Comparatii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Comparatii

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Mier Ian 12, 2011 9:46 am

Eu am inventat 4 personaje. Sharma Sanara, Sharma Katrina, Sharma Josephine si Selene Wagner

Astazi voi face analiza ideilor mele si comparatia cu personajele in serialul care mi-a at idee pentru a le crea:

Sharma Sanara vs Sabrina Spellman

Sharma Sanara

Sharma Sanara este o zana pe jumatate om deoarece mama ei era o zana iar tatal ei un shaman indian.
Sharma Sanara este o adolescenta rebela in varsta de 16 ani ce tocmai si-a capatat puterea magica de la matusile ei printr-o vraja de transfer.
Findca nu a implinit 100 ani, nu are acces la toate vrajile. Nu stie sa isi foloseasca magia prea bine. Inca mai are multe de invatat.
Ea traieste in orasul New Greendale impreuna cu matusile ei Sharma Josephine si Selene Wagner si impreuna cu sora sa Sharma Katrina

Sabrina Spellman

Este jumătate vrăjitoare, jumătate muritoare, deoarece tatal ei este vrajitor iar mama ei este muritoare. Este o adolescenta de 12 ani care nu va avea abilitate magica până la şaisprezece ani, dar ea este în măsură să împrumute vraji de la matusile ei Hilda şi Zelda folosind un magic "Spooky jar", pe care ea de multe ori nu va sti sa il foloseasca asa cum trebuie. Cu toate acestea, de obicei, ea constată că amestecul ei se transformă situaţii din rău în mai rău. Chloe prietena ei este conştienta de magia lui Sabrina, dar Harvey Zuluf, un alt prieten şi totdata iubitul ei, nu este. Ea este în dragoste secreta cu Harvey şi vrea intr-o zi sa se casatoreasca cu el.
Ea traieste in orasul Greendale impreuna cu matusile ei Hilda Spellman si Zelda Spellman

Sharma Josephine vs Zelda Spellman

Sharma Josephine este sora mamei lui Sanara si a Katrinei. Este o zana ce are o varsta de 512 ani. Pentru utilizarea in mod nepermis a puterilor magice, ea a fost pedepsit de Hentrax presedinta consiliului zanelor.

Zelda Spellman

Zelda este matusa lui Sabrina, ea este una din surorile tatalui Sabrinei. Pentru utilizarea lor puteri magice, ea a fost pedepsita de Hexenrat marele vrajitor si acum traieste intr-un corp de adolescenta.

Selene Wagner vs Hilda Spellman

Selene este sora tatalui Sanarei. Ea este o zana de 416 ani. Pentru utilizarea in mod nepermis a puterilor magice, ea a fost pedepsit de Hentrax presedinta consiliului zanelor.
Selene este mai lipsită de griji şi mai nechibzuita decât sora ei Josephine care este mai prudenta.

Hilda este matusa lui Sabrina, ea este una din surorile tatalui Sabrinei. Ea este o vrăjitoare la vârsta de 600 de ani. Pentru utilizarea puterilor magice in mod necorespunzator, ea a fost pedepsit de Hexenrat şi acum în corpul unui adolescent.
Hilda este mai lipsită de griji şi nechibzuita decât sora ei Zelda care este mai prudenta.

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Comparatii

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Feb 24, 2011 9:54 pm

oookaaay. la mine va fi un pic mai lung, cred. sa vedem .

1.Katerina Petrova / Katherine Pierce / Misa Amane

Personajul meu principal.
E greu sa spun dupa ce am creat-o, mai mult am inventat-o si am complicat-o.
Initial vrusesem sa fie Nina Dobrev , dar m-am razgandit si am folosit-o ca actrita (imagine) pe Erika Toda si i-am dat unele caracteristici ale Misei Amane din Death Note (movie+ anime).
I-am facut dubla personalitate fiindca nu m-am putut decide la un singura.
Prima este cea real , mai rece, mai severe si mai neinteleasa de nimeni - Katherine Pierce, iar a doua este chiar Misa Amane care e un fel de opusul fiind vesela, copilaroasa, hazlie - gen Misa Amane din animeul Death Note.

2. Leloush Petrova / Lulu / Zero

Sincer , si pe el tot de la mine. Daca ar fi sa-l compar are putin - foarte putin din Leloush din Code Geass hmm . Dupa el m-am inspirat la unele chestii .. in rest i-am creat o personalitate aparte, masochista si greu de inteles.

3. Wanda Maximoff / Scarlett Witch

Dupa seria de desene animate "X Men" am combinat doua personaje in unul singur Rogue si Wanda... i-am pastrat puterile Wandei si un pic din personalitatea lui Rogue din X Men evolution (desenul). Am lasat-o - ca specie - mutant, si am i-am totusi si din personalitatea Wandei tot din Evolution , cum ar fi si ura pentru tatal ei si pentru fratele ei Pietro - numai ca i-am schimbat putin relatie cu frate-su.

4. Pietro Matt Maximoff/ Quiqsilver

Again .. tot dupa X Men , personajul Pietro din Evolution. I-am adaugat in schimb alte trasaturi de caracter.. l-am facut un pic mai tolomac decat personajul din benzile desenate si l-am facut sa-si iubeasca sora mai mult.

5. Lee family
a. Christinne - chiar nu am cu cine sa o compar... fiindca eu am creat-o, nu exista ceva dupa care sa ma fi luat.
b. Annie - sincer m-am inspirat putin la caracter dupa personajul lui Katherine Zeta Jones in Idila cu dadaca mea si tot asa restul personalitatii am creat-o din imaginatia mea mult prea neinventiva. xD
c. Amy ... pff, logic, dupa prototipul Amy Lee de la Evanescence... dar tot asa mai mult i-am inventat eu personalitate fiindca nu am cum sa stiu cum este Amy in realitate *laugh*

6. Ousbourne family
a. Harry - dupa personajul din Spiderman ... nu mai ca l-am facut mutant si l-am impietrinit cu Pietro. in rest l-am facut putin mai evil decat Harry din Spiderman
b. Lilith - e o combinatie intre Storm (X Men ) si Magma (tot X Men), iar personalitatea i-am luat-o din mai multe filme in care a jucat Halle Berry

well cam asta e xD am incercat sa fiu scurta si la subiect . nu stiu cat de bine/prost mi-a iesit acest lucru. :-"

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Joi Feb 24, 2011 10:17 pm

-A iesit foarte bine postul. Imi place descrierea.

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Mier Apr 27, 2011 8:07 am

ooook deci ideea interesanta si am vrut sa postez aici de mult timp dar n'am reusit, incerc sa fie scurt.
Asa dupa cum banuiesc ca toata lumea a observat personajele mele sunt feminine, pentru ca nu pot sa construiesc un personaj masculin destul de complex. So...
1. Hanna Schneider - Pt Hanna am avut ca sursa de inspiratie personajul Domnisoara Christina din cartea cu acelasi nume si melodia When you're evil - Voltaire si multe completari proprii.Hanna e prototipul personajului foarte rau dar atragator si schimbator, dupa cum cere situatia.
2. Elisabeth Schneider - Sora mai mare a Hannei. Liz e personajul cu care seman cel mai putin. Sigur am avut o sursa de inspiratie dar nu mai stiu care pentru ca personalitatea ei am creat'o cu foarte multi ani in urma.
3. Alice Heart - Numele se datoreaza povestii Alice in Wonderland :)) care imi place la nebunie. Ca si personalitte, pai sincer nu stiu, seamana cu o vecina.
4. Antoinette DuBois -M'am chinuit sa'i aleg numele si restul s'a construit pe parcurs, in timp si nu am avut surse de inspiratie evidente.
5. Marion Cotillard - Gilda Besse, adica Charlize Theron in filmul Cu capul in nori, de aici am ideea pt personajul meu.
6. Veera Weckstrom - Rolurile de vrajitoare si Catwomen ale actritei Michelle Pfeiffer
7. Anneli Weckstrom - Galadriel din LOTR
8. Blair Waldorf - Blair Waldorf din GG, s'ar putea sa fie putin schimbata dar nu e un personaj prea dezvoltat inca.
9. Marlene Dietrich - Cand am creat personajul m'am gandit la imaginea ei si la trasaturile de baza ale nemtilor
10. Greta Gustafsson - Doar imaginea ei mi'a servit ca sursa de inspiratie si poate ceva din filmul Interviu cu un Vampir

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Mier Apr 27, 2011 9:09 am

Celelate personaje ale mele.

Aryl Nereide

Numele e creatie proprie. Prenumele cat si poreca sunt oarecum inspirate din filmul Fata Oceanului
Ca si caracter: Are putin din personalitatea lui Ariel, putin din personalitatea putin din personalitatea lui Nery, ce din Ocean Girl si restul creatie proprie.

Aryl Greece

Numele si prenumele inventate de mine. Ca si caracter: Are putin din personalitatea lui Nery, ce din Ocean Girl si restul creatie proprie.

Invader Lamu

Numele sii prenumele: Luate din anime. Ca si caracter: Are aceeasi personalitate cu cea din anime si cu putine adaugiri

Invader Dahlia

A descoperit intr-o zi pe net cand cautam poze cu Lum, o poza cu ea. Deci numele e acelasi Invader ca sa fie facuta sora lui Lum. iar prenumele era pe poza.
Ca si caractr: Aceeasi personalitte cu a lui Lum cu putine adaugiri.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: