Killing Me Softly

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Killing Me Softly

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Dec 26, 2013 10:49 am

Sfarsit de saptamana. Undeva la cativa metri departare de oras, in muntii acestei tari.
Orele 10:00 dimineata.
Cum nu mai avea nici un caz in ultimul timp, Milla se hotari sa plece sa se reculeaga cateva zile. Si-asa se simtea cam deprimata si cum era constienta de asta, nu vroia sa cada prada partii negative, asa ca se hotari sa evadeze din oras. Mai ales ca in ultimele zile de cand il intalnise pe acel barbat care era zeu, reusise sa-i trezeasca unele intrebari in minte legate de viata ei de care nu-si mai amintea nimic.
Si iat-o acum pe frumoasa rusoaica stand cu mainile pe gardul de-afara si sorbind din cafea, in timp ce tragea din cand in cand din tigare si fredona totodata cateva versuri.
Niciodata nu cantase, dar uite ca totusi avea o vocea chiar placuta. Vocea ei merge perfect intr-un bar unde vroia sa mergi si sa te relaxezi, de exemplu un bar de blues sau jazz.
- Strumming my pain with his fingers,singing my life with his words, killing me softly with his song, killing me softly with his song...
Chiar si in timp ce fredona aceste versuri usor nostalgice, ochii ei pur si simplu straluceau, avand acea culoare pura de un albastru cristal, ca de gheata, ce ieseau perfect in relief in contrastul cu chipul ei ca de portelan.
Iar peisajul de-afara era un peisaj superb. In spate padurea, in fata pe unde se vedea alea, se vedeau muntii albi ca si cand erau in Alpi, puteai vedea chiar si partia lunga, afara ningea....pur si simplu superb, iar Milla parca se incadra perfect ca o craiasa a zapezii.
Chiar si in ciuda frigului, fetei ii era bine in rochia pe care o avea, ca si cand era obisnuita, doar era rusoaica.

locul
http://2.bp.blogspot.com/_MRE9BMhi0iw/Swj0a9uA7-I/AAAAAAAADGY/LeU93fAqMDI/s1600/House+1600-56507.jpeg
milla
http://www3.pictures.zimbio.com/mp/cyEwkcMONd1l.jpg

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Re: Killing Me Softly

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Dec 29, 2013 11:13 am

Mereu ii placuse sa mearga la munte, singur sau insotit. Surorile lui parca erau o pacoste ulterior si oricum el parca facea defapt pe parintele cu intreaga mare familie. Hotarase astfel ca trebuie sa se detaseze putin si sa paraseasca apartamentul in care mereu se auzeau urlete si certuri.
Ca o silueta fantomatica si parca deloc reala Dan se deplasa cu o usurinta naturala, cu toate ca zapada era destul de mare. Avea o tinuta suficient de sobra si intunecata incat sa fie remarcat in tot acel peisaj alb si oricum el nu era o persoana care sa nu o observi. Isi inrosii tigara si trase din ea, ascultand tacut aceea voce placuta, de la distanta, fara sa stie daca fusese sau nu remarcat.

Dan: http://thats-normal.com/wp-content/uploads/2013/02/smokingmax.jpg

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Absinthion la data de Vin Ian 03, 2014 1:12 am

- Oh, haide ! Nici măcar nu poți rezista o clipă liniștit ! se aude vocea calmă și totuși amuzată a lui Tom, urmându-l pe Robert destul de degajat. Își luaseră liber câteva zile și doreau să-și petreacă timpul, precum cei mai buni prieteni, undeva în aer liber - departe de toată acea agitație urbană.
- Ba cred că pot ! îl contrazice brunetul, aranjându-și mai bine ochelarii pe nas. Se oprește un moment, căutându-se prin buzunare după pachetul de țigări și bricheta.
Tom clatină ușor din cap, încrucișând brațele la piept în timp ce analizează împrejurimile cu zâmbetul său specific pe buze.

Tom & Robert: http://25.media.tumblr.com/tumblr_m6ajsswRz31r9pkumo1_500.jpg

❥ i couldnt spill my heart
Absinthion
Membru Fidel
Membru Fidel

Varsta : 22
Mood You, yourself, as much as anybody in the entire universe, deserve your love and affection.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Ian 03, 2014 9:25 am

Milla era prea prinsa in gandurile ei pentru a simti noile prezente. Statea cu capul usor inclina in fata, ca si cand ar privi mai mult spre zapada, dar de fapt privea in gol.
Lua iar o gura de cafea, zambi in sinea ei ca si cand ar rade de prostia ei si continua sa fredoneze in surdina, in timp ce trase iar din tigare.
- Fly me to the moon, let me play among the stars, let me see what spring is like, on a Jupiter and Mars...
Continua fata intr-o armonie ce lega perfect linia melodica de mai devreme cu aceasta, chiar daca schimbase versurile, lasand apoi fumul sa-i iasa delicat printre buzele rosii.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Ian 05, 2014 10:49 am

Nu prea era genul care sa se bage in seama, era poate chiar anti-social atunci cand nu era insotit de vreuna din surorile lui care sigur l-ar fi "bagat" in centrul atentiei prin prezenta lor. Remarca imediat alte 2 prezente si le asculta tacut conversatia, stand pe loc si fumand linistit, iar paralel cu aceea discutie putea auzi aceeasi voce placuta ce-i incanta auzul.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Absinthion la data de Dum Ian 26, 2014 7:35 am

Reușește într-un final să-și aprindă țigara mult dorită, irișii cafenii îndreptându-se către Milla iar atunci, un zâmbet pe care nu-l afișa mai niciodată, unul plin de încântare - ceva ce rar se întâmpla - îi încălzea expresia feței, moment în care Tom își privește prietenul într-un mod tare ciudat.
- Te simți bine ? clipește de câteva ori, doar pentru a se asigura că ceea ce văzuse era real.
- Sshh, nu mai vorbi. murmură Robert vrând să-i asculte vocea încântătoare, eliberând fumul gros printre buzele perfect definite.

Absinthion
Membru Fidel
Membru Fidel

Mood You, yourself, as much as anybody in the entire universe, deserve your love and affection.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Ian 26, 2014 11:02 am

Milla insa continua sa cante, nici ea nu stia de ce, dar parca ii facea placere, o facea sa se simta bine si sa-i aduca un mic zambet pe buze...sa fie fost oare si pentru ca ii placea Frank Sinatra? Cert este ca frumoasa noastra Milla continua cu aceasta melodie, de data asta, pe un ritm usor mai vesel, exact asa cum era melodia.
- Fill my heart with song and let me sing for ever more, you are all I long for, all I worship and adore...In other words,please be true, in other words, I love you!
Continua ea sa cante, indreptandu-se usor de spate in timp ce incepu sa-si legene usor mana in care tinea tigarea lunga, iar cand termina, lungi usor acel "i love you", timp in care isi ridica si involuntar cana de cafea in aer, exact asa cum fac cantareti la final, doar ca ridica mana-n aer.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Ian 26, 2014 11:08 am

Un zambet aparu pe buzele pale ale lui Daniel atunci cand tanara domnisoara termina cantecul. Iubea tot ce i se parea lui frumos, muzica, arta in general , si aprecia talentul in starea lui pura. Din punctul lui de vedera straina era talentata si ar fi trebuit sa isi cultive acel talent si poate ca i-ar fi spus-o daca ar fi fost o persoana mai sociabila decat este.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Absinthion la data de Sam Feb 01, 2014 8:58 am

Robert își așeza țigara între buze, inspirând adânc fumul acesteia, timp în care nu se putu abține și o aplaudă pe pe Milla.
Tom în schimb zâmbi, nu avea să facă cine știe ce gest ieșit din comun - înafara faptului că era confuz de comportamentul prietenului său - dar aprecia în sinea sa talentul pe care fata îl avea.

Absinthion
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Feb 02, 2014 2:17 am

Cand auzi aplauzele, Milla tresari imediat. Fapt ce-o facu ca ochii sa i se mareasca instantaneu cand se uita inainte, iar cana sa-i pice involuntar din mana exact pe laba piciorului drept.
- Arsh arsh arsh! exclama ea deodata cand simti cafeaua fierbinte pe picior si incepu sa "schipoteze" pe loc. Fir-ar sa fie!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 02, 2014 3:17 am

Dan marise usor ochii. Nu din cauza aplauzelor , ci din cauza episodului cu cana. El era o fire foarte altruista si ajuta pe toata lumea, inclusiv pe cei care nu meritau asta. Lasa mirarea de o parte si se urni imediat din loc ajungand foarte repede langa ea.
- Sunteti bine? o intreba, incercand sa se gandeasca cum ar putea sa-i aline durerea cauzata de arsura.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum