Discutii despre orice

Pagina 1 din 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Discutii despre orice

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Ian 11, 2011 7:14 am

Aici puteti scrie si vorbi absolut despre orice! Free your mind!

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Re: Discutii despre orice

Mesaj Scris de SunShine la data de Mar Ian 11, 2011 7:16 am

'Nenea ai un leuuu?'

Nu vă disperă chesti asta? eu fac cu nervi. La asta şi la 'nu ştiu!'... *aham* them all

Everyday is a gift, that's why they call it present.
SunShine

Data de inscriere : 09/01/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mar Ian 11, 2011 7:42 am

aia cu "nenea dai si mie trei lei?" e tare, cel putin imi place la In puii mei, dar aia cu Nu stiu nu-mi place, cand o aud pe sormea ca urla deja mor!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mar Ian 11, 2011 10:54 am

leeeeeeeuuuuu zodia mea pref =)) nu neaparat fiindca am ascendent in ac zodie, dar imi place zodia si ma inteleg cu pers aflate in ea :">
asa, revenim. pe mine nu ma sperie. deobicei ii ignor pe toti :-?? daca nu ii bagi in seama, te vor lasa in pace i guess...

she is Katherine.
she loves to play games.
and she is sooo seductive.
Rogue.
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011
Varsta : 23
Mood iritata in general. plina de energie tot timpul !

Sus In jos

Mesaj Scris de Absinthion la data de Vin Ian 14, 2011 12:15 pm

La muti ani, Lunatic Asylum ! xD :* :* Sa cresti si mai mare :]], sa ai parte de tot ceea ce-ti doresti si multa-multa sanatate ca-i mai buna decat toate xD !

❥ i couldnt spill my heart
Absinthion
Membru Fidel
Membru Fidel

Mood You, yourself, as much as anybody in the entire universe, deserve your love and affection.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Ian 14, 2011 12:25 pm

multumesc frumos, dar cu sanatatea n-o duc prost. tot ce-mi doresc este sa moara papagalul meu stresant=))))) mersi inca o data:*

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Vin Ian 14, 2011 11:18 pm

Niciodata n'am reusit si probabil nici n'am sa reusesc vreodata sa scot din strafundurile creierului meu o urare draguta, care sa impresioneze placut si care sa aiba o intindere mai mare de 2 randuri dar oricum.
La multi ani!
Sa fii fercita, sanatoasa, frumoasa, sa ai tot ce'ti doresti, multi bani, paine pe masa si multi copchii in casa etc etc. To be continued

P.S. Nu uitati, intentia conteaza

"The only difference between me and a madman is that I'm not mad."
"Take me, I am the drug; take me, I am hallucinogenic."

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Vin Ian 14, 2011 11:25 pm

mi-a placut urarea ta, a fost haioasa:)))) singura care m-a facut sa rad:))) mersi mult de tot:* si da, asa este, intentia conteaza:)

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Ian 15, 2011 3:28 am

Niciodata n'am reusit si probabil nici n'am sa reusesc vreodata sa scot din strafundurile creierului meu o urare draguta -> riiiiiiiighhhhtttttt. am au avut f multe zile de nastere in ultimul timp si am fct cele mai de ... toata jena urati ale vietii mele :"> mda.
la multi ani, tot ce iti doresti :* chiar si moartea papagului sau mai degraba uhm amutirea acestuia

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Ian 15, 2011 6:46 am

multumesc dar nu cred ca o sa se intample prea curand:))))

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Ian 15, 2011 7:22 am

La multi ani!
Eu nu stiu d-astea. cu urari.

Stiti ca iubesc cumparaturile? Azi mi-am luat vreo 4 bluze de la reduceri ( de la Sprider si Peacocks) si de la o expozitie mi-am luat niste cercei geniali si un lant cu pandantiv.
Tata ma face snoaba, pentru ca azi m-am certat cu el cand i-am zis ca eu nu port alti tenisi in afara de cei de la Converse si ne-am luat la cearta si a zis ca mai bine imi iau o pereche de pantofi sport de la Nike ( erau draguti, dar eu nu-mi schimb parerea, poate-mi cumpara si Converşi si aia de la Nike).
Daca intru la CNME ( eu cred ca intru, daca nu dau chix la testare. asta-i cel mai bun liceu de la noi. stiti ca sunt profesori de la liceul ala care trag de mine sa vin acolo? :X), imi ia tenisi de la Converse, un parfum ( Paco Rabanne Black XS sau Lady Million, sau Moschino Funny sau sau Calvin Klein Beauty :X) si blugi prespalati de la Levi's

( Raluca, adica eu, in varianta animata)
Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Mood Our backs are now against the wall? Listen all y'all, it's a sabotage

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Sam Ian 15, 2011 8:27 am

bine, chestia asta va suna cam ciudat avand in vedere ca sunt fata, cochetez cu designul si imi place sa arat bine (bine insemnand destul de ciudat) dar urasc cumparaturile. Pur si simplu le urasc, imi ies din minti cand trebuie sa'mi cumpar ceva (mai ales pantaloni sau papuci). Umblu ca disperata pe la toate magazinele, bineinteles ca nu gasesc aproape niciodata ce vreau pentru ca sunt a dracu' de pretentioasa si am o imagine foarte clara a ceea ce imi doresc. Nu pot sa suport nici mallurile sunt prea mari, prea multe produse si nu cumpar niciodata nimic fara sa gandesc de 2 ori si imi ia o gramada de timp. Deci in concluzie pentru mine nu prea exista chin mai mare decat cautarea unei perechi de pantaloni, daca vrei sa ma omori psihic pune'ma sa haladuiesc prin magazine.

"But captain, to obey - just like that - for obedience's sake... without questioning... That's something only people like you do."
Mad Hatter
Moderator
Moderator

Mood It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Ian 15, 2011 8:39 am

uhm, eu chiar azi am fugit de la cumparaturi. mi-am aruncat niste caiete - k mi s-au terminat - in uhm cos si dupa am fugit din magazin si am luat-o pe jos spre casa :)) va scutesc de morala pe care mi-au facut-o si mama si tata, dar uhm... am urat cumparaturile de cnd eram mica :)) singurele care imi plac sunt cele in care ma duc singura sau cu o prietena/ niste prietene(i) sa cumparam cadouri pt diverse ocazii <3

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Ian 15, 2011 8:54 am

Mie-mi plac toate cumparaturile. Chiar daca cumpar pamant pentru flori sau caiete. Imi place sa cheltui bani, nu gandesc de doua ori, vad ceva ce-mi place, bat din picior si tata-mi cumpara. Desigur nu ma arunc nici eu la chestii extrem de scumpe, dar ce-i acceptabil imi cumpar ( like, sub 5 milioane). Am fost rasfata de mica, p-atunci purtam numa blugi Levi's si adidasi de la Reebok :-??.
Sunt o shopaholica, dar nu am haine pretentioase ( bine, mai nou imi iau haine pretentioase), prefer blugii si un tricou laarg sau o camasa sau o bluza. Ma rog, acum c-am mai crescut, imi dau seama de niste chestii :))

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Sam Ian 15, 2011 12:14 pm

e bine ca totusi cat de cat mai realizezi. eu sunt foarte calculata mai ales cand vine vorba de cumparaturi, si nu ma refer numai la haine. stiu exact ce vreau si cand e, ma duc direct la acel lucru, nu-mi place sa stau sa ma invart in toata aglomeratia. mor de lumea proasta care se opreste in mijlocul drumului si isi mai aduce aminte ca a uitat sa cumpere nu stiu sau "uite ce bluza dragutaaa", ca sa nu mai zic de babe. le cauta moartea pe-acasa si ele ies sa se plimbe. geesh! sunt foarte dictatoriala ca sa spun asa si cand mi se pune pata, vorbesc urat cu oricine, nu-mi pasa! si my bf imi zice o data cand vorbeam de un asa-zis domn care mergea pe 7 drumuri in fata noastra,adica era zapacit si cum e la metrou de se impinge toata lumea ca proasta, eu am comentat desigur! si unul de la politie se uita urat la mine ca vorbeam de reguli si ordine si Hitler si alte chestii de genu, la care my bf "daca iti vede si crucea ai luat-o"=)))) ca si el are cruce de fier si s-a luat o data politia de el ca ce "esti nazist?" si el i-a zis da fara nici un stres. bine ca era cu mine si ne grabeam sa ajungem la facultate:)))) ce mandra ma simt ca si eu si my bf suntem de partea lui Hitler :X si la vara s-ar putea sa ma duc in Germania, haleluiaaaa!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Sam Ian 15, 2011 7:13 pm

eu vreau sa ma duc in Germania la facultateee <3 Breman - Drept :))
am inceput sa imi perfectionez germana la Palat in Craiova <3 abia astept sa o invat cum trbuie
si mie imi place Hitler :X :X Join to our Hitle cluuub !! :)) am o prietena care intr-un timp era innebunita dupa el.
Germania chiar a avut multi oameni destepti, ori cat ar comenta "restul lumii" :-@

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Sam Ian 15, 2011 10:36 pm

Multa lume il idolatrizeaza, gen eu, gen profesoara de Cultura Civica. Nu e asa mare chestie sa porti Iron Crossu.
Nici eu nu ma dau in vant dupa aglomeratie, dar totusi. Acum is uber-fericita ca-mi mai da bunica.mea bani ca a zis ca mi-am luat haine frumoase ieri si sa-mi mai cumpar. \:d/
Mno. Eu-s asa pentru ca de cand ma stiu mi s-au facut toate poftele, am vrut chitara, am primit-o, am vrut telefon, l-am primit, nu am vrut laptop, am primit netbook :)).
Si mama cu tata sunt fani ai cumparaturilor, mai ales mama, isi cumpara zilnic haine. Tata isi ia mai rar, se hotaraste greu, el e cel care gandeste daca merita o chestie banii sau nu. In schimb acuma tata se plimba prin casa si cica " Si sa imprumut bani de la banca, da tot imi iau parfumu ala Hermes".
Eu la vara s-ar putea sa merg in Grecia, lu tata ii plac plajele, inebuneste cand vede plajele de prin Grecia, sau de prin insule gen Hawaii sau mai stiu eu care.
Eu vreau sa merg in Londra, un fost coleg d-alu mama s-a mutat acolo si ar fi misto sa petrec o perioada acolo. Sau in Canada as putea sa merg, ca o ruda, ma rog un fel de ruda, s-a mutat acolo acum muult timp.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Dum Ian 16, 2011 2:43 am

Si eu iubesc Germania, bineinteles ca n'am vizitat'o dar am intrat intr'un fast-food, la o benzinarie si cand au inceput aia sa vorbeaca cu "Guten Tag! Was mochten Sie? si mai nush ce mama dracu' ca vorbeau asa repede de auzeam numa jumatati de cuvinte, mi s'a sters toata germana din cap. A rezolvat mama problema, prin semne :)) eu m'am retras frumos, dar asta era acum vreo 3 ani. Acum vreau sa merg in Austria (Viena e superba, cat am reusit eu sa ma plimb 2 ore pe strada principala cand ma introceam din Franta) vara asta sau viitoarea ca sa'mi iau certificatu de germana. Desi ador Germania nu sunt hitlerista, Hitler a vrut sa arunce in aer Parisul, am o pasiune si pentru Franta. Parisul in sine e o opera de arta, din pacate l'am vazut doar de 2 ori desi am fost in Franta de 4, am rude acolo.

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Ian 16, 2011 4:21 am

Eu urasc Franta, defapt urasc franceza. Fac de 4 ani si abia stiu sa leg 2 cuvinte. Defapt leg mai multe cuvinte, dar nu-mi place.
Germana, eh, am avut o tentativa sa o invat singura ( defapt ma mai ajuta bunica), dar nu am reusit. Stiu sa numar si diferite expresii. Dar din vara as vrea sa incep sa o invat.

In primul rand lui Hitler, nu-i spui " Hitle" si din greseala. In al doilea rand multi " fani" ai Nazimului sunt niste fraieri care au auzit ca e " cul" sa fi naţi ( nu fac pe nimeni fraier, direct), deci sunt fani. Ca sa fi " fan", trebuie sa sti ceva despre nazism, nu doar ce se face la istorie. Si multi habar n-au de ideologie sau de ascensiune sau de alte lucruri importante. Ma bucur ca am avut un profesor genial de istorie cand am facut Al Doilea Razboi Mondial si am stat ore intregi si am vorbit despre nazism, defapt el a vorbit cu mine :)). Si anu asta profesoara de cultura civica e geniala, e rasista si e un pic Naţi, deci poti vorbi pe sleau cu ea despre Nazism. Ideea este ca ea nu e ditamai fana, ca sa formeze un " club", deoarece a facut greseli, Hitler s-a aruncat cu capu inainte cand a inaintat spre Moscova, nu avea armele si forta necesara pentru a ataca Moscova, plus ca luptau pe mult prea multe fronturi ( nu numai in Rusia). Si alta prostie a fost cea cu Polonia, cu exterminarea totala a polonezilor pentru a obtine spatiul " vital" in care sa introduca nemţi.
Plus ca daca esti simpatizant al regimul totalitar al lui Hitler, nu urli asta in gura mare, in Germania te baga la mititica daca porti insemnse Naziste sau folosesti bine-cunoscutul " Heil" ( desigur, blackerii folosesc Hail ca salut, stiu asta din perioada mea de black-ăreală, )

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Dum Ian 16, 2011 4:45 am

eu sunt toleranta si pasnica :)) de asta nu ma dau in vant dupa niciun fel de regim totalitar. In schimb sunt total de acord cu Napoleon si ador cam tot ce tine de epoca napeloniana, inclusiv moda, cu rochiile lungi cu talia sus.
Nu poti sa urasti o tara intreaga pentru ca nu'ti place limba sau pentru ca nu ai avut un profesor bun care sa te determine sa inveti. Adica, sa recunoastem ca, cel putin din punct de vedere artistic Franta e una dintre cele mai dezvoltate tari. Trebuie sa ma apuc si eu serios de franceza ca habar n'am adica inteleg tot dar cand vine vorba de vorbit pauza.

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Dum Ian 16, 2011 5:17 am

Poate sa fie uber-dezvoltata. Fac alergie cand il vad pe Sarkozy, fac alergie cand aud ca ei cred ca romani= tigani ( ne-a povestit profesoara de cult. civica ca sotu ei a lucrat pe la un minister din Franta si i-a trebuit luni ca sa le explice colegilor lui ca nu toti romanii is tigani).
Si mai e si chestia aia cu Spatiul Schengen care ma scoate din sarite ( bine, nu ca as crede ca Romania e o buna candidata pentru Schengen).
E si vina profesoarei, orele sunt incredibil de plictisitoare si pur si simplu nu am accentul bun pentru franceza, niciodata nu sunt atenta la accente si sunt cuvinte pe care nu le pot pronunta.

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Joi Ian 20, 2011 11:14 am

sincer eu nu prea vad diferenta intre Sarko si Basescu, in afara de limba, oricum, probabil nu'l suporti nici pe Basescu :)) asa cum nici francezii nu prea isi suporta presedintele. Cat despre tigani... stii cam dai de ei ca de ciuperci mai ales prin orasele mari si te injura cand treci pe langa si nu le dai nimic sau destul... adica mergeam cu metrou prin Paris si nu'mi venea sa vb romaneste pt ca zdranganea tiganu din acordeon langa mine... Si nu ne considera tigani de fapt nu prea au nicio parere despre noi pentru ca nu stiu mai nimic si unii sunt interesati sa afle.

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Rogue. la data de Mier Ian 26, 2011 11:45 pm

hm, si mie imi place si Franta. ba chiar merg la olimpiada la franceza si hm matusa mea a fost profesoara de franceza la Turceni * happy face * totusi, ca limba, cel mai bine stiu engleza :-?? cu franceza stiu gramatica la nivelul clasei mele si uhm la pronuntie sunt varza rau de tot. :)) still tara mea preferata - straina - ramane Germany <3.
si mda, si mie imi place Viena fooooarte mult <3 e singurul oras strain in care am fost si chiar mi s-a parut superb atat cat am stat acolo. si aveau o mancare asa de buna - imi ploua in gura cand imi amintesc :))!

she is Katherine.
she loves to play games.
Rogue.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca la data de Joi Ian 27, 2011 6:32 am

Sarko are sotie mai misto :))) si nu cred ca are vreo Nutzi.
Oricum pe mine ma doare in cot de situatie, cu tot cu criza asta cu scaderea saliarului lui taica.meu ( bine, defapt, i-au dat inapoi 15% din ianuarie) nu am simtit nimic :-??. Inca in astia 2 ani mi-am luat telefon, netbook, carti cu tona, am mers in Sibiu si Sighisoara ( multumesc cerurilor ca tabara a fost in perioada festivalului medieval) si Timisoara ( hip-hip-ura pentru olimpiada nationala ed biologie).

Acum eu is foarte enervata ca m-am certat cu diamantul " clasei" ca ea e preferata tuturor si vai ce scene a facut. Ma rog, sa-si bage unghia-n gat, am media mai mare ca ea >:).

Puncte bune ale zilei: Mi-am facut unghiile cu un albastru superb de la o colega ( ma mir, ea e pa interes) si am facut niste poze in care am iesit dragut, si azi profesora de romana a vorbit cu noi edspre carti si mi-a recomandat sa citesc Lolita si o carte: Citind Lolita in Teheran ( sau ceva de genu, nu stiu daca se scrie asa Teheran)

Raluca
Membru Fidel
Membru Fidel

Sus In jos

Mesaj Scris de Mad Hatter la data de Lun Ian 31, 2011 5:05 am

vreau si eu oja albastra ca m'am saturat de aia turcoaz, daca as avea si unghii calumea... mi'am distrus manichiura mea perfecta :(( ma rog ghearele uriase... si imi place la nebunie cand lumea ma intreaba daca sunt false. nu sunt o fiinta obsedata de aspect adica nu fac faze ca "vai mi s'a intains machiajul sau imi strici parul" si nici nu stau ore in sir in fata oglinzii dar cand e vorba de unghii e un adevarat dezastru, adica mi'am rupt vara trecuta o unghie si am fost ofticata vreo 2 poate chiar 3 zile acuma mi'a trecut intr'o seara :))

Mad Hatter
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum