Heaven's On Fire

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Heaven's On Fire

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 28, 2013 2:17 am

Seara. Trecut de orele 22:00.
Undeva intr-un colt parasit al orasului....colt unde erau numai cladiri vechi, ce aveau acel aer de "case bantuite".

In sfarsit venise vremea ca sa se stabileasca cum ramane cu micuta Clara si cum Vin prinsese drag si el de ea, venise sa vorbeaca cu Christian. Si pentru ca era un subiect mai delicat si nimeni nu trebuia sa stie de treburile lor, acesta il adusese in acest coltisor ca sa poata vorbi liber.
Desi se stabilise ca fetita sa ramana in 'custodia" lui Christian, Vin nu credea ca era o idee buna, mai ales din cauza pozitiei lui Christian. Fetita ii putea sta in calea serviciului.
- No f*cking way! ii spuse Christian uitandu-se urat la Vin cand ii auzi discursul.
- Christian, te inteleg, dar totusi ... intelege si tu!
Desi cei doi erau prieteni si se intelegeau bine, se pare ca la acest capitol "delicat" nu puteau sa cada la un acord. Fapt ce-l facu pe Christian sa se enerveze la maxim. Nu era de-ajuns ca avusese o noapte aproape alba si chiar aceasta zi mai grea, acum trebuia sa se certe si cu Vin.
Si asa se intampla ca in timp ce cei doi se contraziceau cu foc, Christian il lovi in cele din urma pe Vin, mai mult din reflex, iar cum pana si lui Vin incepu sa-i fiarba sangele in el si spunea ca nu vrea sa se bata cu el, uite ca o facu.
Si o facu intr-asa fel incat, daca nu aparea cineva prin zona, la si ce masiv era Vin, putea sa-l bata ca lumea pe Christian, mai ales ca apucase sa-l doboare la pamant.

scena
http://youtu.be/dpJOgXhBLaA
(zicem ca in locul lui Matthew Mc. era Vin si il batea pe Christian)
http://cdn01.cdn.socialitelife.com/wp-content/uploads/2009/05/christianbale-gq-photos-05192009-06.jpg
(dar fara barba)
Vin
http://boyculture.typepad.com/.a/6a00d8341c2ca253ef014e8860bf54970d-400wi
zona
http://famoushistory4all.files.wordpress.com/2011/05/oldplace.jpg

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Re: Heaven's On Fire

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Aug 28, 2013 8:36 am

Iris se imprietenise usor cu Lisbeth, desi nu te-ai fi asteptat la asa ceva din partea lui Lisbeth, dar aceasta "minune" se intampla. Asadar in acea seara Lisbeth o scoase pe Iris la o plimbare cu motocicleta....la intiativa lui Chris, o gasea pe Iris foarte atragatoare si incerca 'ceva' cu ea. Dar nu-i iesise treaba pentru ca Lisbeth o chema si pe Scarlett ca sa-i fie partenera lui Chris.
Trecand prin zona in care se gaseau cei doi Chris simti "tensiunea" si cum el era fanul batailor si capul " convoiului" se indreptara in acea directie. Nu avea ce sa comenteze, ii placea spectacolul, Scarlett statea si-si aranja parul stricat de casca si nu observa despre cine-i vorba la fel si Iris. Lisbeth incepu sa "caste gura":
L: - Chris, opreste-i, fii uman, ii spune aprinzandu-si o tigara in timp ce se apropia de cei doi.
C: - Nop, imi place ceea ce vad, spune el sec apropiindu-se.

Chris: http://www4.pictures.zimbio.com/pc/Chris+Evans+Scarlett+Johansson+Films+Avengers+6f3MRXjDm_hl.jpg ( ambele motociclete erau acelasi model ca cel al lui Chris)
Scarlett: http://yeeeah.com/wp-content/uploads/2012/01/scarlett-johansson-mango-1.jpg
Lisbeth: http://24.media.tumblr.com/tumblr_m214pphQQL1rsmoueo1_500.gif ( sa presupunem ca avea blugi negri si bocanci negri)
Iris: http://assets.nydailynews.com/polopoly_fs/1.1216169!/img/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/landscape_635/beyonce.jpg ( plus bocanci)

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 28, 2013 9:29 am

Cum cei doi erau prinsi in bataie, nici nu baga de seama cine venise.
Insa intr-un final Christian reusi sa-l dea jos pe Vin dupa el si cum il dadu, il lua la pumni, indreptandu-l astfel spre intrarea unei case care nu avea usa. Asa se intoarse roata si de data asta Christian era "la putere".

sa zicem ca se bateau ceva de genul, dar excludem lantul si obiectele de rigoare
http://youtu.be/k8zDVhc4XPs
(jason = christian; celalalt = vin )

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Aug 28, 2013 9:32 am

Lisbeth isi fuma nervoasa tigara, mana incepu sa-i tremure puternic.
L: - Fa ceva la naiba, ce stai ca fraierul si te uiti? spune ea apropiindu-se de cladire.
S: - Serios, Chris, nu mai fii asa, tu oricum nu patesti nimic, adauga ea impingandu-l pe Chris.
Iris statea langa Scarlett uitandu-se uimita dupa cei doi....interesant oras.
C: - Bine, spune Chris sec ajungand in cadrul usii si se uita iarasi la cei doi, incercand sa hotarasca pe care sa-l opreasca "primul".

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 28, 2013 9:44 am

Dupa ce reusi sa-l puna cat de cat la punct pe Vin, asta pentru ca se simtea putin ametit din cauza sangelui ce-i curge pe nas, Christian se opri la doi pasi in fata lui.
- F*ucking stupid! se rasti Christian la Vin, lasand sangele sa-i curga din buza sparta. Look what you made me do! I don't what to fight with you, you stupid! spuse de data asta, lasand accentul sau britanic sa iasa iar la iveala.
- Eu sunt prost? intreba Vin prin a incepe sa rada. Tu ai inceput! Tu esti prost....si psihopat! Yes, you're a f*cuking psycho! spuse atunci razand, aplecandu-se usor in fata.
- Shut the f*uck up! replica Christian mai mai sa vina iar sa-l loveasca.
- Sau ce? O sa ma omori si pe mine? continua Vin sa rada, in timp ce se pregati iar de "atac". Hai, omoara=ma daca poti, hai! incepu el sa-l provoace prin a intinde rand pe rand pumnii-n fata ca la box.
Lui Christian nu-i placea cand i se pomenea de asta, avand in vedere ca intr-adevar omorase oameni din cauza serviciului. Fapt ce intr-adevar il provoca si sari iar pe Vin, mai mult involuntar.
- Shut up! Shut the f*cking up! se rasti la el iar cu accentul sau britanic, nelasandu-l astfel pe Vin sa spuna ceva, deoarece ii acoperea fata cu pumnii.
Vin isi ridica imediat mainile la nivelul capului, acoperindu-si astfel fata cat de cat printre maini, insa la cat de nervos era Christian, il lovea cum apuca, ba prin lateral, ba prin fata.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Aug 28, 2013 9:50 am

Atunci Chris sari in spatele lui Christian si-l prinse cu putere de maini... da Chris era din alta :lume:, chiar daca nu era la fel de facut ca cei doi era foarte, foarte puternic astfel incat oricat s-ar fi zbatut el nu i-ar fi dat drumul.
C: - Domnilor, calm, spune el zambind cand vazu despre cine e vorba.
Cand Scarlett aparu impreuna cu Lisbeth care fuma tigara dupa tigara si Iris in usa aceasta nu-si putu retinu un scancet cand vazu scena.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 28, 2013 9:59 am

- Da-mi drumul! se rasti iar Christian, zbatandu-se din bratele lui Chris pentru a ajunge la Vin.
Desi nu putea scapa din stransoarea baiatului, se vedea ca avea acea forta, mai ales din cauza nervilor, care daca l-ar fi tinut o persoana fara puteri, ar fi scapat imediat.
Vin insa il privi cu zambetul pe buze, chiar daca era vizibil ametit. Ii placea sa-l provoace.
- Ce duri suntem! spuse in timp ce-si sterse buza sparta, care o avea si el acum. Hai! Daca ma bati, atunci castigi si facem ca tine! ii facu atunci semn sa vina spre el, chiar daca nu prea mai parea in stare sa lupte din cauza ametelii provocata de sangele ce-i curgea din nas, buza si arcada stanga a ochiului.
- Aaargh! Il omor! Te omor! scrasni atunci Christian din dinti, incercand iar sa iasa din stransoarea baiatului.
La cat de nervos era, ar fi zis ca era in stare sa-l omoare pe Vin, dar nici Vin nu se lasa pagubas. Il loc sa plece sau sa faca orice altceva, statea si mai rau il provoca.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Aug 28, 2013 10:06 am

S: - Terminati, urla Scarlett dintr-o data si se apropie de cei doi si se puse intre ei. Sunteti sanatosi la cap? continua uitandu-se cand la unul cand la altul.
C: - O sa-ti dau drumul cand o sa fii cuminte, ok? Nu omoram pe nimeni diseara.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 28, 2013 10:12 am

- Da-mi drumul! urla Christian, neplacandu-i sentimentul ca era tinut si ca nu putea sa scape.
Da, acest lucru il enerva la fel de mult precum ranjetul lui Vin.
- Da! raspunse el imediat. Cel putin eu da, nu si el! arata razand spre Christian. Suntem asa de duri ca nu putem scapa din stransoarea cuiva? Trist! Cine pe cine bate acum? incepu el atunci sa-si miste iar pumnii in ritm de box prin fata lui Christian si chiar daca nu realiza, era mai mai sa-l loveasca.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Aug 28, 2013 10:14 am

Scarlett il prinse pe Vin de mana, stia ca nu doare stransoare lui asa ca ii baga unghiile lungi in incheietura.
S: - Fii cuminte, adauga privindu-l in ochi pe Vin, stia ca era foarte penibila, imbracata intr-o rochie scurta si o blana tampita cu imprimeu kistchos, dar nu putea sa stea deoparte.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 28, 2013 10:17 am

Cand ii simti unghiile, Vin stranse imediat din dinti si lasa garda jos.
- Aaah, gata! o privi el usor incruntat, lasandu=si mainile pe langa trup. Nu te lua numai de mine!
- Mind you f*cking bussines, Scarlett! se uita Christian urat la ea in acel moment. Si ia-ti prietenul de pe mine, altfel va omor pe amandoi! adauga el nervos.
Oricum cand era asa nervos nu prea realiza ce spunea, scotea niste perle de mai bine tacea.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Aug 28, 2013 10:19 am

S: - Nu, spune ea autoritara. Incearca numai sa ma omori, am un prieten, adauga aratandu-l pe Chris, care m-ar apara destul de bine. Stam asa pana va calmati. Si poti sa ma injuri cat vrei, scumpule, ca nu o sa te iau in seama. Deci, Vin, pentru ca vad ca esti mai...linistit, ce se intampla aici?
Lisbeth si Iris intrara in incapere si se sprijinisera de perete trecandu-si tigara de la una la alta.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 28, 2013 10:27 am

- What the f*ck? se uita ca traznit Christian la Scarlett cand o auzi si in acel moment incerca sa faca pasi, reusind totusi sa se miste un centimetru-doi.
- Las-o in pace! se baga atunci Vin imediat in fata ei, fiind astfel chiar fata-n fata cu Christian. Chiar asa de dobitoc esti sa crezi ca ii zic ei ce se intampla?
- Oh shut the f*ck up! ii dadu atunci Christian un picior intre picioare, reusind astfel sa-l faca sa ingenuncheze in fata lui. De parca nu te stiu! " Oh buna mea prietena Scarlett"! Ma scarbiti, amandoi! Acum da-mi n*ibii drumul, baiete sau ti-o iei! incepu el sa-l ameninte pe Chris.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Aug 28, 2013 10:29 am

Chris rase asa de puternic incat se cutremura cu totul.
C: - Iti dau drumul cu conditia sa sari la mine la bataie, spune el zambind tinandu-l in continuare.
S: - O, sincer, ar fi trebuit sa ne continua drumul si sa citim despre asta in ziar, doi idioti s-au batut pana au intrat in coma, end of story.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 28, 2013 10:34 am

- Hai da-mi drumul! spuse Christian de parca era incantat de idee.
De fapt la ce nervi avea, era in stare sa bata pe oricine, chiar si pe Scarlett, cu toate ca el respecta femeile....cand nu avea nervi de-acum.

Vin scrasni din dinti si reusi sa se ridice in cele din urma in picioare, avand totusi mana dreapta pe "bijuteria" sa.
- Lucrurile nu se termina asa! spuse el mai greu si uite ca in sfarsit dadu sa plece, sa-l lase in pace pe Christian.
Si asa era vizibil ametit si fara vlaga si avea nevoie sa se odihneasca.
- Asa, pleaca, lasule! incepu Christian sa rada intr-un mod isteric. F*cking coward!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Aug 28, 2013 10:36 am

Chris ii dadu drumul lui Christian si se posta in fata lui cu un zambet superior pe fata, abia astepta primul pumn.
Atunci Iris veni langa Vin si-i puse mana pe umar desi nu-l cunostea.
- Nu vrei mai bine sa iei o gura de aer? il intreba zambind cald uitandu-se increzatoare la el.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 28, 2013 10:40 am

Cum se simti eliberat, Christian se intoarse imediat, ca din reflex si intr-adevar il povi puternic cu pumnul in fata pe baiat, asa cum ii promisese.

- Oricum sunt in aer! replica Vin pastrandu-si totusi umorul, chiar daca era praf.
Nu era genul care sa se dea asa lovit, chiar daca intr-adevar arata rau.
- Stai linistita, ma descurc! Nu incerca sa ma ajuti! adauga el zambind, incercand sa mearga ceva mai drept, chiar daca nu prea putea din cauza durerii.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Aug 28, 2013 10:42 am

- Nu o face pe-a barbatul dur, lasa-ma sa te ajut, ii spune ea stergandu-si zambetul de pe fata.

Chris chicoti, pur si simplu pumnul nu-l simti....era ca si cum l-ar fi gadilit cineva nu l-ar fi lovit.
S: - Ti-am zis eu ca domnu' aici de fata e "dur", spune ea trecandu-si mana prin parul blond scurt acum.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 28, 2013 10:50 am

Vin vru s-o contrazica, avand acel mic zambet-ranjet pe fata, insa Christian il lovise prea tare intre picioare, asa ca se conforma.
- Fie....surase usor Vin trecandu-si cu grija bratul drept pe dupa umerii fetei. Stiu, sunt penibil!
Ce-i drept, mereu spusese ca Christian devenea mai bun la antrenamente, dar nu credea ca o sa ajunga intr-adevar sa-l doboare.

Cand vazu reactia baiatului, Christian se enerva mai tare....se enerva asa de tare ca incepu sa dea cu pumnii in el ca la un sac de box.

Off: god eu am o imaginatie asa bogata ca uneori imi imaginez ce se intampla, ca acum si ma pufneste rasul cand mi-l imaginez pe christian dand acolo ca turbatul in chris si chris e asa , fara nici un stres :))))))))))))) ce penal :))))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Aug 28, 2013 10:53 am

Chris avea un zambet idiot pe fata, se abtinea sa nu rada ca sa nu-l faca pe Christian sa se simta prost. Scarlett se uita usor socata, stia ca Chris rezista....dar nu fusese pusa niciodata in fata acestei scene.
S: - Gata, Christian, opreste-te, nu e un sac de box, desi se comporta ca unul. Te rog, opreste-te, spune apropiindu-se usor de el dar ii fusese frica sa-l atinga.

Iris ii zambi cald lui Vin si-l sustinu, dar era destul de greu asa ca Lisbeth se "simti" si il lua de celalt brat.
I: - Nu esti penibil, ai fost prins cu garda jos, poate o sa-ti iei revansa candva.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 28, 2013 10:58 am

- Aargh!
Scoase atunci Christian un mic sunet de nervi si in cele din urma se opri, de parca isi dadu seama si singur ce facea.
- You f*cking idiot! il privi el incruntat pe Chris, dandu-i atunci un branci in spate pentru a-l da "la o parte".

- N-o sa fac eu asta, este prietenul meu, ce naiba! replica el zambind ceva mai slab acum. Ce ciudat ma simt sa fiu ajutat de doua femei! adauga el surazand, desi intotdeauna ii placuse sa fie intre femei. Multumesc oricum! Va raman dator!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Aug 28, 2013 11:04 am

S: - Stai putin, mai omule, ii spune Scarlett punandu-i mana pe umar de data asta, stia ca daca va da sa o loveasca Chris ar sari inaintea ei intr-o clipita.

L: - Sincer, e mai penibil faptul ca te plangi ca te ajuta 2 femei, nu ca ele chiar te ajuta, ii spune ea sec, in timp ce Iris zambea intelegatoare.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 28, 2013 11:08 am

Cand ii simti mana lui Scarlett, Christian se intoarse ca ars spre ea, avand acel reflex de a da, dar totusi reusi sa se abtina pe moment.
- What the f*ck do you want? o privi el incruntat, in timp ce respira greu.

- Pentru un barbat intr-adevar e mai jenant sa fie ajutat de doua femei decat sa ia bataie! replica Vin surazand iar, insa cum surase scrasni imediat din dinti. Dar cu asa durere, nici gand sa-ti mai stea gandul la femei!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Aug 28, 2013 11:10 am

- Nu-mi place sa te vad asa, si as prefera sa te calmezi inainte sa pleci de aici, spune ea privindu-l in ochi staruitor.
Chris se plictisi si iesi afara dupa fete si Vin ca sa vada daca acolo spiritele erau mai incinse.

- Am eu in geanta niste calmante, spune din senin Lisbeth. Nu ma intrebati de ce, nu o sa aflati niciodata.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 28, 2013 11:16 am

- What? se uita Christian ca traznit la Scarlett. N-ai auzit ce am spus mai devreme? Vezi-ti de treaba ta, femeie! Lasa-ma in durerea mea, sunt bine! replica el scotandu=si atunci pachetul de tigari.
Cum il scoase, isi aprinse tigarea si trase cu pofta din ea. Asta ii mai lipsea. Dupa ce fusese atata antrenat cu adrenalina si inima inca ii mai batea ca nebuna, se vedea asta si dupa cum i se umfla pieptul prin tricoul ud si mulat pe el, sa-si pompeze plamanii cu tutun.

- De ce? o intreba atunci Vin surazand, mai mult pentru ca ii spusese sa n-o intrebe de ce si era curios de reactia ei.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum