Sentimente experimentale

In jos

Sentimente experimentale

Mesaj Scris de Tudor P. la data de Vin Mai 10, 2013 4:10 am

Anunţ : +18

„Trăim într-o realitate formată din vise.”

Stătea întinsă ca o pisică în faţa mea, goală. Zâmbea în colţul gurii şi mă privea printre genele mici şi subţiri.
- N-a fost bine ? mă întreabă, întinzându-se pe burtă şi rezemându-şi chipul de porţelan în palmă.
- Ba da, îi răspund mutându-mi privirea spre cutia de prezervative golită în câteva ore.
Surâde.
- Atunci,te gândeşti la ea ?
Îi aud întrebarea clar, dar refuz să răspund. ”Ea„ în momentul de faţă părea ireală, un vis avut de mult; o pasăre ce nu va ieşi vreodată din colivie. Ea nu mai exista după trei partide de sex nebun la hotel,după beţiile în baruri proaste cu necunoscuţi,după joint-urile fumate în scările de bloc cu pizde sparte. ”Ea„ dispărea din mine,cum eu îmi luam adio de la buzele ei dulci în fiecare dimineaţă. Într-un mod nonşalant, dar dureros. Paradoxal.
- Dar eu sunt mai bună, nu ? continuă pe un ton mieros şi se târâ prin cearceafurile albe până în braţele mele,făcându-mă să scap ţigara pe covor.
Îi răspund printr-o mişcare a capului lentă, întorcându-mi irişii ciocolatii spre ai ei, un albastru maritim,limpede. Îmi zâmbea senzuală,se juca cu şuviţa blondă de păr şi mă privea fermecată. O copilă naivă, de unde să ştie ea că mâine alta-mi va satisface plăcerile efemere ? Îşi făcea iluzii prosteşti, şi eu n-aveam de gând s-o opresc.
- Vreau şi eu să fumez, şopti şi se aruncă după ţigară. N-am băgat-o în seamă, nu i-am următit gesturile,doar am luat telefonul să dau un mesaj.
Dacă aș avea un front camera la telefon și un bisturiu, i-aș face o poză inimii mele, prin cutia toracică, să-ți arăt cât e de fericită când vorbesc cu tine.
Către : Diana
Trimis.
Am zâmbit discret, poate mă va suna după ce-o să-l vadă. Sau poate, deşi ceasul trecea de miezul nopţii, se va trezi şi apoi va adormi mai fericită. Cine ştie ?

Aveţi păreri ? E scris de mult. Şi e +18 mai încolo...But hope you like it,folks.

„Singurul lucru permanent este schimbarea ”
Tudor P.

Data de inscriere : 09/05/2013
Varsta : 23
Mood nuaminspiratiesideaia

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Sentimente experimentale

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Mai 10, 2013 11:23 pm

first, nu ma pot abtine, dar daca mi-ar trimite mie prietenul un mesaj ca acela dupa miezul noptii in mod sigur as dormi mai fericita :)))) iar two, cand am citit prima data mesajul, prima parte, m-am dus repede cu gandul la American Psycho...ma gandeam bisturiu, ce vrea s-o omoare pe fata?:))) abia apoi am realizat ce a vrut sa insemne mesajul
nu ma pot pronunta de pe acum in legatura cu actiunea povestii, asta pentru ca aici pentru inceput a fost mai mult descrisa o scena simpla, dar imi place modul in care scrii.
Desi dai detalii, nu pari genul acela care te plictiseste cu detaliile si nu incurci actiunea, replicile, adica nu confuzi cititorul, cum mai fac altii de te fac sa citesti printre randuri, daca intelegi
Oricum mie una imi place si chiar sunt curioasa de urmatorul capitol.

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 29
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum