Wind of changes

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Wind of changes

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Feb 02, 2014 10:15 am

- Poate dansam si noi mai tarziu, daca nu te deranjeaza! ii propuse Ryan atunci lui Scarlett, vazand-o ca nu era chiar in apele ei.
- Frumos! ii aplauda si Heath pe cei doi cand termina dansul alaturi de public. Si acum, my turn! Gentlemen...le facu el semn orchestrei sa puna muzica pe care o pregatise in timp ce se indrepta spre Christian. Ready?
- What the...? il privi Christian amuzat, nestiind ce avea sa urmeze.
Roselyn ii lasa pe baieti sa-si faca numarul, privindu-i de langa masa foarte incantata si fiind chiar foarte curioasa de ce avea sa urmeze.
Si surpriza fu ca, fix atunci cand incepu muzica sa cante, Heath incepu sa se bataie in jurul lui Christian ca o fata, pana cand acesta ii intra in joc si dansa alaturi de el, asa um o faceau weekend de weekend.

http://youtu.be/ztNAfctZL0E
(christian si heath in locul tipului)

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Feb 02, 2014 10:33 am

S: - Omu' asta mai stie ceva in afara de swing? comenta ea ca o "tata" cand chelnerul ii aduse sticla de sampanie si-si puse in pahar.
Pe Joe il amuza scena teribil de tare, el era asa "feroce" incat nu ar fi dansat niciodata cu alt barbat in timp ce Iris era impresionata de flexibilitatea celor doi.
S: - Serios, daca te impresioneaza tot, o sa ramai cu fata asa, comenta ea terminand al doilea pahar de sampanie.

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Feb 03, 2014 11:23 am

Vin avu aceeasi reactie ca Joe, il amuza asa tare ca pufni in ras, in timp ce Tobey si Ryan suradeau si bateau din palme pe ritmul melodiei.
- What are you looking at? rase Heath cand ii vazu, venind atunci la masa lor pentru a-i scoate la dans. Hai, hai, toata lumea!
- Dansezi? o intreba atunci Ryan pe Scarlett cand se ridica de la masa si ii intinse frumos mana.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Lun Feb 03, 2014 11:29 am

- Hm, de ce nu? intreba ea zambind lasandu-si clutch-ul pe masa. Atentie la rochie, ii sopti ea chicotind.
Iris se ridica si-l lua de mana pe Vin pentru a dansa.
I: - Sper ca nu credeai ca o sa scapi.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Feb 03, 2014 11:34 am

- O sa am! surase Vin, luand-o atunci pe Scarlett pe ritm de dans si se duse cu ea spre centrul scenei pentru a putea swing cu dansa.
Ce-i drept, Ryan nu se pricepea asa bine la asa ceva, dar nici rau nu era, era acel gen de "e bun de fun", in timp ce Vin chiar era praf la acest capitol.
- Fac asta doar o data si gata! spuse el razand cand se ridica de la masa si o lua de mana pe Iris.
Insa lumea deja era prinsa in febra "swingului", dansand ceva de genul
http://youtu.be/COJH-cPJ2so

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Lun Feb 03, 2014 11:36 am

S: - Sincer, nu ma intereseaza swing-ul, spune usor rusinata fiindca toata lumea dansa asta.
I: - Mai vorbim despre asta, spune Iris urmarind pentru cateva secunde miscarile celor din jurul lor si le imita foarte bine desi o incurca foarte mult rochia.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Feb 06, 2014 11:52 am

Nici Ryan nu era cine stie ce profesionist la swing, dar nici rau nu era, era acolo mai mult de "fun", stia cum sa se distreze, in timp ce Vin se chinuia el ce se chinuia sa imite miscarile de dans, dar tot praf era.
- Si acum oameni buni, haideti sa schimbam ritmul!
Se auzi vocea lui Heath, care o data cu el se schimba si muzica, indemnand astfel oamenii sa danseze tango.
- Mmm, asta imi place! o privi atunci Ryan ceva mai "mandru" de sine ca asta putea sa danseze, luand-o in acel moment la dans.
- La asta ma mai pricep si eu! spuse si Vin surazand cand o lua pe Iris de mana si isi puse palma stanga pe talia ei.

http://youtu.be/v1QAqmG2Qxw
(principalii, fata in verde cu tipul respectiv zicem ca era Ryan cu Scarlett)

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Feb 07, 2014 6:51 am

Scarlett chiar stia sa danseze tango, si era bucuroasa ca si Ryan se descurca. Iris in schimb avea anumite probleme cu rochia pe care tot incerca sa o fereasca.
Joe statea relaxat la masa si se "delecta" cu bautura si uneori le facea cu ochiul tuturor celor care se uitau la el, avea fani, cum sa nu aiba fani un "munte".

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Feb 07, 2014 8:36 am

Cum se termina melodia si dansul, Vin si Ryan aplauda si ei alaturi de persoanele care mai dansau.
- Scumpo, eu acum trebuie sa iau o mica pauza! ii spuse surazand Vin lui Iris, intorcandu-se apoi la masa langa Joe. Ce bine de unii! il privi pe Joe cu coada ochiului amuzat cand isi lua paharul de votca. Hai noroc! ridica paharul-n aer , apoi il dadu pe gat.
- Multumesc pentru dans! ii saruta frumos Ryan mana lui Scarlett la sfarsitul dansului.
- And now, ladies and gentlemen, ii provocam pe cei doi la tango!
Se auzi vocea lui Heath care zici ca era pe post de prezentator, invitandu-i pe Christian si Roselyn la dans, asta pentru ca ei nu dansase mai devreme tango.
- Seriously? replica Christian surazand, in timp ce-o urma pe Roselyn in mijlocul scenei, deoarece ea il tinea de mana si il tragea. N-am mai dansat demult asta!
- Si totusi esti bun! ii raspunse Roselyn sarutandu-l scurt pe buze in acel moment.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Feb 07, 2014 8:40 am

Scarlett ii zambi lui Ryan dupa care se apropie de Joe si in timp ce se apleca sa-si puna alta cupa de sampanie ii sopti: " Ai grija ca la nunta noastra sa nu fie asa" si incepura amandoi sa rada.
J: - Iti cam place, domnu' asta, venit acum, ii spune el zambind.
S: - Si? Gelos?

I: - Ma dispera rochia asta, ii spune Iris lui Vin. Fa-mi rost de un cutit te rog, adauga indreptandu-se spre toaleta.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Feb 07, 2014 9:00 am

- Credeam ca sampania se bea mai tarziu!
Se auzi vocea lui Ryan care tocmai se aseza si el masa si se servi cu paharul lui de Jack.
- Cheers! ridica si el paharul usor in aer, dupa care lua o mica gura.
Chiar atunci Heath facu semn la orchestra si aceasta incepu iar sa cante, de data asta tango-ul special la care ii provocase blondinul pe mirii.
Si totusi provocarea lui nu fu asa de "neasteptata". Asta pentru ca Roselyn, fiind o latino-americana se pricepea chiar foarte bine, iar Christian ii tinea piept chiar foarte bine. Domnul stia sa danseze, chiar nu mai dansase demult, dar nu era el genul care sa se dea asa mare. Dar uite ca acum isi lasa talentul la iveala.
In timp ce cei doi dansau, Milla se ridica si ea de la masa pentru a se duse la baie, trecand astfel pe langa Iris.
- Este totul-n regula? o intreba pe tonul ei calm si de o blandete aparte.

dansul celor doi
http://youtu.be/6lAKlYTQVKY

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Feb 07, 2014 9:34 am

I: Cateva probleme cu rochia, dar se termina imediat ce mi se aduce cutitul, ii raspunde ea Millei zambind.

S: - Doar credeai, ii spune Scarlett asezandu-se pe scaun cu spatele la dansul celor doi.
J: - Mai bine te uiti, poate iei si tu notite " Cum sa-mi tin prietenul langa mine", comenta el cu cantitate destul de mare de bautura la bord.
Scarlett cand il auzi se multumi sa-l loveasca cu pumnul in picior.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Feb 07, 2014 9:51 am

- Poftim? surase Ryan cand il auzi pe Joe, uitandu-se atunci intr-un fel amuzat deoarece nu intelesese aluzia lui.
Vin insa se prinse, fapt ce-l facu sa clatine amuzat din cap si se lasa usor cu scaunul pe spate, uitandu-se la cei doi care dansau.
- Mai schimbam si noi muzica aia? isi duse mana la gura si tipa catre Vin.
Tobey doar se amuza copios pe baza la cel se intampla la aceasta masa.
- A da bine ma! replica Heath incercand atunci sa imite un rapper, fapt ce-i facu pe Christian si Roselyn sa rada exact cand termina dansul.
Si chiar atunci incepu sa se auda basul unei melodii asa mai rap, cum ii placea lui Vin.
- Yo yo yo! facu Roselyn imitandu-l atunci pe Heath si apoi incepu sa danseze pe melodie, doar pentru cateva secunde.
Acest lucru il facu pe Vin sa ramana ca tampit cand o vazu pe Roselyn, dar recunostea, se misca bine pe astfel de gen.

- Am eu o rochie la mine de schimb, daca doresti! Vroiam s-o pastrez pentru mai tarziu, dar deja am o mica "problema"...spuse Milla sugestiv cand intra in baie, dand de inteles ca avea problema lunara a fetelor...Asa ca prefer sa raman cu rochia asta! Din cate observ ne cam potrivim la talie, asa ca daca vrei ti-o dau cu cea mai mare placere! adauga Milla pe acelasi ton calm si prietenos.
De fapt avea acel ton si acea vorba ce-ti dadea impresia ca era cea mai buna prietena a ta, chiar daca n-o cunosteai si avea acel aer mai rece, mai distant fata de lume. Vorba aceea, aparentele inseala.

http://youtu.be/wGU2uxeB9ds
(dans Roselyn singura pe muzica rap 3:01 – 3:20 si zicem ca aceea era melodia care incepu sa se auda )

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Feb 07, 2014 11:17 am

- Hm, in regula, spune ea dand din umeri devenind curioasa. De ce sa stricam o rochie buna, nu? intreba ea razand usor.

S: - Nu conteaza, nu-l baga in seama, Ryan, pe buna, ii spune ea band alta cupa de sampanie. Niciodata nu mi-au placut nuntile in care totul dar totul era despre miri, comenta iar incat sa o auda doar Joe.
J: - Nunta este despre miri, stii asta, nu?
S: - La tine si la Jessica nu a fost asa, "ataca" ea.
J: - Jessica si cu mine aveam douazeci de ani atunci, ne placeau alte lucruri, ii raspunde el facandu-i cu ochiul.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Feb 07, 2014 11:29 am

- Ma intorc imediat! ii zambi atunci finut Milla fetei, iesind din baie pentru a se duce sa-i aduca rochia.

- Wooo! se ridica atunci Tobey de la masa spre surprinderea tuturor. Gonna make you sweat yeah!
Si uite asa incepu el sa se bataie, imitand dansul celor de la C&C Music Factory cand auzi muzica.
- Bine tu, Tobey! il incuraja Ryan, ridicandu-se atunci de la masa pentru a-l acompania la dans.
- Dafuq? pufni Heath in ras cand ii vazu.
- Dios mio! rase si Roselyn, dar totusi placut surprinssa de scena celor doi. Unde-i cameranul? Cineva sa-i filmeze, va rog!
- Ala-i Tobey al nostru? se auzi si vocea lui Bruce care ramase ca tampit, iar Christian il aproba cand se aseza o clipa la masa lui.
- Woow, asta da atmosfera! clatina Vin amuzat din cap, incepand atunci sa se miste usor pe scaun, dar nu se ridica de la masa, deoarece prefera sa bea.

- Si lumea deja incepe s-o ia razna! spuse Milla cand se intoarse in baie cu geanta ei mare din care scoase rochia. Sper sa-ti placa in primul rand!

rochia
http://www.magxone.com/uploads/2010/09/Milla-Jovovich-Elle-Ukraine-2.jpg

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Feb 07, 2014 11:58 am

I: - E superba, abia astept sa ma schimb, spune ea luand rochia si intrand rapid intr-o cabina. Multumesc mult, ii spune ea de dupa usa. Eu sunt Iris, apropo, Iris Chace.

J: - Ce-ar fi sa dansam si noi, hai, mai stii coregrafia noastra de cand ai terminat tu liceul.
S: - Inca ma intreb ce era in mintea ta de om de 25 de ani......, comenta ea sprijinindu-si capul in palma.
J: - Haide, ii spune Joe luand-o de mana in timp ce ea isi schimba pantofii cu o pereche de balerini aurii Marc Jacobs. Ce soricei draguti, comenta el cand ii facu semn DJ-ului sa puna melodia, nefiind sigur daca intelesese mare lucru.
Scarlett pasea usor rusinata printre cei deja pe ring si se aseza in mijloc cu Joe si...incepura sa danseze/ Desigur ca "scartaiau" putin, trecusera mai bine de 10 ani de cand dansasera asa.

dansul: http://www.youtube.com/watch?v=juyGT7S_ou0

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 08, 2014 9:39 am

- Imi pare bine! Eu sunt Milla! ii spuse fata care era in fata oglinzii pentru a se aranja. Sper sa-ti vina!
- Milla! aparu deodata Roselyn in baie, care respira greu, fapt ce-o facu pe prietena ei sa se intoarca imediat cu privirea la ea. Ajuta-ma, te rog! Baietii astia sunt nebuni si....am asa o pofta sa dansez! N-am nimic sa ma schimb si stiu ca tu ma pot ajuta! Te rog, macar de data asta! Promit ca este prima si ultima oara cand iti cer sa faci asta!adauga bruneta dintru-un foc, implorand-o s-o ajute.
Milla o privi o clipa atenta. Nu-si mai folosise puterile demult, dar asta nu inseamna ca nu stia sa le foloseasca, doar ca deja se obisnuise cu ideea de a fi om decat zeita si neah...dar pentru prietena ei, mai ales in aceasta zi, facu totusi o exceptie.
- Bine! ii zambi ea finut, trecandu-si apoi mainile peste trupul ei pentru a o schimba de haine. Dar sa nu-mi mai ceri asta in public! adauga mai mult in soapta.
- Te iubesc! o pupa Roselyn pe obraj si se intoarse inapoi in sala fericita.

- Woho! facu Vin razand cand ii vazu pe cei doi. Bine tu!
Cand ii vazu, Tobey si Ryan incepu si ei sa imite dansul celor doi, deoarece le placeau melodia.
Christian si Bruce clatinau din cap amuzati, dar totusi se distrau, chiar si cu Scarlett si Joe aici de fata. Cel putin in aceasta zi, Christian nu vroia sa aibe nimic cu nimeni, vroia sa uite de griji si sa se distreze.

Roselyn schimbata
http://i.imgur.com/xrDU1u0.jpg
(sper ca se vede outfit-ul deoarece am facut printscreen de pe youtube de la un clip de-al ei :)) )

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 10:01 am

off: foarte fancy de-altfel :))

on:
S: - Ce bine te misti, fataaa, ii spune Scarlett lui Joe batand palma cu el.
J: - In secret am repetat saptamanal dansul asta, glumi el lovind-o cu "soldul" ca o "lady" ce era. Pacat ca ne uraste lumea, iubito, adauga el revenind la masa lor.

- E perfecta, comenta Iris iesind imbracata in rochia Millei si chiar arata foarte bine desi nu se incadra in randul fetelor slabe.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 08, 2014 10:14 am

Cand se intoarse Roselyn, grupul celor trei crai de la rasarit, Vin, Bruce si Christian tocmai se pregati si ei sa faca "dansul" lor de cand erau mai "tineri" si pierdeau noptile.
- Dios Mio! isi duse Roselyn mainile la gura si se abtinu sa nu rada.
- Loooool! pufni Heath intr-un ras isteric in locul lui Roselyn cazand in genunchi in fata orchestrei.
- Da' ce noi nu putem? spus Ryan, intorcandu-se atunci la masa pentru a-l ridica pe Joe, deoarece avea nevoie de inca un om in grupul lui si al lui Tobey. Ce credeai ca ai terminat? hai sa dansam!

- Arati super! o privi Milla cu zambetul ei finut pe buze. Stiam eu ca ne potrivim! Hai sa mergem!

dansul celor trei
http://youtu.be/1RmdYXBETEg
(ala cu sapca Vin, ala scundul din stanga Bruce, iar cel din dreapta Chrisitan)

off: am murit de ras cand l-am vazut :)))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 10:21 am

J: - Eu stiu doar un singur dans, se apara Joe. Pe bune ca nu stiu ce aveti voi in gand, dar nu cred ca am baut destul pentru asta, adauga incercand sa se intoarca la Scarlett care radea de el.

Iris isi lasase rochia la garderoba in drum spre sala unde avea loc nunta si chiar era curioasa de ce avea sa zica Vin de ea.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 08, 2014 10:37 am

- Sa dansam ca ei! ii raspunse Ryan inca surazand, tragandu-l pe Joe in mijlocul scenei, in fata celor trei.
- Haide, omule! il incuraja Tobey, invartind pumnu-n aer.
- Hey, de ce nu dansam toti in grup? veni ideea geniala a lui Vin in acel moment, asta pentru ca cei trei tocmai terminasera de dansat.
- Chiar asa! ii lua Bruce pe cei doi, trecandu-si bratele pe dupa umerii lui Christian si Vin. Ready? se uita atunci la cei trei.
- Hell yeah! raspunsera TObey si Ryan in cor.
- Stati, mai lipseste cineva! se trezi Christian atunci, ducandu-se sa-l ia pe Heath de pe jos. Treci incoa!
- O da! spuse Heath printre hohotele de ras. Sa vezi ce-o sa mai dansez! Scarlett, sa ne pui pe youtube! adauga abia facandu-se inteles din cauza rasului.
Roselyn isi puse palma pe frunte si se uita amuzata la "grupul vesel".

Milla iesi atunci cu Iris de la baie si cand ajunse in sala, se opri in fata arcadei, asta pentru ca era acum nesigura daca sa se mai duca la masa ei sau nu cand ii vazu pe toti stransi acolo ca si cand s-ar pregati sa faca ceva.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 10:43 am

Scarlett chiar isi scosese telefonul si chiar ii filma pe cei trei, in special pe Joe care avea o fata de parca acum ar fi cazut in cap.
- Hai Joe, shake that, ii tipa ea apropiindu-se de cei sapte.

I: - A, nu stiu ce sa zic despre asta, comenta Iris incruntandu-se usor.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 08, 2014 10:49 am

- Ok guys! This is it! ii privi Vin pe toti cu zambetul pe buze.
- Yo, Dj, baga un mixt! tipa atunci Ryan.
Si cand incepu muzica, baietii nostri incepu sa danseze cum le veneau pe mixt-ul pregatit de dj. Heath se prapadea de ras, dar incerca sa danseze si el, chiar daca era singurul care dadea cel mai mult fail, deoarece abia se tinea pe picioare.
Cand ii vazu, Milla isi duse mana la gura si se strecura frumos la masa, abtinandu-se sa nu rada. Insa cei care mai erau in sala radeau si ii aplaudau pe baieti, chiar si Roselyn.

dansul de grup
http://youtu.be/3nhOCv4uBio

off: si mai am unul care l-a fel m-a facut sa mor de ras la propriu :)))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 08, 2014 10:52 am

Cand Iris ajunsese langa Scarlett observa ca aceasta avea lacrimi in ochi de la ras.
- Abia astept sa ne intalnim cu restul, nu o sa creada niciodata asta, ii spune blonda lui Iris zambind larg, continuand sa filmeze.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 08, 2014 11:04 am

Heath reusi in cele din urma sa se tina pe picioare si sa-si traga sufletul, iar cand mixt-ul fu pe terminate, acesta ii facu semn dj-ului sa nu se opreasca.
- Cu dedicatie pentru voi....pardon noi! spuse el atunci aliniindu-se primu-n fata pentru 'a-i conduce".
De data asta ii pufni rasul pe toti, dar incerca sa ramana in hora o data ce intrasera.
- Oh my god! se auzi vocea lui Roselyn printre hohotele de ras cand ajunse la masa fetelor. Sampanie, fetelor? le intreba venind cu o sticla de sampanie pentru a bea impreuna.

dansul doi
http://youtu.be/eZdEbbratSQ
(cum am zis primul era heath, restul cum erau pe-acolo, iar cand il ridica p-ala ziceam ca-l ridica pe Joe :))) )

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum