rate the character

In jos

rate the character

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Dum Mar 03, 2013 12:28 pm

well it's pretty simple... fiecare numeste unul dintre personajele sale, iar urmatorul il noteaza, bazandu'se pe aaa... comportament, replici, povestile in care e implicat, complexitate, idk, personal style :)) anything that goes with you si ar fi dragut sa justificati nota in mai mult de 3 cuvinte so... i'll start:

Hanna Schneider

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: rate the character

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Mar 03, 2013 9:14 pm

first, i like this new game:D good job:D

and two,
pentru Hanna 10+...
de ce? pentru ca, in primul rand, mereu mi-a placut de cum ai jucat-o pe ea, a fost intotdeauna preferata mea inaintea lui Antoinette si Liz
imi place imaginea pe care o are si chiar daca nu pui poza, deja parca mi-o imaginez dupa cum o descrii..si apoi, restul, cred ca totul se leaga dupa , again like i said, cum o joci...oricum ai un fel aparte de a-ti 'manipula" personajele iar Hanna, dupa parerea mea, este cel mai reusit..
este acel mister periculos de atragator, if u know what i mean:D
so, sper ca m-am facut inteleasa, Hanna merita un 10+

and now my turn...hmmm...hai sa incepem cu
Dietrich Von Lohengrin :)))

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 29
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Mar 04, 2013 4:02 am

hmm, vai, greu :]] nu am mai scris de mult cu el...dar avand in vedere ca am scris intr-un timp multe topicuri cu Mr Dietrich, mie personal intotdeauna mi-a placut de el, chiar daca e mai fustangiu asa, are un farmec aparte. e preferatul meu dupa Isaak. deeci 10

si acum dilema, care dintre cele 100 de personaje sa aleg la notat? :]] paai I'll start with an wild one ... Leloush Petrova

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mar 04, 2013 11:08 am

n-am avut ocazia sa "joc" cu el, insa am citit cateva subiecte cu el si cu Hanna si pot spune ca este unul dintre putinele personaje care intr-adevar imi place cum l-ai facut si l-ai jucat
si imi place si imaginea lui, asta pentru ca stiu anime-ul si imi place de tip, drept pentru care ...
10

nu o spun inca Isaak, il mai las:))) asa ca
Mikami (Teru) Schneider

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mar 05, 2013 11:00 am

nu am apucat sa postez mult cu el, decat in topicul cu Jason, dar am citit multe topicuri dragute cu el si Lily soo...10

hmmm. sa vedem :]] Matthew Maximoff (Pietro)

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Vin Mar 15, 2013 7:58 am

hmmm... I do not actually know him... so... nu sunt tocmai cea mai potrivita persoana ca sa dau o nota, dar voi zice 9 tocmai pentru ca nu prea mi'a atras atentia.

Elisabeth Schneider

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Mar 18, 2013 4:57 am

10

si asta pentru ca am mentionat ca este preferata mea alaturi de Antoinette dupa Hanna
nu stiu, dar Liz are ceva aparte....mereu mi-a amintit de Mad Hatter din Alice, mai ales poza care ai avut-o cu ea la inceput din anime...
imi place ca desi e blonda, iese din tiparul ce se spune despre blonde...imi place ca e dulce si exact in acelasi timp inteapa....si imi place cum se alinta mai ales prin preajma lui Henry :)))
nu gasesc acum suficiente motive, dar oricum imi place

and from me, let;s say
Christian Bale
asta pentru ca tot este 'febletea' mea:)))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Mar 21, 2013 10:37 am

tot 10 si pentru domnul Chris :)) si as putea enumera muulte motive daca nu ar fi asa tarziu si nu mi-ar fi asa de lene =]] trecem peste asa ca voi spune doar putine... imi place comportamentul lui, se vede ca e educat si stie cum sa se comporte cu doamnele <3 in plus a fost un fel de hero pt my little Nico :))

hmmmmmm. Wanda Scarlett Maximoff

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Mar 22, 2013 11:47 am

oh well, Wanda este Anna Paquin, iar din punctul asta de vedere cum mie nu-mi place deloc Anna Paquin, nota 6 pentru Anna, asa cu indulgenta :)))
insa la cum o joci tu pe Wanda si din cate am citit pe ici pe colo, 9....o joci bine, mie una mi se pare ca aduce oarecum cu Anna/Rogue din Xmen, dar nu este printre preferatele mele si nu prea imi place faptul ca, de exemplu atunci la cofetarie, se dadea oarecum in spectacol ca sa spun asa cu puterile ei.
anyway facand o medie asta inseamna
7,5 , adica nota 8 prin rotunjire

let's see....Bruce Willis
si da stiu, pana si eu l-am facut sa fie mai plin de sine =)))) merita doi pumni in fata in loc de nota :))))))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Joi Mar 28, 2013 9:27 am

Hmm... let's see nu l'am urmarit cu prea mare atentie, dar ca persoana e... e... mda... insa ca personaj e jucat ok si dinamizeaza actiunea, plus ca nu cred ca mai exista vreun personaj de genul asta. Anyway, nu'i pot da 10 :)) pentru ca e destul de nesuferit, dar zic ca merita un 9

Karen Elson
stiu ca a cam stat pe tusa, dar poate v'o amintiti totusi :))

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Apr 22, 2013 3:46 am

told ya :))))

anyway revenind la Karen...
nu-mi amintesc sa fi avut prea multa interactiune cu ea....prima oara m-a facut sa ma gandesc la Aidou, dar aia era Marion
oricum din ce imi amintesc, imi place cum ai facut-o pe Karen....chiar ma uitam la poze cu ea, e frumoasa, imi place stilul ei si la cum o joci se potriveste cu stilul ei, cel putin parerea mea.
asa ca ii dau un 9, as vrea s-o vad mai mult in actiune

hmmmm let's see...
Sven Christopher von Kampfer

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Apr 27, 2013 12:35 am

A-HA! deci tocmai eu am picat la ele, haha :]]] eu mai mult citisem topicuri mai vechi cu el sii Luna - pe vremea cand o scria Seig..- si imi placea si atunci, dar si acum mai ales ca am avut ocazia sa interactionez cu el. deci 10, indiscutabil I like his way to be <3

hmmm. avand in vedere ca desi e nou am postat destul de mult cu el...sa ziceeem...Dan Ulrich

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Mar Feb 11, 2014 12:23 pm

i do not know him... nici macar fc nu mi-l amintesc si asta e pentru ca probabil n-am interactionat deloc, dar am lipsit atat de mult incat ma mir ca ma mai tine minte lumra. Am sa ma abtin din a da vreo nota pentru ca nu am "datele" necesare.

uhm... Alice Heart care desi nu se vede, e unul dintre personajele mele preferate

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Feb 12, 2014 2:44 am

imi amintesc de ea, am avut un topic cu ea si Hanna :-? as far as I remember. 9

Leloush Petrova (fc: Gaspard Ulliel) :]] el chiar e personajul meu de suflet (ma rog unul din ele), primul baiat pe care mi l-am facut pe forum

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum