Povestea unei pietre.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Povestea unei pietre.

Mesaj Scris de Ultimate Wulf la data de Mier Aug 17, 2011 3:14 am

Bună. *smile*
Eu sunt Daria Maria - Ioana , wtf ? - şi am şaptesprezece ani. Ador mai toate chestiile din pluş şi pot spune că am momente când sunt prea copilăroasă. Fumez - şi ce ? - şi lol, sunt genul care se distrează până cade din picioare. Adică îmi place viaţa, ce mai. o,o Tss, cred că Johnny Depp e făcut să fie suuuperb şi magnific ! - îl ador, ador, ador, ador, ador ! *laughs* - şi mai cred şi că Leonardo DiCaprio ar trebui să se însoare, într-o zi, cu mine. :-"
Îi'venerez' pe Dostoievski şi pe Stephen King ( plus ) Sven Hassel. Ascult metal şi toate sub-genruile acestua ( plus rock şi puţin pop ) şi îl urăsc pe copilaşul de Justin Bieber - iertare faniilor - dar nu e altceva decât un...copil pe care l-a lovit faima.
În materie de artă pot spune că-mi place Dali, Durer şi DaVinci, dar recunosc că am o mică atracţie şi spre Monet. :- ? Îmi place mult Hamlet a lui Shakespeare, m-a atras de la prima pagină când am citit cartea. Ăăh, muzică clasică...mereu mi-a plăcut Chopin şi Vivaldi, dar şi Enescu - avem şi noi cu ce să ne mândrim, nu ? - ( plus ) Mozart. Ar mai fi câţiva, dar doar aceştia mi-au trecut acum prin minte. ._.
Oh, îmi place germana - i-au lecţii de o vreme - şi franceza ( pluuus ) irlandeza.

Aştept întrebări.
Ultimate Wulf

Data de inscriere : 17/08/2011
Varsta : 24
Mood brilliant!

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Povestea unei pietre.

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Mier Aug 17, 2011 3:25 am

>< Ich liebe dich und J. Depp :)) :X :X
Asa bun venit fana (fana nu e termenul cel mai potrivit, stiu stiu) a lui Dali si Durer si DaVinci si Monet, 4 dintre pictorii pe care si eu ii ador.
Presimt ca... ne vom intelege destul de bine, cred, sper
Well intrebari paaaai, zodie? filme preferate?

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Ultimate Wulf la data de Mier Aug 17, 2011 3:49 am

^^
Hallo, Mad Hatter! >:d<
Cred că prefer admiratoare, sună înzecit mai bine, nu crezi ?:]] Şi waah, chiar ? o,o Mă bucur că mai e cineva care îi adora pe cei patru 'zei' ai mei. *laughs*
Haha, sa ştii că şi eu presimt asta!
Sunt balanţă, iar filmele preferate ar fi...:-??
Pe aripile vântului, The tourist, Piraţii din Caraibe, Meet Jo Black, Titanic, Not Another Teen Movie, Apă pentru Elefanţi; Silent Hill şi...cred că mai sunt. ._.'
Danke pentru întrebări şi pentru bun venit!
Ultimate Wulf

Mood brilliant!

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Mier Aug 17, 2011 3:54 am

Willkommen!
Ah, sper sa te distrezi si sa-ti faci muulti prieteni and stuff like that! xD Sa nu faci spam, sa fi activa si sa respecti regulile. You know, n-ai vrea sa fi sanctionata or smth :]] .
Dunno, avem cateva chestii in comun. :-? Asta e bine! ^^ Eniuei, bun-venit inca o data! *huugs*

I hate endings - good or bad.

Spoiler:

I want to know what it is, this 'sin' they say I've committed.

Viaţa e ca o aruncare de zaruri, tragem să iasă şase-şase în fiecare zi.

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Varsta : 21
Mood If you want a thing done well, do it yourself.

Sus In jos

Mesaj Scris de Ultimate Wulf la data de Mier Aug 17, 2011 3:59 am

Hallo, Cherie! ><
Mulţumesc de bun venit şi toate cele. ^^Sigur, sigur că voi avea grijă să nu fac spam sau alte tâmpenii d'astea.
Danke again.

“You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.”

'Hell, they say, is paved with good intentions'

Ultimate Wulf

Mood brilliant!

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Mier Aug 17, 2011 4:04 am

loooogic daaang, admiratoare suna mult mai bn :)), daca faceam efortul de a gandi mai mult de o zecime de secunda imi dadeam seama mai devreme.
oricum uuuu Piratii din Caraibe :X :X si Meet Joe Black, superb filmul, imi place la nebunie Anthony Hopkins

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Ultimate Wulf la data de Mier Aug 17, 2011 4:09 am

;;) Antonhy Hopkins se numara printre favoritii mei! <3 genial actor, genial om. Eh, stii. toti alegem varianta usoara - gen fana - decat cea grea, asa ca esti iertata. *laughs*

Ultimate Wulf

Mood brilliant!

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 17, 2011 6:30 pm

willcomen!
primul lucru sa respecti regulile si sa nu mai pui chestii de genul " *laughs* " sau diferite semn ce le folosesti pe mes sau mai stiu eu , gen "< 3"....foloseste cuvinte!!
si alt lucru, cand deschizi un subiect , la fel, ai grija cum scrii si descrii, fara abrevieri si link-urile sau alte descrieri pune-le in subiect, nu ca subtitlu!
avand in vedere ca esti noua, doar ti-am atras atentia!
doi, ma bucur ca mai exista cineva caruia ii place Sven Hassel, eu am toate cartile lui, chiar daca n-am apucat sa le citesc....
anyway
have fun si sper sa-ti placa aici! atat timp cat respecti regulile totul este in regula!
danke!

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Ultimate Wulf la data de Mier Aug 17, 2011 6:39 pm

Hallo, Lunatic Asylum ( God, i love your nickname! )
Mulţumesc pentru primire şi pentru sfaturi, promit că am să încerc să nu mai scriu chestiile alea şi că voi respecta regulile.
Vai, dar şi eu am toată colecţia lui! Stă pe raftul din bibliotecă ( am citit vreo şase cărţi ) cuminte şi neprăfuită.
Oricum, danke again.

Ultimate Wulf

Mood brilliant!

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat