Mă primiţi ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Mă primiţi ?

Mesaj Scris de Reality la data de Mar Sept 13, 2011 4:03 am

Bună...
Ştiu cât de clişeic poate suna salutul şi propoziţia ce va urma, dar cam aşa încep toate prezentările. Sunt Sonia şi am aproape 19 ani, fără câteva săptămâni. Sunt în ultimul an de liceu, iar dacă sunteţi curioşi ca profil sunt pe filo/bilingv franceză, deşi aş fi preferat rusa, germana, dar...eh.
Am trei pisici, una neagră şi două albe cu dungi negre. Prima - Kira , a 2-a - Sofia , a 3-a - Elena . Ultima e "bătrână"; are zece ani.
Gusturile mele în muzică sunt...simple : AC/DC . Metallica . 30 seconds to Mars . Korn . Disturbed . Three Days Grace . Cargo . brokeNCYDE . Eyes Set To Kil . Mozart. Vivaldi . Chopin . Bach . Boccherini . Brahms . Ceaikovski . Constantinescu . Debussy . Mahler . Modest Petrovici Musorgski . Nikolai Rimski-Korsakov . Robert Schumann . Giuseppe Verdi . Tomaso Albinoni . --> Taxi , Guns ' N ' Roses , Ada Milea , Proconsul <-- .
Cât de mult am putut să scriu ! o.o
Iar cărţile : Steinbeck, Dostoievski, Kafka, Joyce, Faulkner, Hemingway, Wilde, Celine, Bulgakov . Louis des Bernieres, Kazuo Ishiguro, Ian McEwan, Vonnegut ,John Fowles şi mulţi alţi. ^^
În caz că aveţi întrebări, nu ezitaţi. Răspund cu mare plăcere.
Ah, în rpg obişnuiesc a scrie la persoana întâi, aşa scriu şi lucrările. Oricum...aştept saluturi sau ce vreţi voi !
Edit : Despre mine nu am spus prea multe...
Dar să ştiţi că în general urăsc să vorbesc despre trecutul meu sau despre mine din 3 motive.
1. nu sunt cu nimic mai specială decât ceilalţi.
2. Pe unii nici nu îi interesează cine sunt eu, ce fac eu.
3. Cu ce dracu v-ar încălzi pe voi să ştiţi câte ceva despre mine?!

Deşi, azi am să fac puţină abstracţie de aceste motive. Nu să vă mulţumesc pe voi, ci doar în cazul în care într-o zi am să mă împiedic ca proasta de tocul uşii, am să cad şi din cauza impactului puternic, un ghiveci o să îmi cadă în cap, provocându-mi o "frumoasă" amnezie fără să îmi amintesc cine şi ce am fost.
Nu sunt deşteaptă. De fapt, de multe ori am fost acuzată că "ştiu prea multe". Nu ştiu mai nimic şi niciodată n-am fost pasionată să le ştiu pe toate pentru că atunci cand le şti pe toate, toate devin lipsite de sens.
Niciodată nu am fost de partea binelui. Dacă toţi am fi 'buni' , unde ar fi toată distracţia ?! Nu întotdeauna am făcut ce am considerat eu că este drept şi moral.
Nu sunt bună! doar ca uneori reuşesc să fac lucrurile rele să sune bine. Întodeauna am să fiu aceeaşi bună de nimic, vulgară, egoistă, leneşă care sunt.

Ultima editare efectuata de catre Reality in Mar Sept 13, 2011 4:21 am, editata de 1 ori

Optimism is the madness of insisting that all is well when we are miserable.

Voltaire

Reality

Data de inscriere : 13/09/2011
Varsta : 24
Mood Sanity turns to Vanity.

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Mă primiţi ?

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Mar Sept 13, 2011 4:17 am

Hey!
Hm... suna sec dar bun venit! aaaa am o totala lipsa de inspiratie asa ca nu stiu ce as putea sa'ti mai zic.
Filme preferate?

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Reality la data de Mar Sept 13, 2011 4:27 am

Bună, Mad Hatter.

Mulţumesc pentru bun venit şi iartă-mă că nu am scris mai repede editul. Oricum. Înţeleg lipsa de inspiraţie, că tot veni vorba.
Filme preferate ( am o 'boală' cu cele vechi, dar îmi plac şi astea...clişeicul "te văd, te plac, hai la mine în pat" ) :
Casablanca, Singing in the rain,Bonnie şi Clyde, Pisica pe acoperişul fierbinte, Unora le place jazz-ul, Pe aripile vantului , La passion de Jeanne d'Arc , S-a Intamplat intr-o Noapte , Notorious , Un tramvai numit Dorinţă , Portretul lui Dorian Gray , La grande illusion , Monsters, Inc. ( mai toate filmele animate de la Pixar :]] ) . etc.
Reality

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Mar Sept 13, 2011 4:32 am

Nicio problema
Spre deosebire de majoritatea care intreaba de trupe, cantareti, muzica si alte d'astea eu am o boala cu filmele si actorii:)) asa ca danke pt raspuns.

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Sept 13, 2011 8:17 pm

Bonjour et bien venue!
Tot ce pot sa spun din partea mea este sa respecti regulile, iar daca ai grija totul va fi ok...
In rest have fun!

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Reality la data de Mier Sept 14, 2011 12:33 am

Bună, Lunatic Asylum!

Mulţumesc de întâmpinarea în franceză ( sprâzură'mă, Doamne ) -- > am să încerc să ţin cont de reguli and all the stuff.

Optimism is the madness of insisting that all is well when we are miserable.

Voltaire

Reality

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus