Discutii despre orice

Pagina 6 din 14 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Discutii despre orice

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Lun Oct 31, 2011 10:18 am

Hmm... domnisoarele vin si pleaca, mai are balta pesti... nu stiu ce ar trebui sa spun persoanelor care se simt groaznic, de obicei le ascult pur si simplu. Sper totusi sa te simti mai bine
Eu imi fac niste cercei, sunt extrem de ofticata ca mi s'a rupt o unghie (suna superficial, dar imi ador unghiile, au devenit un fel de "semnatura" proprie). In rest raceala mea subita cu febra si frisoane a disparut exact asa cum a a parut si nu a durat decat o zi, care din pacate a fost duminica....

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 09/01/2011
Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatics. la data de Lun Oct 31, 2011 10:21 am

Voi încerca să mă simt bine. Fi liniştită, nici eu nu ştiu să consolez lumea ( i.am spus unui prieten căruia îi murise bunicul că şi.aşa trebuia să moară, mai devreme sau mai târiu )
Whah, sunt băiat şi mă pricep la chestii de fete, gen făcutul brătărilor sau a cerceilor sau lănţişoare de tot felul. Ciudată chestie, nu? :)) Mă rog, cred că în curând am să pun capul pe pernă.

'Most species do their own evolving, making it up as they go, which is the way Nature intended. And this is all very natural and organic and in tune with mysterious cycles of the cosmos, which believes that there's nothing like millions of years of really frustrating trial and error to give a species moral fibre and, in some cases, backbone.'

În faţa morţii nu mai eşti nimic, nu mai eşti poet, eşti un simplu om care trebuie să dispară.

"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."

Dacă (cine poate să ştie?) eram un bizar, un maniac cu obsesii morbide, un satir, un masochist care pentru început mimează normalul, firescul, înainte de a supune victima unei insuportabile presiuni psihologice?
Lunatics.

Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 25
Mood I believe life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away. I believe love is the slowest form of suicide. I believe music washes away from the soul the dust of everyday life. I believe we are best defined by what we believe in.

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Lun Oct 31, 2011 10:26 am

=))) vai ce tare e aia cu bunicu, eu prefer totusi sa nu spun nimic dar mai scap uneori cateva comentarii ironice.
ce draguut, nu cred ca am mai vazut baiat care sa faca accesorii.

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatics. la data de Lun Oct 31, 2011 10:29 am

Ei bine, când ai o soră care vrea chestii de mână, înveţi doar ca să nu dea banii pe făcăturile altora. Deşi mama îi cumpără orice idioţenie nou apărută sau lucrurile astea "de fete" , prefer s.o învăţ să.şi facă singură accesori. Plus, poate.mi va trebui cândva lucrul asta... :))

'Most species do their own evolving, making it up as they go, which is the way Nature intended. And this is all very natural and organic and in tune with mysterious cycles of the cosmos, which believes that there's nothing like millions of years of really frustrating trial and error to give a species moral fibre and, in some cases, backbone.'

În faţa morţii nu mai eşti nimic, nu mai eşti poet, eşti un simplu om care trebuie să dispară.

Dacă (cine poate să ştie?) eram un bizar, un maniac cu obsesii morbide, un satir, un masochist care pentru început mimează normalul, firescul, înainte de a supune victima unei insuportabile presiuni psihologice?
Lunatics.

Mood I believe life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away. I believe love is the slowest form of suicide. I believe music washes away from the soul the dust of everyday life. I believe we are best defined by what we believe in.

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Lun Oct 31, 2011 10:33 am

si eu aveam boala cumparatului accesoriilor, am pervazul ferestrei plin de asa ceva, pana cand mi'am dat seama ca arunc banii aiurea si ca pot sa le fac singura si sa le si vand, chiar daca n'am mai vandut de ceva timp.

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mar Noi 01, 2011 1:58 am

OMG, sper ca profesoara mea de romana sa arda in flacarile iadului, sa i se rupa tocurile si sa cada in ditamai balta, sa-i cada parul si sa-si piarda ceasul de la D&G. Doamne, imi vine sa ma dau cu capu de birou de draci. bai, mie mi-a pus un nenorocit de 6 pentru eseul meu cu jocul analizat la nivel psihologic si la o proasta de la tara care a copiat din caiet i-a pus 8.
Plus, azi am vrut s-o strig pe prietena mea Claudia cand ieseam din baie dar am strigat din greseala Claudiu ( tipu de care mi-a placut/ place) care era si el pe hol. Doamne, pot fi asa retardata uneori.
Abia astept sa dau inca o data testul ala la fizica :-<

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Sus In jos

Mesaj Scris de Pequax la data de Mar Noi 01, 2011 3:27 am

Azi m-am certat cu mama cam pentruu...două ore şi ceva. Am ţinut-o aşa o vreme buuună , de când am ajuns acasă - doar la telefon - pân' am primit un film. Şi-mi e dor de tata... T____T"
Anyway. La şcoală n-am făcut ceva nou, în afară de faptul că în ultima pauza am dat nas în nas cu fostul şi încă mă întreb ce căuta la mine la liceu. Oook...

” E toamnă, e foşnet, e somn...
Copacii, pe stradă, oftează;
E tuse, e plânset, e gol...
Şi-i frig, şi burează. ”

Un om inteligent se imbata ori de cate ori este obligat sa-si petreaca timpul alaturi de prosti.
Pequax

Data de inscriere : 15/10/2011
Varsta : 26
Mood without.

Sus In jos

Mesaj Scris de Seig Heil la data de Mar Noi 01, 2011 3:34 am

Am luat un 5 la chimie...O.O" da, da, stiu. STIU! Cat pot sa-l urasc pe profesorul asta!
Dar ma rooog, pe langa nota asta oribila, am mai luat si doi de 10 . XDDDD
Plus, maine seara ies puuutinel pe-afara cu cativa prieteni si de-abea astept, ca imi e un dor de ei...

I hate endings - good or bad.

Spoiler:

I want to know what it is, this 'sin' they say I've committed.

Viaţa e ca o aruncare de zaruri, tragem să iasă şase-şase în fiecare zi.

Seig Heil
Membru Fidel
Membru Fidel

Varsta : 21
Mood If you want a thing done well, do it yourself.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Vin Noi 11, 2011 1:08 am

Mie mi-a pus vaca de biologie un 8 ca nu am egalat bine reactia aceea de la faza de intuneric a fotosintezei, naiba sa o ia.
Imi caut creionul albastru ca ies la cumparaturi peste o ora si ceva, maine-i balul bobocilor si imi trebuie neaparat niste cercei cu pene, nu sunt eu aia de urca pe scena sa defileze dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa arat bine. Azi nu am facut prima ora, am avut optional si am mers in Sala Multimedia unde diriginta ne-a pus o prostie de filmulet cu titlul Alcoolul nu te face mare.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Pequax la data de Vin Noi 11, 2011 10:18 am

Ei bine, trebuie să recunosc că mă simt excelent de bine. Am stat toată ziua pe afară, am bântuit oraşul şi m-m văzut love. Şi despre şcoală, nimic interesant. Azi n-am luat vreo notă, deşi învăţasem la tot - wtf, Paula? - şi m-am certat cu diriginta. Eu : Doamna, colegă-mea nu şterge tabla şi eu fac TOT. Nici acasă nu spăl vasele doar eu...Diriga: Ei, şi ce? Mai munceşte şi tu! - colegă-mea fiind nepoata ei sau ceva- Eu : S-o crezi tu pe asta, dobitoacă cu fiţe" .
OFC, ultima parte a fost şoptită, deci n-a auzit chiar aşa de bine. :"D

” E toamnă, e foşnet, e somn...
Copacii, pe stradă, oftează;
E tuse, e plânset, e gol...
Şi-i frig, şi burează. ”

Un om inteligent se imbata ori de cate ori este obligat sa-si petreaca timpul alaturi de prosti.
Pequax

Data de inscriere : 15/10/2011
Varsta : 26
Mood without.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Noi 20, 2011 12:29 am

Stau acum si ma uit in caietul de chimie si ma intreb: CE DRACU A FOST IN CAPUL MEU?! Doamne, imi place chimie da ma exaspereaza toate regulile astea pe care trebuie sa le tin minte. Mai bine dadeam teza la biologie ca acolo am invatat toate lectiile de la inceputul anului :[

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatics. la data de Vin Noi 25, 2011 7:45 pm

Spre bucuria mea, am revenit ( din nou ) ; dar totuşi de această dată am să stau mai mult pe.aici şi nu mai dispar.
Oricum, timpul în care n.am intrat pe forum n.a fost pierdut de loc, lumea a 'avut grijă' să mă ţină ocupat. Şedinţe foto, plus plimbări pe nu.ştiu.unde , plus o zi-duă petrecute cu prietenii.

Lunatics.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Noi 26, 2011 5:08 am

Mi s-a dus starea de buna-dispozitie pe care am avut-o mai bine de o luna. Sunt ca o bomba cu ceas daca cineva imi zice ceva pur si simplu explodez, ma cert zilnic cu colegul meu de banca care e un tantalau ordinar, norocul lui ca arata bine si asta le atrage pe fete. In loc sa ies afara si sa ma intalnesc cu " grupuletu' vesel" mai degraba as sta in casa unde as citi si juca Halo

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Uberwald la data de Sam Dec 10, 2011 11:43 am

Ei bine , nu ştiu ce caut pe forum, dar mă rog. Îmi e somn, fac poze, descarc poze, râd de Suki şi felul ei ciudat în care doarme, ronţăi biscuiţi...şi am descoperit că sunt nebună după o rochiţă de la Bershka.

Fletcher: [having been charged a huge amount to get his car back. He reaches for an air freshener] I'm taking this!
Uberwald

Data de inscriere : 10/12/2011
Varsta : 22
Mood You must be a light switcher 'cause every time i see you i turn on.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Dec 11, 2011 1:15 am

Voua vi s-a intamplat vreodata sa va confiste telefonul vreun profesor? Ei bine, mie da, pana vinerea viitoare nu am telefon ~X(. Desteapta mea colega si foarte buna prietena, Claudia, mi dat mesaj in ora de fizica desi eram in aceeasi banca ( bine is niste banci lungi, de 4 locuri si noi stateam fiecare la celalt capat) si eu am uitat in dimineata aia sa-mi dau telefonul pe silentios si profesorul mi-a confiscat telefonul pentru o saptamana si cica la sfarsitul orei: " Hai, pentru ca te cunosc, iti dau cartela". Daaaamn

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Uberwald la data de Dum Dec 11, 2011 5:45 am

MIE DA! = )) Şi mi l'a luat două săptămâni, parcă, până când l-am convins pe tata să vină până la şcoală, dar cu greu, că nu mă credea şi zicea că l-am pierdut şi alte tâmpenii de genul ăsta.

Fletcher: [having been charged a huge amount to get his car back. He reaches for an air freshener] I'm taking this!
Uberwald

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Dec 11, 2011 5:54 am

Mie mi-a zis clar ca mi-l da vineri, poate mi-l da si mai repede.
Imi scriu la logica si abia astept sa termin ca sa citesc Cosmo si Marie Claire. \:d/

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Uberwald la data de Dum Dec 11, 2011 6:08 am

Şi tu citeşti Marie-Claire? Vai, eu m'am dus să'mi cumpăr Bazaar & Vogue. <3 Şi ofc, l'am târât şi pe Robert după mine - fratele meu mai mare - doar ca să ne omorâm unul pe altul când alegeam o revistă pentru mama.

Uberwald

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Mar Dec 27, 2011 5:35 am

Harpers' Bazaar nu mi-am luat niciodata desi am vrut sa mi-o iau luna asta si Vogue la noi am gasit numai in italiana si franceza, daca ar fi fost in engleza ar fi mers.
Citesc GQ pentru moment, daaa, eu i-am luat lui tata de Craciun un teanc de reviste si acum tot eu le citesc :))
Ahh, am racit asa de taare si am asa niste draci ca am fost la New Yorker si rochia pe care o voiam sta ca naiba pe mine.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Qadosh la data de Vin Dec 30, 2011 11:29 am

Azi am fost la cumpărături pentru revelion cu o gloată de fete. Un lucru învăţat: Nu mai merg cu femeile la cumpărături, mai ales cu cele înnebunite după haine şi lucrurile de genul acesta şi sigur, nu mai merg la cumpărături într`un mall cu persoane de genul ăsta.
Fie, am primit exact ce mi`am dorit de Crăciun şi am reuşit, în sfârşit, să termin de amenajat sufrageria. - stau singur B-) -

And I can see that everything about this God has been purposely designed to poison our experience of life on earth, not to enhance it, to keep us fearful, to suppress knowledge, to curtail freedom and creativity, and to celebrate death. It's nothing less than the sanctified dumbing-down of the human race. And demanding respect for it is frankly an insult that deserves to be repaid with considerable interest.

Cortina a căzut pe ultimul act al tragediei.
Dar noi, care am rămas după el, ce vom face? - Mihail Drumeş
Qadosh

Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 28
Mood yey.

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Dec 31, 2011 2:17 am

Ii misto sa mergi cu fetele la cumparaturi de Craciun. Am un fost coleg care tot timpul ne cheamala cumparaturi cu el, mai ales cand e vorba de haine.
Hm, pai imi regret jumatatea de par care era baby pink pana m-am spalat pe cap, ma enerveaza ca nuantatorul se duce un picut la prima spalare si dupa aia nu mai scap de el.
Sunt asa tampitica, ma fatai prin casa cu coronita de la Miss a unei prietene si in rochia pe care mi-am luat-o pentru diseara ( zebre ftw!).

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Ultimate Wulf la data de Sam Dec 31, 2011 9:36 pm

Happy New Year = ))
Am stat pân' la 5 şi am dormit pân' la 7 şi de atunci nu mai am somn. Plus, m'am plictisit prin casă, toţi dorm - chiar şi prietenele cu care m făcut revelionul - şi m'am aşezat la laptop.
Eii bine, pot să spun că mi'a plăcut revelionul ăsta, m'am distrat şi spre bucuria mea, nu m'am îmbătat prea rău, dar »în schimb am machiajul întins pe faţă şi arăt destul de funny , plus am adormit în rochia de aseară :]] Şii am ajuns acasă la 3, cu picioarele "rupte" .

“You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.”

'Hell, they say, is paved with good intentions'

ultimate wulf
Ultimate Wulf

Data de inscriere : 17/08/2011
Varsta : 23
Mood brilliant!

Sus In jos

Mesaj Scris de Uberwald la data de Dum Ian 01, 2012 2:05 am

Eu Vogue îmi i-au în franceză, că italiană n-am vorbit în viaţa mea.:))
Hm, îţi recomand Bazaar =P~ Sau mă rog, eu consider revista geniială. OFC, sunt topită şi după MC si Vogue şi Elle . = )) şi etc.
Mhm, ce rochie? And Sergiu, aprob la fel ca şi MirrorVain, e fain să mergi cu un tip la cumpărături, mai ales când ai unul ca D. - bff - care face doar ce vrei tu. B-) OK, nu tot timpul. Bine, mai rar. : ))
Sergiu: Ce ai primit de Crăciun? :>
UW: HNY şi ţie ! Doar pân' la 5? Eu n-am dormit DELOC şi nici acum n-am somn, cafeaua şi pepsi-ul încă-şi fac efectul la mine. ^^

Uberwald

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Ian 01, 2012 7:33 am

N-am dormit deloc. Am fost la o prietena acasa ( fapt, casa ei are 14 CAMERE). Am cantat la pian ( bine, eu am cantat din voce, ca tipa la care am fost si alta tipa care a fost sunt la arte, la muzica) si am facut multe poze si am dat iama in bar. Deci 4 tipe am baut 2 sticle de sampanie, rom, vodka ( dupa romul ala ziceai ca-i apa de gura) si whisky. Treaba e ca nu am fost ametita deloc dar mi s-a facut super, SUPER greata. Dupa aia la 6 ne-am "culcat" eu cu o tipa pe care o cunosc de 8 ani am stat intr-un pat de copil de clasa a doua, deci Claudia a stat cu pcioarele pemine vreo 4 ore. Am vorbit o gramada si-l sunam pe var.miu, fostu' iubit al Claudiei si-l stresam.
Am mentionat ca toata seara am zis ca-s sirena?
Acum am baut un paharel de whisky cu tata si-mi astept cafeluta de la Starbucks ( damn, ii iubesc pe prietenii parintilor mei care ne aduc cadou cafea de la Starbucks)

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Qadosh la data de Lun Ian 02, 2012 10:43 am

Raluca - o să`ţi spun la pertuu, daca nu te superi :> - de abea aştept să văd pozele alea. B-)
Hmm, sincer, nu m-am îmbătat aşa de rău ca în anii trecuţi, fără vizită la baie la 6 dimineaţa sau ceva de genul acesta. DAR apartamentul a fost plin de băutură de orice fel şi full de prieteni, prietene, amici (20 cu mine), ceea ce m`a bucurat. Şi am reuşit decât ieri să mai aţipesc, am insomnii şi cred că e din cauza cafelei. ._.

And I can see that everything about this God has been purposely designed to poison our experience of life on earth, not to enhance it, to keep us fearful, to suppress knowledge, to curtail freedom and creativity, and to celebrate death. It's nothing less than the sanctified dumbing-down of the human race. And demanding respect for it is frankly an insult that deserves to be repaid with considerable interest.

Cortina a căzut pe ultimul act al tragediei.
Dar noi, care am rămas după el, ce vom face? - Mihail Drumeş
Qadosh

Data de inscriere : 18/12/2011
Varsta : 28
Mood yey.

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 14 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Urmatorul