Not every pain hurts <3

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Not every pain hurts <3

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Joi Feb 10, 2011 7:29 pm

Ce dimineata frumoasa :X Doar ca...o sa-i spuna el cumva, de asta e adorabil;;) : )) Anw, adu` nextul repejor ^^

I hate endings - good or bad.

Spoiler:

I want to know what it is, this 'sin' they say I've committed.

Viaţa e ca o aruncare de zaruri, tragem să iasă şase-şase în fiecare zi.

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Varsta : 21
Mood If you want a thing done well, do it yourself.

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Joi Feb 10, 2011 9:50 pm

ce ador povestile de dragoste dintre un om si vampir:X chiar e si un serial pe pro cinema cu tema asta.
anyway vezi ca acum ai avut mici scapari de ortografie si ai mancat cateva cuvinte de legatura, dar nu e asa evident incat sa deformeze povestea. singura faza care m-a amuzat a fost " căcând zgomotos " :)))) in loc de cascand....oricum mi-a placut partea asta si daca intr-adevar se iubesc, n-ar trebui sa-i pese de ce spuse mama ei > so...neeext!!!

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 29
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 12, 2011 2:56 am

omg, nu pot sa cred ca am scris asa ceva =)) am probleme serioooase.
mersi de comentarii <3
capitolul de acum se axeaza mai mult pe cei 2 frati. enjoy !

Capitolul VIII
„Dumnezeule mare, sfânt şi de pretutindeni!!!” am auzit eu urletul lui Stefan şi am alergat alarmat în baie, apoi am izbugnit într-un râs isteric la scena ce mi se desfăşura în faţa ochilor. „Cum ai reuşit?” l-am întrebat, pesemene, amuzat.
„Cum adică cum am reuşit? TU eşti cel care a lăsat geamul închis şi de aia e aici ca-n saunăăă!!!”
Am rânjit vinovat, scărpinându-mi ceafa. L-am lăsat să vorbească singur, nu aveam chef să-mi facă iar morală ca un frate responsabil ce-mi este.
Îmi doream să o văd, dar plecase împreună cu mama ei într-o excursie de o săptămână, să-şi viziteze tatăl. Îmi interzisese cu desăvârşire să o sun, îmi promisese că o va face ea când va avea timp.
Nu mă hrănisem de ceva timp cu sânge uman, apelând şi eu la „veveriţele” şi „iepuraşii” lui Stefan. La urma urmei atâta timp cât era comestibil şi-mi ţinea de foame era tot ce conta. Nu mai voiam să ucid pentru că ea trezise în mine umanitatea, eram incapabil să mai fac rău vreunei vietăţi. Mă înmuiasem devinind ceea ce uram cel mai mult: un tembel îndrăgostit până în vârful urechilor.
Cerşeam să o mai văd, să o ating, să-i cuprind trupul în îmbrăţişarea mea însetată, să-i mângâi părul, să-i simt pielea fierbinte că poalele unui vulcan, să fie lângă mine, să-i aud respiraţia şi vocea de privighetoare.
„Eşti un idiot!” a încheiat Stefan în sfârşit discursul din care auzisem doar începutul şi finalul.
„Ştiu. În ultimul timp fac numai porcării. Dar lasă, oricum deja te-ai obişnuit cu felul meu de a fi.”
„Ei bine, aşa este. Numai că acum parcă e altfel... pari a fi cu capul în nori, ca şi cum ai iubi o fata.”
„Haide, Stefan, nu începe. Parcă mi-ai fi mamă, nu frate. Şi chiar dacă ar fi aşa, te deranjează?”
„Nu. Viaţa ta intimă nu face parte din interesele mele. Voiam doar să ştiu dacă te hrăneşti cu ea.”
„POFTIM? Te-ai tâmpit sau ce?”
„Doar întrebam ; verificam.”
„Evident nu. E greu de crezut, dar o iubesc. Şi oricât de apetisant ar fi sângele ei mai degrabă te-aş mânca pe tine decât să-i fac rău.”
„Foarte... sensibil.” Bombăni el cu bărbia neastâmpărată împinsă în piept.

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 12, 2011 7:29 am

ce tare a fost ultima parte:))) desi imi place mai mult de Damon cum arata, il prefer pe Stefan pentru felul lui de-a fi, mai ales cum l-ai facut tu:))))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Joi Feb 17, 2011 10:10 pm

mersi <3 !
continuarea *si mii de scuze de intarziere xD*

Capitolul IX

Mă plimbam singur prin parc, de nebun. Urmam liniile şerpuite ale potecilor care abia se mai zăreau din vina obscurităţii. M-am trezit cu o fată blonduţă în braţe, care se uita dezorientată la mine.
„Hei, uitată-te pe unde mergi.” Am mormăit eu ursuz.
„Scuzaţi-mă, domnule Salvatore.” Spuse, răsucindu-şi o şuviţă pe deget. Mi-am dat seama de ce mi-era chipul ei cunoscut - era elevă la şcoala unde predam.
„Nu eşti tu Caroline Forbes, majoreta-şefă a liceului?”
„În carne şi oase, încântată.”
I-am zâmbit scurt şi mi-am văzut de drumul meu. Altă dată aş fi luat „desertul”, nu părea a fi rea la gust. Dar mă schimbasem pentru Katherine, devenisem un leu îmblânzit.
Am trecut pe lângă casa ei oftând cu zgomot, fără să mă opresc. Era aşa dureros să nu o am aproape.
Mi-a vibrat ceva în buzunar şi am luat într-o suflare telefonul în mână.
„Alo?”
„Damon?” era vocea ei spartă, speriată.
„Da?”
„Ohh, i-am spus.” Îmi mărturisi ea terifiată.
„Şi?” am înghiţit eu în sec.
„Ei bine, am omis să îi spun că eşti profesorul meu. Am spus doar că eşti mai mare cu... câţiva ani.”
„Katherine!! E strigător la cer! Câţiva ani? Câţiva câţi? Zece sau cincisprezece! Când o să afle o să mă dea în judecată, mda.”
„Haide, Damon. Nu arăţi mai mult de două zeci şi doi de ani, nu te mai plânge. A acceptat chiar bine vestea, s-a bucurat pentru mine.”
„E bine atunci. Când te întorci?” am încercat să nu se disperat, poate nu mi-a reuşit.
„Damon!!! Am plecat de doar două zile! Nu poţi trăi fără mine?”
„You already know the answer.”
„Yea, and that is why I love you so.”
„Atunci, presupun că ne vedem la începutul săptămânii viitoare. Mi-e dor de tine, baby girl.”
„Şi mie, iubitule, foarte mult. Ai să vezi, o să vin repede.”
Am auzit tonul de ocupat şi am oftat din nou, descopănit. Pentru mine aveau să treacă încet, reprezentând o mare tortură.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Vin Feb 18, 2011 5:26 am

Ce draaaagut<3 MA referam la Damon :))) Dar si actiunea mi-a placut, btw ;] Astept next`ul ^^

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Feb 18, 2011 9:21 am

mai ai mici greseli de scriere dar nu sunt asa evidente...in restul mi-a placut firul actiunii, chiar daca a fost ceva comun acum:) astept next-ul!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Vin Feb 18, 2011 5:12 pm

multumesc pt parerii
nextul :

Capitolul X

O aşteaptam nerăbdător în gară, fumând o ţigară, cu un buchet de trandafiri albi în mâna. Am aruncat-o când am auzit trenul şi am început să bat din picioare nerăbdator. Mai întâi a coborât ea, apoi în urma ei Jane- mama sa şi un băiat şi o fată ce păreau a fi împreună. Jane avea o figură serioasă, având riduri ce se adânceau în marginile ochilor atunci când se încrunta. Îşi ţinea bărbia ascuţită în faţă, umerii traşi în spate şi ochii fixi la mine.
„Fuck, o să mă distrugă.” Mi-am zis eu în gând şi mi-am chinuit un zâmbet.
A fugit în mine şi m-a sărutat cu dor, oh, dulcea regăsire, gustul apetisant al buzelor ei haine.
„Mamă, el este iubitul meu, Damon.” M-a prezentat ea, toată un zâmbet.
„Jane.” Se recomandă scurt, strângându-mi mâna ferm şi scurt, apoi o luă spre staţia de taxi, cu noi în urma ei.
„Ei sunt Jeremy şi Annabella.” Se grăbi ea să îi prezinte şi pe cei doi tineri, care se ţineau de mână şi mă priveau cu ochii cercetători. „Jeremy e fratele meu vitreg, de tată, iar Anna este iubita lui.” Se grăbi ea să explice, strângându-mi mâna îngheţată într-a ei. Deja mă obişnuisem cu diferenţa de temperatură.
„Încântaţi” au răspuns ei la unison, iar eu am dat din cam în semn că „de asemenea.”
Ne-am urcat tăcuţi în taxi, întrucât Katherine refuzase să vin cu maşina. Mă intriga Anna, semăna foarte mult cu fata unei vechi cunoştiinţe... nu numai la aspect, ci şi la voce şi atitudine. M-am resemnat gândindu-mă că e o coincidenţă.
„Mi-a fost aşa de dor de tine.” I-am spus când am rămas singuri, în camera ei.
„Şi mie.” Îmi răspunse cu palmă lipită de obrazul meu. Mă mai sărută o dată. Şi încă o dată. Şi iar. Realizam că eram ca o planetă ce levita mereu şi mereu în jurul ei, ca şi cum ea ar fi fost soarele meu personal. Eram obsedat de ea, o sărutam ca un maniac, nefiindu-mi frică să îmi arăt sentimentele, acum, că ştiam că este doar a mea.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Vin Feb 18, 2011 10:16 pm

So sweet :X Ah, deci Annabella o sa aiba un rol in poveste, noup ? :>:> Atunci d-abea astept next`ul !

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Feb 19, 2011 10:17 am

opa nu e bine daca este obsedat de ea, asta nu mai este iubire:P dar oricum vreau sa vad ce se intampla cu mama fetei;;)

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Feb 19, 2011 5:31 pm

e felul lui obsesiv de a o iubi :]]
mersi de comentarii <3
next:

Capitolul XI

„Hmmm, Damon” bombăni ea încruntată, iar eu îi zâmbeam inocent, ca un căţeluş nevinovat. „Cum ţi se pare mama?”
„Nu pot minţi. Adevărul esti că mă înfioară, are o privire rece care te îngheaţă şi îţi taie tot entuaziasmul în legătură cu orice. Pare a fi o femeie cu capul pe umeri. Cred că sunteţi foarte diferite.”
„Aşa şi este.” Se amuza ea, apăsându-şi genunchiul... între picioarele mele.
„Ce ffff—faaci?” am reuşit să întreb, abia reuşind să scot sunetele cum trebuia.
„Îmi place să văd cum te încingi” îmi sopti ea în ureche, expirând un aer călduţ. Tot corpul îmi ardea. Ea îşi lăsase capul pe spate şi pieptul îi era în faţă. Nu m-am putut abţine şi l-am mângâiat extarziat, cu ambele mâini, scâncind.
„Doamne, ce-ţi mai place să mă aţâţi!” am zis, aflat în „culmea disperării. Am sărutat-o ca un obsedat –din nou, simţind gustul buzelor ei moi şi apetinsante. „Mmm...ama ta e acasa.” Am reuşit să spun repede, despărţindu-mă de ea. Îşi dădu ochii peste cap, lăsându-şi trupul plăpând să cadă în pat. Am oftat şi m-am aşezat lângă, începând să o gâdil. Uitasem un mic amănunt... ea nu se gâdila! S-a încruntat la mine. Am rânjit am muşcat-o sub un sân, prinzând şi un pic din bluză. A scos un icnet de uimere şi m-a împins uşor cu pumnul în umăr, râzând apoi.
Mi-era aşa de foame, iar ea... Dumnezeule! Avea un miros atât de îmbietor, te îndemna să o guşti. Am simţit cum mi se întunecă ochii, m-am întors din reflex, neştiind cum să mă controlez. Ea m-a privit confuză, venind imediat în spatele meu.
„Ce este, iubitule?” mă întrebă cu vocea ei veşnic melodică.
Am închis ochii când a venit în faţa mea, mângâindu-mi obrajii.
„Mă... doare capul. Cred că am o migrenă.” Am inventat eu pe moment.
„Hm, ok...” dădu din umeri, reuşisem să revin la normal şi să o privesc. Se dusese în faţa oglinzii să-şi prindă părul... apoi se întâmplă ceva la care nu mă aşteptam : se tăie cu agrafa. Mirosul fu înţepător, mii de furnicături îmi înaspreau gâtul. Am fugi lângă ea, gustând nectarul interzis – sângele ei delicios... cel mai dulce gustat în viaţa mea de vampir. M-am oprit la timp, lacrimi usturându-mi obrajii.
„Damon...” oftă ea imperceptabil, constatând uimită că rană i se închisese.
„Cum ai făcut asta?” continuă, începând să plângă şi ea. Am luat-o rapid în braţe, cu chipul în părul ei.
„Iartă-mă, iubita mea.” Am îngăimat, oftând. „Sunt...” am continuat, pe un ton spart.
„...vampir?” a reuşit ea să vocifereze, fixându-mă cu privirea nu speriată, ci mai degrabă sclipitoare.

ultima parte din punctul de vedere a lui Damon va las sa ghiciti cineva va povestii mai departe :-"

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Dum Feb 20, 2011 5:35 am

Adorabil capitol :X Ah, o musca cumva ? ;;) Daca da, imi place ultima fraza :X:X oook, sunt sigura ca o musca :)) Now, creed ca viitorul capitol va fi povestit de Stefan or Annabella, nu sunt sigura, dar tipa ma intriga:-??

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Feb 20, 2011 11:12 am

de parca nu e logic, katherine va povesti acum si va spune cat de fericita e ca a intalnit un vampir :X eu una asa as face....visul meu sa ma muste unul :> :))))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 20, 2011 6:16 pm

:]] mersi de comenturi.
ta-da-daaam :

Anna’s point of view

Capitolul I

Mi-am atins nesigură gâtul. Mă simţeam de parcă cineva îmi trecuse pe el un fier încins. Am simţit două mâini pe talie şi am tresărit.
„Doamne, Jeremy. Te rog să nu mai apari aşa în spatele meu.”
Îmi sărută baza gâtului, scăldându-se în părul meu moale, de catifea.
„Mm, iartă-mă, nu m-am putut abţine.” Mormăi şi mă întoarse cu faţa la el. „E ceva în neregulă? Ţi-e foame?” mă întrebă confuz.
„Nuu.” minţi eu foarte convinsă. „Doar în cazul în care TU ai fi felul principal.”
„Aşa deci.” Rânji el ştrengăreşti, într-o parte. Vru să mă mai sărute, dar uşa se deschise scârţâind.
„Jeremy, Anna, lăsa-ţi prostiile şi coborâţi la masă.” ne spuse doamna Flowers, deţinătoarea vilei unde locuiam. Jeremy ridică din umeri. Am coborât, am luat masa cu bătrânică ţăcănită şi cu mama, care se găsea să scuipe replici veninoase. Dar ca de fiecare dată, Jeremy îmi lua mâna pe sub masă într-a lui şi mă calmam instant. El era antidotul meu. Nu înţelegeam de ce trebuia să mănânc şi mâncare umana... explicaţia mamei era simplă „ca doamna Flowers să nu bănuiască nimic.”
Ne-am întors în camera, iar el m-a lipit de perete, rânjindu-mi cu toţi dinţii.
„Îţi mai e foame?” întrebă şi îşi flutură genele în cel mai adorabil mod posibil.
„Oare?”
„Muşca-mă.” Îmi şopti şi îşi trecu limba peste buza mea inferioară. M-am topit instant, nu mă mai susţineau picioarele aşa cum trebuia. M-am agăţat de el sărutându-l disperată, căutându-l şi găsindu-l.
„Te iubesc, Jeremy, nu pot face asta.”
„Te rog.” Spuse cu ochii de căţeluş. Colţii îmi ieşiseră la iveală. Voiam să plâng, dar mi se blocaseră lacrimile.
„Mm, fie.”
Mi-am înfiptat încet, gradat, colţii în gâtul lui. Gustul era divin, sângele îmi curgea pe gât şi-mi ceda energie, viaţă, Putere. M-am oprit după puţin timp, închizându-i rănile apoi şi mângâindu-l.
„Te-a durut?”
„Deloc.”
„Doamne, Jeremy, de ce îmi faci asta?!”
„Fiindcă îmi place să ştiu că sângele meu curge prin venele tale. E ca şi cum am împărţi acelaşi corp, acelaşi sânge, aceeaşi genă şi acelaşi suflet.”
„Mda, ce te mai pricepi să mă înmoi.”
A chicotit discret sărutându-mi părul.
„Mi-ai promis că mă vei transforma. Când?”
„Ahhh, Jer! Nu ştiu, nu sunt pregătită încă pentru asta.”
„Măcar dă-mi să beau sângele tău. Apoi decizi când va avea loc transformarea.”
Am oftat şi mi-am sfâşiat încheietura, lăsând picuri sângerii la iveală. S-a repezit şi a supt sângele dintr-o suflare. Am gemut încet, şi după ce a terminat mi s-au închis rănile.
„Are un gust ciudat.” Îmi spuse. Avea buzele încă roşii, dar într-un fel... sexy, nu dezgustător.
„Scuze, se pare că nu-s apetisantă.”
„Ihîî, nu cred. Eşti, nu mai că în alt sens.”
Mă muşcă de gât, cu mâinile pe talia mea împingându-mă în pat. Am râs sonor.
„Ştii, asta ar fi cam a... hm, şaptea sau a opta oară când facem dragoste pe ziua de azi.”
„Ce pot zice, hm? Sunt nimfoman.”
„Suntem.” L-am corectat eu amuzată înfructându-mă din buzele lui.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Dum Feb 20, 2011 9:17 pm

Am avuuut dreptate :> Oh, da, ce desteapta sunt =))) Ah, ce se iubesc si astia doi :P:X Next, btw ~

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Feb 21, 2011 8:09 am

draguta partea dar m-a lasat cam blocata, adica ce legatura avea continuarea asta cu ce se intamplase mai devreme?:-?? oricum mi-a placut:) imi place ca desi pui next-urile repede, totusi mai astepti si alta lume sa comenteze:D

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Lun Feb 21, 2011 8:13 am

nu aveau legatura , decat primele doua au legatura intre ele e putin mai complicat cu spatiu si timpul, veti vedea!
va multumesc frumos pt comentarii <3

Capitolul II

Se cufunda frenetic între coapsele mele, cu mâinile încâlcite în părul meu. Nu numai corpul, ci şi mintea îmi erau într-un extaz total. Dacă nu eram cu el cel puţin de câteva ori pe zi înnebuneam. El era antidotul, medicamentul meu magic... şi totodată el era slăbiciunea mea, pentru el eram gata să mor. Mi-am lăsat capul pe spate, continuând să mă scufund într-o stare de euforie deplină, lăsându-l să-mi ghideze trupul. În mâinile lui păream la fel de uşoară precum un fulg. Am mârâit încet şi m-am ridicat deasupra lui, schimbând poziţia.
„So, you like to be on top.” a murmurat el printre gâfâieli. I-am rânjit pervers, trecându-mi limba printre buze şi m-am aplecat să-i sărut pieptul. Am căzut amândoi unul lângă altul, extenuaţi. „Dumnezeule, ce-mi faci? E una din abilitaţile tale de vampir sau sunt şi ceva farmece la mijloc?”
Am râs, vizibil amuzată.
„Nu, aşa sunt eu.”
M-a muşcat de umăr, trecându-şi şi limba pe pielea mea rece. Am roşit, deşi fusesem de atâtea şi atâtea ori împreună.
„Te iubesc mai mult decât orice pe lume... oricât de siropos ar suna asta.”
„Şi eu, Jeremy. Şi eu.”
I-am mângâiat obrazul fierbinte, cuibărindu-mă în braţele lui.
„Promite-mi că n-o să mă tratezi niciodată aşa cum face mama.”am bombănit eu cu buzele pe gâtul lui.
„Mmm, uuhh...” zise el distrat, mângâindu-mă... peste tot. „Sigur că nu. Întotdeauna mă voi comporta adecvat şi voi face tot posibilul să nu te supăr.”
I-am pupat toată faţa de mai multe ori, gâdilându-l cu părul şi făcându-l să chicotească. M-am privit adânc în ochi, reuşind ca de fiecare dată să mă facă să mă topesc. M-am ridicat, îndreptându-mă spre şifonier să-mi iau nişte haine. Am observat cum mă privea, cu buzele încleştate una în alta.
„Ce e?” am bombănit eu, luând o cămaşă neagră şi înfăşurându-mă în ea.
„Nimic. Doar că mă incită să te văd mergând goală prin cameră.”
„Argh, eşti obsedat!”
„Ahahaha şi a constat asta ciob de oală spartă.” Mormăi, „afectat” de spusele mele. Am revenit lângă el, adulmecându-mi mirosul îmbătător. Îşi împleti degetele cu ale mele, amândoi zâmbindu-ne ridicol. Nu mai aveam nevoie de nimic altceva dacă el era lângă mine.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Feb 21, 2011 8:33 am

ce dragut:)))) acum fata e vampir si baiatul e om?:)))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 27, 2011 4:53 am

da. xD
mersi. next:

Capitolul III

„Toată ziua stai bot în bot cu el, înţelege că nu-mi place. Plus că e foarte periculos faptul că ştie ce suntem noi!” urla mama la mine, dar o ignoram pieptănându-mi minuţios părul. „Tu mă asculţi, fetiţo?”
„Da, mamă.” Am murmurat, încercând să-mi păstrez calmul. „Ştii bine că Jeremy nu ne-ar trăda niciodată. Dacă tu nu ai avut noroc cu bărbaţii şi eu te-au tratat ca o cârpa nu trebuie să fie valibil şi pentru mine.”
Ştiam că o răneau cuvintele mele, dar dacă ea se purta ca o scorpie cu iubirea vieţii mele aveam să o fac să se simtă ca ultimul om... erm, vampir.
Am mers în sufragerie, unde era plin de alţi ca noi, şi el, energia şi toată forţa mea. Se contrazicea cu Ben, în legătură cu un subiect stupid evident – fotbalul. Jeremy susţinea că fusese offside, iar Ben era convins că nu. Mi-am dat ochii peste cap, aşezându-mă între ei.
„Sunteţi aşa copilăroooşi.” Am chiţăit.
„Spune-i că am dreptate!”aproape mă imploră Jeremy, cu buza de jos suflecată în cel mai adorabil mod posibil.
„Ştii bine că habar nu am dacă e sau nu e cum spune vreunul dintre voi.”m-am apărat eu, ridicând mâinile în aer. „Oricum, nu are nicio importanţă, vezi? Meciul s-a terminat,” am zis şi am schimbat canalul, punând capăt disputei.
Eram sigură că era doar un pretext pentru a se ciondăni. Ben mereu mă plăcuse, iar Jeremy îl invidia fiindcă eu îl transformasem cu câţiva ani în urma, înainte să îl cunosc. Îl tot asiguram că nu simt nimic pentru el, nici măcar milă. Pentru mine el era doar o altă slugă de-a mea şi de-a mamei.
„Dumnezeule, filmul ăsta e porcărie!” aproape că urlă Ben, când văzu cum protagoniştii se sărută vârtos.
„Ahahaha, eşti invidios că nu ai cu cine.” Se umflă Jeremy în pene, înconjurându-mi umerii cu o mână.
„Pff, mda. Eu nu am cu cine să mă distrez noaptea.” Răspunse înciudat, cu sprâncele unite.
Îi rânji triumfător, muşcându-mă de gât şi apoi sărutându-mă. I-am răspuns şi după l-am împins uşor, răzând.
„Ce ee? Nici nu am voie să-mi sărut iubita?”
„Nu e vorba de asta, doar că eşti cam gelos şi ştii bine că mă săruţi doar pentru a-i face în ciudă lui Ben.”
„Nu-ţi place să fie gelos?”
„Ohoo , ba da. Se denotă că eşti gelos şi că mă vrei numai pentru tine.”
Ne-am rânjit şi am continuat să ne tachinăm, Ben într-un final ridicându-se dezgustat de lângă noi dând pe gât o bere.
„L-ai făcut să se simtă prost.”
Acum el îşi dă ochii peste cap.
„Şi ce dacă, nu-mi pasă. Trebuie să constate şi el că eşti doar a MEA.”

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Feb 27, 2011 1:16 pm

dragut capitol, mai mult de atat nu pot spune la ora asta ca sunt cam somnoroasa...dar daca Ben e vampir, atunci de ce bea bere?

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Dum Feb 27, 2011 7:14 pm

Ehm, frumoas capitol, dap, mi-a placut :] cu toate ca vreau s-o bat pe mama Annei

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 27, 2011 7:18 pm

parca mai era intr-un capitol in care Damon savura o cafea, hm :- ? din cate imi aduc aminte cand le-am scris m-am gandit ca pot sa bea lichide oarecare fara sa le simta gustul si sa le potoleasca setea
mersi de coments <3
next:

Capitolul IV

Cântam un cântecel stupid în timp ce o ajutam pe doamna Flowers să decoreze vila pentru petrecerea ce avea să aibă loc. Jeremy mă privea pe furiş în timp atârna diverse accesori, aşa cum îi „ordonase” mama să o facă. Mă simţeam atât de a lui, ca şi cum am fi fost legaţi pe veci. Şi aşa avea să fie! Cât de curând îl voi transforma fiindcă nu aş suporta să-mi trăiesc eternitatea fără el.
„Ai o voce de înger.” Am recunoscut eu glasul lui Ben, care se juca cu un pahar plin ochi cu votcă.
„Mersi.” Am mormăit oprindu-mă din cântat.
„Eşti un pierde-vară!” am auzit eu vocea doamnei Flowers, care îl trăgea de o ureche pe Ben. „Pune mână şi fă şi tu ceva util. Du-te şi tunde iarba!”
Jeremy îi făcu ironic cu mâna lui Ben , dând din sprâncene. Încercam să nu mă irit, dar erau pur şi simplu imposibili. După ce am terminat aranjamentele eram în camera, jumătate băgată în şifonier.
„Iubito, nu e aşa important în ce te îmbraci.”
„Ba este! O să fie multă lume importantă, vampiri bătrâni, şi nu trebuie să pătesc imaginea mamei de doamnă perfectă.” Am bombănit ironic scoţând de pe umeraş o rochie bleomarin pe care o iubeam, cu corset şi pompoasă.
„Oricum arăţi bine orice ai purta. Sau mai bine zis : orice NU ai purta!”
L-am lovit jucăuş peste abdoment şi i-am dat şi lui costumul, după care ne-am, îmbracat.
„Îmi închizi, te rog, corsetul?”
„Sigur.” I-am simţit degetele calde şi am gângurit încântată. Mi-a luat mâna într-a lui şi am coborât, deja era o întreagă forfată, cu feţe mascate. Şi noi de asemenea aveam măşti care ne acopereau faţa. În fond noi vampirii la asta ne pricepeam cel mai bine: să ne ascundem.
„Dansăm?”m-a întrebat amuzat, gâdilându-mă cu nasul pe gât.
„Sunt o dansatoare groaznică. Dar fie... atâta timp cât nu râzi de mine!”
„Promit solemn!”
Am mers în mijlocul ringului de dans şi şi-a pus mâinile pe talia mea, iar eu după gâtul lui. Pluteam încet cu picioarele aproape zburând deasupra podelei, pe melodia caldă ce se auzea în difuzoare. Ba chiar am făcut şi câteva piruete care nu mi-au ieşit aşa de râu pe cât credeam.
După câteva melodii ne-am dus să stăm jos şi să bem ceva. Ne-am luat aşa cum făceam deobicei nişte gin tonic, savurându-l tăcuţi. Nu era nevoie de cuvinte, ne înţelegeam din priviri.
„Îmi acorzi acest dans?” am auzit eu prea bine cunoscuta voce a lui Ben care stătea cu mâna întinsă. Jeremy îl privi cu ochii îngustaţi, parcă implorându-mă să-l refuz. Nu ştiam ce să fac...

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Dum Feb 27, 2011 7:24 pm

Poate sa spuna nu:)) Sau da, treaba eo, dar il va supara pe Jeremy si ma supar =)) Btw, reusit capitol :]

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Feb 27, 2011 8:45 pm

dragut capitol, desi este cam monoton acum...si da, vorba lui Lotte, poate sa refuze, dar politicos.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Dum Feb 27, 2011 10:15 pm

mersi de comentarii !

Capitolul V

„Uhm, Ben, nu-mi place să dansez. Dacă am făcut-o mai devreme a fost pentru a-i face jocul lui Jeremy. Atât.”
„Haide, Anna, nici eu nu mă pricep. Doar unul singur...”
Am oftat cu zgomot şi m-am resemnat. L-am înconjurat cu braţele , încercând să impun totuşi o distanţă între noi.
„Vreau să te rog să nu te mai cerţi cu el.” Am profitat eu de ocazie.
„El începe întotdeauna.”
„Anha, el cântă şi tu dansezi pe piesa cântată de el. Mă laşi? Amândoi sunteţi la fel de certăreţi. E aşa de tipic... masculin!”
„Am să încerc, dar nu promit nimic.”
„Uite ce e Ben... ştiu că tu ai avut impresia că la un moment dat între noi a fost ceva, dar crede-ma nu a fost, nu e şi nu va fi. Eu îi sunt LUI fidelă trup, suflet şi minte... într-u totul. Îmi pare rău dacă ţi-am dat vreo dată false speranţe.”
Mi-am lăsat mâinile să cadă şi am privit cum stă ca o stană de piatră în faţa mea.
„Nu trebuia să mă transformi.”a mârâit el, cu colţii dezveliţi. „Niciodată nu ţi-a păsat de ce am vrut eu...”
„Ştiu, dar...”
„TACI! Ţi-ai bătut joc de mine, am fost doar un pion.”
Mâinile lui puternice mi-au prins gâtul fragil, picioarele mi se despărţiseră de sol.
„Dă-mi drumul imediat, dobitocule!” am urlat eu la el, dar înainte să apuc să mai zic sau să fac ceva am auzit pumnul sonor a lui Jeremy care l-a lovit drept în maxilar făcându-l să se împrăştie pe jos. Îşi scutură încheietura uitându-se cum Ben se schelălăie pe jos de durere.
„Dacă o singură dată te mai atingi de ea, îţi voi suci gâtul, netotule!”aproape că scuipă el, venind lângă mine şi strângându-mă protector la pieptul lui.
„E totul bine, dragostea mea. Îţi promit că te voi proteja mereu.”
Mi-am mângâiat capul şi am aprobat mecanic. Am mers amândoi înapoi la etaj, schimbându-ne în haine comode, eu preferând să port una din cămăşile lui.
„Jeremy..” am şoptit încet, ieşind din baie. „Vreau... să o fac.” Am spus nesigur, păşind spre el. A rămas nemişcat, cu bărbia înainte şi gâtul într-o parte, parcă îndemnându-mă să... îl muşc. Am tras aer adânc în piept şi l-am muşcat, înfingându-i apoi o ţepuşă în abdomen. Nici un sunet de durere... doar ochii lui goi, care s-au închis. După câteva minute bune i-a deschis, inspectându-mă nedumerit,
„Asta e... tot? Nu m-a durut aproape deloc, hm.”
I-am rânjit timid, sărutându-i zâmbetul.
„Muşcă-mă, love.” Am murmurat, desfăcându-mi nasturii la cămaşa. Nesigur, şi-a lipit colţii de pielea mea trăgându-mi însetat sângele de corp.
„Ahhmm, uhh” am gemut eu surd, îmi plăcea aşa mult. Până şi eu mă aşteptam să mă doară. Se îndepărtă uşor, cu sângele prelingându-i-se pe bărbie.
„E ...delicios.” spuse, înghiţind în sec după, mâna căzându-i între coapsele mele. L-am sărutat , înfructându-mă lacom din buzele lui apetinsante, lipindu-i trupul de al meu. Îmi dădeam seama acum cât e de puternic, fiind un nou născut, dar îmbrăţişarea lui strânsa nu mă afecta, dimpotrivă, mă cufunda într-o stare caldă, adorată.

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum