa pentru a se odihni si cu putin noroc, maine sa gaseasca in alta parte alt post de munca.

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 29
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Re: A Batman story

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Ian 19, 2014 3:00 am

asa, nu stiu daca ati citit sau nu, dar eu tot o sa pun continuarea si cum nu stau mereu la calculator, mai ales ca sa scriu, am sa pun direct printscreen-urile de la caietul pe care scriu, asa imi vedeti si scrisul si cum imi pun ideile in practica, i don't mind:)))
anyway enjoy

and to be continued ...

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 29
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum