Lunch Break

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Lunch Break

Mesaj Scris de Raluca la data de Mar Sept 10, 2013 9:51 am

Era in jurul orei pranzului intr-o zi ploioasa de inceput de toamna. Cara lucra de cateva zile ca  editor de moda la Vogue, era cam al doilea job pe care-l obtinuse fara ajutorul tatalui sau. Momentan in redactie era tipa noua, pe care "seniorii" o chinuiau si uneori o luau peste picior, de aceea nu incercase sa socializeze mai mult decat trebuia asadar descoperind acest mic si cochet restaurant chinezesc din centru se hotari sa ia singura pranzul.
Momentan statea la bar asteptand eliberarea mesei de la geam...ii placea sa priveasca lumea in timp ce manca, sa analizeze si sa critice.

Cara: http://25.media.tumblr.com/11199f4a7cddc10bf829eadd616aa5e3/tumblr_min2iveHPX1rmshzoo1_500.jpg + http://lookbook.nu/look/5273032-Chamelle-Shorts-Miniminou-Belt-Haute-And-Rebellious

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Lunch Break

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Sept 11, 2013 9:07 am

- Pe bune? Nu cred ca m-ai adus aici!
Se auzi o voce feminina, urmata de un ras dulce si cristalin, reusind astfel sa atraga cateva priviri.
- Imi place mancarea chinezeasca! De cand cu munca, am descoperit acest restaurant si este foarte bun!
Veni imediat raspunsul, tot de catre o voce feminina, dar cu un accent rusesc.
Erau Milla si Roselyn, cele doua avocate de succes. Cum erau intr-un fel sau altu prietene, doar lucrau in acelasi domeniu, Roselyn avea sa-i dea o veste si ii spuse Millei s-o anunte cand este libera. Si asa se intampla, Milla o scoase pe Roselyn in acest restaurant.
Daca stia, s-ar fi imbracat mai adevcat pentru acest tip de local, insa i se spusese ca va fi o surpriza, iar cum Roselyn mereu arata bine, asa facu si de data asta....doar ca parca arata prea bine pentru acest tip de local.
- Off, nu pot sa cred ca o sa-ti dau vestea aici! continua Roselyn sa rada, uitandu-se dupa o masa libera prin aceasta aglomeratie.
Dar Milla i-o lua deja inainte. Descurcareata cum era, fata deja se aseza la masa care tocmai se elibera de catre un cuplu, masa ce era langa masa de langa geam.
- Vino incoa! ii facu apoi semn lui Roselyn.
Roselyn clatina amuzata din cap si tantoasa cum era ea, pentru ca ii placea sa se simta intr-adevar frumoasa, nu ca n-ar fi fost, se aseza in cele din urma la masa cu Milla.

Roselyn
http://slurm.trakt.us/images/people/11510.jpg
dar era imbracata asa
http://zoomgirls.net/wallpapers/roselyn_sanchez_3-1152x864.jpg
plus
http://www.ilpasso.ro/ro/pantofi-dama/3413
http://www.rokoko.ro/poseta-plic-piele-naturala-neagra-enya

Milla
http://www.themagnetagency.com/wp-content/uploads/2013/08/newspost_manicure_08_2_13.jpg
plus
http://www.andreearaicu.ro/wp-content/gallery/top-10-genti-toamna/retro-musette-1.jpg

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Sept 11, 2013 9:24 am

Cara se uita foarte urat la cele doua deoarece EA astepta masa aia de mai mult si nu stia ce o tinea lipita de scaun sa nu se duca sa faca scandal....cand ii era foame nu avea chef de scandal ( in mod paradoxal). Plus ca statea sa le analizeze....i se pare ciudat sa te imbraci asa ziua, in rochie de seara.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Sept 12, 2013 6:08 am

off: n-am zis ca era masa de la geam pe care o vroia Cara,ci cea de langa,dar tot aia:)))

on:
Dupa ce se facu comode pe scaun,cele doua uita pentru o clipa sa-si cumpere de mancare sau ceva de baut,pentru ca se aprinsera in discutie.
-Imi place rochia ta!ii zambi frumos Milla lui Roselyn.Stii chiar ai stofa de fotomodel,de ce nu te faci unul?
-Am mai primit oferte,dar deja munca mea imi ocupa prea mult timp!ii raspunse bruneta in timp ce-si pusele mainile pe masa.Si daca stiam unde ma aduci,ma imbracam altfel,dar deh,o veste ca asta merita venita intr-un astfel de ambalaj!adauga surazand.
-Daca era sa venim intr-un restaurant mai...asa,mentionam!surase finut Milla in timp ce-si scoase pachetul de tigari.
-Ai voie?o intreba Roselyn uitandu-se atunci fugitiv prin jur.
-Sincer,habar n-am!replica Milla aprinzandu-si totusi o tigare.
-Cat timp iti aprinzi tigarea,ma duc sa iau ceva de baut! Fac cinste!
Si cu aceste cuvinte se duse sa comande.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Joi Sept 12, 2013 7:10 am

Cara statea picior peste picior si bosumflata la bar....stomacul ei incepuse deja sa faca "scandal" si stia ca nu era frumos sa manance la bar desi se oferise barmanul sa-i faca cinste...avea ea efectul asta asupra barbatilor.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Sept 12, 2013 10:03 am

In timp ce Milla isi savura galanta tigarea,avand acel aer de o frumusete aparte si misterioasa cand se uita pentru o clipa la locul liber de langa ele, asta pentru ca era o masa de trei persoane, Roselyn se intoarse cu o tava pe care avea doua pahare cu un lichid transparent,dar usor albicios si doua boluri cu noodles.
-N-am stiut ce vrei, dar....
-Mmm,noodles!se indrepta Milla de spate cand vazu tava pe masa.Sunt foarte buni!
-Nu stiu cum sunt,dar este singurul fel care imi plac de la chinezi!surase Roselyn cand se aseza la masa.
Imparti frumos portiile si inainte sa manance, ridica paharul ei usor in aer pentru a ciocni cu Milla.
-Cu ce ocazie?o intreba Milla inainte sa ciocneasca.
-O sa ma logodesc!ii raspunse Roselyn toata un zambet si cum ciocni, bau din pahar.
Millei i se intipari un zambet pe fata,asta pentru ca nu era genul care sa sara-n sus de bucurie,si asa nu era chiar prietena de catarama cu Roselyn,insa lua si ea o mica gura din bautura.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Sept 13, 2013 7:01 am

Cara continua sa bata nervoasa in masa si intr-un sfarsit accepta un cocktail facut de barman in mod special pentru ea...macar putea sa manance feliile de portocala de pe marginea paharului.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Sept 13, 2013 7:10 am

-Dios mio!se stramba Roselyn dupa ce gusta din bautura.Ce e asta?
-O bautura specifica chinezilor,gen cum e la noi bautura cu ardei, asa e si la noi,doar ca aceasta 'leguma' ustura.Ma rog, vreau detalii!Cum de te logodesti?o intreba Milla curioasa.
-Pai,il mai stii pe Christian?Tipul de atunci de la restaurant?A fost fostul meu iubit si acum,dupa o lunga si serioasa discutie,mi-a dat asta!ii arata atunci inelul.Si acum trebuie sa-i dau un raspuns,ptc n-am putut sa-i dau un raspuns pe loc si...
-Si raspunsul tau o sa fie da!o completa imediat Milla, fiind fascinata de inel.
Intr-adevar era unul superb.Poate ca nu era un model foarte sofisticat,era chiar unul simplu clasic,dar piatra inelului facea totul.Se vedea ca era intr-adevar foarte scumpa si nu era un fals.

inelul
http://www.zimbio.com/pictures/Oh8CTJeVE-8/Rare+Blue+Diamond+Exhibited+Sotheby+Ahead/yUbl2CFa2PE

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Sept 13, 2013 7:30 am

Cara se plictisi intr-un sfarsit sa tot astepte si sa...astepte, asa ca se ridica pentru a se duce la baie...dar trecu pe langa celor doua si desigur ca nu putu sa-si tina gura.
- Frumos inel.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Sept 13, 2013 8:42 am

Cand auzi glasul feminin, cele doua isi intoarsera imediat privirea spre sursa lui.
- Multumesc! ii zambi frumos Roselyn cand o zari pe fata.
Milla insa se multumi la doar a trage din tigare si s-o priveasca la fel de 'tacticoasa" printre fumul de tigare pe acea fata.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Joi Sept 19, 2013 6:48 am

- Pot sa-i fac o poza? intreba ea dintr-o data. Pentru ca acum este sezonul nuntilor Vogue face o....chestie, spune ea razand usor trecandu-si mana prin par. Sunt alese femei obisnuite care pozeaza in rochia lor de mireasa si mai apar si poze de la nunta, bla-bla, adauga zambind....asteptand ca femeile sa o priveasca foarte ciudat.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Sept 21, 2013 10:07 am

Cand o auzi, pe chipul ca de portelan al Millei inflori un mic zambet. Asta pentru ca usita pe care o deschisese fata lui Roselyn o putea conduce la cariera de model de care ii spusese Milla.
- Nu stiu ce sa spun....zambi frumos Roselyn dupa ce-o asculta cu atentie pe acea fata, in timp ce-si trecu delicat mana pe sub par.
- Accepta! ii spuse Milla, pastrandu-si acel mic zambet misterios pe buze, totodata tragand si din tigare. Daca Christian te-a cerut, inseamna ca intr-adevar vrea sa se casatoreasca cu tine, si daca faci asta dupa ce ai zis da, atunci o sa vada intr-adevar ca vrei si ca esti fericita! Nu-i asa? adauga Milla uitandu-se atunci spre acea fata, ca si cand incerca s-o convinga pe Roselyn pentru a accepta.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Sept 22, 2013 5:07 am

- Desigur ca totul e o...propunere, trebuie sa ne intalnim mai intai cu doamna Wintour si dupa "programam", dar sunt sigura ca o sa fie de acord. Plus ca o sa fie un pictorial foarte, foarte frumos...o sa apara si o poza de la nunta impreuna cu sotul dumneavoastra. Hmm, decat sa bat campii mai bine va arat, am cateva poze pe tableta, spune zambind larg scotand din poseta un iPad mini.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Sept 22, 2013 7:16 am

Cand o auzi, desi acum era devotata meseriei ei de avocat, Milla totusi parea incantata. Inca avea o oarecare admiratie pentru lumea 'fashion-ului" si tot ce tinea de aparitiile in reviste.
- Ia mai bine un loc, te rog! ii facu Milla discret semn spre scaunul liber dintre ea si Roselyn, asta pentru ca la masa lor erau trei scaune, doua fiind deja ocupate de ele.
Roselyn zambi finut, nestiind exact ce sa spuna, asta pentru ca din punctul ei de vedere, parca nu avea toate informatiile necesare si nu stia exact cum este cu aceste lucruri, cu aceasta "lume'.
- Dar n-ai spus ca vroiai doar o poza la inel? intreba ea pastrandu=si totusi zambetul pe buze in timp ce -si trecu iar mana pe sub par pentru a-l aranja.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Lun Sept 23, 2013 3:17 am

- Si tocmai am spus de ce as vrea sa-i fac o poza inelului, spune ea dand ochii peste cap, avea obiceiul asta prost. Hm, intrebarea mea acum este daca sunteti interesata sau nu? spune tinandu-si tableta intr-o mana si pe cealalta o tinea pe langa corp. Nu cred ca maine sau poimaine o sa mai vina cineva cu asta o oferta, adauga chicotind usor, sunt modele care nu apar niciodata in paginile Vogue.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Sept 24, 2013 7:51 am

Roselyn doar zambi mai mult din politete si din complezenta, asta pentru ca nu prea stia ce sa spuna in acest moment. De obicei venea mereu cu raspunsuri prompte, insa acum avea acea combinatie de entuziasm ca fusese ceruta in casatorie si totodata nedumerire din partea fetei, asta pentru ca niciodata n-o interesase asa mult lumea aceasta a modei/pictorialelor.
- Oh haide, ce-ai de pierdut? Din contra! Gandeste-te cate femei te vor invidia si nu spun asta doar din cauza ta, ci si din cauza lui Christian! spuse Milla foarte lejer in timp ce sufla elegant fumul in aer si scruma apoi.
- Poate ca ai dreptate! replica atunci Roselyn zambind ceva mai larg si degajata, fara sa mai stea iar prea mult pe ganduri. Si asa nu m-am mai distrat demult! Da, asa o sa fac!
Milla o privi zambind si trase iar din tigare, ca si cand astepta acel raspuns hotarat si final din partea lui Roselyn.
- Si, adica da! continua zambitoare Roselyn, intorcandu-se atunci cu privirea spre Cara. Accept propunerea!
- Eu zic atunci sa iei un loc, sa bei ceva alaturi de noi si sa ne spui in acest caz mai multe detalii despre acest pictorial! ii propuse Milla fetei pe un ton bland si moale, zambind foarte finut.
Chiar daca Milla nu parea genul care sa zambeasca prea mult, avea totusi acea eleganta si blandete aparte care o facea sa para un om cald. Putea sa nu zambeasca deloc si sa aibe acea privire rece sau absenta, rupta de lume, ca tot avea acel ceva aparte ce pur si simplu te atragea si te facea sa crezi ca este o persoana buna.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Noi 03, 2013 6:54 am

Cara le zambi celor doua si ii facu pe nepregatite lui Roselyn o poza cu telefonul sau.
- Poate ca pana la sfarsitul acestui pranz o sa am si un raspuns, spune zambind scriind cateva cuvinte in emailul pe care-l trimise redactiei si se aseza pe scaunul liber, intr-un fel castiga pe doua planuri, in sfarsit avea unde sa iasa si venea si cu ceva interesant la revista. Daca esti aleasa pozele le poti face in rochia ta de mireasca sau in rochiile pe care le avem noi, adauga zambind cautand pe tableta folderul unde avea poze de la celelalte sedinte foto.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Noi 17, 2013 7:36 am

- Oh! exclama Roselyn finut, dar incantata de idee in timp ce lua o mica gura din bautura sa.
Milla ii "prinse" privirea si intelesese mesajul. Era buna in psihologia oamenilor, cel putin in a celor pe care ii cunostea.
- Este perfect! spuse in timp ce sufla fumul de tigare frumos printre buzele sale rosii. O sa ai de unde alege rochia de mireasa! Chiar sunt curioasa, ce modele aveti? Vintage, anii '50 - '60, contemporan...? facu ea o mica pauza in timp ce trase iar din tigare, pauza ce dadu de inteles ca ar fi vrut sa vada si niste poze.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mar Ian 21, 2014 9:12 am

- Vogue are orice si poate face rost de orice, spune dand din umeri. Daca o sa te placa redactia s-ar putea sa primesti rochia cadou, uneori desginerii rochiilor sunt asa de impresionati de modele noastre "obisnuite" ca le fac cadou rochiile in care pozeaza care sunt deobicei editie limitata. Nu ai nimic de pierdut, le spune Cara zambind fiind foarte satisfacuta de pauza sa de masa.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 01, 2014 6:18 am

- Si cand putem merge atunci la "sedinta"? intreba la fel de curioasa, dar intr-un mod elegant Milla. Nu de alta, dar trebuie sa se pregateasca din timp!
- Milla, apreciez, dar nu trebuie, pe bune! ii zambi frumos Roselyn prietenei sale, dand de inteles ca nu era chiar asa "disperata" sa apara intr-o revista.
Ea era genul mai simpla, mai traditionala, care prefera sa-si cumpere ea rochia si sa faca cum doreste, nu sa fie in centrul atentiei.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Feb 01, 2014 12:10 pm

- Nu trebuie sa te pregatesti din timp, crede-ma, sunt acolo niste make-up artisti si niste experti in photoshop incat poti sa vii la sedinta in cea mai groaznica zi a ta si totul va fi minunat. Sa vedem cum e programul pentru ca aveam o mireasa programata pentru saptamana asta dar a ramas insarcinata...si nu mai intra in hainele pe care le alesesem si Anna nu vrea sa vada alte haine pe tipa aceea.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Feb 02, 2014 6:30 am

- Se referea ca eu trebuie sa-mi aleg rochia din timp! replica atunci Roselyn zambind mai mult impersonal. Stiu si eu cum sta treaba cu make-up, nu degeaba sunt atatia hair-stylisti si make-up artisti, insa la rochie e mai "dificil" ca sa spun asa, trebuie in primul rand sa-mi placa mie si sa ma simt bine in ea!
- Bineinteles, scumpa mea, doar tu esti vedeta serii! o aproba Milla pe prietena ei, surazand. Insa crede-ma, la cate rochii o sa vezi, o sa-ti fie greu sa te decizi!
Roselyn doar ii zambi finut, preferand sa ia iar o gura din bautura ei. Deja incepea sa se simta oarecum agitata in interior din cauza a ceea ce urma sa se intample, cu toata sedinta asta si pregatirile.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Feb 02, 2014 9:11 am

- Nu stiu cat o sa poti alege tu, Anna e foarte...stricta, spune zambind. Ne obliga pe noi sa purtam tocuri non-stop desi ar fi mai comod la birou sa porti pantofi cu talpa joasa...dar nu. Dar nu poti rata ocazia asta. Scuze, imi poti aduce si mie niste paste, ii spune ea unui chelner zambind.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Feb 02, 2014 9:17 am

- Hmmm...facu atunci Roselyn, indreptandu-se de spate.
- Asta nu-i a buna! spuse Milla zambind finut in sinea ei.
Asta pentru ca o stia pe Roselyn si stia ca nu-i placea sa primeasca ordine, si in mod special acum, cand era vorba de rochia ei de nunta.
- As vrea s-o vad si p-asta! adauga rusoaica in timp ce-si aprinse alta tigare.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Feb 02, 2014 9:23 am

- Tu poti face ce vrei la nunta ta, dar cand pasesti in redactia noastra...hmmm, spune ea razand cand chelnerul ii aduse imediat mancarea si doar lectiile de bune maniere pe care le luase in copilarie o oprira din a sari asupra ei. Ea ar vrea sa controleze si ce mananci.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul