Nelamurire Best Character contest

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Nelamurire Best Character contest

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Joi Mar 28, 2013 8:09 am

Nu inteleg de ce nu se poate propune propriul personaj.Ce dezavantaj ar crea?
In schimb inteleg perfect ca NU POTI VOTA PROPRIUL PERSONAJ.

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Nelamurire Best Character contest

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Mar 28, 2013 8:15 am

hmmm sincer nu stiu, pentru ca pe de-o parte si eu ma gandeam la acelasi lucru.
ideea e ca daca ne-am propune propriul personaj am fi subiectivi iar ideea concursului e sa fim obiectivi de aceea nu ne putem propune propriul personal, pentru ca asa am vrea sa toate personajele noastre sa castige intr-un fel sau altul.
trebuie sa-i lasam pe ceilalti sa ne aprecieze personajele, asta e ideea concursului...cel putin asa vad eu lucrurile in acest moment

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Joi Mar 28, 2013 9:10 am

Sincer... nu stiu exact cum sa explic :)) dar e ca si cum ti'ai vota propriul avatar ori semnatura, adica e evident ca tie iti place. Ideea e de a alege "best character" de pe forum intr'o saptamana, mi se pare oarecum dubios sa ne propunem propriul personaj. Pana la urma cei care posteaza cu mine, cu un respectiv personaj de'al meu isi dau seama daca e bine construit, bine jucat si ma rog alte criterii. Nu mi s'ar parea ok sa ne propunem si votam propriile personaje...
Mai ok mi s'ar parea sa'ti votezi propriul personaj in cazul in care a fost propus ca la alegerile prezidentiale :))

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Mar 28, 2013 9:14 am

de acord cu tine, insa George zicea doar ca nu intelege de ce nu poate sa propuna nu sa voteze propriul personaj.
oricum din punctul meu de vedere cam tot acolo e si again, cum am incercat sa ma explic mai devreme, i agree with you MH

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Mar 28, 2013 9:57 am

si eu sunt de acord cu fetele, george...fara suparare! nu mi se pare ca intrebarea isi are rostul :))) si de ce ai deschis un topic doar pt asta cand exista topicul cu "intrebare" ??

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Joi Mar 28, 2013 10:07 am

Ok acum am inteles. Cat despre topic. Lunatic a spus ca daca am ceva de intrebat sa nu mai intru peste topicul de cncurs sa fac topic nou. Sau cl putin asa am inteles eu.

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Mar 28, 2013 10:15 am

George, Anne a spus ca avem topic special pentru intrebari, geesh, chiar nu stii sa fii atent la detalii??? -.-

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Vin Mar 29, 2013 5:25 am

Daca tot e topicul asta aici, nu e o nelamurire, dar e o propunere (nu a mea :)) ) si vreau sa stiu si parerile voastre.
So:
1.Sunteti de acord cu o regula prin care personajele castigatoare sa nu mai poata fi propuse in editia urmatoare?
2. Asta ar fi o schimbare mai dramatica: sa se aleaga un personaj din multimile de personaje de la fiecare user (in loc de cele 3 propuneri de pana acum) si apoi din respectivele personaje castigatoare unul singur.

nu imi voi spune parearea acum ca nu influentez cu nimic deciziile voastre

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Mar 29, 2013 5:40 am

eu una as fi de acord sa ramana ca pana acum... nu vad de ce sa nu poti vota tot personajul de l-ai votat daca tie iti place :-?? si nu putem sa luam acum persoanje chiar de la toata lumea, pentru ca suntem destul de multi si ar fi oarecum incorect daca cei de la care se ia un personaj nu voteaza si asa...
in concluzie eu sunt de parere ca nu trebuie sa schimband nimic

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Mar 29, 2013 6:39 am

eu una sunt de acord si mi se pare corect sa nu mai votezi un personaj care deja a castigat.
insa la partea a doua totusi ii cam dau dreptate lui Anne Marie, adica pana la urma votez ce personaj vreau, care imi place cel mai mult iar daca mie mi se pare ca decat doua-trei personaje sunt mai bune de la un user, nu sunt obligata sa pun personaje de la toti userii, ca si la premiile oscar pana la urma, votezi si nominalizezi ce-i mai bun:)))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Vin Mar 29, 2013 9:51 am

as I said, not my idea
pai nah, e ma gandeam ca faza cu oscarurile s'ar aplica si in cazul personajului care ar castiga, adica daca un actor joaca genial intr'un film anul asta si ia orcarul nu inseamna ca nu poate fi nominalizat si anul urmator daca are un film la fel de genial, but it's your call

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Mar 30, 2013 1:43 am

mey sa stii ca ai totusi dreptate si pana mea nu stiu de ce naiba am zis ce am zis mai devreme, cel putin acum nu ma mai doare capul :))))
so in the end sunt de acord cu Anne Marie, what's the point with those questions?
just let the contest as it was till now
ce atata bataie de cap?:))))
si stii ceva George, daca era ceva, ar fi trebuit sa faci chestia asta cu "obiectiile" pentru concurs inca de la inceput, nu acum dupa o suta ani, so Mad Hatter administreaza-l asa cum l-ai administrat si pana acum

si ca tot vorbim de administrat concursuri, fac o mica paranteza aici de a spune ca Anne Marie va tine evidenta celorlalte

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Apr 11, 2013 1:21 am

siiii in legatura cu concursurilee. v-as ruga sa aruncati o privire si sa nominalizati, please pleasee. <3 ca sa le pot da drumul, sa fie macar 3 propuneri.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum