Ce ascultati?

In jos

Ce ascultati?

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Ian 16, 2011 4:30 am

Pai, cred ca vorbeste titlul de la sine.

Eu pe parcursul anilor m-am schimbat ingrozitor de mult.
Cand eram mica asculta Phoenix si Pasarea Colibri. Cand eram prin 1-4, m-am prostit si am inceput sa ascult melodii comerciale. In a5a- a6a, am ascultat Old School Visual Kei ( exact, genial genul, imi pare rau ca papitoii d-acu' strica Visual Kei-ul. Eu asculam Eliphas Levi, La' Mule, Madeth Gray'll, Missalina Rei, The Piass).
Pe la sfarsitul lui a6a am inceput sa ascult Black Metal Depresiv ( prima trupa: Silencer) si death metal ( prima trupa: Brujeria). Dupa am descoperit ca trag spre Blekkh, si da-i frate pana la inceputul lui a8a cu Blekkh, gen: Burzum, Windir, Judas Iscarot, Taake, Trelldom, Absurd ( asta-i NSBM, deci are legatura cu Nazismul), Watain, etc. Ma rog am mai ascultat si brutal death ( Dying Fetus, in special), grindcore ( Pig Destroyer, in special) si trupe de metal in care era solista ( Opera IX, Cadaveria, Astarte)
Acum, m-am desteptat. Ascult de la Oasis la Judas Priest, de la Bon Jovi la Absurd, de la Ada Milea la Slayer, de la Dying Fetus la Bruce Springsteen, de la Giuseppe Verdi la Leo Sayer, de la Saint Sesans la Buckethead

Preferintele mele muzicale ( macar jumatate din ele): http://last.fm/user/NuclearBoom ( tampit username, stiu)

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Ce ascultati?

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Ian 16, 2011 5:42 am

eu una am crescut cu Queen si Black Sabbath si alt rock si muzica clasica, printre care si jazz sau rock'n'roll-ul still Elvis Presley. si acum inca ascult asa ceva, asta este refugiul meu, chiar daca mai ascult si muzica rap/hip-hop sau muzica de gheto, cum se zice:))) in rest ascult tot tipul de rock, desi punk si death metal mai putin, si chiar si folk sau muzica celtica.

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 29
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Ayame la data de Mier Ian 19, 2011 9:45 pm

Inainte ascultam Nelly Furtado,Rihanna etc. Acum ascult visual kei,rock,metal...

~Personaje~

Spoiler:

Spoiler:
Ayame

Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Joi Ian 20, 2011 7:38 am

Ok, sper ca Visual Kei nu inseamna la tine GazettE ( mi-e mila de ei, ca s-au prostit de prin 2009 ) sau An Cafe ( si de ei mi-e mila. erau asa calumea pana sa-si schimbe componenta, si au inceput cu racheta aia, sau cum s-o fi numit cantecu ala) sau Alice Nine ( niciodata nu mi-au placut) si Vidoll ( s-au prostit si ei, pacat ca au melodii vechi asa calumea, ca Heroine XDD)

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Ayame la data de Joi Ian 20, 2011 9:45 am

Pff fix astea imi plac.Da,An Cafe s-au schimbat mult si nici mie nu-mi place.Mai ascult Girugamesh,Dio Distraught Overlord,Guild,Golden Bomber si mai multe...

~Personaje~

Spoiler:

Spoiler:
Ayame

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Ian 21, 2011 7:44 am

Si Dir en Grey s-au dus pe aratura, ca multi altii. Na, pacat, se prostesc. De la Old School la ce era acum 5 ani si acum. Trist

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 05, 2011 8:18 pm

Depeche Mode!!
cred ca nu exista o trupa care sa-mi placa mai mult decat Depeche de cand ma stiu . ! :]]
in rest. lista e lunga, ascult orice imi suna mie bine. ador sa fie chitara, toba , pian prin sound sincera sa fiu .
trupa mea preferata a fost mereu Depeche, am fost si la concert. *very proud of this! *
in rest ascult: Evanescence, Linkin Park, Lacrimosa, Nightwish (varianta veche, cu Tarja...), TPR, RHCP, Rammstein, Guns, Sex pistols, TATU, samd
imi plac melodiile in alte limbi... in germana, rusa, sarba, efectiv limbile la care nu inteleg pe deplin versurile , dar care imi suna mie "frumos"
muzica romaneasca ... uhm sincera sa fiu ascult si de asta. foarte foarte mult hip-hop, in rest nu ma dau in vant dupa tzoapele care cica ar canta muzica "house" :-@ sau pop. ascult asa: C.I.A, Guess Who, BUG, Parazitii, Grasu XXL, Alex Velea, Puya, La familia, si tot asa. :]] iar in rest din de toate ascultam trupe vechi cand eram mica , cum ar fi Genius, K 1, N&D, Andre, de-astea clasice. acum nu prea mai sunt...Delia a devenit f penibila, zic eu, Genius sunt plecati in America, de K1 am mai auzit asa oarecum, dar nu stiu daca au albume noi, iar Andre... sincer Andreea Balan are cateva melodii dragute, dar Andreea Antonescu singura melodie reusita dupa desfiintarea trupei mi se pare cea cu Fabritio - When we danced sau ceva asemanator :]]. trupa romaneasca preferata a fost, este si va fi Animal X - intr-un timp eram obsedata de Seban - Hiena( de aici porecla Hyanna - citit haiana . mai ascult si : Vita de vie, Spitalul de urgenta, Cargo, Coma, Vama veche, Bosquito, si tot asa .
la muzica sunt f pretentioasa. nu ma dau in vant dupa muzica de club. de asta ca locatie - in Craiova zic - prefer Chitarre unde se pune nu numai muzica nou aparuta, ci si din 80-90 cand era muzica calumea de tot. <3

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Varsta : 24
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Feb 06, 2011 12:48 am

Eu nu-i pot supota pe Connect-R sau Alex Velea, am ceva cu ei :(.
Si trupa mea preferata romaneasca era intr-un timp Andre ( cam acum 10 ani :)) ) si Animal X ( Vieeerme).
Acum prefer sa ascult Cargo sau Vita de Vie ( lua-m-ar naiba ca nu am fost aseara la concert :(( ), EMIL, Truda ( si pe astia i-am ratat), Pasarea Colibri, Phoenix, Pasiuni pe Corzi ( asta e un grup de la noi din oras, canta folk, geniali), Ada Milea, Fara Zahar si mai multe trupe in gen.

La noi in oras e un irish pub si e seara classic rock joia. Foarte misto si tipu care e DiGei ( :)) ) e :X, vai vai vai. Pus ca in pub-ul asta troneaza ditamai tabloul cu Jimi Hendrix si in rest pe pereti numa coperti de la revistele Rolling Stone si desigur niste tablouri cu tot felu de artisti si cateva informatii ( Led Zepp, Bob Dylan, RHCP, Nirvana, The Doors si multi altii)

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 06, 2011 2:58 am

ce frumos <3 si noi avem un Irish Pub cu muzica frumoasa si ii zice chiar asa "Irish" .
curiozitate: din ce oras esti ? :-?

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Feb 06, 2011 9:00 am

Botosani ( Adica unde s-au nascut Eminescu, Iorga, Luchian)

La noi se numeste Dallas Pub ( inainte era restaurant :-?. de o luna- doua s-a transformat in irish pub)

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Miss.Terious la data de Mar Apr 19, 2011 3:15 am

Am multe trupe.Iron Maiden,Alternosfera,Phoenix,Slipknot etc.Ascult rock,rock clasic,metal...^_^

Spoiler:

Keep love in your heart. A life without it is like a sunless garden when the flowers are dead.
Miss.Terious

Data de inscriere : 09/04/2011
Varsta : 23
Mood ...

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mar Apr 19, 2011 8:19 am

Poate ma dau eu prea inteligenta. Dar pana la urma Slipknot is nu-metal, si orice metalist care se respecta ii evita pe Slipknot, ei dau nastere la ai mai mari trolli ( pokemoni in limbajul popular).
Poate eu-s un personaj close-minded pentru ca eu am " crescut" in cultul Bon Jovi, Guns N' Roses+ Beethoven, Mozart, Schubert, Bhrams, Dvorak, Verdi si dupa am devenit o adepta inraita a Black Metalului ;;;).

Mi-am redescoperit dragostea pentru muzica ambientala- electronica care mi se pare absolut geniala. O ador pe Fever Ray, stiu ca la inceput m-a atras aspectul ei dupa care am auzit ce creeaza ea.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Miss.Terious la data de Mar Apr 19, 2011 8:39 am

Mie una imi place. ^___^ Fiecare cu parerile lui

Spoiler:

Keep love in your heart. A life without it is like a sunless garden when the flowers are dead.
Miss.Terious

Data de inscriere : 09/04/2011
Mood ...

Sus In jos

Mesaj Scris de Barbie la data de Joi Mai 05, 2011 5:02 am

Cand eram mica ascultam A.S.I.A, Andre, Bambi, 3SE... cu formatile astea am crescut cam pana pe a4a.
Dupa aceea a fost o perioada mai luunga din a5a pana in a7a cand ascultam manele asta e peatunci imi placeau
Cand eram pe a8a am inceput cu muzica Pop si house
Iar de pe a9a si pana acum doar rock si rapp
Barbie
Designer
Designer

Data de inscriere : 29/04/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de roxycamy la data de Mar Iun 07, 2011 7:35 pm

Si mie imi cam placeau manelele,era un timp cand erau in vaoga..deh..
acum ascult cam ce e la tv pe kiss tv,mtv..
imi place si muzica clasica dar si ce mai e nou de pe acum
roxycamy

Data de inscriere : 19/05/2011

Vezi profilul utilizatorului http://www.anime-freaks.eu

Sus In jos

Mesaj Scris de Alison Shelagh la data de Mier Iun 29, 2011 7:00 am

Cand eram mica imi placea mult muzica pop gen Hannah Montana, dar acum optez pentru muzica rock, kpop, in general muzica japoneza, 2ne1 de exemplu. Mai demult ascultam si manele [ ce era in capul meu O.o] dar acum mi-am schimbat in mod radical gusturile in materie de muzica. Mai ascult uneori si Lady Gaga, Enrique Iglesias ...
Alison Shelagh

Data de inscriere : 28/06/2011
Mood Crazyy

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum: