Licenta de imbecil

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Re: Licenta de imbecil

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Ian 31, 2011 9:46 pm

interesanta compozitie, dar pacat ca nu mai are cea anterioara continuare....anyway din cate am observat prozele tale mai mult se baza pe tema dragoste, chiar daca este sub diferite forme. credeam ca mai aduci si altceva pe langa asta, dar imi place cum scrii:)

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 29
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Feb 01, 2011 8:11 pm

mersi
da, stiu ca majoritatea au aceeasi tema :-? din lipsa de ocupatie. am si altele diferite de astea, dar nu le mai gasesc... ca dupa ce mi-am reinstalat windowsu mi-am schimbat si calculatorul si am pierdut fisiere si acum le am decat pe caiete vechi si mi-e lene sa le transcriu pe toate iar in word :">
let's see :-? o chestie careia trebuie sa ii scriu - candva - o continuare :

2 Străini

Vad doar fetele lor colorate si imagini difuze. Dar brusc, imaginile se imbina intr-un efect de blur... luminile sunt haotice, vad pete imbinate intr-un sir continuu.. cineva ma prinde de umar si imi rade in ureche. As vrea sa gust un elixir care sa ma readuca la realitate.
Sunt imbatata in pacat, iar ochii mei impaiejeniti refuza sa mai vada acel haos fulminant. Imi bubuie capul si incet, incet, nici sunetele nu se mai propaga pana la urechile mele, iar cuvintele care dor si ma termina nu se mai pot izbii de peretii mintii mele. Irisul nu mai reda nicio imagine. Niciunul dintre simturi nu imi mai da ascultare. Doar eu si inertia, doar eu si doua brate care ma strang usor... si ma scufund intr-o stare calda, linistitoare, in timp ce toata durerea, teama, suferinta, dispar in neant.

Ma trezesc intr-o pozitie ciudata, cu picioarele aruncare pe canapea si cealalta jumate din corp pe podea, cu o perna sub cap.
" Oh, Doamne " am soptit incet , surd, ridicandu-ma in sezut si frecandu-mi capul. Pe perete se afla o oglinda mare, pana in podea, in care imi pot vedea reflectia... tenul palid, parul blond, ciufulit si aflat in toate directiilor posibile, cearcanele mov ce-mi poposesc sub ochii de nuanta unui albastru spalacit.
" Unde sunt?" indraznesc sa intreb, fiindca intreg mobilierul, intreaga camera, imi sunt necunoscute.
" Morning, sunshine " se aude o voce amuzata si apare un barbat in fata mea, tinand in mana doua cani aburinde, una intizandu-mi-o mie. Il analizez atent... are parul intr-o stare la fel de deplorabila ca a mea, numai ca are culoarea castanelor... ah, el de ce nu are cearcane? Si vad ca i se pare tare comic ca eu zac pe podea, confuza, total deconectata de normalitate.
" Buna dimineata !" am soptit glaciar, vrand sa-i insinuez ca pentru mine nu e deloc BUNA! Ma trage pe canapea langa el, sorbind sonor din cafeaua lui. "Vrei sa-mi spui unde Dumnezeului ma aflu ?! Si mai important... cine esti tu?" am reluat pe un ton mai calm, stand cu bratele incrucisate sub piept.
A chicotit incet si m-a privit fix. O, nu ! Nu privirea aia adorabila care poate topi pe orcine... incerc sa ma incrunt insa nu cred ca imi iese.
" Ei bine, din cate tin eu minte... ne-am cunoscut aseara, cand ai varsat ACCIDENTAL niste bautura pe pantalonii mei " clatina el usor din cap "apoi lucrurile au luat-o un pic razna, nici eu nu imi amintesc exact. Oricum, banuiesc ca suntem la... mine acasa " termina el chicotind.
" Tuuuuuuuuuu!" am inceput eu ridicand amenintator degetul aratator spre el, insa tonul nu mi-e era asa de aspru pe cat as fi vrut. "Sper ca nu ai profitat de mine!!!"
In momentul urmator cafeaua ateriza pe... camasa in care realizez ca sunt imbracata.
" POFTIM? Esti labila psihic? Bineinteles ca nu ! Calmeaza-te, femeie, nici nu m-am atins de tine !" se apara el scandalizat, ridicandu-si mainile in aer. Apoi realiza ca ... ma patase. " Ah, scuze... nu am anticipat asta. Ei, acum suntem chit" mormai irascibil si imi deschise nasturii camasii
" Ce Doamne iarta-ma crezi ca faci?"
" Iti scot camasa, ce altceva sa fac? Trebuie sa o duc la spalat... ah, si era una din preferatele mele" mormai, apoi disparu, lasandu-ma doar in lenjerie intima, tolanita pe mijlocul canapelei

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 24
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Mai 30, 2012 10:02 am

realizez ca, mhm, chestia de mai sus am scris-o acum un an, sau chiar mai mult si nu mai am aceleasi idei dar m-am gandit s-o continui, sa n-o las asa in aer... :"> nu m-a lovit inspiratia divina, dar incerc sa fie scrisa tolerabil continuarea ^__^

Nu. A. Facut. Asta. Imi spun exasperata in minte. Se dusese sa puna la spalat mult iubita lui camasa si pe mine ma lasase asa, semi dezbracata pe canapea. Ce nesimtit!
Se intoarce cu o fata plouata, avand in mana alta camasa, una neagra si mi-o da, oftand usor.
" Sa speram ca asta nu sfarseste ca celalta..."
Uitandu-ma urat la el o imbrac, fara sa comentez pentru cateva clipe ceva.
" Dar cu hainele mele ce s-a intamplat."
" Nu stiu exact cum, dar s-au patat de voma si acum sunt la spalat..."
Vai nu, iar luasem prea mult la bord si varsasem totul din mine. Si acum eram aici cu tipul asta insuportabil de adorabil si frumos. Ce , poftim ?!?! De unde a venit asta?
" Okay, mhm... orice s-ar fi intamplat aseara mie imi pare rau. Dar sa stii sigur ca n-am intrecut masura, nu te-am atins, bine?"
" Bine..." spun de data asta calma, incercand sa-mi adun gandurile. Aveam nevoie sa ma revigorez si asta cat mai repede. "Pot face un dus?"
"Sigur." spune el si-mi arata unde e baia.
Ma indrept cu pasi tarati spre acel loc, simtind in spate privirea lui. Intra in baie, dau drumul la apa si incep sa-mi deschid camasa. Exact cand ajung la ultimul nasture simti o rasuflare calda in ceafa si inghet.
- Ce... naiba faci? am intrebat cand el m-a luat de maini, sarutandu-mi gatul usor. Adevarul era ca ma topeam ca o inghetata uitata in soare...
- Nu m-am putut abtine sa nu vin, murmura inainte sa ma intoarca cu fata la el, lipindu-si buzele de ale mele si scapandu-ma de camasa. M-am lipit de el ca o pisicuta, infingandu-mi mainile in parul lui. Cand n-am mai putut respira mi-am departat usor capul de al lui si i-am privit ochii albastrii, hipnotici si incet, incet, amintirile serii trecute incepeau sa se deruleze in capul meu.
****Flashback****
- Serena, in seara asta am sa ma imbat, am sa ma fac praf, am sa uit de mine! spune Blair si se duce tinta la bar, tragandu-ma dupa ea.
Si asa incepe... gin, wiskey, tequilla, coniac, martini, curg pe gat si nu mai tinem evidenta la pahare. Rasete, delir, voie buna, necunoscuti care ne zambesc, fete colorate, imagini imbinate si un tip frumos care sta langa mine la bar. Dau cu mana peste pahar si lichidul spirtos ajunge pe pantalonii tipului bine.
- Oh, Doamne, imi pare rau, reusesc sa spun printre sughituri si scot de Dumnezeu stie unde o batista, incepand sa frec pantalonii disperata.
- E-n regula, ma asigura si-mi prinde incheietura. Ma intoarce cu spatele la el si ma cuprinde cu bratele de talie, rasuflarea lui fierbinte poposind pe gatul meu. Si ma saruta si in delirul meu ajung in baie cu el. Si de aici totul ia o intorsatura...
**** End of flashback****
Ma uit cu ura la el, ma smucesc din stransoarea lui, iau camasa pe mine si-l pocnesc cu toata puterea.
- Ba ai profitat de mine, boule! Si voiai s-o faci din nou!

ps: eu una imi imaginez personajele ca fiind nate si serena din gossip girl :-"

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Dec 10, 2013 1:52 am

mi-am amintit de niste parti dintr-un fic care imi place cum mi-au iesit.
le-am scris cand aveam vreo 13, maxiim 14 ani
astept critici sau orice

• *

Daca ar fi sa ma pun singura in fata unei oglinzi, nu cred ca as putea sa ma vad asa cum sunt, nu cred ca as realiza cine sunt, de ce, pentru ce... as atinge sticla limpede cu varful degetelor si reflexia s-ar sparge in mii si mii de bucatele. Sunt ireala... uneori ma intreb daca exist, daca totul e doar un vis.
Sunt prea putin elocventa.
Sunt prea grosala - delicat spus - sunt prea eu.
Poate de asta nimeni nu ma consider catus de putin feminina. Sunt ratacita prin drumurile serpuite ale vieti, sunt oaia neagra.
Rad ! Chiar am innebunit - vorbesc singura. Nimeni nu ma mai poate scapa de infern... banal? Un sfarsit banal. Mereu am dorit sa mor pentru ceva, nu de batranete.
Dorintele sunt defecte, infecte, nedorite de mine, dar totusi le am.
Cine ma intelege? Cine intelege ce simt, ce vreau, daca nici macar eu nu stiu.
Rad iar... pentru ca imi amintesc prea multe. Prostii rad de ce isi aduc aminte. O da, stiam.
Spun pas, pentru ca nu stiu incotro s-o apuc.
M-am saturat sa fiu o umbra ,o poza innegrita in rama. Tu mi-ai creat visele ,iar eu m-am prabusit crezand in ele. Ce se intampla atunci cand nimeni nu e vinovatul ?Noi oamenii avem defectul de a da mereu vina pe cineva...eu prefer sa fiu altfel, sa ies din globul de cristal cu oameni ,sa fiu neom ,sa nu am sens ,sa nu am fir al vietii pentru ca am descoperit ca el se rupe ,si doare. As vrea sa-mi cos singura urmatorii ani ,sa decid eu pe ce cai apuc ,sa decid eu ce oameni intalnesc.
As vrea sa renunt la partea pagana din mine ,cea nesuferita si acida ,care injura si da vina. Oh ,am dorinte in mine incontrolabile ,de nestapanit. As vrea sa-l arunc pe BJ intr-un vulcan ,sa nu mai stie nimeni de el. Vise tata, vise! Nu-s in stare sa starpesc un gandac... adica pe mine. Si stau acum ,intre patru pereti gigantici ,gri, care par ca se inghesuie spre mine ,pe un pat aproape rupt. Unde e patul cu asternuturi de matase ,in care ma pierdeam printre perne ,langa tine -visul? Uh ,eu sunt cea care am plecat de acolo sau am fost alungata ?Nu,nu, nu stiu. Nici nu vreau sa stiu, vreau doar sa scap.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum