Fisa personajului dublat

Pagina 15 din 16 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Fisa personajului dublat

Mesaj Scris de Raluca la data de Lun Mai 06, 2013 9:15 am

Nume: Levy
Prenume: Jane
Varsta: 20
Anime: -
Preferinte: Locurile retrase, "secrete"
Calitati: Inteligenta, intelegatoare
Defecte: Naiva
Specie: om
Puteri: -
Info: Jane a crescut langa niste parinti alcoolici, de mica a incercat sa fie independenta. A ajuns la varsta de 23 de ani fara sa aiba o facultate dar munceste din greu pentru a strange banii pentru aceasta, de aceea lucreaza ca si chelnerita.
Avatar: http://www.magmire.net/wp-content/uploads/2012/05/Jane-Levy.jpg

Ultima editare efectuata de catre Raluca in Lun Iul 08, 2013 9:02 am, editata de 1 ori

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Mai 07, 2013 3:20 am

Nume: Barnes
Prenume: Kate
Varsta: 21
Preferinte: ii plac multe lucruri
Calitati: stie cum sa se bucure de viata
Defecte: uneori se poarta ca un copil
Info: Kate este fiica lui Alzeid si Tara, luandu-i insa pe urmele tatalui sau prin a deveni actrita de la o varsta frageda. Astfel a devenit foarte cunoscuta si pentru varsta ei de-acum, este una dintre cele mai ravnite actrite de la Hollywood pentru talentul si frumusetea ei.
Restul pe parcurs...
http://images2.fanpop.com/images/photos/4700000/Kate-Beckinsale-kate-beckinsale-4731751-1024-768.jpg

Nume: Carrey
Prenume: Jim
Varsta: 29
Preferinte: nu are
Calitati: mereu cu zambetul pe buze, un bun prieten si confident
Defecte: exagereaza cu gluma
Info: Jim este unul dintre cei mai faimosi actori de la Hollywood alaturi de Kate si totodata prietenul ei cel mai bun.
Restul pe parcurs...
http://www.mrconservative.com/files/2013/03/Jim-Carrey-jim-carrey-26794512-1280-960.jpg

Ultima editare efectuata de catre Lunatic Asylum in Mier Mai 15, 2013 4:20 am, editata de 1 ori

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mai 07, 2013 5:56 am

Nume: Weis
Prenume: Elijah
Varsta: 27
Anime: aaa, Dead man down :]]
Preferinte: none
Calitati: usor de descoperit
Defecte: bine ascunse
Specie: vampir pur
Puteri: don't have
Info: Elijah este primul nascut al familiei Mikaelson, fiind cel mai dur dintre acestia. Are o inima de piatra, nu stie ce e mila si unicul sau scop in viata este sa-si duca misiunile la capat fiind un hitman foarte renumit. Nu a fost vreodata apropiat de vreunul din fratii sai, poate si din cauza arogantei sale. Singura cu care a avut tangente a fost Nicole, pentru care a avut intr-un timp, cand era mai tanar, unele tendinte protectoare, care au disparut complet in timp. A fost casatorit cu o nemtoaica superba pentru 5 ani, dar a aflat ca l-a inselat si a omorat-o fara sa aibe prea multe resenimente. Cat despre amantul ei... nu a avut un destin prea placut.

Nume: Cruz
Prenume: Valeria
Anime: noone
Varsta: 24
Preferinte: don't have
Calitati: intelegatoare cateodata
Defecte: scorpie absoluta
Specie: vrajitoare
Puteri: in conformitate; unele foarte mari
Info: Valeria e mult mai batrana decat pare, fiind o vrajitoare "veche". E prietena Suzannei, drept pentru care e si ea o scorpie, poate chiar mai mare decat ea. Si mult mai singuratica.

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Sus In jos

Mesaj Scris de Tudor P. la data de Joi Mai 09, 2013 1:13 am

Nume: Jones
Prenume: Felicity
Varsta: 22
Anime: am văzut-o în Like Crazy, dacă se pune.
Preferinte: preferă scrisul foarte mult, în rest nu are foarte multe preferinţe. oh..romantismul poate.
Calitati: delicată, vioaie, imprevizibilă..
Defecte: naivă
Specie: este om.
Info: Felicity este un fel de amică a lui Tony, mai mult parteneri de drum. Fata provine dintr-o familie modestă,simplă, nu cunoaşte puterea banului. Lucrează pentru o editură.

„Singurul lucru permanent este schimbarea ”
Tudor P.

Data de inscriere : 09/05/2013
Varsta : 22
Mood nuaminspiratiesideaia

Sus In jos

Mesaj Scris de Absinthion la data de Lun Mai 27, 2013 4:21 am

Nume: Kwon
Prenume: Mei
Varsta: aparent 23 de ani
Preferinte: luxul, moda, vremea rece, ploile, obiectele vechi şi de colecţie ş.a.
Calitati: you'll find out
Defecte: same ^
Specie: vrăjitoare
Puteri: conform speciei
Info: O vrăjitoare cu un trecut relativ interesant. Cu rădăcini chineze, ea s-a născut în timpul Dinastiei Tang, din China străveche. A fost chiar mâna dreaptă a Împărătesei Wu, în toţi cei 15 ani de domnie şi singura femeie ce a ajuns pe tronul Dragonului Galben. Cu ajutorul puterilor sale, şi-a păstrat mereu ţinereţea şi frumuseţea de-a lungul miilor de ani. Cu toate acestea, a cutreierat lumea în lung şi-n lat, fiecare secol cu care trecea, adaptându-se conform normelor din perioadele respective.

Nume: Campbell
Prenume: Michael
Varsta: aparent 25
Preferinte: este o fire schimbătoare în mare parte în ceea ce priveşte acest plan, nu are ceva strict
Calitati: you'll find out
Defecte: ^
Specie: vrăjitor
Puteri: în conformitate cu speciei
Info: Are origini irlandeze, petrecându-şi o mare parte din viaţa sa în inima Dublinului. Nu are ceva special, interesant de menţionat din trecutul său, nu se afişează în cele mai neobişnuite "forme".

❥ i couldnt spill my heart
Absinthion
Membru Fidel
Membru Fidel

Varsta : 22
Mood You, yourself, as much as anybody in the entire universe, deserve your love and affection.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Iun 08, 2013 10:30 pm

Nume: Ellis Bextor
Prenume: Sophie
Calitati: de la caz la caz, se afla pe parcurs
Defecte: idem
Info: - a fost o fosta "prietena"(mai mult iesea cu ea) de-a lui Mikami pana ca el s-o cunoasca pe Lily si acum este doar un fel de amica cu Ariana si a amicilor a lui Mikami;
- ii place sa cunoasca lume si face absolut de toate, de la criminala/spion (desi este greu de crezut, alaturi de Jason, este una dintre cele mai bune si vechi in acest domeniu) pana la bunul samaritean;
- este o persoana cu doua fete
http://userserve-ak.last.fm/serve/500/3315217/Sophie+EllisBextor+sophieellisbextor.jpg

Nume: Ryd
Prenume: Elize
Varsta: arata si spune ca are 28 in ani umani, dar are cateva sute de ani
Calitati: depinde de situatie, insa printre altele apreciaza viata de om
Defecte: la fel, depinde
Puteri: se subintelege
Info: a fost o buna prietena cu Emma, cunoscand-o prin intermediul lui Zero si Kaname, vampirii din organizatia Vampire Knight, insa la un moment dat s-au certat si de atunci n-au mai pastrat legatura. De curand a cunoscut-o pe Hyuna, se pot numi amice-prietene, dar tot Emma ramane prietena ei buna, mereu a admirat-o pentru puterile ei.
- desi este vrajitoare, a inceput sa-i placa sa se "camufleze" printre oameni, ajungand astfel sa cante trupa Kamelot si Amaranthe
http://farm9.staticflickr.com/8497/8314929149_f9844239a8_z.jpg

Ultima editare efectuata de catre Lunatic Asylum in Lun Iun 24, 2013 7:22 am, editata de 1 ori

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Iun 09, 2013 1:45 am

Nume: Johansson
Prenume: Brandon
Varsta: 35
Preferinte: Iubeste arta si calatoriile
Calitati: nu are unele "calitati", se manifesta diferit in functie de situatie
Defecte:^
Info: Brandon, "Brad", este fratele mai mare al lui Scarlett si oaia neagra a familiei. Nu s-a inteles cu parintii sau fiind o fire rebela si de aceea la 17 ani a plecat de acasa din cauza certurilor repetate cu tatal sau. Datorita inteligentei sale dar si cu ajutorul "secret" al mamei sale a ajuns sa termine faacultatea si sa devina un om de afaceri de succes, momentan este presedintele uneia dintre cele mai importante case de productie din lume. Acesta a tinut in tot acest timp legatura cu sora sa mai mica, Scarlett, care este cea mai importanta persoana din lume pentru el, tot timpul a simtit nevoia sa o protejeze si sa o "ghideze" desi a fost pentru ceva timp departe de ea.
Avatar: http://imstars.aufeminin.com/stars/fan/brandon-routh/brandon-routh-20060726-147711.jpg

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Vixi la data de Mar Iun 18, 2013 3:37 am

Nume: Vikander
Prenume: Preston
Varsta: 29 de ani
Preferinte: să socializeze, florile, marea, petrecerile, să colecţioneze chestii, pictura
Calitati: talentată, foooarte prietenoasă, energică, optimistă
Defecte: cam aiurită şi copilăroasă pentru vârsta ei
Puteri: nu are..
Info: Preston, fata cu numele de băiat, este verişoara Aliciei. O tânără plină de viaţă, a locuit în Los Angeles şi încă are un apartament acolo. Încearcă să aibă grijă de Alicia, deşi nu se pricepe mai deloc, şi munceşte ca barmaniţă.

Nume: Amaru Shakur
Prenume: Tupac sau Bob
Varsta: 28 de ani
Preferinte: hip-hop-ul , poeziile , cărţile, literatura, muzica, actoria ş.a.md.
Calitati: un cântăreţ inconfundabil, sensibil dar nu arată, înţelegător, modest, inteligent, un om cu care poţi sta de vorbă despre orice
Defecte: nu prea are, poate doar că-i pasă prea mulţi de ceilalţi
Puteri: nu are, God
Info: Prefer să nu scriu nimic despre el, vă las să aflaţi.

“I am good, but not an angel. I do sin, but I am not the devil. I am just a small girl in a big world trying to find someone to love.”
Vixi

Data de inscriere : 17/06/2013
Varsta : 20
Mood eşti pirat ?

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mier Iun 19, 2013 8:50 am

Nume: Bomer
Prenume: Matt- Neal
Varsta: 36 de ani
Preferinte: arta, vinurile, costumele Sy Devore si femeile frumoase
Calitati: foarte inteligent si foarte talentat cand vine vorba de arta, vorbeste 8 limbi
Defecte: copilaros
Puteri: nu are..
Info:Matt este unul dintre cei mai cunoscuti infractori ai generatiei sale, nu a omorat sau ceva de genul, ci a reusit sa se imbogateasca prin diferite furturi. Acesta are o pasiune pentru falsificarea obiectelor de arta, este cunoscut ca falsurile sale sunt cele mai impresionante. A ispasit o pedeapsa de 4 ani pentru falsificare unor titluri de proprietate ramand nepedepsit pentru sute alte furturi. In acest moment el colaboreaza cu FBI-ul si ocazional cu CIA-ul. De asemenea el este foarte bun prieten cu Brandon Johansson

Avatar: http://img.ibtimes.com/www/data/images/full/2012/09/12/303802-matt-bomer.jpg

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Vixi la data de Mar Iun 25, 2013 6:39 am

Nume:Restrepo
Prenume: Cataleya 
Varsta: 25 de ani
Anime: inspirată din filmul „Colombiana”
Preferinte: armele, sportul, fructele, natura, liniştea, arta
Calitati: mânuieşte pistolul extrem de bine, o bună luptătoare, are sânge rece, atentă la detalii, perfecţionistă, inteligentă
Defecte: singuratică
Info: Cataleya s-a născut în Bogota, iar până la şase ani a dus o viaţă fericită. Însă, într-o toamnă rece, părinţii ei au fost ucişi chiar sub ochii fetiţei. A fugit speriată şi a fost îngrijită de o doamnă până la 15 ani; moment în care tânăra a fost recrutată de cei de la CIA şi FBI, începând antrenamentul pentru asasin sub acoperire. A ajuns una dintre cei mai mari asasini-spioni ai lumii, cu toţii cunoscând-o sub numele de „Diamond” ; lăsând în urma sa de fiecare dată câte un diamant de mărimea unei unghii. 

Nume:  Venja
Prenume: Vera
Varsta: 26 de ani
Preferinte: hm, chestiile vampireşti şi literatura
Calitati: fermecătoare, discretă, pasională, deşteaptă, înţelegătoare
Defecte: răutăcioasă
Puteri: ...
Info: Pe parcurs, provine din Rusia.

“I am good, but not an angel. I do sin, but I am not the devil. I am just a small girl in a big world trying to find someone to love.”
Vixi

Mood eşti pirat ?

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Iun 29, 2013 4:39 am

Nume: Sanchez
Prenume: Roselyn
Varsta: 27
Preferinte: are mai multe
Calitati: printre altele, stie sa se distreze, bun observator si stie sa emane senzualitate pe oriunde merge (stie sa intoarca capete de cum intra intr-o incapere fara sa faca nimic)
Defecte: de multe ori este aroganta
Info: a fost prima iubita a lui Christian, relatie care a durat doi ani;
- a lucrat in CIA si FBI, ca paramedic si model, acum este un avocat de succes in New York si in tara ei, Columbia, insa din cand in cand mai ajuta si serviciile secrete
http://www.music-juice.com/gallery2/d/132610-2/Roselyn-Sanchez-Hottest-Pictures-0077.jpg

Nume: Reynolds
Prenume: Ryan
Preferinte: ii place viata si sa se distreze
Calitati: foarte istet si descurcaret, stie sa aprecieze adevaratii oameni, sa castige increderea cuiva si este un bun prieten pe care te poti baza in orice situatie
Defecte: se increde greu in oameni
Info: detine propria lui afacere, este unul dintre cei mai bogati si influenti oameni, asta pentru ca dupa ce parintii lui au murit i=au lasat lui toata averea si desi este un baiat de bani gata, nu-i place sa arate asta, nu-i place cand cineva se da bine pe langa el din cauza banilor
- are un caine (husky siberian), Baxter, la care tine foarte mult
http://images4.fanpop.com/image/photos/15700000/Ryan-Reynolds-ryan-reynolds-15764588-1280-1024.jpg
cainele
http://animalulmeu.ro/blog/wp-content/uploads/2010/07/Siberian_Husky.jpg

Ultima editare efectuata de catre Lunatic Asylum in Lun Iul 01, 2013 12:46 am, editata de 2 ori

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Vixi la data de Sam Iun 29, 2013 5:44 am

Nume: Heard
Prenume: Grace
Varsta: nu are o varsta precisa, pare foarte tanara
Anime:-
Preferinte: iubeste florile si vioara
Calitati: eleganta, o femeie in toata firea, inteligenta, plina de bun-simt, intelegatoare, fina.
Defecte: rece
Specie: Vrajitoare
Puteri: specifice
Info: Pe parcurs, vine din New Orleans

Ultima editare efectuata de catre Vixi in Dum Iul 28, 2013 5:46 am, editata de 1 ori

Vixi

Mood eşti pirat ?

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Iun 30, 2013 6:40 am

Nume: Manganiello
Prenume: Joe
Varsta: 36
Preferinte: body-building, arta, economia, informatica
Calitati: inteligent, romantic
Defecte: narcisist
Info: Joe, Neal si Jessica au fost acel "trio" care timp de 4 ani au furat unele din cele mai importante opere de arta ale lumii si bijuterii, au falsificat obligatiuni si au trait "pe picior mare". Cand Neal a fost arestat Joe si Jessica s-au hotarat ca trebuie sa se retraga si asa stransesera destui bani cat se le ajunga pentru toata viata. Povestea lui Joe si a Jessicai este mai complicata, au fost impreuna din liceu si odata cu terminarea lui s-au casatorit dar abia atunci si-au dat seama ca ei nu sunt genul sot si sotie ci mai mult frate si sora. Dupa ce au divortat au inceput sa lucreze cu Neal, dupa ce au terminat acele "treburi" au ramas uniti ajutandu-se in continuare si "profitand" din cand in cand unul de altul. Oficial, Joe detine una din cele mai luxoase sali de forta din oras. Desi o are pe Jessica Joe inca cauta acea femeie cu care sa se casatoreasca si sa aiba copii.
Avatar: http://collegecandy.files.wordpress.com/2012/06/joe-manganiello-3.jpg

Nume: Chastain-Manganiello
Prenume: Jessica
Varsta: 36 ani
Preferinte: arta, moda, criptogramele
Calitati: inteligenta, intelegatoare
Defecte: credula
Info: Jessica a fost genul acela de fata populara de la care te-ai fi asteptat sa nu stie nimic, dar in cazul ei acele "legi" nu se aplicau, inca din primul an de liceu a stat numai cu Joe, Neal si Brandon si a invatat foarte multe lucruri de la ei ( restul povestii in fisa lui Joe). Dupa ce au terminat "acele" afaceri Jessica si-a deschis un atelier de moda si a inceput sa colaboreze cu cele mai importante reviste glossy din lume. A ramas o impatimita a artei deoarece treaba ei in acel "trio" era sa falsifice si sa distraga atentia.
Avatar: http://www.awardsdaily.com/wp-content/uploads//2013/01/jessica-chastain-at-event-of-coriolanus-1959304052.jpg

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Vixi la data de Lun Iul 01, 2013 2:45 am

Nume: Rosenzweig
Prenume: Henry
Varsta: 30 de ani
Preferinte: un împătimit al cafelei, ordinei, artei, vitezei  şi multe altele
Calitati: e fooarte drăguţ cu femeile, are bun-simţ, seducător, inteligent, romantic
Defecte: stă prost cu încrederea în alţii
Specie: vrăjitor
Puteri: ^^
Info: Henry este un tânăr venit din inima Berlin-ului, cresuct de altfel acolo; făcând parte dintr-o familie de vrăjitori puternici. A cunoscut-o pe Grace la un bal, şi au rămas prieteni, deşi amândoi au luat-o pe drumuri diferite. Pentru moment, şi-a deschis o cafenea în centrul oraşului şi locuieşte undeva prin pustiu,aproape de pădure.

Nume: Devereaux
Prenume: Leah Anita
Vârsta; 27 de ani
Anime : -
Preferinte: îi place să se distreze şi să călătorească
Calitati: poate fi un ghid excelent, o prietenă foarte bună, de încredere, descurcăreaţă
Defecte: îşi exprimă cu greu sentimentele
Info: Leah este franţuzoaică, amică cu vrăjitorul Henry şi cu Cataleya. Tânara a călătorit peste tot prin lume, ajungând în cele din urmă aici. Este foarte cunoscută pentru o emisiune de la tv „The beauty of everything” ; lumea o iubeşte pentru naturaleţea cu care face totul. A jucat în câteva filme şi are un husky pe nume Sofia.

Vixi

Mood eşti pirat ?

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Iul 07, 2013 5:44 am

Nume: Kayson
Prenume: Raven Effy
Varsta: pare de 19
Anime: Skins...?
Preferinte: nu are unele anume
Calitati: energica
Defecte: impulsiva, ironica
Puteri: ^ in conformitate.
Info: Raven este sora mai mica a Suzannei, cele 2 fiind firi destul de diferite si in acelasi timp au totusi cate ceva in comun. Amandoua au fost rebela, diferenta este ca Suzanna s-a redresat si a inceput sa respecte unele reguli si principii pe care si le-a propus, pe cand micuta Faye a ramas tot razvratita si incapabila sa tina cont de limitele care i-au fost impuse. Ea, desi mai mica, a fost tot timpul capul rautatilor si oaia neagra a familiei. Nu a mai vrut sa locuiasca cu parintii, atunci cand Suzanna a plecat din casa unde au copilarit, considerandu-se destul de matura sa locuiasca singura, desi nu era deloc asa. Locuieste acum cu chirie intr-un apartament oarecum luxos, impreuna cu una din prietenele ei mai bogatase, dar contribuie si ea la plata chiriei cu bani pe care ii mai primeste de la parinti. Este foarte capricioasa si mofturoasa cateodata, dar de regula cam obtine tot timpul ce-si doreste de la cei din jur. Are un simt al umorului foarte bine dezvoltat si desi mereu baietii gasesc ceva cu care sa se ia de ea, verbal reuseste tot timpul sa-i puna la punct. E descurcareata si inventiva, descurcandu-se cam in orice fel de situatie. Singurele ei temeri sunt in legatura cu spatiile inchise, fiind claustrofoba. E o companie placuta, atata timp cat n-o calci pe coada, caci daca o faci se poate transforma intr-un mic dracusor si de va distruge incet, dar sigur. Poate fi considerata o maare aeriana, fiindca e tot timpul cu capul in nori si cu gandul la altceva, numai la ce trebuie nu. Inca nu are idealuri bine conturate, nu stie ce vrea sa faca dupa liceu, fiindca nu se gandeste prea des la viitorul ei cu seriozitate. [asta e povestea care o stiu oamenii despre ea, crezan ca ea este om. nimeni nu stie in schimb de faptul ca Suzanna si Effy au o sora "mijlocie " - Sylvia"]

Nume: Elson
Prenume: Deborah
Varsta: pare de 18
Anime: none
Preferinte: locurile retrase, lectura
Info:
Deborah este o persoana greu de inteles, cateodata nici ea nu intelege pe deplin lucrurile pe care le zice sau le gace, fiind o persoana foarte complicata si complexa. Ea poate fi exact ingerul care iti vegheaza somnul si demonul care iti distruge viata. Se comporta diferit in functie de situatie si persoane, avand poate mai multe fete, dar niciodata nu a considerat asta a fi ceva rau. Tot timpul a fost populara, nu si-a putut explica acest lucru, nu se considerase nicioata prea frumoasa...multi incercasera sa o copieze, dar nimeni nu putea fi la fel de afurisit ca micuta Bo. Este sociabila de regula si se intelege cam cu orice tip de persoana. Este exact genul de fata pe care o vrei alaturi, e energica, are simtul umorului, e inteligenta si stie ce sa faca astfel incat sa nu te plictisesti niciodata atunci cand esti cu ea. Dar poate fi cu doua taisuri sa-i fi aproape caci daca o superi e vai si amar, fiind o fire rautacioasa si razbunatoare. Merge pe deviza "razbunarea e arma prostului, dar si mai prost este cel ce nu se razbuna". Dulce, inocenta si draguta in aparenta, ea poate fi complet nemernic si insesibila, depinde de cum te comporti cu ea.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Mimisor la data de Lun Iul 08, 2013 10:38 am

Nume: Rabbit
Prenume: Jessica
Varsta: 24 de ani
Anime: Who Framed Roger Rabbit
Preferinte: muzica, jazz-ul, viata de noapte, vodka, cafeaua tare
Calitati: seducatoare, misterioasa, frumoasa, emana o delicatete si o frumusete minunata, are o voce superba
Defecte: nu ii pasa de reguli..
Puteri: --
Info: Jessica lucreaza in baruri si pub-uri, ca si cantareata. O femeie formidabila, intorci capul dupa ea fara sa vrei.

Mimisor

Data de inscriere : 07/07/2013
Mood zambeteeel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Iul 09, 2013 1:42 am

Nume: Van Der Woodsen
Prenume: Serena
Varsta: 25
Anime: Gossip girl
Preferinte: cafeaua tare, lumea modei
Specie: demon
Info: Serena este o companie placuta, atata timp cat nu o calci pe coada. E capabila intotdeauna sa intoarca lucrurile in favoarea ei si cateodata, fara sa-si dea seama, ii manipuleaza fara sa vrea. Are idei fixe si principii la care tine foarte mult. E incapatanara si odata ce i-a intrat o idee in cap nu o mai poti face sa se razgandeasca, indiferent cu ce argument vii.
Serena ( or S. ) a crescut intr-o familie foarte bogata. Cu toate acestea ea niciodata nu a fost rasfatata si cu nasul pe sus, niciodata nu s-a considerat superioara fata de altii. A primit tot ce si-a dorit in mare parte, dar tatal ei a tinut s-o invete cum sa obtina unele lucruri prin forte proprii, asa ca nu e obisnuita sa primeasca mura in gura, ci dimpotriva.

Nume: Hochmann
Prenume: Ash Ann
Varsta: pare de 17
Anime: Gossip Girl
Preferinte: tutunul, muzica
Specie: vampir
Info: Ash este introvertita verisoara a fratilor Hochmann, de care ei nu au stiut multi ani la rand ce s-a intamplat cu ea. La fel ca si Luka si Nika are o 'pasiune' pentru prafuri si droguri in general. Cum parintii ei au fost stricti si au prins-o de la 14 ani cu asa ceva mai tarziu, pe la 16 au internat-o intr-o clinica. A evadat de acolo si a fugit din Bristol. A locuit cu niste tipe la fel de rebele ca si ea, facand diverse chestiuni ilegale pentru a avea bani. Acum ca a fost data afara de unde locuia a venit pe capul lui Eve si a lui Isaak, deci cu Luke se intelegea mai bine, nu o suporta pe Jane, deci...trebuia sa aleaga raul mai mica.

Nume: Forbes
Prenume: Carrie
Varsta: pare de 19
Anime: 500 zile cu summer
Preferinte: plimbarile, luxul
Info: Este sora mai mica a lui Caroline. E putin rasfatata si isi da de multe ori mai multa importanta decat ar fi cazul, caci asa ii sta in fire, sa aibe si o parte aroganta si narcisista. E genul de persoana pe care nu poti s-o refuzi, chiar daca iti cere sa sari in cap, nu vei putea vreodata sa-i spui nu. Poate deveni dulce si adorabila, aspectul o ajuta mult, dar in spatele mastii de 'i'm such a good girl' se afla o vipera veninaosa care te va msuca cand iti e lumea mai draga.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Iul 14, 2013 6:40 am

Nume: Reynolds - Mendler
Prenume: Bridgit
Preferinte: muzica, sa se distreze, sa faca ce vrea
Calitati: o foarte buna prietena si confident; are acea gingasie care o face o fata extrem de simpatica si agreabila; este genul de persoana mereu zambareata care nu are nimic cu nimeni si este asa senina si degajata, ca oricat ai incerca s-o enervezi si s-o faci sa se simta prost, mai mult te enervezi tu.
Defecte: face anumite lucruri fara sa le gandeasca inainte si , desi este o persoana sincera, ezita sa spuna verde-n fata (rareori spune asta cuiva)
Puteri: --
Info:
- este sora vitrega a lui Ryan (sora de tata), dar cei doi se inteleg bine si chiar seamana incat lumea ii ia drept frati buni.
- este o organizatoare de petreceri si agent imobiliar, dar compune melodii si pentru propria ei formatie, formatie care ii poarta numele
- lumea o confunda mereu cu artista Natasha Bedingfield
http://us.cdn001.fansshare.com/photos/bridgitmendler/bridgit-mendler-bridgit-mendler-1630688649.jpg

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Marie la data de Dum Iul 28, 2013 5:43 am

Nume: Belucci
Prenume: Alexandra
Varsta: 26
Preferinte: sportul, viata sanatoasa, animalele,cartile, dulciurile, linistea, arta
Calitati: intelegatoare, suuper draguta cu toata lumea, zambitoare, foarte foarte optimista, are o minte deschisa
Defecte: putin timida
Puteri: ---
Info: Alexandra a avut o copilarie formata doar din calatorii, Italia-Romania si tot asa. Pana la urma,s-a stabilit in Florenta. Este prietena cea mai buna lui Melanie, are un frate mai mic Vini si lucreaza ca editor.

Nume: Belucci
Prenume: Vini
Preferinte: hm, sa fie fotografiat, sa fie in centrul atentiei, tigarile, plimbarile prin munti
Calitati: sarmant, atent la lucrurile din jurul sau, agil, stie sa se comporte..
Defecte: narcisist
Info: Este model, lucreaza pentru o casa de moda foarte cunoscuta si este fratele mai mic al Alexandrrei.

Soft Kitty, Warm Kitty, little ball of fur, Happy Kitty, Sleepy Kitty, purr purr, purr.

Marie

Data de inscriere : 09/09/2011
Mood pisi,vrei sa te fac de-un miau ?

Sus In jos

Mesaj Scris de Ultimate Wulf la data de Joi Aug 01, 2013 1:30 am

Nume: Bradshaw
Prenume: Carrie
Varsta: 30 - o intinerim nitel :)) -
Preferinte: cumparaturile si moda, oh..si pantofii; scrisul, viata de noapte, relatiile intr'un fel...
Calitati: are un simt foarte dezvoltat pentru moda, sa scrie despre orice, stie sa'si exprime sentimentele foarte bine, atragatoare, eleganta,o femeie plina de viata, sigura pe ea dar nu si pe inima ei, amuzanta,
Defecte: sa spunem doar ca'i obsedata de pantofi, se lasa condusa de sentimente mai mult
Info: Scrie pentru Vogue si ziarul "The New York Stars" despre moda, relatii,viata and so on. De altfel, a publicat 2a carti pana acum si a avut norocul sa fie primita foarte bine de public. Viata ei amoroasa este un dezastru. Locuieste intr-un cartier rezidential, in apartamentul cu numarul 245.

“You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.”

'Hell, they say, is paved with good intentions'

Ultimate Wulf

Data de inscriere : 17/08/2011
Varsta : 24
Mood brilliant!

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Aug 03, 2013 3:24 am

Nume: Cusack
Prenume: John
Varsta: 34
Preferinte: sa se bucure de viata
Calitati: atunci cand ajungi sa-l cunosti intr-adevar din toata punctele de vedere, este un om exceptional: un bun confident, foarte de incredere, sufletist, saritor, etc
Defecte: desi este o persoana calma, rabdatoare si toate cele, cand il calci pe coada, iti raspunde in acelasi mod cu care il tratezi
Info: este prieten cu Ryan, nu foarte buni, dar se cunosc si face parte din aceeasi 'categorie" ca el; este unul dintre cei mai bogati si influenti oameni;
spre deosebire de Ryan, el mai lucreaza si in presa, detine firma revistei The Times si a cochetat putin cu lumea filmului, a fost co-producator si a aparut in doua filme, Serendipity si ConAir, de unde toata lumea il stie, iar din cauza asta, la cat de mediazit a fost si este, ii este cam greu sa treaca neobservat.
http://illiweb.com/fa/pbucket.gif
(il tin cum este in Serendipity si ConAir, il ador in filmele astea :X )

Nume: Chanysheva
Prenume: Clara Diana
Varsta: 12
Preferinte: multe
Calitati: foarte sociabila si manierata
Defecte: poate fi obositoare uneori din cauza energiei
Info: nu se stie prea multe, doar ca in urma unei misiuni Christian si Vin au salvat-o pe micuta, iar acum sta cu Christian pana i se gaseste parintii
http://open.az/uploads/posts/2011-08/1314559084_diana-chanysheva4866118.jpg
( n-am rezistat, e prea dulce )

Ultima editare efectuata de catre Lunatic Asylum in Mar Aug 06, 2013 2:44 am, editata de 1 ori

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Ultimate Wulf la data de Dum Aug 04, 2013 10:50 pm

Nume: Breckenridge 
Prenume: Claudia
Varsta: 26 
Preferinte: iubeste sa'si petreaca timpul cantand la pian, sau dansand (desi nu este foarte talentata); arta si intr'un fel sau altul, viata
Calitati: o buna confidenta, intelegatoare, puternica si foarte increzatoare in fortele proprii, imprevizibila
Defecte: in general este calma, insa cand nervii ii sunt intinsi la maxim, se enerveaza fooarte rau
Puteri: specifice :D 
Info: Claudia vine din Anglia, dar chiar si'asa nu are accentul acela englezesc perfect, din cauza faptului ca a calatorit foarte mult. Este o fire seducatoare, manipulatoare, si stie cum sa se comporte in orice situatie. Intr'un fel straniu, tanara este "legata" de fantome, de lumea intunecata. Locuieste in cartierul rezidential, comportandu'se ca un adevarat vampir pur; nesuportand micile...monstruozitati, corciturile de fapt.

Ultimate Wulf

Mood brilliant!

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mar Aug 06, 2013 8:22 am

Nume: Chace
Prenume: "Honey" Iris
Preferinte: muzica, presa, cumparaturile
Calitati: inteligenta, intuitiva, le are cu "disimularea"
Defecte: impulsiva
Info: Iris s-a nascut intr-o familie de politicieni asa ca dupa o scurta cariera de model omorata "din fasa" a intrat si ea in aceasta lume a politicii. Ok, nu era senator sau parlamentar sau orice altceva, ci era Director de Comunicare in mai multe institutii ale statului, ea se ocupa cu presa...incerca sa o influenteze in favoarea statului. Desigur ca viata ei nu inseamna numai politica, uneori canta, stie ca are talent dar ai ei nu ar fi de acord ca ea sa se lanseze in muzica, asa ca muzica este un simplu hobby. Ii place sa faca cumparaturi si sa iasa cu prietenele in oras, dar aici, este noua, nu stie pe nimeni deoarece a venit sa lucreze pe o perioada nedeterminata pentru politie, FBI si CIA din cauza scandalelor din ultima perioada.
Avatar: http://assets.nydailynews.com/polopoly_fs/1.1240042!/img/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/landscape_635/beyonce15tvf-1-web.jpg

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Ultimate Wulf la data de Mar Aug 20, 2013 9:33 am

Nume:Rowtt.
Prenume: Julliet
Varsta: 97 de vampir, ramanand la 20 umani
Preferinte: Ii place muzica foarte mult, lucrurile vechi, simplitatea in toate, anotimpurile reci
Calitati: Este o fire inteligenta si deosebit de calculata. Stie intotdeauna sa se faca placuta cat si inteleasa. Stia cand trebuie sa fie dura, si doar in prezenta putinilor sai prieteni, lasa garda jos.In ciuda trecutului ei, se straduieste sa zambeasca in prezenta celorlalti, sufletul ei fiind cuprins de durere. Se ura pentru ceea ce ajunsese, tanjind dupa vechia ei viata, regretand ca n-a apreciat-o atunci cand a trebuit.
Defecte: regreta foarte multe lucruri din vechea ei viata..
Puteri:  In ciuda corpului ei mic si firav avea o forta si un echilibru incredibil. Atunci cand era lovita, ranile nu foarte grave precum zgarieturile sau taieturile ceva mai adanci i se vindecau destul de repede. Totusi, pe langa aceste puteri caracteristice oricarui alt vampir, avea una care o facea speciala: datorita ochilor sai rosii precum rubinul putea sa vada in viitor, si stia cum sa-i manipuleze. Acest lucru o ajuta foarte mult in lupta, deoarece putea sa anticipeze miscarile celuilalt. Sub forma ei umana, lupta cu o pereche de pumnale magice, foarte ascutite, pe care le poarta strans legate mai sus de genunchi, rochia destul de scurta reusind sa le acopere in intregime.
Info: Facea parte dintr-o familie nobila atunci cand traia printre oameni. Era frumoasa, inteligenta, talentata si cum parintii aveau posibilitati, puteau sa-i ofere orice ii poftea inima. Desi parea sa aiba o viata perfecta, ea nu era fericita, itrucat era obligata sa se logodeasca cu un barbat pe care nu-l iubea, iar familia nu-i dadea voie sa o lase sa-si urmeze adevarata sa dragoste: muzica. Cu timpul a invatat sa-si starneasca acea dorinta, si a incercat sa fie cel putin prietena cu acel barbat. Dar cum viata ei nu a vrut sa para nici macar pe atat de blanda, la varsta de 20 ani, cand urma sa se logodeasca a fost atacata in drum spre casa iubitului sau. Singurul lucru pe care a apucat sa-l realizeze a fost acela ca fusese victima unei fiare insetate de sange, cunoscut si sub numele de vampir. Chipul celuia ce a atacat-o ii era cunoscut, dar nu a reusit nici pana in ziua de azi sa-si dea seama cine a fost de fapt. A fost crescuta in continuare de catre o familie de vampiri cu sange pur, nobili, care o iubeau nespus, dar care nu vroiau sa-i ofere nici o informatie despre ceea ce s-a intamplat, spunand ca este spre binele ei. La scurt timp, acestia mor intr-un mod inexplicabil, toata averea ramanand pe numele ei. Dorind razbunare, si sa-si controleze bine puterile, ajunge in acest oras.

Ultimate Wulf

Mood brilliant!

Sus In jos

Mesaj Scris de Andre' la data de Joi Aug 22, 2013 10:00 am

Nume:Smith
Prenume:Ethan
Varsta: 22 ani
Prieteni:Nu are
Preferinte:alcool,petreceri,droguri,tigari
Calitati:nu prea are
Defecte:egoismul,aroganta,impertinenta,falsitatea etc
Specie:demon
Puteri:conform speciei
Porecla:Nu are
Rude:o sora mai mica Mindy
Ii place:Sa-l ridici in slavi
Uraste:sa i se spuna ce sa faca
Info:Ethan a fost de mic o problema pentru cei din jurul lui,mai ales pentru ca intotdeauna facea prostii si ii placea sa isi chinuiasca prietenii.Dupa moartea parintilor sai intr-un accident de masina a devenit o persoana rece,dura si inchisa in ea.In trecut a avut o iubita vampir pe nume Erika care a fost omorata de un varcolac.De atunci Ethan a jurat ca nu se va mai indragosti niciodata.Desi consuma droguri si bea foarte mult preocuparea lui a ramas surioara lui Mindy in varsta de 17 ani.
Poza:

Nume: Smith
Prenume:Mindy
Varsta:17
Prieteni: o multime
Familie: fratele sau mai mare, Ethan
Calitati:tupeista, usor rebela, prietenoasa, de treaba, draguta etc.
Defecte: ia totul mult prea in serios
Preferinte: sa se distreze, sa faca cumparaturi, sa cante
Specie: demon
Puteri: conform speciei
Info: Este o fata cu principii si nu se lasa niciodata calcata in picioare. Ii place sa descopere lucruri noi, fiind pasionata de trecut si de tot ceea ce tine de necunoscut. Ii place sa cante la chitara, luand lectii de chitara de la 4 ani, dar si vocal.
Poza:

Nume: Cortes
Prenume:Marco
Varsta:26
Prieteni: o multime
Familie: nu mai stie nimic de familia lui de ceva timp
Calitati:tupeist, , rebel, de treaba etc.
Preferinte: sa petreaca
Specie:om
Info: De mic i-a placut sa cant, luand lectii de canto si de chitara de la 5 ani. S-a nascut intr-o familie bogata, in Argentina, acum fiind mostenitorul unei fabuloase averi.
Poza:

Nume:Belikov
Prenume:Dimitri
Prieteni:cu tonele
Familie: nu mai stie nimic despre niciunul din membrii familiei sale
Varsta: aparent 25 ani
Specia: vampir pur
Puteri:in conformitate cu specie
Info:Pare o fire rautacioasa,egoista,cu inima de gheata,dar daca ajungi sa il cunosti iti vei da seama ca este de treaba,dragut si chiar de incredere.
Dusmani:a lot
Poza:

Nume: Jennifer
Prenume:Anderson
Varsta:18
Prieteni: o multime, prietena ei cea mai buna fiind Emily
Familie: nu mai stie nimic de familia e de ceva timp
Calitati:timida , prietenoasa, de treaba, draguta etc.
Preferinte: sa petreaca, sa cante, sa se distreze, sa picteze
Specie:vrajitoare
Puteri: in conformitate cu specia
Info:De mica ,Jenn, a fost o buna cantareata, avand un mare talent natural. Intotdeauna a fost o mandrie pentru parintii ei, exceland atat in muzica cat si in arta. Acum este singura mostenitoare a unei fabuloase averi. Este singura la parinti. Si este un model renumit.
Poza:

Nume: Fild
Prenume:Emily
Varsta:19
Priteni: o multime, cea mai buna fiind Jennifer.
Familie: este orfana de cand avea 6 ani, de alte rude nu stie nimic.
Calitati:de treaba, vorbareata, vesela draguta, etc
Defecte: aroganta, nu prea are incredere in cei din jurul ei.
Preferinte:sa cante, sa picteze, sa se distreze
Specie:vrajitoare
Puteri:in conformitate cu specia
Info: De mica, lui Em i-a placut moda.Astfel la varsta de 19 ani a ajuns un desifgner cunoscut si castiga bani frumos din treaba asta. Parintii ei au murit intr-un accident de masina, cand ea avea 6 ani, ramand in grija bunicii pana la varsta de 16 ani, cand aceasta moare.
Poza:

Andre'

Data de inscriere : 16/08/2013
Mood schimbatoare

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 15 din 16 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul