Discutii despre orice

Pagina 2 din 14 Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Discutii despre orice

Mesaj Scris de Raluca la data de Lun Ian 31, 2011 5:15 am

Eu sunt peste masura de ofticata ca mi se rup ungiile non-stop de mana dreapta.
Eu am primit o oja asa misto de tratament de la Beau Monde Style de la Maybelline, abia astept sa ma dau cu ea.
Sincer, eu acord cea mai mare atentie unghiilor ( si sprancenelor :">, si tenului). M-am rugat asa mult de tata pana mi-a luat oja de la Sephora :(.

Am inceput sa-mi fac biblioraftul cu posibile optiuni de rochie de banchet :)). Azi au venit colegele mele la mine si am rasfuit juma' de zi toate revistele de moda pe care le am ( si am).
Plus ca am inceput colectia ed sticle de parfum ( tata e obsedat de parfumuri, soo...). Am deja sticlute de la Nina Ricci: Premier Jour; Elizabeth Arden 5th Avenue; Dolce & Gabbana: L'eau the one, Light Blue si Feminine; Givenchy: Givenchy Pour Homme; Paco Rabanne: Paco Rabanne Pour Homme; de la Zegna da nu stiu cum ii zice exact, ca nu scrie si 212 by Carolina Herrera ( parfumul meu preferata pe langa Paco Rabanne Black XS; Hugo Boss Hugo XX; Moschino Cheap and Chic).
Iiii, sunt asa de mandra :X

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Lun Ian 31, 2011 12:47 pm

eu am fost in excursie intra 8a, in loc de banchet si am scapat fara fataiala pe tocuri, intr'o rochie incomoda

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mar Feb 01, 2011 11:32 pm

Pai si noi avem optiunea cu excursia da parintii nu prea sunt de acord.

Iiii, is cu moralu la pamant :(. Am facut o alergie oribila la frig si am fata rosie-rosie si mi-a luat mama o crema de 1 milion ( sa faca atac cand a vazut cat costa) si cica crema asta o sa ma " pazeasa" si de roseala de emotie :)).
Si am dioptriile 0, deci am o vedere perfecta doar ca sunt foarte sensibila la soare si d-acu tre' sa port ochelari de soare tot timpul cand ies afara ( ochelari calumea, nu din aia de la meli melo). Imi aduce mama diseara paleta de culori de la lentile \:d/. Ma gandeam la turcoaz sau albastru :-?

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Feb 01, 2011 11:38 pm

noi intr-a 8a am vrut sa facem si excursie, si banchet... dar am renuntat pana la urma la excursie. oricum m-am descaltat de pantofii cu toc minuscul in cele din urma :))

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Vin Feb 25, 2011 3:52 am

Astazi sunt suparat.A fost zilele acestea pe trilulilu un concurs Crocodilu caut crocodla. Era vorba sa desenezi o crocodila si premiu era reclama in valoare de 1000E la forumul propriu. M-am inscris si eu in concurs teoretic asa am crezut. Caci azi m-am uitat sa vad castigatorii. Ma uit si la desenele celor inscrisi cica circa 80 de participanti, cand ce sa vezi?OPERA MEA DE ARTA nici NU A FOST luata in considerare. Am uploadat pe data de 23 februarie trebuind pana pe 24 februarie inclusiv. Deci in termen. A fost opera mea muncita de mine si ma chinuisem sa o uploadez inca de pe 20 februarie. Nu mergea sa o uploadez asa ca i-am facut poza cu aparatul foto si am uploadat. Caci altfel nu imi mergea sa uploadez poza. Deci a fost munca mea, desenata de mine, nu luata de pe net. Deci NU AM INCALCAT nici o regula.
De ce unora le place sa isi bata joc de munca altora NU INTELEG!
Nu credeam ca si Trilulilu sunt asa. Credeam ca doar astia de la BINGO Metropolis si alte concursuri cu tragere la sorti se injosesc in halul asta sa arunce la gunoi munca depusa de altii. (Biletele de participare).
Daca castigam vroiam sa fac reclama acestui forum. Nu sunt suparat pentru ca nu am castigat ci pentru ca mi-a fost desconsiderata munca mea.

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Absinthion la data de Sam Mar 19, 2011 1:42 pm

Eu una incerc sa ignor sunetele provocate de hamsterul meu, Sarmaluta. Ziua doarme, noaptea se fataie pe rotita (>.>) ... daca-i scot rotita, tot nu-i bine.. roade gratiile :))) si mai am de suportat si un caine care sforaie (x.x) ! Mai lipseste un motan in calduri si un papagal iar toata lumea-i fericita.. nu mai zic ca vecinul de deasupra mea are un Rottweiler (-.-) care ma trezeste dimineata la 6 ca tot urla ca un lup :-? ... viata mea e superba :)) !

❥ i couldnt spill my heart
Absinthion
Membru Fidel
Membru Fidel

Varsta : 23
Mood You, yourself, as much as anybody in the entire universe, deserve your love and affection.

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Dum Mar 20, 2011 5:35 am

Sarmaluta =))) prea tare, tre sa tin minte daca cumva imi iau vreodata o rozatoare s'o numesc asa sau poate Galustica sau Parjoluta. Motanul meu tocmai a fost in calduri, dar pisicile in calduri sunt mult mai rele decat motanii, am avut si din alea

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Joi Mai 19, 2011 9:16 am

Deci, mai e un piculet si eu ma duc in cu totu alta lume, aceea a Liceului.
Tot timpul i-am privit pe cei de a8a cu un fel de fascinantie. Lumea lor mi se parea una de neatins. Tot timpul m-am imaginat pe mine in a8a, da' niciodata nu ma gandeam ca o sa fie asa cum e acum. Niciodata nu m-am gandit ca EU am sa fiu in situatia sa-mi aleg liceul, sa-mi caut rochia de banchet, sa fac pozele pentru sfarsitul de an.
Pentru mine e un lucru special, aceasta trecere ( oh, la naiba, mi-am adus aminte ca am de facut o compunere :[). Azi am dat ultima teza ( a fost o experienta nasoala pentru ca mi-a fost rau) si am zis " Gata".
a8a nu e cea ma impresionanta clasa pentru cei mai mari, dar pentru mine clasa a8a a fost o treapta cu caracter traumatizant. Dar din cauza stresului provocat de " anul terminal" ( sunt infricosator) am avut cea mai mare medie de cand ma stiu eu deoarece m-am dedicat numai scolii, nu m-am mai dus la olimpiade/concursuri si alte chestii.

Sunt trista deoarece profesoara ed cultura civica si-a adus aminte sa-mi ceara inapoi cartea " Ascensiunea Nazismului" si cand ma gandesc ca am de dus atatea carti la bibleoteca. La naiba cu grijile!

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Dum Iun 19, 2011 3:32 am

fraaaaate o sa mor :(( 3 saptamani numa cu germana si ceva engleza cu accent
nemtesc. Macar au net :)) si nu pot sa gasesc semnele de punctuatie pe tastatura lor.
So, sfat pt cei care cred ca stiu germana si ajung in Germania sa nu se panicheze pt ca nu inteleg nimic in prima faza, eventual nici in a 2a. Nu credeam ca am sa zic asa ceva vreodata, dar mi'e dor de romana si nici n'am ajuns bine.

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Dum Iun 19, 2011 3:38 am

Well, incerc sa-mi dau seama [ pt a miia oara ] de ce specia masculina e asa de furacioasa. =]]]] si vreau sa zic ca am vazut azi vreo 2-3 tipi epilati pe picioare si maini, cu tricouri d'alea cu decolteu in V. O.o hai pe naiba, parca doar fetele se epilau. :))))
si si si ma gandesc ca am o fantoma in casa :-?? fiindca s-au spart baloanele ce erau lipite de pereti. O.o sau cine stie, or fi fost prea umflate.
pluuus cred ca mi-am rupt piciorul. bine, daca nu-i rupt, e scrantit sau ceva de genul. de, asta se intampla cand cobori scarile si te holbezi la pereti. ._.'

I hate endings - good or bad.

Spoiler:

I want to know what it is, this 'sin' they say I've committed.

Viaţa e ca o aruncare de zaruri, tragem să iasă şase-şase în fiecare zi.

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Varsta : 21
Mood If you want a thing done well, do it yourself.

Sus In jos

Mesaj Scris de Miss.Terious la data de Dum Iun 19, 2011 10:53 pm

Fantoma? Wtf?! Faza cu baloanele am patit-o si eu...>___>". Tot asa am avut baloane prin casa si pur si simplu s-au spart. Deci nu-i nimica neobisnuit.

Astept cu nerabdare luna lui iulie, si nici in momentul de fata nu-mi vine sa cred ca sunt in clasa a 10 a. Parca mai ieri eram in clasa 1. .__. Ce repede trece timpul asta T^T.

Spoiler:

Keep love in your heart. A life without it is like a sunless garden when the flowers are dead.
Miss.Terious

Data de inscriere : 09/04/2011
Varsta : 22
Mood ...

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Iun 19, 2011 11:09 pm

Am scapat de proba la romana, la matematica miercuri si pa!
Vaai, abia astept sa ma duca ai mei in Bucuresti la vara. ( Acum ma enervez ca ai mei nu au vrut sa ramana in Bucuresti cand au terminat facultatea si acum regreta ca n-au ramas)

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Lun Iul 18, 2011 2:27 am

T.T Acum...hm. :-?? m-am certat cu o prietena foarte-foarte buna, sub pretextul ca eram altfel acum doi ani si chestii de genul. Mda. Tinand cont de faptul ca ea n-a mai trecut prin Romania de atunci. :-j nici nu comentez, dar totuuusi.
Ma rog. Am inceput sa ma trezesc de la 6 dimineata. ._.' caci sunt la tara si tre` sa o ajut pe bunica`mea la treaba, apoi la 8-9 adorm iar. :)))) oh, da. am vazut ieri pe Prima Tv un film cu Johnny Depp - In cautarea taramului de nicaieri 8-> Mi-o placut la nebunie. XDDD Si am vazut si Uceniul Vrajitor. :-?? Adorabil. :>:> Desi prefer primul film mai mult.

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Miss.Terious la data de Lun Iul 18, 2011 2:29 am

Eeeeeu...profit la MAXIM de racoarea care este aici in Londra.(doar 16 grade) :)). Si mai si profit ca aici prin Animax iar acasa nu.In rest, cam toate bune si frumoase.Inafara faptului ca ma doare burta de 2 zile.Si nici nu pot sa dau de capat la un joc de groaza la Wii. T.T

Spoiler:

Keep love in your heart. A life without it is like a sunless garden when the flowers are dead.
Miss.Terious

Data de inscriere : 09/04/2011
Varsta : 22
Mood ...

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Lun Iul 18, 2011 2:35 am

Eu imi fac bagajele, maine plec in " turneu" prin Maramures si prin Depresiunea Colinara a Transilvaniei. Acum sunt cu sufletul impacat mi-am depus dosarul la liceu mi-am ales optionalul. Acum imi fac probleme cu ce haine sa-mi iau ca saptamana viitoare meg in Calarasi la bunicii mei si-n Bucuresti XDD ( Imi e ciuda, puteam sa locuiesc in Bucuresti deoarece ai mei au facut facultatea acolo si puteau lucra la facultate dar nu au vrut).

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Lun Iul 18, 2011 2:37 am

Parintii nu vor multe :)) de fapt.
Eu in august voi pleca in 'turneu'. Chestia e ca mama stie ca vom face un 'turneu', toata familia, dar nu stie unde. :> Asa e cel mai bine, fara plan. *laughs*

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Lun Iul 18, 2011 3:02 am

Nici eu nu stiam pana ieri unde plecam :-??. Defapt nici azi nu stim, stim ca maine dormim in Borsa :-??

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Lun Iul 18, 2011 3:06 am

:)) Pai daca nu stii, surpriza e mai mare si distractia la fel! Cred ca am dreptate. :-?? Oricum, 'chestia' importanta e ca pe 2 august plec la Bucuresti cu familionu` ;)) [ fara tata ] sa-l luam pe tata *laughs* si-apoi vom face un tur gen...2 zile in jurul Romaniei sau ceva de genul, apoi il vom aduce acasa. =]] Sau poate vom face un tur mai mare ;-?? :))

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Lun Iul 18, 2011 3:09 am

Eu trec prin Maramures si ma rog sa ajungem in Sighisoara ( am fost anul trecut in tabara, dar atunci am prins si festivalul Medieval) si pe nu mai stiu eu unde. Dupa aia merg in Bucale la " shopping" :X.
Oricum stiu ca in planul nostru de turneu nu intra escaladarea vreunui munte :)). Am vrut odata sa mergem prin padure in Durau dar era un avertisment ca sunt ursi chiar la intrare si nu am mai mers :))

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Lun Iul 18, 2011 3:11 am

Mare - mare pacat. :))) Puteati sa faceti cunostiinta cu un urs :> si poate sa fiti mancati, dar shhh. =]]] in Maramures am fost o data sau de doua ori. Nici nu mai tin minte, lol. :] Shopping 8-> Ciudat e ca de fiecare data cand vizitez orase e necesar sa-mi i-au cate ceva, neimportant cat de mic sau neinsemnat o fi acel lucru. :-"

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Lun Iul 18, 2011 3:35 am

Exact asa fac si eu! Sunt obsedata de cumparaturi, nu pot sa stau cu 50 de bani in buzunar fara sa-i cheltui :))
Iiii, acum ma cert cu tata cu ce haine sa-mi iau si el se crizeaza p-aicea.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Lun Iul 18, 2011 3:38 am

Tata nici nu ma baga in seama cand vine vorba de haine. :))) Zice sa ma ocup singura, el nu e cu haienele and stuff like that. Si nu stiu de ce, dar mereu cand plec undeva, imi i-au tot dulapul dupa mine. =]] Ma rog, vorba vine.

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Lun Iul 18, 2011 3:42 am

Si eu i-am zis lui tata ca vreau sa-mi iau mai multe lucruri dar face scandal. Si ma enerveaza ca pana la urma avem valize separate. Eu vreau sa-mi iau si rochie si el ' AAAAA, da unde te duci? la parada modei? Mergi la munte, fetita" 8-|. Dar in schimb ma pune sa-mi iau costum de baie. :))

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Lun Iul 18, 2011 3:51 am

:)))) Faci baie la muunte. :> Bucura`te!
Well, norocul meu e ca-mi fac de multe ori singura bagajul, desi ma risc cam mult. Dar nu conteaza, imi pun ce vreau. =]]

Spoiler:

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Lun Iul 18, 2011 4:00 am

Acu' o astept pe mama sa-si dea cu parerea. Acum ne certam din cauza costumului de baie :)). Imi place atmosfera asta cu bagaje in toata casa.
Trebuie sa vorbesc cu tata daca luam notebook-ul sau netbook-ul :-?.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 14 Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Urmatorul