Wind of changes

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Wind of changes

Mesaj Scris de Raluca la data de Joi Ian 23, 2014 9:05 am

I: - Aveti un prieten...special, cred ca asta e un mod frumos de a o zice, nu-i asa? comenta ea batandu-l usor cu mana libera pe brat pe Vin.

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Ian 23, 2014 9:29 am

- Da, al naibii de special! zambi Vin rautacios cand trecu pe langa Heath.
- Ce invidiosi sunt cate unii! spuse blondinul printre hohotele de ras.
Reusi sa-si traga sufletul si chiar desi inca mai suradea, acesta o lua iar inainte ca un mandru-soare.

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Joi Ian 23, 2014 9:39 am

J: - Desigur, ne dai motive sa fim invidiosi, comenta el incepand sa mearga mai repede deoarece voia sa ajunga cat mai repede in locul unde se gasea orice de baut.
S: - Nu-l lua in serios, lui ii place sa fie mai "scortos" uneori, i se adresa Scarlett lui Heath.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Ian 23, 2014 9:44 am

- Daca tu spui , my dear Scarlett! ii raspunse Blondul intorcandu-se cu fata la ei si mergand in acel timp cu fata la ei. Sper ca stiti sa dansati, domnilor, because....we'll get some rock'and'roll! adauga el facand un gest din maini ca si cand ar fi fost Elvis.
- Pe bune? se uita stupefiat Vin la blond cand il auzi.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Ian 24, 2014 6:46 am

I: - Ce ti se pare asa surprinzator, Vin? intreba Iris chicotind incantata de ideea dansului in timp ce Joe era ingrozit de ideea de a dansa treaz.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Ian 25, 2014 10:35 am

- Rock and roll? repeta Vin cu aceeasi expresie a fetei. Nu o sa ma "twist again", cel putin nu pana nu ma imbeti!
- Pfoahaha! facu Heath batandu-se cu palma pe genunchi. Inseamna ca nu stii ce este aia muzica adevarata, sa simti ca traiesti, ca dansezi! It don't mean a thing, If you ain't got that swing! adauga blondinul pe ritm melodic in timp ce se intoarse intr-o scurta pirueta cu fata inainte si isi flutura degetele-n aer.
- Oh my gooood! facu Vin cand il auzi. Nu pot sa cred! Nu si tu! murmura el in sinea lui cand auzi de swing.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Ian 25, 2014 12:22 pm

J: - Eu personal consider swing-ul invechit, comenta el dintr-o data desi stia cat de prost dansa orice fel de dans, desi se putea preface destul de mine cand venea vorba de vals.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Ian 25, 2014 12:43 pm

- I agree with you, bro! Auzi...swing...ce prostie! spuse Vin clatinand din cap.
Si uite asa in scurt timp Heath ajunse la restaurant, unde era si restul lumii.
- Tadam!
Facu el oprindu-se atunci in loc, se intoarse intr-o parte si facu o scurta reverenta pentru a "prezenta" localul si a-i invita inauntru.

localul
http://www.nunti.ro/palatul_snagov.html
sala principala
http://www.nunti.ro/locatii/Palatul_Snagov3.jpg
dar decoratiunile erau asa
http://www.casacochet.ro/nunta-decoratiuni-sala.htm (ultima poza )
(adica ne imaginam ce este in a doua poza pe un spatiu din prima ca sa spun asa, iar masa dreptunghiulara din partea dreapta de langa geam din prima poza ramane, doar e masa principala :)) )

Ultima editare efectuata de catre Lunatic Asylum in Dum Ian 26, 2014 10:10 am, editata de 1 ori

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Ian 26, 2014 5:59 am

I: - Foarte frumoasa locatia, comenta Iris prinzandu-si rochia si o ridica putin pentru a nu mai matura praful de pe jos cu ea.
S: - Ce mov kistchos, ii sopti Scarlett lui Joe zambind.
J: - Esti foarte draguta.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Ian 26, 2014 11:08 am

- Sper ca va place locul! le zambi frumos Vin fetelor, ducandu-se atunci spre masa din dreapta din fata a celei principale. Cum ziceam, eu am ales-o! Bine eu am ales localul, Bruce decoratiunile, cu toate ca nu ma dau in vant dupa auriu sau ce culoare o fi asta! adauga surazand.
- Hey, amice! ii facu atunci Bruce semn lui Vin, care tocmai se asezase la masa din centru, exact cea din fata celei principale, bine era tot langa masa lui Vin. Asta este masa noastra!
La acea masa, statea si Jason, alaturi de Sophie, care o luase ca asa-zisa partenera pentru el, la cerintele lui Christian, pentru a da bine la masa, si Bruce cu partenera sa. La masa principala, erau bineinteles Christian si Roselyn, care inca nu aparusera, dar Heath, Milla si micuta Clara erau deja acolo.
Adica, Heath dupa ce invita gasca inauntru se si duse la masa "lui".

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Ian 26, 2014 11:14 am

S: - Hai sa stam la alta masa, continua ea sa-i sopteasca lui Joe care-si odihnea mana pe spatele ei. Iris cred ca ramane cu el, nu are sens sa o informam de "plan".

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Ian 26, 2014 11:23 am

- O sa stau aici! ii facu Vin semn lui Bruce, dand de inteles ca vroia sa ramane cu cei trei la masa.
Totusi era si el un barbat politicos si daca tot venise cu ei pana aici, vroia sa dea "bine".
Intre timp toata lumea se aseza, timp in care Heath, pentru ca nu putea sta locului, se duse sa verifice trupa care venise sa cante...de fapt sa le spuna ce sa cante.
Vin insa observa gestul blondinului si cam intuia ce vroia sa faca.
- Hey, pustiule, ai grija! il atentiona acesta, uitandu-se atent la el, asta pentru ca nu vroia sa asculte swing sau cine stie ce tampenie vroia Heath sa asculte toata noaptea.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Ian 26, 2014 11:27 am

Iris se aseza langa Vin zambitoare...asa cum fusese cam toata ziua, desi i se stersese o parte din zamet cand dadu cu ochii de Bruce.
Scarlett se strecurase pana la bar in timp ce Joe dezorientat o cauta cu privirea.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Ian 26, 2014 11:36 am

- Domnisoara, te rog ia loc! O sa vina ospatarul la tine! o atentiona un domn care tocmai trecu pe langa Scarlett.
Aici totul era aranjat, nu trebuia ca sa te ridici sa comanzi, din contra erai servit, ori de cate ori aveai nevoie.
- Hey, esti ok? ii puse atunci Vin palma dreapta delicat pe spatele lui Iris cand ii vazu expresia fetei.
Intre timp, tocmai isi facu aparitia si cei doi principali ai serii: Christian si Roselyn. La urma urmei aveau dreptul sa intarzie.
- Ne scuzati de intarziere! li se adresa Christian celor din jur exact cand intra in sala, asta pentru ca totodata se si schimba pentru a fi mai "lejeri" pentru acest "after-party".
Nici nu apuca sa intre bine in restaurant, ca atunci cand ii vazu micuta Clara se ridica de la masa si fugi spre ei, de fapt spre Christian, fapt pentru care acesta se lassa imediat pe vine si o prinse in bratele lui, iar Roselyn doar zambi de gestul celor doi, privindu-i cu drag.

Christian
http://www.justjared.com/photo-gallery/541761/christian-bale-yuma-premiere-11/
Roselyn
http://www.fantastikresimler.net/wp-content/uploads/2013/08/Roselyn-Sanchez-arkaplan.jpg

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Ian 26, 2014 11:40 am

- Domnisoara, te rog ia loc, il maimutari ea uitandu-se cu ochii larg deschisi la el. Asadar, dumneavoastra o sa fiti sclavul meu personal si o sa-mi aduceti tot ce-mi pofteste mie inimioara mea ranita si in cantitatile de care are nevoie?intrea ea pe un ton foarte rautacios.

I: - E in regula, spune ea zambind retinut catre Vin. Ma gandeam ca nu cunosc pe nimeni de aici, dar se pare ca, totusi, cunosc pe cineva.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Ian 26, 2014 11:54 am

- Nu eu, ci ospatarul, domnita! Te rog! intinse domnul frumos mana inainte, invitand-o astfel sa ia loc la masa ei.

- Si, ce vreti de baut? ii intreba Vin, uitandu-se scurt atunci spre cei doi.
Insa ce urma dupa il facu sa se intoarca cu totul , mai mult spre Heath de data asta.
- Doamnelor si domnilor....lua Heath pentru o clipa microfonul si cand ii vazu pe cei doi ca se indreptau spre masa lor cu tot cu micuta Clara, incepu sa cante.
Asta il facu pana si pe Bruce sa ridice o spranceana cand il auzi.

http://youtu.be/w6XGUhzfutc

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Ian 26, 2014 11:57 am

- Domnita, comenta ea si ar fi facut acum asa cum facea in scoala...l-ar fi chemat pe Joe ca sa-i ea apararea dar prefera sa se apropie de el si sa-l ia de mana deoarece stia ca nu se putea uita in directia celor doi tineri insuratei.
J: - Hai sa ne asezam, spune oferindu-i scaunul din stanga lui Iris.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Ian 27, 2014 11:59 am

Domnul o conduse bineinteles pe Scarlett la masa ei, unde era deja evident unde statea.
Heath termina de cantat exact cand cei doi se opri in fata mesei lor si atunci cand acesta termina, ii aplauda pe cei doi, urmat fiind de restul din sala.
- Multumim, multumim! zambi frumos Christian catre cei din jur, in timp ce Roselyn il stranse usor de brat.
Se citea dupa ochii ei ca era mandra de el si fericita sa fie in acest moment alaturi de el.
Si ca surpriza sa fie si mai mare, in acel moment aparu pe usa restaurantului si vechiul prieten, Tobey.
Acesta nu fusese la nunta din pacate, deoarece trecuse printr-o perioada mai grea, ceea ce se si vedea ca se schimbase, devenise putin mai matur, se putea observa si din stilul sau de imbracaminte....sau poate o fi fost si din cauza ca de data aceasta nu era singur?
Era insotit chiar de faimosul business man, Ryan Reynolds. Nimeni nu stia cum de acesta venise cu el, il anuntase pe Christian oricum ca o sa vina insotit, dar nu ii spusese si de cine anume.
Si bineinteles, Ryan stia cum sa atraga priviri. Nu neaparat dupa cum se imbraca, chiar daca de data asta arata chiar foarte bine, insa, desi nu era genul care sa se dea mare ca are banii, cand putea totusi sa faca cadouri "spectaculoase" , aceasta era ocazia perfecta pentru a face un cadou minunat. Ce-i drept, stia cum sa faca cadouri si sa impresioneze.
Cei doi trageau dupa ei o superba sculptura de gheata, speciala amenajata si bagata intr-o vitrina transparenta, dar special creata ca sa tina sculptura la "rece". Era ca si cand se vedea doar sculptura si nimic altceva.
- Ne scuzati de intarziere, dar speram ca asa vom fi scuzati!
Se auzi vocea placuta si glumeata a lui Ryan, urmata de surasul lui Tobey.
- La multi ani, porumbeilor! ridica el usor mana stanga catre cei doi, asta pentru ca era mai mult atent cu sculptura.
Christian ii privi chiar foarte bucuros pe cei doi, in special pe Tobey, asta pentru ca totusi veni la nunta lui, Roselyn se uita cu ochii mari si chiar foarte incantata la sculptura, in timp ce Bruce si Vin ramasera ca tampiti cand il vazura pe Tobey....si pe Ryan...si sculptura, dar in mod special pe Tobey. Erau "socati" de aparitia "nerd-ului", asa cum il numeau ei.

tobey
http://fuckingyoung.es/wp-content/uploads/2011/06/TobeyMaguire_prada1.jpg
ryan
http://static1.purepeople.com/articles/3/34/93/3/@/242954-ryan-reynolds-et-sandra-bullock-lors-de-637x0-2.jpg
cadou
http://www.idealmariaj.ro/images/tiny_upload/sculptura.jpg

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mar Ian 28, 2014 4:54 am

S: - Hei, Iris, la nunta ta o sa aiba nevoie de gheata inca pe atat pentru a-ti reda fundul in marime naturala, ii spune Scarlett razand cand isi primi in sfarsit bautura.
I: - 1. Esti geloasa pe mine, 2. Esti geloasa pentru ca pe tine nu te vrea nimeni, 3. Esti geloasa pentru ca altii se casatoresc, continua ea ridicand "dand" sprancene.
S: - Ce sa-ti zic, spune "ascunzandu-si" nasul in pahar.
J: - O sa incerc eu sa rezerv gheata de pe acum, ca na, spune el facandu-i cu ochiul lui Iris.
I: - Va e ciuda pentru ca le-ati cumparat un set de vesela.
S: - L-ai cumparat cu noi si...e scump.
J: - Sa stii ca vesela e subapreciata, tot timpul o sa ai nevoie de ea mai ales daca nevasta-ta e genul care sparge lucruri. Am fost acolo.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Ian 30, 2014 9:18 am

Cei doi pusera superba sculptura undeva in colt, langa scena orchestrei, pentru a fi in siguranta, sa nu ocupe spatiu si totodata sa arate bine.
- Muchias gracias!
Ii intampina zambitoare Roselyn, imbratisandu-i atunci pe cei doi.
- Este superba!
- Imi pare bine ca ai ajuns! il saluta si Christian pe Tobey, strangandu-l atunci de mana si batandu-l pe spate. Ia un loc, te rog! ii facu apoi semn spre mese.
- Imi pare bine sa va cunosc! Si casa de piatra! ii felicita Ryan pe cei doi.
Dupa ce schimba cateva vorbe, Ryan il urma pe Tobey, care avu instinctul sa se duca la masa lui Bruce, doar inca lucra cu el.
- Hey, vino aici, amice! ii facu semn Vin. Vino la masa vesela, lasa oamenii seriosi deoparte!
Tobey surase, clatinand din cap amuzat si ii facu semn ca vine imediat, nu inainte de a-i saluta pe Bruce si Jason. Insa Ryan n-avea nici o treaba cu nimeni, nu-i cunostea, doar o singura persoana, care-l facu sa zambeasca deodata mai senin.
- Oh buna, Scarlett! Ce mai faci?
O saluta frumos Ryan, poftindu-se singur la masa lor, asezandu-se astfel pe scaunul liber dintre Iris si Scarlett.
- Deranjez?
- Chiar deloc! ii raspunse atunci Vin, uitandu-se atunci in dreapta lui la Joe. Luam niste whisky?

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Joi Ian 30, 2014 9:40 am

J: - Mai bine luam cateva sticle, anunta Joe. Nuntile ma deprima, serios, continua trecandu-si mana prin par.
S: - Buna, Ryan, ii spune ea zambind larg. Esti ultima persoana pe care ma asteptam sa o vad, spune ea chicotind in timp ce Iris ii facea cu ochiul.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Ian 30, 2014 9:59 am

- Si de ce spui asta? Ti-a fost dor de mine, asa-i? replica Ryan razand, proptindu-si cotul de masa si rezemandu-si barbia in palma. Si mie mi-a fost dor de tine! You look fabulous!
Vin il privi cu coada ochiului cand il auzi, fapt ce-l facu sa rada in sinea lui, asta pentru ca asa mai facea si el.
Chiar in acel timp veni si Tobey la masa lor.
- Buna buna! ii saluta pe cei de la masa cand se aseza pe scaun, fiind astfel intre Vin si Joe.
- Te pui asa....replica Vin clatinand din cap amuzat cand il vazu, asta pentru ca se baga intre el si Joe.
- Dar ce-am facut? se apara imediat Tobey, facand acel "botic".
- Doamnele, el este prietenul meu, Tobey!
Si chiar atunci veni si ospatarul pentru a le aduce aperitivele.
- Un Jack Daniels on the rock, please! spuse imediat Ryan cand il vazu pe ospatar. Si voi ce beti? se uita apoi la restul.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Joi Ian 30, 2014 10:10 am

S: - Nu vreau sa te sperii...dar o sticla de sampanie ar fi perfecta, spune Scarlett zambind. Si pe mine ma deprima nuntile, adauga ea facand o fata de catelus catre Ryan.
J: - Cred ca noi o sa bem..moderat spre mult, deci cred ca domnul maestru de ceremonie, spune el aratand spre Vin, poate comanda. Iris, ceva in mod special?
I: - Cuba libre, va rog frumos, spune ea zambind fermecator incercand sa fie mai "simpatica" decat restul.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Feb 02, 2014 2:41 am

- O sticla de votca si o sticla de whisky, te rog! adauga atunci Vin ospatarului.
Cum pleca, se auzi iar vocea lui Heath care era iar la microfon.
- Ladies and gentlemen.....zambi el mandru, intinzand larg bratul stang. Haideti sa incepem seara! Haideti sa incingem ringul! Christian, Roselyn, aveti onoarea! ii invita acesta la dansul mirilor, ca apoi sa danseze si lumea.
Cand auzi, lumea incepu sa aplaude, fapt ce-l facu pe Christian sa rada si , luand-o pe Roselyn de mana, veni cu ea in mijlocul salii pentru a dansa.
- Hmmm....se intoarse atunci Ryan interesat sa vada de cum aveau sa danseze cei doi.
Si uite ca dansul celor doi captase intr-adevar priviri, cel putin pe Ryan si chiar pe Tobey, ii impresionasera, chiar si muzica.

http://youtu.be/Gcxv7i02lXc

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Feb 02, 2014 8:56 am

off: ah, colin <3

on: Iris era impresionata de cei doi si-i urmarea ca un copil mic, in timp ce Scarlett era ocupata sa-l urmareasca pe chelenrul care trebuia sa-i aduca bautura. Nu stia cum ar putea trece altfel peste seara aceea.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul