I bet you look good on the dance floor

In jos

I bet you look good on the dance floor

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Mar 31, 2013 10:52 am

Petrecere la piscina? Da, Bradley le adora, nu putea sa lipseasca tocmai de la aceasta petrecere. Era genul acela de eveniment care deschidea "sezonul si apetitul".
Se intunecase de ceva vreme si Bradley statea pe marginea piscinei, fumand. Incerca sa ignore tipele care se asezau langa el si incercau sa intre in vorba, nu le considera interesante, pentru el majoritatea tipelor sunt sterse si nu-i trezesc interesul.

Bradley: http://distilleryimage9.s3.amazonaws.com/e6fe0f301ee211e2b1c522000a1dea36_7.jpg
Locul: http://www.visualphotos.com/photo/1x9542565/fiji_matangi_private_island_resort_dining_room_pavilion_and_swimming_pool__for_editorial_use_onl_40630-90015-29.jpg

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: I bet you look good on the dance floor

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Dum Mar 31, 2013 12:21 pm

Era noua in oras, nu cunostea pe mai nimeni, dar asta nu insemna ca trebuia sa rateze vreo petrecere. Cum anume reusea sa se strecoare Lana la toate petrecerile care ii trezeau interesul? Asta era un secret pe care nu era dispusa sa'l dezvaluie. Tot ce conta sa reusea sa ajunga inauntru, exact cum facuse si acum. Singura problema era ca nu cunostea pe nimeni, dar absolut nimeni de acolo si ea nu era tocmai genul de persoana care sa se bage in seama desi reusea sa trezeasca interesut celor din jur.
Se asezase pe un sezlong atat paharul plin cu un coktail ochios, cat si tigara in aceeasi mana. Ignora muzica si lumea care parea sa se simta minunat, ceea ce o facea bineinteles sa para dintr'un cu totul alt context, urmarind din cand in cand cate o persoana care era dupa ea ceva mai interesanta.

L: http://data.whicdn.com/images/57013280/tumblr_mkdodgLR271s6eku9o1_400_large.jpg

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Mar 31, 2013 9:10 pm

Bradley se intinse pe marginea piscinei si-si plimba mana prin apa. Lumea dansa in jurul lui, dar el nu simtea nevoia sa se desfasoare. Isi inchise pentru moment ochii, nu stia de ce dar atmosfera aceea il obosea.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Lun Apr 08, 2013 5:56 am

Macar nu era singura care nu participa la petrecere. Privirea ii cazu bineinteles pe acel tip care parea sa nu aiba nicio problema cu faptul ca lumea dansa pe langa el. Il studie vreo cateva clipe, n din cine stie ce curiozitate, ci pentru ca era singura persoana care facea cam acelasi lucru pe care'l facea si ea, adica nimic.

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Mai 01, 2013 8:49 am

Bradley se ridica in coate fixand-o cu privirea pe Lana, avea un zambet usor rautacios pe buze, nici ea nu dansa, nu voia sa faca nimic altceva ca sa "intre" in decor.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Mar Mai 07, 2013 7:16 am

Isi arcui sprancenele cand privirile li se intalnira. Ii zambea, probabil ca nu ei, dar acel zambet rautacios o intriga. Continua deci sa'l priveasca, fara a face altceva decat sa traga un fum din tigara pe care o tinea intre degete. Nu era tocmai dispusa sa inceapa ea conversatia.

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Dum Dec 01, 2013 7:39 pm

Lum venise si ea la piscina. Se asezase pe un sezlong in apropierea apei, si isi scoase din poseta o integrama si un pix. Apucandu-se sa rezolve integrama.

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum: