Not every pain hurts <3

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Re: Not every pain hurts <3

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Feb 27, 2011 10:56 pm

hai ca ai mai adus ceva actiune:D mi-a placut de data asta, Jeremy om si tot a reusit sa-l doboare pe Ben..inseamna ca acum cand e vampir e si mai puternic:>

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 29
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Lun Feb 28, 2011 6:03 am

Chiar mi-a placut capitolul asta :> Ah, si acum ca Jeremy e vampir va fi si mai bine, poate ca mai puternic decat Ben :> Astept next`ul :]

I hate endings - good or bad.

Spoiler:

I want to know what it is, this 'sin' they say I've committed.

Viaţa e ca o aruncare de zaruri, tragem să iasă şase-şase în fiecare zi.

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Varsta : 22
Mood If you want a thing done well, do it yourself.

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Feb 28, 2011 9:03 am

mersii de coments ^;]^ next:

Capitolul VI

„Încă mi-e foame, uhm.” Îmi mărturisi nesigur.
„Aşteaptă-mă puţin.” Am fugit în bucătărie şi am luat un recipient de plastic plic cu sânge, furat de la un spital din apropiere. M-am întors şi i l-am întins. A sorbit cu ochi fixi la mine, fără să clipească. Apoi i-am adus un al doilea li un al treilea... până ce s-a săturat.
„Mă simt aşa plin de viaţă!” spuse şi mă gâdilă cu degetele reci pe coapsă. Am chicotit, zâmbit ca un copil. Cu suflet de copil.
„E normal. Fiind un new born eşti foarte... Puternic ca să zic aşa. Chiar şi decât mine. Avem destule provizii deocamdată, nu trebuie să vânăm animale sau ceva de genul. Acum poţi să vezi mult mai bine negura nopţii. Încă ceva... exista o planta care ne face rău i se numeşte verbina.”
„Ok. Cum voi putea ieşi în lumina soarelui?”
I-am înins un inel, pe care şi l-a pus întrebător.
„E vrajit de Lucy.” I-am spus sărutându-i gâtul. Lucy era una din prietene mamei, o vrăjitoare foarte iscusită a familie Bennet care ne era mai mereu de ajutor.
„Voi fi capabil să stau în preajma oamenilor?”
„Nu încă. Trebuie mai întâi să te obişnuieşti cu toate senzaţiile noi, cu toate simţurile... cu toată vitează, care e năucitoare.”
„Adică sunt rapid?” întrebă cu o sclipire ciudată în ochi.
„Da...” am răspuns cu o sprânceană îndoită. Eram curioasă în legătura cu ce avea în minte. Cu siguranţă era ceva pervers!
S-a urcat peste mine, profitând de noua lui „calitate”, cu o viteză uluitoare şi m-a sărutat cu forţa, patimă şi posesivitate.
„Waaw, e mult mai... intens decât atunci când eşti om.” Spuse coborând în decoleteul meu.
„Mda, mă bucur că-ţi place.” Am bombănit printre dinţi, cu mâinile în părul lui moale.
„Ţie nu?” întrebă inocent, cu bărbia sprijinită de pieptul meu.
„Ba da. Doar că nici nu vreau să mă gândesc cât de... năucitor va fi acum. Mai ales că ştiu ce-ţi poate piele şi mă înnebuneai complet şi când erai om.”
Mi-a descheiat cămaşa, lipindu-mă însetat de el, prinzându-mi încheieturile deasupra capului şi coborând din noul pe pieptul meu cu buzele.

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Feb 28, 2011 10:30 am

intensa parte:> insa sunt curioasa ce se mai intampla cu Damon si Katherine;;)

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Lun Feb 28, 2011 8:14 pm

Chiar :-? Cu Katherine si Damon ce mai e ? Saaau cei patru o sa se intalnesca ? :> Daca da, ar fi ceva :] Btw, frumos capitol ^^

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Feb 28, 2011 8:22 pm

o sa vedeti ! :> mersi de coms
next:

Capitolul VII

„Anna, vreau să...” dădu mama buzna în camera, gura deschizându-i-se până în pământ când ne vazu în aceea ipostază. Jeremy se dădu în lături, având chipul foarte livid. „...vorbim.” termină ea şocată.
„Bun moment ţi-ai mai găsit.” Mi-am dat eu ochii peste cap şi mi-am aranjat hainele şifonate, urmând-o în hol.
„Ce crezi că faci?!” urlă ea la mine, arătând ca şi cum ar fi fost un uragan.
„Adică ce voiam să facă până să fiu întreruptă... ei bine ceea ce se întâmplă în mod normal între o fată şi iubitul ei.”
„Eşti oo...” îşi încleştă buzele, furioasă. „Lasă asta acum. Ce s-a întâmplat cu Ben? De ce a plecat?”
„A plecat?” am întrebat fără vreun regret. „Pentru că şi-a dat seama că e un pion pentru mine, unul printre alţii pe o tablă de şah.”
„El era mai potrivit pentru tine, el era de al nostru!”
„Şi Jeremy este acum,” am spus triumfătoare, privind-o superior. M-am întors la el cu o faţă radiind de fericire că îi dădusem mamei peste nas. Mi-am îndoi un picior şi l-am pus pe marginea patului. „De acum încolo trebuie să punem pe uşă o plăcuţă cu DO NOT FUCKING DISTURB!”
El râse cu hohote, sărutându-mi tandru gamba.
„Şi eventual putem pune un dulap sau ceva în faţa uşii...”
Am râs şi eu la fel de gălăgios, aruncându-mă peste el.
„Cum ţi se pare să fii... nemuritor?”
„E aşa de ciudat în primul rând. Apoi e fantastic ! Pot să aud ce vorbesc cei de la parter, pot să aud şi cea mai mic rafala de vânt, pot să văd perfect prin negură. Dar cel mai important e că te am pe tine.” Îmi rânji el cu gura pănă-n urechi.
„Sunt aşa de fericită că am reuşit să te transform fără probleme!” aproape că am ţipat eu şi am zburat până la combină, dând drumul tare la muzică – ştiind că asta o enerva la culme pe mama.
„Cuz babe I’m a rooock star... cuz baby i’m a, i’m a... rock staar!” am început eu să cânt o dată cu melodia începând să arunc haine în stânge şi dreapta, sutienul agătându-se chiar de veioză.
„You are craaazy!” murmură el şi veni în mine, sărutându-mă cu poftă.
„I’m crazy but you like it, loca, loca, loca...” am continuat eu amuzantă, agăţată de buzele sale.

partea asta am scris-o cand eram bine dispusa, cred :]]

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Lun Feb 28, 2011 8:25 pm

Cred ca chiar erai : )) E chiar funny partea " DO NOT FUCKING DiSTURB " =)) Like it, imi place mult capitolul asta :]

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Feb 28, 2011 9:07 pm

da, chiar ca e funny, desi as mai vrea si ceva actiune decat vesnicul subiect de "dragoste":P

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Mar 01, 2011 8:31 pm

deocamdata e totul bine si frumos ca doar ce l-am inceput si asa le lalaiesc eu :]] defapt subiectul e , dupa cum spune si titlu, "durerea" . you will see :-"
mersi de comentarii si pana una alta iata si urmatorul capitol :

Capitolul VII

„În regulă. Închide ochii şi concetrează-te! Spune-mi tot ce auzi.” Mi-a urmat îndemnul, inspirând adânc.
„Nu sunt sigur, dar probabil sunt câteva căprioare, poate chiar şi un cerb.” Murmură prinzându-mi mâna care era aşezată pe umărul său.
„Ok. Mai întâi mă vei privi pe mine, apoi îmi vei urma exemplul.”
Am plutut amândoi printre copaci, cu o viteza exceptională, ajugând într-o clipită din urma animalele firave. M-am năpustit asupra unei căprioare şi i-am atacat gâtul, lăsând-o fără sânge în corp. Jeremy a ridicat din umeri şi mi-a imitat mişcările întocmai. După ce termină veni lângă mine zâmbăreţ.
„Nu-i rău pentru un începător, huh?”
„Mda, ce pot spune, trebuie să recunosc că eşti un elev bun. Ajunge pentru astâzi. Vei învăţa pe parcurs toate trucurile.”
Ne-am întors cu mâinile împleteti spre casa, la pas, bucurându-se de ziua însorită, cuprinşi de o stare de bine.
„Când eşti în prezenţa oamenilor trebuie să ai grijă să clipeşti, să-ţi mişti greutatea de pe un picior pe altul şi mai ales să păstrezi o oarecare distanţă. Mirosul lor e năucitor chiar şi după mulţi ani de antrenament.”
„Hmm, am o mică... defapt mare problemă.”
„Şi anume?”
„Sora mea vitregă Katherine vine în vizită împreună cu mama ei. Inevitabil va trebui să dau ochii cu ea.”
„Jeremy!!!! Trebuia să-mi spui! Abia dacă a trecut o săptămâna de la transformare, nu ştiu dacă vei reuşi să te controlezi.”
„Nici eu nu am aflat de mult timp, anume de ieri. Ce fac?”
„Voi veni cu tine în oraş.” Am oftat eu.
Vila în care stăteam era la 20 de kilometri distanţa de oraş, preferam să fim izolaţi de restul „lumii”, fiindcă altfel atrăgeam atenţia, iar noi nu voiam să fim deloc ostentativi. Aveam pentru orice eventualitate şi un apartament cumpărat de tatăl lui Jeremy – John Gilbert, unde ne mai duceam când simţeam nevoia de o escapadă, când voiam să fim scutiţi de mama şi adepţii ei. Am făcut un bagaj încăpător cu cele necesare, plus „hrană”, apoi am coborât scările în grabă şi m-am urcat pe scaunul copilotului. I-am zâmbit chinuit, dar încurajator. Ştiam că el era incapabil să o rănească pe Katherine şi oricum aveam să-i fiu alături şi nimic rău nu avea să se întâmple. Sau cel puţin aşa speram...

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Mar Mar 01, 2011 8:35 pm

Neah ~ Daca o sa fie si Damon cu ei nu are ce sa se intample :X Ah, ce dor mi se facuse de el :)) Dar e frumos capitolul si ai avut o greseala " plutut" - plutit, poate :-?

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mar 02, 2011 10:06 am

ce pot sa zic, de acord cu Lotte:P

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Mar 02, 2011 6:32 pm

nu apare si Damon :]]. mersi de comentarii > <

Capitolul VIII

Ne aflam în apartamentul nostru mult iubit, dar din păcate circumstanţele nu ne lăsau să ne bucurăm de asta. Era nervos şi parcă îmi transmitea şi mie starea lui. Îşi tură un pahar de tărie dându-l pe gât, lovind apoi cu degetele sticla.
„Cu atitudinea asta nu rezolvi nimic. Dacă John şi Katherine vin şi te găsesc beat ce-or să creadă?”
„Asta nu ar fi nimic! Ce ar crede dacă ar ştii ce sunt eu acum? Asta e defapt întrebarea a cărei răspuns mă înfioară.”
„Chill out! Nu au cum să afle, asta decât dacă faci tu o idioţenie.”
Sonerie ne întrerupse melodios şi Jeremy deschise, pe uşă intrând întâi o doamnă blondă, cu păr scurt şi privirea unui psihopat scăpat dintr-o film horror – sau poate doar mi se părea mie, urmată de un tip ce părea tare vesel, cu mâinile în buzunar şi de o fată incredibil de frumoasă. Le-am zâmbit nesigură, privind apoi spre el, ca să-l verific. Părea că nu-l afecta prea tare mirosul de om.
„Anna, încântată.” M-am recomandat pe rând, şi le-am strâns mâinile. Mâna femeii a fost aspra, şi m-a cuprins ferm, pe când cea a lui John caldă, catifelată, la fel ca a lui Katherine.
„Mă bucur să te cunosc.” Îmi „cântă” vocea plăcută a fetei. Semăna puţin cu Jeremy, mi-am zis eu. Poate şi de aceea mi-era imposibil să nu-mi placă.
Jane – căci aşa o chema pe femeie îngrozitor de intrigantă, nu schiţa niciun gest. Participa la discuţii, mânca mecanic din când în când din prăjiturelele şi fursecurile de masă şi se mulţumea să răspuns sec, în doi peri. Pe de altă parte John emana o bucurie inexplicabilă, vorbea despre orice şi oricine. Acum înţelegeam de ce se despărţise de Jane... şi de ce căutase iubirea în altă parte, la mama lui Jeremy.
Când au plecat, m-am simţit uşurată. Adorasem să vorbesc cu Katherine, deşi nu fusese o conversaţie nici prea lungă, nici prea interesantă. El stătea stingher pe canapea, cu ochii ieşiti din orbite, înnegriţi, cu colţii înfipţi în buza de jos sângerândă.
„Eram sigură că vei reuşi. Şi că după îţi va fi foame.”
I-am întins parcă automat un pahar cu sânge proaspăt şi a băut fără să protesteze, luminându-se apoi la faţa, zâmbetul gâsindu-şi iar loc pe faţa lui.
„Nu credeam că voi fi în stare. Deobicei mă critic singur, dar acum chiar sunt mândru de mine!”
„Şi eu sunt mândră de tine!” l-am asigurat sufocându-l cu o îmbrăţisare strânsă.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Mar 02, 2011 9:14 pm

what can i said? nice:P nothing else....

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Vin Mar 04, 2011 9:46 pm

Pai nu mai stiu ce sa spun -.-" Totul devine asa monoton, de parca-i sti ce se va intampla in viitorul capitol. Adica, scri frumos, chiar foarte bine, dar mai multa actiune, prea multa dragoste strica unoeri :)) Mai astept să vad urmatorul capitol. Spor la scris !

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Mar 05, 2011 4:24 am

thankies.

Capitolul IX

Am hotărât să rămânem în oraş ca să mai petrecem timp cu Katherine. Era o după amiază însorită, iar noi două stăteam în sufragerie, bârfind câte în lună şi în stele şi mâncând popcorn. Jeremy era plecat cu John – cu siguranţă fie la un meci de fotbal sau la o prostie de genul.
„Şi hmm, de când eşti împreună cu fratele meu?” mă întrebă curioasă, cu ochii licărindu-i.
„Cred că în curând se împlinesc patru ani.” Am zâmbit eu tâmp, ronţăind o floricică.
„Ce drăguţ! La cât mai mulţi! Şi cum este relaţia cu el? E gelos, posesiv, agresiv?”
Am râs cu zgomot.
„Da, toate trei la un loc. Dar e si protector, iubitor, gata oricând să se arunce în mijlocul unui uragan pentru mine. Am o mulţime de motive să îl iubesc.”
„Şi cum e atunci când...” se înroşi ea intens, ţinându-şi mâinile în poală.
„Când ce?” am întrebat eu nedumerită.
„Când ştii tu...” abia şopti eu, cu buzele înţepenite. „Când faceţi... s...d...sunteţi... arghh!” se bâlbăi ea, iar eu m-am amuzat copios.
„Când facem sex? Adică dragoste.” Rânjesc eu, luând-o după umeri. „E... foarte pasional pot să zic. Zguduitor chiar ! Mereu e altfel, ca şi cum ar fi din nou, şi din nou prima dată.”
„Aww...”
„Dar tu? Nu ai pe nimeni?”
„Dacă îţi voi spune mă vei judeca.”
„Nu. Plus că eu, crede-mă pe cuvânt, nu semăn cu mama ta aşa că îmi poţi împărtăşi.”
„Iubitul meu... e profesorul meu de matematică. Şi nu în urmă cu mult ei bine, am făcut pentru prima dată acel ceva. Şi aş vrea să mă înveţi lucruri din astea, nu mă pricep.” Se ruşină ea, ţinându-şi capul plecat.
„Am o idee. Eu şi Jeremy putem să venim în oraşul tău!” am spus entuziasmată – motivul perfecccttttttt să scap de mama.
„Ar fi ceva, adică mi-ar plăcea. Şi aşa eu nu prea am multe prietene bune, iar cu tine mă înţeleg aşa de bine.”
„Atunci rămâne stabilit.”
Mi-era aşa dragă. Am sărutat-o pe obraz, iar ea a râs delicat, cuprinzându-mă cu braţele într-o îmbrăţişare călduroasă.

mai am putin si termin tot ce am scris, sunt chiar curioasa cum voi continua, lol :-"

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Sam Mar 05, 2011 4:27 am

Erm, astept sa vad urmatorul capitol :] Pana acum imi place foarte mult, e bine, chiar daca a fost decat o simpla si banala discutie intre fete, e reusit :]

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Mar 06, 2011 9:20 pm

ce pot zice? de acord cu Lotte:) vino cu next-ul ca sa avem mai mult de comentat:P

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Mar 06, 2011 9:21 pm

mersi de coments :]]

Capitolul X

Trecem peste scandalul făcut de mama şi toate vorbele pline de venin pe care ni le-am aruncat reciproc. Până la urmă tot ne aflăm în trenul ce duce spre Mystic Falls. Mă uitam pe geam, admirând priveliştea, culorile amestecate, pline de viaţă. Mă simţeam liberă să trăiesc viaţa aşa cum vreau, fără să o am pe mama care să-mi ţină reproşuri ca un radio stricat. Eu şi Jane eram tăcute, pentru ea era specific, iar eu doar nu voiam să mă implic în discuţie fiindcă voiam să-i las pe Kat şi pe Jer să-şi dezvolte relaţia „frate-soră”.
Când am ajuns l-am luat instinctiv pe mâna pe Jeremy, coborând calmă scările trenului. În gară ne aştepta... nu, asta nu era posibil ! Abia am reuşit să-mi înghit saliva şi să nu-mi deschid gura din cauza uimirii.
„Mamă, el este iubitul meu, Damon.”l-am prezentat Katherine entuaziastă.
„Jane.” Răspunse, ca deobicei, sec, plecând apoi cu toţii spre staţia de taxi.
„Ei sunt Jeremy şi Annabella. Jeremy e fratele meu vitreg, de tată, iar Anna este iubita lui.” Îi explică ea calmă.
„Încântaţi” am răspuns în sincron. Probabil el nu ştia cine e Damon, în schimb eu îl cunoşteam foarte bine. În taxi mi-am dat seama după privirile lui suspecte că îi păream cunoscută, poate chiar ştia exact cine sunt. Dar nu avea niciun motiv să mă dea de gol – sau cel puţin aţa speram.
Aveam să stăm în casa lui Jane, decorată rustic, destul de „pe gustul meu” la prima vedere. Ne-am acomodat, despachetând destul de uşor bagajele, având în vedere viteza de care eram capabili.
„Jeremy...” am şoptit eu încet, cu unghiile înfipte în palmă.
„Da, baby, ce este?”
„Pfff, nici nu ştiu cum să-ţi explic.” am mormăi nervoasă, aşezându-mă ghemuit pe fotoliu. „Damon e vampir.” I-am zis dintr-o suflare, cu bărbia în piept.
„Poftim?! De unde Doamne iartă-mă ai scos-o şi pe asta?”
„Nu am scos-o, aşa este. Îl cunosc. E un pic mai complicat.”
„Cred că am suficient timp să ascult. Katherine e în pericol?”
„Nu cred... păreau destul de ataşaţi unul de altul.”am gângurit eu, iar el veni lângă mine, aşezându-se pe braţul fotoliului şi începând să-mi mângâie buclele îmcâlcite. „Damon e fratele lui Stefan. Îl mai ţii minte? Din câte ştiu erai acolo când ne-a făcut o vizită.”
„Tipul solid, calm, care se amuza destul de copios pe seama idioţeniei lui Ben? Cum aş putea să-l uit?!!”
„JEREMY!!!” am mormăi împingându-l destul de tare, întrucând în secunda următoare ateriză pe podea.

eh, inca un capitol si va povesti... hmm, veti vedea voi cine :-"

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Mar 06, 2011 9:25 pm

dragut, inca ai probleme cu delimitatul/ imbinatul replicilor fata de descriere dar eu una m-am obisnuit cu asta:P

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Lun Mar 07, 2011 5:14 am

stiu cine va povesti acum:> Stefan, Jeremy saaaau....Jane ?:)))) unul dintre cei trei, maybe :-??

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Mar 07, 2011 7:19 am

mersi de comentarii. > : D <

Capitolul XI

„Mulţumesc frumos.” a bombănit el, ridicându-se şi ducându-se pe pervaz. Avea o brichetă în mână – de Dumnezeu ştie unde şi o tot aprindea şi stingea.
„Îmi pare rău, nu am vrut să te dărăm. În fine... ideea e că sunt 100% sigură că amândoi sunt vampiri. Totuşi nu cred că trebuie să ne facem griji. Deşi Damon e destul de periculos nu i-ar face rău lui Katherine cel puţin.”
„Ei doi se hrănesc cu... sânge de om sau de animal?”
„Stefan e cu siguranţa vegetarian ca să zic aşa. De Damon nu am habar, probabil că şi el la fel.”
„Dar nu ar fi drept ca sora mea să ştie?”
„De ce eşti aşa sigur că nu ştie?” am mormăi afectată.
„Nu ştiu... doar bănuiam. Ţin minte că atunci când am realizat că tu eşti vampir am fost destul de confuz, dar niciodată nu mi-a trecut prin cap să te părăsesc. Sunt în stare să înfrunt orice şi pe oricine pentru tine!”
„Aww!” am sărit în picioare şi m-am dus lângă el, îmbrăţişându-l.
„Pot să-ţi spun doar că nu avem ce să facem oricum. Să lăsăm soarta să pună lucrurile la locul lor. Priveşte partea foarte buna a lucrurilor : nu o mai avem pe mama pe cap, apoi cel mai important – putem să ne distram cât timp suntem aici.”
„O da. O putem arde prin cluburi şi aşa.” Clătină el din cap, zâmbind ştrengăreşte.
„Mda, şi asa.”
Am zâmbit şi l-am sărutat, apoi am fugit în baie. Aveam nevoie urgentă de un duş, drumul fusese obositor chiar şi pentru mine. Toate ultimele evenimente mă dăduseră peste cap. Mai întâi comportamentul lui Ben, plecarea lui, certurile cu mama, toate predicile doamnei Flowers despre orice... apoi Damon. Lăsam apa să mi se prelingă pe corp, să se izbească în mine şi să mă doboare, se cureţe toate sentimentele mele mizerabile, toată nesiguranţa, teama, neştiinţa...
M-am limpezit, şters de apă, apoi m-am îmbrăcat şi mi-am uscat părul. Jeremy stătea tolănit în pat, cu mâinile sub cap, privind plictisit spre TV.
„Ceva interesant?!”
„Acum da!!” răspunse privindu-mă cu ochii lucind.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Lun Mar 07, 2011 7:22 am

Adica ea? :]] Dragut capitol, n-am ce spune, daaar.....va fi Stefan ? Va fi Demon ? Va fi Jeremy ? Va fi...? Spuneee-mi ! :))) gata, next`ul ^^ Spor la scris in continuare !

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Mar 19, 2011 10:24 pm

ai nimerit-o din prima, hah :]] next:

Stefan`s point of view
Capitolul I
Ultimele săptămâni fusesem dat peste cap. Damon se schimbase radical de când se îndrăgostise de o fată misterioasă. Cu facultatea o duceam bine, materia o prindeam din zor. O sunam rar pe Katherine, fiindu-mi frică să o am aproape. O iubeam în sinea mai mult ca orice pe lume, dar preferam să ţin asta secret. Ce rost avea? Deja făcusem puzzleul... Damon îngrăgostit, Katherine la fel. Unul de celălalt ! Cea mai bună prietenă a mea din copilărie cu fratele meu psihopat şi manipulator !
Doar ce mă hrănisem cu o pasăre, un porumbel destul de gustos. Îi îngropasem trupul lipsit de viaţă plăpândei făpturi şi mă îndreptam spre casă când am simţit un miros dulceag de sânge invadându-mi nările. Gâtul îmi ardea. Mă gândeam să fug dar tentaţia era prea mare. Am fugit spre sursă şi...
„Katherine, Dumnezeule, Katherine!!” am urlat eu şi într-o secundă eram lângă corpul însângerat. I-am dat părul la o parte de pe faţă. „Ce ai păţit?”
„Argh...umm” a mormăit şi a deschis ochii, inspectându-mă atent. „Sunt în Rai? Tu eşti un arhanghel sau aşa ceva?”
„Katherine, delirezi. Sunt eu – Stefan.”
„Nu e adevărat. Tu delirezi! Nu ştiu ce Katherine visezi, ma cheamă Elena...”
Era o glumă?! Îşi bătea joc de mine?
Am putat-o în braţe până în camera mea, unde am pus-o pe pat, i-am curăţat şi îngrijit rănile, străduindu-mă să nu respir. Era ca un înger căzut , cu părul brunet răsfirat pe ambele perne, cu mâinile împletite pe abdomen, cu o cută pe frunte şi cu buzele subţiri şi vineţii.
„Stefan... îţi mulţumesc.” Îmi zise, prinzându-mi mâna într-a ei. Avea o piele aşa de caldă, de moale, astfel încât îmi provoca setea.
„Cu plăcere.” am îngăimat pierdut, abia înghiţind după.
„Sărută-mă, Stefan.” Spuse deodată cu braţele întinse spre mine, zâmbindu-mi provocator.
„P-poftim?!” m-am înnecat eu, cu ochii cât cepele de mari.
M-am prins de cămaşa şi m-a tras peste ea, înfingându-se în buzele mele. Avea un gust dulce, aromat, buzele parcă îi erau două petale de trandafir... parcă mă înfructam din cel mai zemos fruct, din cea mai dulce miere, din fericirea interzisă... m-am depărat uşor, respiraţie ei încă oprindu-se pe pielea mea îngheţată.
„Nu plecă...” şopti fără vlagă, încolocindu-şi picioarele în jurul meu.
Cum puteam să plec când tot ce îmi doream era să mă îmbăt cu fiinţa ei? Am sărutat-o iar, mult mai pasional, cu mâinile pe şoldurile ei tari.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Mier Mar 23, 2011 6:10 am

mi se pare prea grabit:-?? nici nu s-au cunoscut bine, si se saruta o.o dar descrierea si dialogul sunt bune:) astept next`ul.

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Apr 07, 2011 7:51 pm

mersi de comment. si scuze de intarziere * blush *

Capitolul II

Eram la parte, savurând un gin, cu capul în mâini şi coatele pe genunchi. O auzeam pe Elena cum cântă şi-mi-era imposibil să nu zâmbesc în sinea mea. A coborât zglobie.
„Observ că îţi este mai bine.”am şovăit eu, punând paharul de-o parte.
„Într-adevăr.” Răspunse, luând loc lângă mine. „De ce m-am salvat, Stefan? De ce nu m-ai lasat să mor?”
Am înghiţit în sec. Şi-a atinse degetele fierbinţi de gâtul meu, privindu-mă cu ochii ei migdalaţi.
„Hmpf” am mormăi eu, muşcându-mi buzele. „Oricine ar fi făcut asta în locul meu. De ce să te las să pieri aşa de tănâră ?”
„Poate că eu voiam să mor.”
„Am luat în calcul posibilitatea asta. Dar dacă voiai cu adevărat să nu mai trăieşti atunci nu acceptai ajutorul meu.”
„Ar trebui oricum să plec.” Ezită ea, aproape plângând. Mi se frânse inima...
„Daca aşa vrei...” am murmurat, cu bărbia aplecată.
„Stefan, uită-te la mine... mă vrei?” întrebă prinzându-mi chipul între palmele ei, parcă implorându-mă să o iubesc.
„În ce sens?” am reuşit să întreb.
„Dacă vrei să-ţi fiu alături. Dacă tu vrei... am să rămân cu tine.”
Am îmbrăţişat-o . Eram copleşit, aşadar incapabil să îi vorbesc coerent. Parfumul ei mă îmbăta în fericire, nu mai aveam nevoie de nimic altceva. Acum aveam trei motive să-mi trăiesc viaţa : Elena, Elena şi... Elena.

mmmmmda, asta e cam ultima parte pe care o am scrisa si habar nu am cum o sa continui. dar am sa revin curand cu continuare :- s *speer*

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum