Noi reguli!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Noi reguli!

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Mai 29, 2011 7:21 am

1. Cand va faceti un nou personaj, postati cu el!
Nu va faceti unul doar de dragul de-al avea si apoi va faceti iar altul(cum se intampla in ultima vreme)!
2. Cand se deschise un topic ce include mai multi useri decat un topic cu doi useri, nu va grabiti sa raspundeti!
Asteptati fiecare user sa raspunda si in functie de subiect avansati!
3. Cand deschideti un subiect la un topic gen Centrul Orasului, Servicii Secrete sau Alte locuri, precizati unde exact sunteti si timpul!
Altfel, daca asteptati sa vi se raspunda, o sa se intample greu asta, avand in vedere ca nu se stie exact circumstantele, iar majoritatea userilor au personaje nocturne!

Pana la alte reguli, respectati-le pe acestea!
Nu se respecta, sunteti sanctionati!

This hurricane is chasing us all underground.

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 28
Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Vezi profilul utilizatorului http://orasul-intunecat.forumhit.ro/forum

Sus In jos

Re: Noi reguli!

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Sam Iun 18, 2011 4:34 am

O noua regula pentru moderatori!

Topicurile in care nu s-a mai postat de 14 zile se vor muta la arhiva, doar daca cereti permisiunea initiatorului topicului si a administratoarei Lunatic Asylum!
In cazul in care autorul va da raspunsul afirmativ, atunci il mutati.
In cazul in care autorul sa va raspuns negativ, dar totusi nu se mai completeaza la el timp de cele 14 zile, atunci intrebati administratoarea pentru a-l muta.

Cand nu mentionez nimic postez cu Invader Lamu. Cand postez cu un alt personaj intotdeauna voi mentiona numele sau.

Invader Lamu
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/01/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Iun 22, 2011 5:03 am

Alte reguli pentru useri!

1. Useri preferati
Daca aveti useri favoriti cu care vreti sa postati, atunci numiti-i pentru a evita intrarea unui user neplacut intr-un topic pe care il doriti cu altcineva, exceptand topicurile private!

2. Topicurile noi si vechi
La scurt timp dupa ce se deschide un topic, autorul respectiv deschide alt topic si uita de cel vechi. Daca nu se mai completeaza la cel vechi si se ramane doar la cel nou, atunci anuntati pentru a se muta!
Nu deschideti topicuri degeaba!

3. Atentie la limbaj/ scriere!
Evitati sa foloiti limbajul sau scrierea de blog-uri/messenger! In ultima vreme cand se deschide un topic se pun diferite semn, de exemplu " <3 "!
Nu mai folositi semne!!! Doar scrieti la obiect!!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Mood I always seem to find myself fighting the law of equilibrium, the great leveling force that brings things to the mean and takes the 'cartoonishness' out of life. Perhaps I am doing a very unnatural thing. If Einstein were still alive I would ask him about it.

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Mier Aug 31, 2011 8:24 pm

Crearea noilor personaje!
Cand cineva isi face un nou personaj dintr-un serial/anime, nu mai sariti cu alte personaje din acelasi cadru fix cand se creaza unul initial pentru a continua "povestea"!
Daca creati, faceti-o intr-asa fel incat sa nu apara ca serialul in sine!
Fara explozii!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Dum Sept 04, 2011 12:06 am

1. Cand se modifica la tema, am rugamintea sa nu mai scrieti ca sa nu incurce!

Forumul o sa "sufere" anumite transformari cand se lucreaza la tema si cand aceasta este gata, atunci puteti sa va reluati activitatea!
Pentru asta o sa apara de fiecare data un pop-up de conexiune, iar cand nu mai apare, atunci inseamana ca puteti relua decursul!

2. Cand se publica cate un anunt, indiferent de natura lui, cititi-l!!!!!!!!!!!!!!!!!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Iul 15, 2013 8:16 am

! Fara personaje "reinventate'' !
Chiar daca sunt useri care nu mai sunt deloc activi, niciodata nu se stie cand revin, prin urmare acele imagini de personaje(actori, personaje din anime, etc...) odata folosite nu se vor mai folosi pentru a se face noi personaje!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Lunatic Asylum la data de Lun Feb 17, 2014 10:40 am

Memento:
Cand se deschise un topic ce include mai mult decat doi useri, nu va grabiti sa raspundeti!
Asteptati fiecare user sa raspunda si in functie de subiect avansati!

*My Characters*
Lunatic Asylum
Founder
Founder

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum