Salutare :D

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Salutare :D

Mesaj Scris de Emaleth la data de Vin Aug 16, 2013 8:57 am

Bună. Mă numesc Vlad, am 19 ani şi cum încă încerc să mă identific ca personalitate, nu pot spune prea multe despre mine. Gusturile mele se schimbă de la o zi la alta în materie de orice. Pot spune că nu sunt o persoană vanitoasă, totuşi egoismul şi egocentrismul plus altele nu îmi lipsesc.
Anime-urile care îmi plac sunt: Kuroshitsuji, Togainu no Chi, Ao no exorcist, Death Note, etc.
În materie de filme, am o pasiune pentru cele noir. Filmul noir preferat este Laura(1944). Mai noi ar fi: Truth or die, American Mary, Cassadaga. Pe lângă asta sunt obsedat, dacă e să mă exprim aşa, de un show, anume The rocky horror picture show. Actriţa preferată e Gene Tierney. Actorul preferat este Anthony Hopkins.
M-am cam întins la filme şi probabil că vă voi plictisi dacă e să îmi înşir şi preferinţele în materie de cărţi, deci voi spune doar că sunt un cititor devotat.
În fine, dacă vreţi să mă cunoaşteţi nu voi ezita să răspund întrebărilor.

Reality is such pain. And for those of us who get fed up with that kind of reality, we simply choose to make a new one. We create little walls, and separate the trash from the stuff we like, and when that’s all done we keep the things we care about and kick the rest to the curb.
Emaleth

Data de inscriere : 16/08/2013
Varsta : 23
Mood an observer of human nature.

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Salutare :D

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Aug 16, 2013 9:19 am

Ma bucur sa fiu prima care-ti spune asa ca..... Bun venit!
Anthony Hopkinss e un fel de zeu al filmului. Cat despre The Ricky Horror Picture Show, ce este practic? Prima data l-am vazut mentionat in The Perks of Being a Wallflower

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Sus In jos

Mesaj Scris de Emaleth la data de Vin Aug 16, 2013 9:23 am

Mulţumesc foarte mult pentru întâmpinare!
"The Rocky Horror Picture Show este un film din 1975 - adaptare a teatrului muzical de rock clasic, The Rocky Horror Show, scris de Richard O'Brien. Filmul poate fi văzut ca o parodie a filmelor științifico-fantastice și a filmelor horror de "mâna a doua". Regizorul Jim Sharman a colaborat la scenariu cu O'Brien, care a scris atât cartea cât și versurile pentru varianta de scenă a muzicalului. Din distribuția filmului fac parte Tim Curry, Susan Sarandon și Barry Bostwick. La vremea sa, filmul a fost foarte provocativ prin prezentarea înrtr-o tentă comică a culturii gay și transgen - simbol al temelor LGBT." de pe wikipedia; nu prea ma pricep la explicatii.

Reality is such pain. And for those of us who get fed up with that kind of reality, we simply choose to make a new one. We create little walls, and separate the trash from the stuff we like, and when that’s all done we keep the things we care about and kick the rest to the curb.
Emaleth

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Aug 16, 2013 11:33 pm

Hellooo, bien venue and nice to meet you, Vlad!
Inainte de toate, nu uita de reguli, sa-ti faci un personaj pentru a interactiona cu lumea, if u want ofcourse!
In rest, sper sa-ti placa forumul, sa te distrezi si de ce nu, sa-ti faci noi prieteni! Cat despre tine, ca tot am citit ca citesti carti, ce gen de carti iti plac sau ce scriitor iti place in mod special (pentru ca mie imi place mult Sven Hassel si Henry Miller) si ce muzica asculti?

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Emaleth la data de Lun Aug 19, 2013 4:36 am

Hei! Multumesc ! :D 
Deja am citit regulile, sa spunem ca m-am pus in tema cu ele. O sa-mi fac si personaj, cam de asta ma aflu pe aici...
Citesc în general cărţi ce ţin de om şi acţiunile acestuia, în definitiv tot ce abordează natura umană. Nu pot spune că am cărţi preferate, ci cărţi care m-au intrigat: O istorie a răului-Michel Faucheux ( este un fel de studiu, dacă îl pot numi aşa, ce vizează "răul", formele sub care se manifestă, pe lânga asta cuprinde şi descrierea unor evenimente istorice ce au marcat omenirea cât şi descrierea unor "personalităţi" care au contribuit la "prezentarea" unui bine aparent maselor). Altă carte pe care am digerat-o este Diavolul şi domnişoara Prym-Paul Coelho. Mai citesc din când în când şi romance, la această categorie scriitorul care m-a impresionat a fost Diana Stainforth cu Pasărea paradisului.

Emaleth

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: